Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 153 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      S obzirom da Ibro vise ne odrzava rogaticka mezarja onda ne treba ni alat i kosilica da stoje kod njega.
      Cudi me da Efendija do sada nije trazio od Ibre da vrati sve sto je bio zaduzio.
      U svakom slucaju trebo bi to sad uraditi i ujedno pitati Ibru ko je taj “medo” kome je dao kosilicu i nek trazi od njega da mu je vrati.
      Ima sve crno na bijelom a ako nesta bude nedostajalo onda je Ibro duzan da to nadoknadi.

      Anonymous
        Post count: 2088

        I ja mislim da efendija treba sve ono što je donirano stavi pod ključ u IZ i da se to ne koristi u privatne svrhe, a koristilo se je. Što je bilo bilo je al više neka ne bude. Efendija,, malo se angažuj oko ovoga. Na kraju krajeva ti si tamo Imam, primaš platu i aktiviraj se. Nije samo namaz ono što ti treba da radiš, već i mnogo šira akcija. Sakupi sve na jedno mjesto, a imaš prostorija na pretek. Ti si zadužio Ibru, ti ga i razduži. I ja sam učestvovao u ovoj akciji prikupljana novčanih sredstava pa stoga imam i pravo da to tražim od tebe. Shvati ovo kao dobronamjernu sugestiju, nikako drugačije, jer mi je dobonamjernost prema tebi iskrena. Samo brate, moraš i ti više da se potrudiš.
        PS: Ibro nikad nije ni održavao mezarja. Ibro je radio tri ipo dana za dnevnicu koja je veća nego u EU i koja mu je isplaćena. Drugi su radili godinu dana. Nekima je redovno plaćano a neki su to radili sa halalom.

        Anonymous
          Post count: 2088

          Za platu koju (ne) primam i previse se trudim.

          Vi ste trazili da se Ibro zaduzi alatom i ja sam ga zaduzio, uz dogovor da ce se obezbjediti sredstva da se mezarja redovno održavaju, alat je uzimao kako je ko stizao, privatno, bez evidencije, i ja trenutno nemam vremena da trazim ko je kad gdje sta odnio i je li vratio, kad prodju otvori džamija onda se mogu time pozabaviti.

          Meni da je samo namaz imati u Rogatici, ja bih stotinu puta rekao elhamdulillah. Ja sam glavni imam bez izvrsnog odbora medžlisa i sve je palo na moja pleca, svaka cast izuzecima koji se trude pomoci. Ko ne vjeruje, bujrum neka dođe i provede sa mnom jedan dan pa neka vidi sta se radi.

          Mahsuz selam,

          Cobra
          Participant
            Post count: 2

            Ovdje bi mogao biti i odgovor na temu “U cemu je problem”

            Anonymous
              Post count: 2088

              Efendija, pošto se ne javljaš na mobitel, ako pročitaš ovo, molim te da se javiš. Treba da kupim nož od kosilice, a ne znam ni kako izgleda, ni marku. Molim te odi do Ibre Ajanovića pa to uzmi. Treba da čistimo mezarje za Hridom da sve bude sređeno prije Bajrama.
              Selam, Galib!

              Braco
              Participant
                Post count: 216

                Jučer sam bila u Rogatici pa smo otišli na mezarje Hrid. Trava je ogromana.Molila bih Mutu ili Tevu da objave žiro račun na koji se mogu izvršiti uplate da bi se skupio novac i angažovao neko da to pokosi. Ne mogu da se konektujem na http://www.rogatica.com pa vas molim da ovo objavite i na rogatičkoj stranici. Stamota je da nam je mezarje ovako!!!

                Aida Ajanovic

                Ida
                Participant
                  Post count: 105

                  Evo sam pronašla šifru pa se i ja mogu oglasiti na forumu. Svake godine iznova pokrećemo temu košenja mezarja. Mislim da bismo trebali ovo pitanje riješiti dugoročno. I prije smo skupljali novac za razne stvari pa možemo i za ovo. Trebamo imati stalni fond za održavanje mezarja u Rogatici. Ovo sa kupovinom kosilica i opreme izgleda ne funkcioniše i molila bih da se ponovo ne pokrene lavina negativnih komentara i da se ne vraćamo na ono što je bilo. Moj prijedlog je da ubuduće angažujemo nekoga ko će donijeti svoju opremu a mi mu platiti za taj posao, tako da nećemo imati brige oko čuvanja i kupovine opreme. Molila bih nekoga od Administratora da nam daju broj računa na koji ćemo uplaćivati novac tokom cijele godine i za koji ćemo angažovati čovjeka bilo iz Rogatice, Goražda ili nekog drugog mjesta koji će to redovno raditi. Aida

                  Mustafa
                  Participant
                    Post count: 8282

                    Selam Aida
                    Tvoje zapazanje oko mezarja je sasvim na mjestu i ja ne bih da se vracamo na neke stare komentare – mada je bilo nekih nagovjestaja da ce to biti dugotrajno rijesenje…

                    Bilo kako bilo.

