Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 166 total)
  • Author
    Posts
  • Anonymous
      Post count: 2088

      Da ce onaj moj tekst biti razlog za ljutnju ni u snu nisam pomislio moj Sele.Bez fiseka i shike(bez h izgleda brezobrazno)napisah sta mislim.Bas zbog raje.Da ostanu a da se i vrate.
      “Ne treba mi tvoj selam i moje ime vise ne pominji”otprilike bi mail koji dobih poslije napisanog.Neko bi reko uharac.I ja bi da ga ne smatrah prijateljem i jaranom.vazdan dumam jeli toliki glumac bio tolike god.ili mu je hatar tanak.Mozda se umoderatoriro(da ne kazem ufuro)da ce odgajat sviju kao da su srednjoskolske pubertetlije.
      A neznam KK i pisem.Popi i zamezi pa i sam kad nikog ne stignes.
      Ime zasigurno necu pomenuti i neka se ne trazi u mojim tekstovima .Nema ga.
      Znas Sele sta bi moj Alija a.r. reko
      KO ga handri.

      Anonymous
        Post count: 2088

        Na PALAMANDRI, Zele. Sto bi reko nas Ado-Adnan Mrguda.

        Kaza
        Keymaster
          Post count: 6138

          Nemam obicaj da na ovakav primitivizam odgovaram i da iznosim prljav ves u javnost ali sam prisiljen jer ovo sto je izneseno je neistina. Ruzno je privatne poruke objavljivati a pogotovu kada se iznosi neistina. Svako ima svoje misljenje i notorna je glupost i neistina da sam ja reagovao na onakav nacin zato sto eto neko drugacije misli. To je samo nastavak kampanje kojom se zeli prikazati kako sam ja dikatator, pa eto ne samo sto tjeram svijet sa stranice nego jos ruzim kad neko drugacije misli. Zele je lijepo iskonstruisao svoj post kako bi se dalje nastavila hajka na mene na ovim stranicama.
          Evo sta je istina:
          Dobio sam od Zeleta e-mail u subotu ujutro bez naslova u kome ni pocemu na pocetku nije stajalo da mi se obraca niti kao prijatelju a niti kao covjeku, sa slikama sa kojih bih ja trebao postaviti post o rahmetli Katici Semsi.
          Na kraju e-maila je stajala recenica umjesto pozdrava koja me sokirala i izbacila iz takta:
          „Bilo bi nepristojno da ne poselamim tebe i tvoje…“
          Moj odgovor na ovo je bio:
          Tvoj selam iz pristojnosti mi ne treba i nemoj vise da mi se obracas i moje ime uzimas u usta.

          Posto je to sve tako kako jeste , na zadovoljstvo pojedinih cu se povuci na jedan duzi period. Jednostavno ne zelim biti smetnja onima koji misle da sam ja taj krivac sto je stranica ovakva kakva jeste i da bi oni mogli bolje.
          Stojim iza svega ovoga zajedno sa uzim krugom ljudi sto ova stranica jeste i mislim da se nismo do sada imali cega postiditi.

          Pozdrav za sve clanove a posebno za one koji su me do sada podrzavali u mojoj aktivnosti ovdje.

          webmaster
          Keymaster
            Post count: 3712

            Svako onaj ko krene putem aktivnog i organizovanog rada sa rogaticanima mora biti spreman na velike poteskoce i mora imati dosta sabura u radu.

            U ovom postu se to lahko moze vidjeti kako se jedna bezazlena diskusija, pretvorila u nesto mnogo vise i prijeti da jednog vrijednog moderatora ove stranice udalji, time bi se nasumljivo nanijela velika steta svim rogaticanima.

            Moderator Kaza je danima radio na ovoj stranici ne zaleci ni truda ni vremena da rogaticanima pomogne, da plasira sve relevantne informacije iz Rogatice i dijaspore i sigurno je u tome uspio i odradio veliki dio posla, svojim trudom i radom je pored Mustafe, Teve i Galiba najzasluzniji da ova stranica ima ovoliko posjeta i da je ovo sto danas jeste.

            Zlim jezicima koji govore da su opale posjete i da je citanost u padu kratko cu odgovoriti da je to sigurno netacna informacija i da rogatica.com ima svaki mjesec preko 30.000 posjeta a citanost tekstova je veca nego ikada.

            Tekstovi, vijesti na naslovnoj, su postali i te kako popularni zahvaljujuci kreativnosti Kaze i njegovim umjecem da plasira interesantne price i upakuje ih na takav nacin da zainteresuje sve rogaticane.

            Sa druge strane kada se sakuplja humanitarna pomoc opet Kaza moze biti za primjer dok se veliki broj posjetilaca i kriticara ”mudro” usuti dok akcija ne prodje.

            Sta Kaza, i svi mi ostali, imamo od ovog posla? Je li novac? Je li ugled ili pozicija? Je li …?

            Odgovor necete naci u koristima ovoga svijeta, mi imamo samo glavobolje i probleme na koje nas stavljaju rogaticani istog trenutka kada ima se na stranici nesto ne svidi.

