Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 166 total)
  • Author
    Posts
  • ponekad ovdje
    Participant
      Post count: 1139

      Evo Zambi, posto nas ti tako revnosno izvjestavas o nasim povratnicima, da i ja izdaleka ispricam jednu povratnicku pricu. Naime sinoc je tv Hayat, koja je za mene prevashodno humanitarna televizija, jer svake godine najmanje jedanput organizuje humanitarni konvoj za Srebrenicu, organizuje cetiri cjelodnevne emisije godisnje u kojima skupi preko 20 000 KM za razne projekte pomoci, svakodnevno pepoznaje i prezentira javnosti ugrozene i nemocne, kojima se zatim zivot putem pomoci dobrocinitelja promijeni iz temelja, mogla bih jos nabrajati, znaci sinoc je ta televizija u jednoj emisiji ispunila zelju Zulfi Zukicu iz Bjelogoraca koji ce se i sam tamo vratiti, da zajedno obidju i posjete jednu staricu u Pasic Kuli i jos nekoliko pvratnika u Bjelogorce.
      U Pasic Kuli su posjetili staricu Catic, ime ne znam, koja vec nekoliko godina zivi sama u svojoj obnovljenoj kuci, pretpostavljam da je to ucinjeno nekim vladinim projektom obnove.
      Ono sto je mene zadivilo kod te krepke starice koju bih zeljela i sama obici, je njen vedar duh, bez bilo kakvog pretjeranog jadanja, iako zivi sama sa par kucnih ljubimaca, vjerni pas, jedna bijela maca i nekoliko sitnih domacih zivotinja. Na sva pitanja kako uspijeva sama, odgovara samo uz osmijeh:“sta cu“, i upucuje na svoje kucne ljubimce i ostale.
      Jedino na sta se pozalila , kao i svi ostali, je nebriga nasih nadleznih koji nisu ni jedanput dosli, niti obisli, niti upitali za bilo sta. U emisiji je prikazana sva ljepota behara i zelenila tog kraja.

      Zatim su u Bjelogorcima posjetili povratnike koji vec sedam godina zive tu u svojim takodjer obnovljenim kucama, mislim da je to taj isti projekat obnove, Ferida Zukica, Muhameda Zukica i Asima Durmisevica, koji su se takodjer pozalili da ih od nasih nadleznih nikada niko nije obisao, niti, kako oni rekose, upitao, „umro ne umro“.
      Na povratku su posjetili i napili se vode sa lijepe cesme sa dvije vode na Pasic Kuli, na kojoj stoji da je napravljena 1937.godine.

      Bio je to jedan lijep gest te televizije koja je na pocetku emisiju zamislila kao zabavnu, ali kakvo je stanje u nasoj zemlji ona sve vise postaje humanitarna, sa mnogo tuznih prica. Takodjer je to lijep gest Zukic Zulfe, koji je pozelio da na taj nacin obidje svoj narod i koji u nekoliko navrata nije mogao sakriti svoje suze.

      Zambi
      Participant
        Post count: 898

        Sve ja to znam ponekad ovdje
        već odavno se spremam da odem na Pašić Kulu i na taj kraj,da napišem istinu o našem narodu,ta starica se vratila sama mislim 2000 godine i mislim da joj struja još nije priključena ,bio sam i u Bjelogorcima vodio komisije za rekonstrukciju i takođe mi je poznata ta priča sa Zukićima i ostalim jer je Ferid sa mnom radio i u Rotex,pa mi je to sve poznato,a za Pašić Kulu sam i te kako vezan jer ti možda neznaš moji roditelji su se razveli 64 godine i ja sam gore čuvan i gojen sa bratom Kasimom upravo u kući iznad vode koja je prikazana u emisiji,na kraju ti obećavam da ću otići i napraviti priče sa toga kraja i pokušati odobrovoljiti naše prvake da ih obiđu,ida ihpotpomognu.Selam tebi i tvojima od Zambija

        ponekad ovdje
        Participant
          Post count: 1139

          Nisam Zambi, ni jednog momenta posumnjala da ti to neces, u skladu sa tvojim slobodnim vremenom i obavezama, i uraditi, i posve mi je jasno da si prirodom posla upucen u sve to.
          I u pravu si, ja sam zaboravila da je u prilogu navedeno da starica Catic nema struje, ali se ona izvanredno drzi u svemu tome iako je sama.

