Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 166 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      Tuzno da nemoze biti tuznije.
      Prvo sto mi dodje kad ovo procitah je da podrzavam Sanelin prijedlog i da moramo sto prije reagovati.
      Sanela pitaj mamu za vise informacija.
      Ima li osoba koja bi se makar za prvo vrijeme brinula o teti Zekiji dok ne nadjemo najbolje rjesenje.
      Mozda Pemba ili….:(

      purak
      Participant
        Post count: 484

        Pokrenite akciju i ja cu pomoci koliko mogu.

        Sanela
        Participant
          Post count: 12

          Selam raja,
          ja sam dobila broj telefon od Mirsade (Zekijina braticna),Krmetova sestra ,ja cu je danas kontaktirati ,pa cu se javiti nadam se sa vise informacija.Mozda i Tevin prijedlog je dobar.Trebali bi kontaktirati Pembu i saslusati njeno misljenje.

          Teva
          Participant
            Post count: 8872

            Sanela, puno je ovdje vazno misljenje famelije i to sta oni smatraju kao najbolje rjesenje.

            LLAMA
            Participant
              Post count: 7

              Potaknut vijesću da je teta Zekija teško bolesna, odlučih da napisem nekoliko riječi vezanih za tu ženu, a samim tim i za njenog sina Jasmina-Zopa.
              Jasmin, za mene u djetinjstvu poznatiji kao Kapara, je veoma rano ostao bez oca. Ako me sjećanje dobro služi to je bilo kad je Zop bio u uzrastu 7. ili 8. razreda osnovne škole. Zekija je radila u „Sjemeću“ kao čistačica – to napominjem stoga da se uzme u obzir da takva plata nije mogla biti bog zna kolika. Nakon muževe prerane smrti Jasmin je bio i ostao njen centar svijeta, tačka oko koje se sve u životu vrtilo.
              Kad sam ja bio klinac, često se dešavalo da se pokvari TV. A onda je bogami potrajalo dok ga „televizajdžija“ Munir popravi. A ja, kao TV fanatik, bi to onda propraćao sa velikom tugom i razočaranjem. Ko će, bogati, izdržati dok se TV ne popravi bez svih onih dobrih filmova. Sjetite se samo one emisije „Kino-Oko“ četvrtkom uveče gdje je Radoslav Zelenović predstavljao najzapaženija dostignuća kinematografije. A o kaubojcima nedjeljom poslijepodne da i ne govorim.
              Onda bi teta Zekija uskakala i govorila mojoj mami da nema nikakvih problema da ja kod nje pogledam na TV-u sta god hoću dok je naš TV na „terapiji“ kod Munira. Stan Tete Zekije na Topliku mi je ostao u sjećanju kao jedan izuzetno uredan i čist kutak.
              Hrabrost te zene se graničila sa hrabrošću jedne lavice. Nakon Zopovog nestanka u junu 92.-ge nije bilo za Zekiju nikakve prepreke da ode da ga traži na mjestima, na kojima bi i oni Maretovi legionari podobro razmislili prije nego bi tamo promolili nos. Ali, nažalost, nije ga pronašla. Svoje ratno izbjeglištvo je najvećim dijelom provela u Visokom. Među prvima se vratila u Rogaticu, a onda ju je sudbina ponovo odvela u Visoko. Ovaj put sa veoma tužnom zadaćom. Naime, 2000.-te je u Visokom u Centru za indentifikaciju tijela pronađenih u masovnim grobnicama među drugima „prepoznala“ svog Jasmina. Pričala mi je da ga je uspjela indentifikovati po ostacima one zelene jakne koju smo popularno zvali „Vijetnamka“ (kakvog li paradoksa) i po „Šangajkama“. Zopovi posmrtni ostaci su, sa još 40-ak ostalih, pronađeni u jami Paklenik.
              Na stranici se sad diskutuje kako pomoći toj ženi? Sta znači pomoći? U takvoj situaciji u kakvoj se ona sada nalazi, može pomoći samo Bog. A ljudi? Ljudi jedino mogu pokazati da te nisu zaboravili. Šta time želim da kazem? Možemo se organizovati i, ako ništa drugo, pomoći toj ženi makar novčano. Kad si bolestan, pare ne mogu biti smetnja. Ali hebeš pare? Više će joj, mislim, značiti kad joj neko uruči taj sakupljeni novac i kaže ovo su ti poslali ljudi koji još uvijek misle na tebe i Zopa. Mada ovo sada izgleda malo licemjerno. Ali svi dobro znate da svima nama život diktira tempo i postavlja prioritete, tako da ponekad izgleda da smo pomalo otupjeli i postali egoisti. I isto tako, duboko u svima vama, znate da to nije istina. Zato vas sve pozivam da se, što prije, pronađe kontakt osoba u Rogatici ili Sarajevu, te da se taj novac sakupi i uruči.