                    Prije desetak dana sam sjedio i razgovarao sa Predsjednikom IZ Rogatica Ibrahimom Osmanovicem u dvosatnom razgovoru razmijeniuli smo misljenja.

                    Odusevio sam se entuzijazmom, poletom i zeljom ovoga covjeka…

                    Bilo je dosta ideja koje sam cuo, a jedna je i FOND ZA ODRZAVANJA MEZARJA… Ideja je super i mislim da ce uskoro i ta ideja izaaci u javnost pa cemo vidjeti reakcije..

                    Do tada trebamo se malo strpiti…

                    Anonymous
                      Post count: 2088

                      posto to kosi ko hoce i kako hoce,neka cisti svako svome,neka niko ne cisti oko mojih umrlih likova,bar nema mi niko nista na nos nabijati.Sakupljajte sami bez mene,i bez mojih,zaobidjite njihove mezare….Twin Peaks

                      Ida
                      Participant
                        Post count: 105

                        Hvala Muta na informaciji. Javite šta se dešava i nemojte da predugo čekamo
                        Selam svima

                        Mustafa
                        Participant
                          Post count: 8282

                          Ono sto ja znam je da ce u mjesecu Ramazanu biti niz sastanaka IO MIZ Rogatica a da ce jedno pitanje i kako naci dugorocno da ne kazem stalno rijesenje – biti i pitanje ODRZAVANJA MEZARJA…

                          Kojom brzinom ce to ici ne mogu ti reci – ali ne mislim da ce to biti tako brzo…

                          Mislim da ce se pokusati naci modus da se odrzavanje mezarja placa kao u Sarajevu – sa nekom simbolicnom cijenom po jednom mezaru…

                          Rodbina, djeca isl. bi trebali placati ovu simbolicnu cijenu za odrzavanje mezarja svojih rahmetlija…

                          Vidjecemo kako ce to ici u praksi – bice otvoren ziro racun i svak ce moci uplatiti ovu simbolicnu cijenu a za one koji zeli da uplate vise to ce moci uciniti….

                          To je sto ja znam a vidjecemo ako Bog da i zvanicni dokument i rijesenje kada se to usvoji (ako se usvoji) na IO MIZ Rogatica…

                          Zambi
                          Participant
                            Post count: 898

                            Sobzirom da zivim u Rogatici,i da mi je problem poznat u vezi odrzavanja mezarja, a da je situacija na mezarju za Hridom doista
                            alarmantna predlazem da se javite glavnom Imamu Amel.Ef. Kozlicu
                            na broj telefona 061 401 376 ili u Kancelariju Medzlisa na telefon 058 420 171 kako bi dobili prave informacije u vezi broja racuna i nacina uplate.

                            Ida
                            Participant
                              Post count: 105

                              S obzirom da se bliži zima i da više nismo mogli čekati da se organizujemo preko IZ, Fajan Jašarević je angažovao radnika koji će pokositi travu na mezarju Hrid. On je doveo dvojicu radnika iz Goražda koji su radili 4 dana da bi pokosili “travu”. Zamolio me je da sakupim novac od Rogatičana koji imaju mezare svojih najbližih na Hridu, da bismo mogli ovo da platimo. Fajan je sa radnicima dogovorio dnevnicu 65 KM jer je košenje teži posao i za benzin im je davao dnevno 20 KM. Do sada je potrošeno 520 KM dnevnica i 80 KM za benzin. Ja sam do sada skupila 280 KM. Fajan je još angažovao neke rogatičane da prikupe novac pa čim budem imala više informacija o tome postaviću ovdje. Uglavnom, ovo je novac koji je meni dat i koji ću ja predati Fajanu da bi platio radnike za ovo do sad što su uradili. Ono što još treba da urade je da pokupe sijeno i spale ga ili odvuku na deponiju. Do sada nisam nikad postavljala slike pa ću zamoliti nekog od Administratora da to urade jer sam jučer bila u Rogatici i uslikala do sad urađeno.

