Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 153 total)
  • Author
    Posts
  • Ida
    Participant
      Post count: 105

      Fejzic Mustafa 25 kM
      – Fejzic Abdulah 25 KM
      – Kazic Mehmed Kaza 25 KM
      – Cengic Nedim Teva 25 KM
      Ukupno 440 KM

      Ida
      Participant
        Post count: 105

        Nihada Čolića 10 KM i
        Amre Turohan 20
        Sejdić Enes 20,00
        Lihić Muamer i Almir 50,00
        Spahić Jusuf 10,00
        Muftić Midhat 10,00
        Delija Fuad 20,00
        Pašić Sabina 10,00
        Hasečić Nezim 10,00
        Ferhatbegović Izet 10,00
        Ukupno 610,00

        Ida
        Participant
          Post count: 105

          Uplate:
          Asim Daidžić 30
          Mubera Muftić 10
          Bernisa Muftić 10
          Nedžmija Alagić 10
          Rasema Bubica 10
          Sabira Šehić 10
          Senad Hafizović 20
          Pešto Halisa, Emira, Nevresa i Imamović Munevera 100

          Isplata
          Fajan Jašarević za košenje 600

          Stanje 210 KM

          Ida
          Participant
            Post count: 105

            Pokupljena je trava na Hridu i plaćeno je 150 KM. Ukupno je ostalo 60 KM
            Slike će postaviti Teva.
            Fajan je ponovo zovnuo radnike da kose dio gdje nema nišana – tamo prema dijelu gdje piše Tito-nije mi rekao koliko će to koštati, čim budem imala informacije javim vam.
            Mislim da bismo na proljeće mogli odrediti jedan dan ili vikend akciju pa da zajednički pokosimo travu i sredimo mezarja (ne samo Hrid)

            Mustafa
            Participant
              Post count: 8282
              Ida
              Participant
                Post count: 105

                Dragi moji Rogatičani,

                za vikend sam ponovo bila u našoj Rogatici. Tom prilikom sam srela Mehmeda M. koji me je zamolio da ponovo pokrenem akciju prikupljanja novca za košenje mezarja Hrid ali ovaj put da proširimo akciju i na mezarje Šehovina. Obećala sam da ću to uraditi. Od prošle godine nam je ostalo 60 KM tako da sada samo nastavljamo.

                Kontaktirala sam Suada Dedajića iz Kukavica i on će mi javiti koliko bi koštalo da on zajedno sa jednim povratnikom iz Kukavica uradi taj posao. Čim budem imala više informacija postaviću ih ovdje.

                Svi oni koji su zainteresirani da se priključe ovoj akciji mogu me kontaktirati e-mailom aida.ajanovic@ecos.ba.

                Broj računa za uplate je 3389102500557379 KM. Devizni još nisam otvorila ali ću to uraditi aBd ove sedmice.
                Izvještaje o uplatama ću opet postavljati ovdje.

                Selam svima!

                Amra68
                Participant
                  Post count: 82

                  [b]Draga Ido,

                  ja sam takodje u mjesecu aprilu bila u obilasku mezarja i dedinog mezara. Htjela sam i ranije da pisem na ovu temu ali mi se nesto nije dalo. Tebi hvala u moje ime sto se brines i sto si pokretac ovih i slicnih akcija. Uz ovaj moj post postavljam i par fotografija koje sam usput napravila.
                  Prvo sto sam primjetila je to, da mezarje jos uvijek nema kantu za smece kod ulaznih vrata, u koju bi se bacao otpad kao sto su plasticne i staklene flase, konzerve, itd. Na mojim fotografijama se moze primjetiti a to sam i svojim ocima vidjela, da se sav plasticni otpad, flase, kese, plasticne vaze i ostalo bacaju u jednu uvalu na sredini mezarja sto po meni uopste nije dobro. A zna se da sve to iza sebe ostavljaju posjetioci mezarja!
                  Predlozila bih da se uz ovu akciju (ako je moguce) obezbijedi i jedna kanta za smece.
                  Inace, mezarje je prelijepo uradjeno kao i vecina mezara!

                  [/b]

                  Ida
                  Participant
                    Post count: 105

                    Evo napokon sam otvorila i devizni račun.

                    Uputstvo za uplatu bilo koje strane valute je slijedeće:
                    Beneficiary bank: Raiffeisen bank dd Bosna i Hercegovina
                    SWIFT Code: RZBABA2S
                    Address Zmaja od Bosne bb, Sarajevo BIH
                    Details of Beneficiary:
                    IBAN Code: BA391612000025336117
                    AIDA AJANOVIC, SARAJEVO

                    Račun za KM je u mom prethodnom postu.

                    Ukoliko želite novac možete predati i meni lično-dogovoriti se možemo putem mog e-maila.

                    Moliću sviju koji izvrše uplatu na bilo koji račun a njihovo ime i uplata se ne pojave ovdje na forumu da me o tome obavijeste putem e-maila aida.ajanovic@ecos.ba. Može se desiti da novac zaluta a ne bismo da bilo kome uplata propadne ili ostanemo dužni.