              Mare
              Participant
                Post count: 1546

                Svaka ti cast

                purak
                Participant
                  Post count: 484

                  Pa na ciji smo racun do sad skupljali pomoc,jel to jos funcionise?Ako ima,dajte nam taj racun pa da saljemo kolko ko moze.

                  ponekad ovdje
                  Participant
                    Post count: 1139


                    Evo jedne povratnicke price iz Kozića koja je, u emesiji TV Liberty Slobodna Evropa prikazana prije dva mjeseca na nasim televizijskim stanicama. Prilog traje oko šest minuta i na samom je kraju emisije. Treba pustiti da prodje minut i po i onda se moze misom pomjeriti na skali do pred kraj ili tacnije 25-e minute, i pogledati povratnicka prica u kojoj je, nakon pet godina provedenih u kontejneru, povratnik Damir Hurko dobio kucu.

                    http://www.slobodnaevropa.org/content/Article/1340166.html

                    Mustafa
                    Participant
                      Post count: 8282

                      POVRATNICI

                      U ime naroda

                      U Vecerasnjoj emisiji na YVBH 1 “U ime naroda” Josip Pejakovic je bio u posjeti u selo Rakitnica, gdje je posjetio Sejdu Pasica povratnika u ovo selo.

                      Nekih dvadesetak minuta trajao je razgovor medu njima. Sejdo se u svoje rodno selo vratio prije tri godine i jos uvijek zivi u kontejneru. Sam je u tom djelu nase opstine. Zivi tesko, bez struje, vode, bez komsija….

                      A ono ne da je lose nego katastrofalno. Kaze mu Josip sta te bolan natejera u ovu divljinu. Jedva te nadoh..

                      On mu odgovori da svaki covjek najvise voli svoje rodno mjesto i da mu je tu najbolje…

                      Emisija je snimana prije par dana snijeg je, hladno je, kontejner se kaze brzo zagrije ali se isto tako brzo ohladi… Pored svega kontejner i prokisnjava….

                      kaze da nekada pjeske ode do Rogatice (12,5 km) da bi kupio komad hljeba i ponovo se vrati…

                      Rakitnica kaze da je sva zarasla, da izgleda kao dzungla, al se prisjeca lijepih predratnih vremena i opisuje ovaj kraj kao najljepsi na svijetu..

                      Sejdo ceka donatora da mu pomogne…da li ce ga pronaci i da li ce se neko smilovati da mu napravi kucu!?
                      On je uporan i ostace kako kaze na svojoj zemlji sa kucom ili bez nje….

                      Enver
                      Participant
                        Post count: 18

                        Ako neko zeli pogledati navedenu emisiji ima na stranici http://www.bhrt.ba
                        Da ne biste trazili evo direktni link za otvaranje u Real media player-u (format je *.rm pa ako ima te neki od playera koji podrzavaju rm fajlove samo klik na ovaj link :
                        rtsp://195.222.52.149:7070/rtv/televizija/josip08012009.rm
                        Pozdrav

                        Zambi
                        Participant
                          Post count: 898

                          Tragom napisanih povratnički priča,novinar Avaza,Alem Bajramović je zajedno sa mnom danas obišao Nanu Mulu na Pašić Kuli,kod nane slatka,jučer joj se rodila praunuka peta po redu,Nurku Karića-Semiza,u Kozićima je posjetio porodicu Džananović na Mejtefu i Herenda Igbala u Šljedovićima.Sledeći put je obilazak Šampiona iz Sočica.Rogatica com je čudo.Njegova zapažanja slede u narednim danima u dnevnom listu Avaz.

                          Mustafa
                          Participant
                            Post count: 8282

                            Svaka cast rogatica.com ali ipak najvece zasluge pripadaju nasem Zambiju koji to sve obide i napravi prelijepe tekstove o nasim povratnicima.

                            Zahvaljujuci tim tekstovima i potresnim pricama Zambi zainteresova i profesionalne novinare majstore pisane rijeci da dodu porazgovaraju sa nasim povratnicima i o njima napisu zapis koji ce procitati na desetine hiljada ljudi…

                            Svaka cast rogatica.com Svaka cast ZAMBI….

                            Kaza
                            Keymaster
                              Post count: 6138

                              Vidis Zambi odkad nisi napisao nijednu povratnicku pricu da su i u Avazu izgubili zivce i poceli i sami pisati o nasim povratnicima.:laugh:

                              Naravno salim se a ovo je jos jedno priznanje za ovo sto radimo na nasoj rogatica.com.

                              webmaster
                              Keymaster
                                Post count: 3712

                                :) De Zambi ubaci u prvu…

                                Irfan-tekija
                                Participant
                                  Post count: 681

                                  Meni se cini da je Zambi do sada bio u prvoj, ja bih naj radije da on prebaci bar u trecu, jer ima jos mnogo toga napisati.

                                  Zambi druze, svaka cast.

                                Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 166 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.