Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 153 total)
  • Author
    Posts
  • Anonymous
      Post count: 2088

      Danas je preuzet alat za odrzavanje mezarja u Rogatici, te je zaduzen Ibro Ajanovic da se brine o alatu i o mezarjima u Rogatici. Sa spiska nedostaju zastitne rukavice za koje Dinko Pezic kaze da su kod Brace, tako da je predat sav alat osim rukavica. Ne znam ni sta je sa neutrosenim novcem, za koji pise da ce biti utrosen za kupovinu sajli, pa molim naseg brata Galiba da to ovdje napise. Ibro Ajanovic od sutra pocinje da kosi, cisti i odrzava mezarja, pa Vas molim, kao sto smo to i prije pisali, da se organizujemo te da Ibri obezbjedimo adekvatnu naknadu za obavljeni posao.

      Ovom prilikom se Medzlis IZ-e Rogatica zahvaljuje svima onima koji su ucestvovali u ovoj hajirli akciji.

      Anonymous
        Post count: 2088

        Da budemo konstruktivni.
        Po meni treba sakupiti 2400 KM kako bi Ibro za svoj rad primao 200 KM mjesecno. Odrzavanje bi obuhvatilo gradska groblja. Posto tu nema posla preko cijele godine, mislim da je nadoknada za rad od 200 KM mjesecno adekvatna tom poslu. Ja cu sa ovim aktivnostima u Sarajevu vec zapoceti a molim i dijasporu da se ukljuci. Ako ima drugih prijedloga volio bih i cuti.
        PS: Efendija, ako mislis da za ove poslove treba angazovati i malog Pavicu koji neradi a redovan je u dzamiji reci svoje misljenje a mi ce mo onda da vidimo sta smo u stanju uciniti.
        Selam, Galib

        Anonymous
          Post count: 2088

          Ispao je nesporazum, sav alat je predat, i rukavice:)
          Izvinjavam se Braci ako sam ga doveo u nezgodnu situaciju, stvarno nisam imao namjeru.

          Sve najbolje.

          Anonymous
            Post count: 2088

            Sto se tice Pavice Mirze on vec ima osiguran posao na trafici, koja ce ako Bog da biti ubrzo postavljena na parceli koja je nedavno kupljena.
            Ispomoc Ibri mogao bi biti mladji Pavica Ermin, aktivan na ovoj stranici. Mislim da bi ipak Ibri trebala pomoc, jer ima dosta posla na ovom odrzavanju. Na vama je da odlucite.

            Mahsuz selam.

            behar
            Participant
              Post count: 514

              Zelim se ukljuciti ( dati donaciju) u sakupljanju priloga za odrzavanje gradskih groblja.
              Kako? Preko koga? Koji novcani iznos?

              Anonymous
                Post count: 2088

                Preko ove stranice kao i do sada. Neka bude halal od onog koji daje pa koliko god ko moze. I mi ce mo ovdje sakupljati novac. Samo da znate da svako do nas ima nekog ukopanog u Rogatici i da su onakva mezarja nase ogledalo.

                behar
                Participant
                  Post count: 514

                  Slazem se sa PiTaRIsToK – om, nadam se da ce Web ubrzo pokrenuti akciju.

                  Kaza
                  Keymaster
                    Post count: 6138

                    Podrzavam akciju i naravno ukljucujem se u nju.
                    Nadam se da ce Web dati prijedlog kako da ovu akciju odradimo posto smo mi na odmoru;):P

                    Trebalo ni nekako osmisliti da to bude akcija u kontinuitetu jer mezarje treba odrzavati stalno a ne samo godinu dana.

                    Ova aktivnost je zajednicka i za dijasporu a i za Rogaticane iz Bosne, jer kao sto rece Galib, nema ga ko nema nekog svog gore za Hridom.

                    webmaster
                    Keymaster
                      Post count: 3712

                      Ja sam naravno “za” evo bio sam u zijaretu kod Teve i na putu sam kuci… trenutno u Hamburgu, sutra bi trebao krenuti za Dk ako Bog da…

                      Moracemo se konsultovati oko ove akcije, javicu se u toku vikenda insaAllah!

                      Anonymous
                        Post count: 2088

                        Esselamu alejkum.
                        Molim Vas da mi neko od nase brace sto su kupovali alat kaze jesu li kupljene zamjenske sajle?

                        Mahsuz selam.

                        Anonymous
                          Post count: 2088

                          Jesu, reko mi je Bekir Capljic.

                          Anonymous
                            Post count: 2088

                            Ne zelim da pravim nešto veliko od toga, ali sajli nema. Nije problem uzeti nove sajle, ali ne želim da Medžlis izlažem nepotrebnom trošku, kada su već kupljene sajle, a isto tako želim da sve bude čisto radi svih nas. Sav alat sa spiska je uredno preuzet i ponovo zaduzen, izuzev sajli.
                            Ibro je već počeo polahko da kosi i održava mezarja.

                            Mahsuz selam.

                            ermin pawa
                            Participant
                              Post count: 167

                              Esselamu Alejkjum samo da javim da smo danas ja i Ibro poceli sa ciscenjem mezarja u pohridu pa bi molio Galiba i ostale da nam dopreme sajle jer nemamo sa cim da radimo Mahsuz Sellam

                              Anonymous
                                Post count: 2088

                                Cucemo se. E sad smo mi na redu.
                                AKCIJA ZA NOVCANU NADOKNADU ZA IBRU I PAVU, POVRATNIKE KOJI NAM UREDJUJU MEZARJA.

                                Teva
                                Participant
                                  Post count: 8872

                                  S obzirom da je bilo vrijeme odmora u narednih nekoliko dana ce te biti detaljnije informisani o pokretanju akcije za sakupljanje priloga za odrzavanje Rogatickih mezarja i samom toku uredjenja mezarja.
                                  Nadam se da nam nece biti zamjereno zbog sporosti realizovanja ove akcije jer se radi ipak o dugorocnom rjesavanju ovog pitanja.

                                  Selam svima

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 153 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.