            Rogatinanin je takav, ne voli nikoga ko odlucuje i ko njemu govori sta treba raditi, na takav nacin ni jedna organizovana skupina ne moze funkcionisati.

            A nas cilj je da rogaticani budu jedna organizovana skupina, koja zajedno funkcionise i radi.

            I na kraju da ne duzim, zamolio bih vas da postujete sve moderatore stranice, ovo je ekipa na koju sam ja kao administrator ponosan, ako se nastavi ovim tokom moracemo primjeniti neke stvarno nepopularne mjere.

            Kazi bih porucio da nema povlacenja i da moramo dalje, moramo dalje zbog onih rogaticana kojima je pomoc potrebna, ako se ovakve stvari nastave, onda ce moderatori morati donijeti zajedno odluku sta i kako dalje.

            Mustafa
            Participant
              Post count: 8282

              Na forumu postoje pravila kojih bi se trebalo pridzavati. Postoji doduse i ona druga, licna procjena moderatora da li ce neki post izbrisati ili ce ga pak ostaviti.

              Očigledno postoje postovi /nebitni/ čije se komentiranje posjetioci /clanovi/ rado upuštaju premda moram priznati da ponekad ne vidim puno smisla u svemu tome odnosno ne vidim nikakvu dobit.

              Zasto?

              Zato sto mi nikako nije jasno kako nalazimo toliko slobodno vrijeme i toliku energiju i toliku emociju u komentarisanju tako nebitnih i nevaznih stvari. Koliko samo truda ulazemo u sve to? Kao da nam nije bitno gdje smo sada i zasto smo tu? Kao da nam nije bitno da smo na stranici, da smo zajedno, da zajedno pokusamo pomoci povratnicima, IZ Rogatici, pokusati oformiti nekakva udruzenja i “primaci” se Rogatici, kroz neke nevladine organizacije itd.

              Lijepo je pricati, napisati, biti prisutan, dati svoj doprinos, i to je ono sto daje jacinu i smisao stranice. E da li smo tu radi toga ili radi necega drugog?!?!…

              Hajmo se takmiciti u konkretnoj pomoci, prijedlozima, akcijama. Hajmo biti prvi u nekim akcijama, ”povuci najvise” i reci – to je moj doprinos stranici, …
              Za prepirku smo uvijek nazalost spremni za kritiku isto tako. Na samokritiku jos nismo spremni.

              Posto sam sedam godina bio urednik Bosnjackog casopisa /godisnje 11 brojeva na 60 strana/ , cesto sam imao dosta pohvala na koncepciju i sadrzaj lista od nasim eminentnih alima, kulturnih radnika, ambasadora, obicnog svijeta. Ono sto je meni interesantno je da nam je jednom prisao coovjek i rekao – Ja citam NUR pazljivo kako bih nasao gresku da te (VAS) mogu kritikovati…..

              Komentari jesu biti, pravila jesu bitna, greske moderatora se mogu desiti zasto da ne, ali da li je to povod na linc.

              Da li kao sto meni rece jedan citatelj NUR-a, cekamo samo gresku ili neki povod da svu svoju energiju utrosimo na to.. Da li nam je to najvaznije kada ce neko nesta uraditi sto nije po nasim mjerilima da se okomomo na njega i kazemo – slusaj ti – ma pusti sve ovo dobro sto si uradio za ovih 5 godina to nema veze vidis li ti sta si sad uradio, vidis li ti kako izbrisa tako „vazan post“ – od velike vaznosti za Rogaticu, za stranicu?

              Jos samo da spomenem jednu temu koju je efendija zapoceo, tako bitna, kurcijalna. Biti clan IZ Rogatica. Vjerovatno su se neki od nas vec uclanili i smatraju da nemaju sta reci u toj rubrici. Ali eto svega par komentara. Tema koja zasluzuje vise paznje i komentara. Tema od koje zavisi opstanak IZ Rogatica , ali tu se slabo oglasavamo i trosimo svoju energiju – koju pak zelimo uputiti na neku drugu stranu….

              Sto se tice posjecenosti stranice ona nikada nije bila veca – mozete i sami vidjeti da se veoma cesto istovremeno nalazi i po 70 – 80 citalaca (clanova i gostiju)

              Napominjem da sam ovo napisao ne imenujuci nikoga niti komentarisuci vase postove. Ovo je neki moj generalni pogled na stranicu, citanje, pisanje, posjecenost pa i na konfliktne situacije.

              NEBITNI komentari (ako tako mogu reci) – odnosno bolje receno bezpotrebni napadi i optuzbe – vode razgradnji, nekakvoj netrpeljivosti, svadi, raspravama itd.

              A da li nam je to potrebno?!

              Po meni nije,….