                              Evo i spiska uplata:

                              IME I PREZIME UPLATA SALDO
                              AMRA ČOLIĆ 30,00 KM 30,00 KM
                              AZRA AJANOVIĆ 30,00 KM 60,00 KM
                              DENISA I HARIS LIHIĆ 20,00 KM 80,00 KM
                              SENIJA JUSIĆ 20,00 KM 100,00 KM
                              RAMIZ I AMELA KAZIĆ 20,00 KM 120,00 KM
                              ZEJNIL AJANOVIĆ 10,00 KM 130,00 KM
                              ALMASA ČOLIĆ 10,00 KM 140,00 KM
                              ADVIJA ŠEHIĆ 10,00 KM 150,00 KM
                              BEHKA NALBANTIĆ 20,00 KM 170,00 KM
                              ŠEVALA ČOHODAR 10,00 KM 180,00 KM
                              MINKA KAHVEDŽIĆ 10,00 KM 190,00 KM
                              NAIMA AJANOVIĆ 10,00 KM 200,00 KM
                              KADRA TANKOVIĆ 10,00 KM 210,00 KM
                              ŠEFIKA LEMEZAN 10,00 KM 220,00 KM
                              HAJRA AJANOVIĆ 20,00 KM 240,00 KM
                              MULA MURATOVIĆ 10,00 KM 250,00 KM
                              SENA AJANOVIĆ 10,00 KM 260,00 KM
                              ALMA AJANOVIĆ 10,00 KM 270,00 KM
                              ALMASA SIJERČIĆ 10,00 KM 280,00 KM

                              Ukoliko neko još želi da pomogne ovu akciju može me kontaktirati na aida.ajanovic@ecos.ba
                              Aida

                              Teva
                              Participant
                                Post count: 8872

                                Ida napisala:
                                [color=#008000]

                                S obzirom da se blizi zima i da vise nismo mogli cekati da se organizujemo preko IZ, Fajan Jasarevic je angazovao radnika koji ce pokositi travu na mezarju Hrid. On je doveo dvojicu radnika iz Gorazda koji su radili 4 dana da bi pokosili “travu”. Zamolio me je da sakupim novac od Rogaticana koji imaju mezare svojih najblizih na Hridu, da bismo mogli ovo da platimo. Fajan je sa radnicima dogovorio dnevnicu 65 KM jer je kosenje tezi posao i za benzin im je davao dnevno 20 KM. Do sada je potroseno 520 KM dnevnica i 80 KM za benzin. Ja sam do sada skupila 280 KM. Fajan je jos angazovao neke rogaticane da prikupe novac pa cim budem imala vise informacija o tome postavicu ovdje. Uglavnom, ovo je novac koji je meni dat i koji cu ja predati Fajanu da bi platio radnike za ovo do sad sto su uradili. Ono sto jos treba da urade je da pokupe sijeno i spale ga ili odvuku na deponiju. Do sada nisam nikad postavljala slike pa cu zamoliti nekog od Administratora da to urade jer sam jucer bila u Rogatici i uslikala do sad uradjeno.

                                Evo i spiska uplata:

                                IME I PREZIME UPLATA SALDO
                                AMRA COLIC 30,00 KM 30,00 KM
                                AZRA AJANOVIC 30,00 KM 60,00 KM
                                DENISA I HARIS LIHIC 20,00 KM 80,00 KM
                                SENIJA JUSIC 20,00 KM 100,00 KM
                                RAMIZ I AMELA KAZIC 20,00 KM 120,00 KM
                                ZEJNIL AJANOVIC 10,00 KM 130,00 KM
                                ALMASA COLIC 10,00 KM 140,00 KM
                                ADVIJA SEHIC 10,00 KM 150,00 KM
                                BEHKA NALBANTIC 20,00 KM 170,00 KM
                                SEVALA COHODAR 10,00 KM 180,00 KM
                                MINKA KAHVEDZIC 10,00 KM 190,00 KM
                                NAIMA AJANOVIC 10,00 KM 200,00 KM
                                KADRA TANKOVIC 10,00 KM 210,00 KM
                                SEFIKA LEMEZAN 10,00 KM 220,00 KM
                                HAJRA AJANOVIC 20,00 KM 240,00 KM
                                MULA MURATOVIC 10,00 KM 250,00 KM
                                SENA AJANOVIC 10,00 KM 260,00 KM
                                ALMA AJANOVIC 10,00 KM 270,00 KM
                                ALMASA SIJERCIC 10,00 KM 280,00 KM

                                Ukoliko neko jos zeli da pomogne ovu akciju moze me kontaktirati na:

                                [/color]aida.ajanovic@ecos.ba

                                Aida

                                :)

                                Ida
                                Participant
                                  Post count: 105

                                  12.10.2010 NIHAD PAŠIĆ 10,00 KM
                                  12.10.2010 JASNA MUFTIĆ (MUFTIĆI, MEHMEDOVIĆI I HADŽIHASANOVIĆI) 50,00 KM
                                  Ukupno do sad 340,00 KM

                                Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 153 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.