                    Stanje na današnji dan je slijedeće
                    Ostatak iz 2010 60, KM
                    – Aida Ajanović 20,00 KM
                    – Amre Turohan 20, KM
                    – Aida Saković 10,00 KM
                    – Amra Čolić 20,00 KM
                    UKUPNO 130,00 KM

                    Takođe, pozivamo zainteresirane osobe da se jave za košenje i uređenje ova dva mezarja. Ja nisam uspjela nikog naći. Prema dogovoru sa ostalim inicijatorima košenja cijena za košenje, kupljenje i odvoz (uklanjanje)sijena sa mezarja HRID je 700 KM.
                    Za mezarje Šehovina nismo utvrdili cijenu jer to mezarje je jako zaraslo i treba dosta posla uraditi pa bismo se dogovarali na licu mjesta.
                    Nadam se da će neko imati dovoljno slobodnog vremena da prihvati ovaj posao.

                    Draga Amra, što se tiče kante za smeće pokušaćemo nešto napraviti ali ostaje problem pražnjenja te kante. To moramo vidjeti sa IZ ali ćemo se potruditi da to riješimo. Hvala na podršci!

                    Zambi
                    Participant
                      Post count: 898

                      Što se tiče košenja i uređanja mezarja Zahrid,javljam se da to uradim sa članovima moje porodice.Ida neka se javi na telefon 066 732 862.

                      Ida
                      Participant
                        Post count: 105

                        Uplate Naima Ajanović 10
                        Šefika Lemezan 10
                        Mubera Muftić 10
                        Behka Nalbantić 10
                        Hajra Ajanović 10
                        Veda Ajanović 10

                        Slike ću probati objaviti sutra ako stignem jer sam danas bila u Rogatici i uslikala ova tri mezarja.

                        Vidjela sam se sa Zambijem i on je pristao da uradi Hrid a onda će krenuti da radi i šehovinu gornju pa onda i donju. Nismo se dogovorili oko cijene ali dok završi Hrid imaćemo i tu cijenu dogovorenu.

                        Zambi
                        Participant
                          Post count: 898

                          Već dva dana traje košenje i čišćenje mezarja Zahrid,jedna polovina je dosada završena.Do nedelje ako Bog da ja se nadam da će biti završeno sve.

                          Ida
                          Participant
                            Post count: 105

                            Uplata

                            Braco Prašo 50 KM

                            Ukupno do sada 240 KM

                            Fika Lemezan je prikupila još neki novac pa ćemo sutra to objaviti.

                            Nadam se da će odziv biti malo veći jer se opet kako vidim javljaju isti ljudi kao i prošle godine. Molimo sviju da prošire informaciju o akciji.

                            Ono što sam još čula da neki neće da učestvuju u akciji jer neće da im se objavi ime javno zbog nekih negativnih komentara. Mislim da je najbitnije da akcija uspije a komentari će prestati kada nam ovakve akcije postanu navika i kada shvatimo da svaka naša marka je jako vrijedna i kad smo udruženi i kad imamo isti cilj.

                            U svakom slučaju, objave imena moramo uraditi radi nas i radi transparentnosti akcije. Ovaj problem možemo prevazići navođenjem samo prezimena i nekog odgovarajućeg broja (šifre) kojeg dogovorimo zajedno uz prezime.

                            Ukoliko bilo koga nenamjerno izostavimo sa spiska molimo da nas o tome na vrijeme obavjeste putem foruma ili e-maila.

                            Ja neću biti u Sarajevu od 18.juna do 26 juna. nakon ovog datuma se ponovo možemo dogovarati o načinima kako da dobacite novac do mene.
                            Zambi je poprilično uradio posao – večeras će najvjerovatnije objaviti slike.
                            Nakon Hrida prelazimo na Šehovinu.

                            webmaster
                            Keymaster
                              Post count: 3712

                              Ida plaho si vrijedna, da ti ALlah dz.s. svako dobro da.
                              Drago mi je da si pokrenula ovu akciju i da ovako azurno i uredno obavjestavas.

                              Kaza
                              Keymaster
                                Post count: 6138

                                Zambi je poslao slike na kojim se vidi napredovanje u radovima na mezarju Zahrid.

                                Ida
                                Participant
                                  Post count: 105

                                  uplate
                                  Mrkulić Tifija 50 KM (uplata na račun KM)
                                  Fejzic Mustafa 50 KM
                                  Fejzic Abdulah 50 KM
                                  Kazic Mehmed – Meho 50 KM
                                  Cengic Nedim Teva 50 KM
                                  Akšamija Dževahira 10
                                  Čohodar ševala 10
                                  Spahić Dila 10
                                  Muratović Mula 10
                                  Feriz Dževad 20
                                  Tanković Kadra 20

                                  Uplata na deviznom računu nije bilo.

                                  Ukupno do sada 570 KM

                                  Pošto je Zambi završio košenje Hrida isplatila sam mu ovih 570 KM
                                  Ostalih 130 ćemo pokušatio skupiti u toku sedmice.

                                  Onda krećemo sa košenjem Šehovine. Cijenu nisam dogovorila pa molim da date neki prijedlog (može i na e-mail). Takođe vas molim da proširite informacije o akciji.

                                Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 153 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.