              Anonymous
                Post count: 2088

                Hajde,neka bude, kako cijenjena administracija i urednistvo,kazu.Na dva,u svakom slucajnu dobronamjerna posta,moj i Zeletov,bi angazovan cijeli aparat da nam kaze da lazemo.I neka bude.Ali bih,prije toga zamolio,da se postovi jos jedanput procitaju.Niko nije spomenuo da je citanost opala,vec da sami ljudi procijene,niko nije spomenuo da vise kvalitetnih autora nema na stranici jer se to vidi iz aviona.Ne bih ni ja vise,osim sto bih preporucio adminu da se ne ponasa kao uvrijedjena seoska mlada,pa da na osnovu dobronamjernih kritika pokusa usmjeriti stranicu,a ne da ovo sto je do sada uradjeno(a jeste dosta) smatra vrhuncem.Ja licno najradije posjecujem lokalne bosanske stranice,pa i zepsku,dubicku,prijedorsku…pa uporedite.I tamo ljudi rade volonterski iz prostog razloga sto vole svoj kraj.

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  Trcati maraton je tesko,pa i sa obadvije noge,ali ako ode Kaza,znaci izgubili smo jednu nogu,a sa jednom nogom necemo daleko dogurati.Treba naci opet zajednicku,bude nesporazuma u rodjenoj kuci,a kamoli na stranici,eto sta o tome misli Pitar,Teva,Irfo…Twin Peaks

                  Zambi
                  Participant
                    Post count: 898

                    Svakako se slažem sa Twin i ostalim koji ovako razmišljaju,molim vas da povedete malo računa kako se odnosimo jedni prema drugima u komunikaciji,da se nevrijeđamo,ponižavamo mislim da smo dosta poniženi ovako rasuti po bijelom svijetu,Rogatica je nešto što nas spaja a ne razvaja,žalosno je da dolazimo u ovakve situacije jer nas nevode nigdje,mislim da bi neki bili najsretniji da ove stranice nema,ali morramo shvatiti da su ti u manjini:unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

                    Anonymous
                      Post count: 2088

                      Jos cu malo vremena od citaca oduzeti.
                      Zivot provedoh u druzenju a nikada u svadzi i kurcenju.I ovdje sam se isto ponasao.Zelio sam se druziti i naravno prisjecati mog grada.Zec jesam ali ne toliko plasljiv da nebih stavi necije ime ako ga zelim prozvati.Kako nekome uspije iz mog pisanja bez imena da nadze sebe neznam pa ako se to jos ikada dogodilo nekome kazem mu da ako nema imena nije on.Izvinjavam mu se sto je iz mog,mozda i nevijestog ali ipak iskrenog pisanja nasao sebe.
                      Jedno znam.Zasigurno vise nikada niko u mom pisanju nece naci sebe.

                      ponekad ovdje
                      Participant
                        Post count: 1139

                        Iz svih ovih povratnickih prica koje smo imali na stranici, nasumice sam, bez reda i pravila, odabrala par slika, kao mali rezime. Uvijek sam na proputovanju za Gorazde svracala u Rogaticu, i nadam se ako Bog da, da ce to biti i ovog ljeta, i da cu se sresti i upoznati neke nove ljude, a i posjetiti stare poznanike.

                        Vec sam jedanput pisala da me na ovoj nasoj stranici najvise razvesele nasi najmladji ali veliko saosjecanje imam takodjer i sa nasim starijima, pisala sam vec o nasem starom Avdagi Lihicu, saosjecala sam gledajuci reportazu o povratnicima u Pasic Kulu i Bjelogorce, a i ova prica iz Brcigova mi potpuno lici na sve one, a i sinocnja je bila takva, Josipa Pejakovica „U ime naroda“. Tu se zaista moze vidjeti sva tuga i borba za goli opstanak i golo prezivljavanje povratnika.

                        Do sljedece povratnicke price, da ponovim jos jednom ovo prelijepo cvijece iz avlije u Tušinama

                        Zambi
                        Participant
                          Post count: 898

                          Hvala ponekad ovdje
                          ide sljedeća priča sa Pašić Kule,biće ih mnogo ako Bog da ,možda nekome smetaju ali ću ih ja pisati,istinu i način života naših sugrađana,znam da se mnogi naši sugrađani obraduju kada vide poznata i draga lica;)

                          ponekad ovdje
                          Participant
                            Post count: 1139

                            Nekoliko rijeci i slika iz Zepe i primjeru uspjesno organiziranog biznis povratka.

                            Rijec je o Ribogojilistu “Slap” povratnika Muhameda Tabakovića i njegovih 5 uposlenika.
                            Ovom privrednom subjektu je prije nekog vremena Ministarstvo privrede dodjelilo 50.000,00 KM za proširenje kapaciteta i pokretanje proizvodnje kojim će se omogućiti održivi povratak vlasniku Muhamedu Tabakoviću, ali i jednom od pet uposlenika Nihadu Omanoviću.

                            Ovo ribogojilište godišnje proizvode 200 tona ribe, a prema ugovorima ima potražnju za 350 tona. Ribu plasira na tržišta Bosne i Hercegovine i susjedne Srbije, ali i daleke Libije.

                            Slijedi par lijepih slika sa zepa-online.com

                            ponekad ovdje
                            Participant
                              Post count: 1139
                              ponekad ovdje
                              Participant
                                Post count: 1139
                                ponekad ovdje
                                Participant
                                  Post count: 1139
                                Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 166 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.