Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 153 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      Jos uvijek cekamo da nam Efendija dostavi neke podatke iz Rogatice pa da pokrenemo akciju za skupljanje priloga za odrzavanje Rogatickih mezarja.
      Ujedno se vrse i zavrsni dogovori sa dvojicom nasih povratnika koji bi trebali odrzavati mezarja.
      Oni su u stvari vec podosta odmakli sa radovima.
      Nadam se da ce mo i ovo privesti kraju u toku ove hefte i pokrenuti akciju.

      Selam svima

      Amra68
      Participant
        Post count: 82

        Ako su Ibro i Pava vec poceli sa odrzavanjem mezarja, lijepo bi bilo da nam ubace i pokoju fotkicu, da vidimo kako to izgleda!
        Znam sigurno da ce se Pava potruditi oko toga :)

        ermin pawa
        Participant
          Post count: 167

          potrudiču se da napravim par fotki i postavim

          Anonymous
            Post count: 2088

            Obavještavam vas da je akcija oko prikupljanja novčanih sredstava za održavanje gradskih mezarja u Rogatici otprilike završena. Otprilike znači, da sam ja dao novac za trojicu ozbiljnih ljudi koji će mi ga dati kada se vidimo. Zahvalio bih se svima koji su učestvovali u ovoj akciji. Ostaje da vidimo na koji način će se ovo realizovati i kako, kada i ko će da radi na poslovima čišćenja mezarja. Iduće hefte idem u Rogaticu sa Avdagom da to utanačimo.

            Anonymous
              Post count: 2088

              Nisam imao namjeru o ovom više da pišem ali napisaću još sad i više nikad, u to budite ubijeđeni. Kad sam sa ovim krenuo znao sam da će biti riječi po starom rogatičkom običaju.
              Na Mahirove provokacije ne odgovaram jer mislim da ja to ne treba da radim već vi koji uređujete ovu stranicu, na kojoj sam ja uzgred račeno ostavio dosta toga, što pisanja što slika u koje sam dosta truda uložio. Sjećate se kad smo se sporili oko dnevnica i kad je zbog toga nastao kuršluz. E pa da vam kažem za Ibru koji je radio 4 dana u Šehovini. Dnevnica je 80 KM. Takvu niko ni u Sarajevu nema. Majstorska je 50 KM. Pa vi vidite jesam li platio ili nisam kako piše Mahir, a niko od vas ne reagira. Vjerovatno vam to godi. Ali ja se ne obazirem jer gledam ko mi a ne šta mi govori.
              Ovo sam napisao ne da se pravdam nekome jer nemam ni kome ni zašta, već samo da znate da nisam toliko naivan da ne vidim šta je po srijedi.
              Ostajte mi zdravo i fino provedite bajramske praznike.

              Mahira
              Participant
                Post count: 10

                Dragi moji Rogaticani

                Vise sam nego zahvalna nasem Galibu koji se je pobrinuo i organizovao akciju oko ciscenja Rogatickih mezarja, Sjeti te se daragi moji Rogaticani Sehovine prije rata , i vidite sada poslije Galibove akcije oko odrzavanja. Stvarno je samo za pohvalu. Svi smo mi pa i ja ova dok smo zivjeli u njoj imali priliku da nesto odradimo da bi nasa mezarja bila uredna ali nismo. Dok smo zivjeli u Rogatici sve nam je bilo prece od toga, tada nam ni zarasla Sehovina nije smetala, Svaka postavljena nova slika iz Rogatice i svaka novost na ovoj stranici mi uljepsa dan. Nas Galib je u stanju bio da odradi mezarja njegovih bliznjih , ali ovim gestom je pokazao da je onaj pravi Rogaticanin koji zeli i drugima kao i svojoj porodici. njemu i Mustafi i svima koji su u Rogatici radili oko ove akcije da Dragi Allah podari svako dobro . Mahsuz selam za Galiba , Mustafu i sve moje drage Rogaticane ma gdje bili’

                Mahira

                Teva
                Participant
                  Post count: 8872

                  Dragi moji,

                  S obzirom da nam je nas Webmaster opravdano odsutan (hadz) osjecam se odgovornim, kao clan urednistva ove nase, Rogatica.com, stranice da dam jedno objasnjenje.
                  Znaci objasnjenje a ni u kom slucaju komentar.
                  Iako je ideja za trajno odrzavanje mezarja u Rogatici dosla sa ove nase stranice, tacnije od mene, mi kao urednistvo stranice smo jos tada donijeli odluku da ne idemo sa placenim odrzavanjem nego sa radnim akcijama na dobrovoljnoj bazi.
                  Tako ce mo, ako Bog da, svake godine u ljeto u periodu kada nas najvise dijasporaca ima na odmoru u Bosni, organizovati te radne akcije.
                  Pocistiti lijepo nasa mezarja a tako se lijepo i druziti.
                  U ljeto je trava vec porasla i kada se mezarja jednom godisnje pokose i lijepo urede, te iste godine vise nemogu zarasti.
                  Od placenog odrzavanja mezarja smo odustali upravo zbog ovoga sto se sada desava Galibu.
                  Da li je Galib platio Ibru i koliko to nas ne interesuje i ne zelimo ista o tome ni kao urednistvo ni kao raja nase stranice Rogatica. com da znamo jer sa ovom akcijom mi nemamo nita.

                  Isto tako da li je tacna Galibova prica da se o rahmetli Zekiji, dok je bila ziva, niko nije brino nas ne interesuje.
                  Isto tako postoji i druga prica da su se kod nje, dok je bila bolesna, smjenjivale na dezuri: Ibrina zena, Pemba i Sevala Talovicka i da su je uz pomoc Ibrinu nesta vozali po bolnicama i svasta nesta.
                  Koja od ove dvije price je tacna to znaju samo Dragi Allah i ovdje spomenute osobe.
                  Tetu Zekiju rahmetli ostavljamo da pociva u miru.
                  Dalje po ovim pricama nas ovdje na nasoj stranici, Rogatica.com, apsolutno nista vise ne interesuje.

                  Anonymous
                    Post count: 2088

                    Što se Zekije a.r. tiče, pročitaj bez insinuacija šta sam napisao. Prenio sam Pembino kazivanje i to je to. Meni je Zekija a.r. bila veliki prijatelj i tako sam se prema njoj i obhodio.
                    I ja mislim da ne treba pisati na stranicama ni o jednom ni o drugom. Ja sam imao potrebu to napisati jer vi (a ti reče da se osjećaš odgovornim za trenutno uređivanje stranice dok se hadžije ne vrate) nećete da reagujete na pisanje i vrijeđanje vašeg registrovanog člana prema drugom. Drugi su se znali banovati za mnogo manje stvari. Ali to je stvar uređivačke politike i tolerisanje ponašanje članova. Napisao sam da znate koliko je Ibro dobio(80 KM dnevnice), a što se mene tiče, nikad više neće dobiti ni feninga ni posla od mene. Završio je sa svima koji su mu poslove davali pa tako i samnom. Sjetite se kako ste pisali o dnevnicama i poredili ih sa irgatima u Rogatici. U pravu si kad kažeš da si znao da će ovih dešavanja biti. Znao sam i ja, al posao će se uraditi i radiće se i ubuduće. Kad sam sa Kenom i Tajcem sjedio i dogovarao se, upravo smo o ovome pričali i Tajac mi reče da budem spreman na sve. Neko mora raditi a neko vrijeđati a ništa ne raditi. Tako je od kako je svijeta i vijeka a biće i ubuduće. Sa ovim sam definitivno, ali ovaj put stvarno definitivno završio ma šta ko još o ovome napisao.
                    Ne uzimajte ništa lično jer ličnoga u ovome nema ama baš ni 1%, bar što se mene tiče.

                    Mare
                    Participant
                      Post count: 1546

                      PiTaRIsToK napisao:

                      I ja mislim da ne treba pisati na stranicama ni o jednom ni o drugom. Ja sam imao potrebu to napisati

                      Kontradiktornost i hipokrizija.

                      Anonymous
                        Post count: 2088
                        Teva
                        Participant
                          Post count: 8872

                          Citam juce na kratkim porukama da je nestala kosilica koju su kupili rogaticani u Sarajevu i predali je MIZ Rogatica na upotrebu. Kosilica je trebala da bude upotrebljavana za kosenje trave prilikom odrzavanja rogatickih mezarja.
                          Rekose da je kosilica zadnji put bila kod Ibre i kada je njegova zena upitana rekla je da je kosilicu odnio “medo”.
                          Cak i ako je slomljena, kao sto je receno, trebalo bi je pronaci i pokusati popraviti.
                          Zna li neko nesta vise o ovoj kosilici ???:(

                          Teva
                          Participant
                            Post count: 8872

                            Jos jednom da priupitam da nezna neko mozda o sudbini ove kosilice ???
                            Kosilica kao i ostali alat su namjenski kupljeni i trebali su sluziti za odrzavanje rogatickih mezarja. Znaci ako je neko imo namjeru malo uredjivati bilo koje od rogatickih mezarja (samovoljno ili u organizovanim akcijama) mogo je za tu svrhu koristiti ovu kosilicu kao i sav ostali alat.

                            Raja iz Sarajeva i dijasporci trenutno na odmoru u Bosni traze kosilicu da bi mogli otici organizovano u manjim grupama u Rogaticu i pokositi i malo urediti mezarja.
                            Kazu da je mezarje Zahrid zaraslo u “bocu”.:(

                            Anonymous
                              Post count: 2088

                              Prošao sam i ja juče kroz Rogaticu i vidio da je i harem džamije zarasto u bocu. Za to nije potrebna kosilica već dobra volja od nekih pola sata. To je naše ogledalo i naš obraz. Što se kosilice tiče, ko želi da radi neka se obrati efendiji. On zna gdje je. Objavljen je na ovoj stranici i spisak alata koji smo kupili (i ja sam učestvovao u toj akciji pa sam stoga i zainteresovan) pa neka se vidi gdje je i to. Fino je to “kad se neko sjeti da u Rogatici imaju i mezarja”. Prije jedan mjesec plačen je čovjek da dovrši kosidbu za Hridom. Bilo je dosta kiša i ove godine je i trave bilo više. Planirano je novo uređivanje pred Ramazan da se za Bajram ima gdje otići. Kupljeno je i 2000 metara žice da se zagradi Šehovina. I sve to je bilo takođe organizovana akcija Rogatičana u zemlji i dijaspori. A sve one koji odu da očiste makar jedan mezar, neka Allah nagradi, a i ja sam im zahvalan.
                              Ja sam tražio tu kosilicu da kupim nož i vlasac za nju, ali je nisam dobio

                              Anonymous
                                Post count: 2088

                                Evo, upravo sam zvao efendiju ali je nedostupan. Razgovarao sa i sa Enverom Kazićem i dobio nevjerovatnu informaciju. Kad je bila zadnja dženaza u Rogatici on je donio svoje lopate i krampu jer onih koje smo mi poslali u Rogaticu nije bilo. E sad ko je ovdje zbunjen i j:ebe li lud zbunjenog prosudite i sami.
                                Što se mene tiče, pred Ramazan će za Hridom sve biti uređeno, bilo da je to samoinicijativno ili plod zajedničke akcije kako neko predhodno napisa. To ne košta puno i pojedinac je u stanju to i isfinansirati. A takvih ima podosta.
                                Biće nas za Bajram tamo dosta a i slike će te da vidite. Inšallah.

                                Anonymous
                                  Post count: 2088

                                  Ovo je jedini službeni trag kojeg ja imam do alata.

                                  Čuo sam da je dio ili cio alat prebačen kod Mehmeda, ali ne znam sigurno. Za kosilicu sam cuo da je slomljen nož. Istina je da nije bilo lopata, jer ih nismo mogli uzeti od Ibre kojega zbog bolesti zene nije bilo dugo kuci.

                                  Mahsuz selam,

                                Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 153 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.