          Srdacni pozdravi i selami vama svima u Rogatici.

          ermin pawa
          Participant
            Post count: 167

            Masallah stari nasa se rubrika najvise cita to mi je drago Selam svima

            Anonymous
              Post count: 2088

              A i Merhunisa Komarica Zukic je bjelogorska snaha.A ona vec godinama “vedri i oblaci” u iseljenickoj/povratnickoj/izbjeglickoj populaciji.Pa ako nije gledala emisiju valja je podsjetiti,ako ni zbog cega,a ono sto je nevladina organizacija kojom godinama rukovodi i na vladinim “jaslama”.

              Zambi
              Participant
                Post count: 898

                Dragi Šele
                Upotpunosti si u pravu,ja se nesjećam kad je ta nazovi snaha posljednji put šta učinila za ovaj kraj,ali nažalost ista se predstavlja kao zaštitnik naših prava,tako mi Boga nema potrebe mi će mo se bolje snaći i bez nje i njene pomoći;)

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  KO mi izbrisa,ono sto napisa o onoj KOBILI,Mehrunisi???????

                  Dina
                  Participant
                    Post count: 41

                    KAD CES TI KERIME U BOSNU?:(

                    Kaza
                    Keymaster
                      Post count: 6138

                      Kerime, po nasem pravilniku, koji stoji pri vrhu,nije dozvoljrno vrijedjanje niti clanova a niti trecih lica koja se spominju u postovima.
                      Izvod iz pravilnika:

                      [color=#FF0000]5.Ophodjenje na forumu

                      – Zabranjeno je vrijeđati druge članove (bilo na rasnoj ili nacionalnoj osnovi ili na bilo koji drugi način), kao i vrijedjanje trecih osoba (imenovanih), te remetiti mir drugih korisnika (SPAMIRANJE, maltretiranje preko privatnih / javnih poruka)

                      – Zabranjen je disonantan i imperativan ton.

                      NAPOMENA!:
                      Vrijeđati moderatore, nazivati ih pogrdno, bahato se ponašati prema istima – neće se tolerirati – sve nesuglasice mogu se riješiti ljudskim razgovorom. [/color]

                      Takvi postovi ce ubuduce bez rasprave biti izbrisani.

                      Anonymous
                        Post count: 2088

                        Kazicu!

                        Posto si ti ovdje neka vrsta policajca,koji voli da soli pamet drugima i namece svoja pravila-razmisljanja…

                        Sa tvojim palamudjenjima si vec otjerao pojedine rogaticanje sa ove stranice, ali mene neces.

                        Ja cu to tebi objasniti prvi put kad se vidimo. Mozda mislis da si ovdje naj pametniji i naj posteniji, a vecina ostalih, debili.

                        Do naseg susreta,ostaj mi u zdravlju.

                        Kaza
                        Keymaster
                          Post count: 6138

                          Da sam policajac imao bih bar platu za svo svoje slobodno vrijeme koje posvetim ovoj stranici.
                          Na stranici ima kucni red i ako vazi za mene i ostale ne vidim zasto ne bi vazio i za tebe.
                          Nikoga ja nisam sa stranice otjerao niti ko koga moze otjerati a po tvojoj logici eto i ti tjeras mene sa stranice ali ti kazem kao sto i ti meni rece, da me neces otjerati.

                          Da ne bi opterecivali ostali narod sa ovim, i u temi koja nema veze sa nasom raspravom prihvatam svaki civilizovani razgovor kad se sretnemo.

                          Do tog susreta ostaj i ti meni zdravo.

                          Anonymous
                            Post count: 2088

                            Evo i ovo pravilo da kad dugo pises propadne zivi a ne valja.
                            A i pravilo za vrijedzanje clanova otprilike podrzavam.Nebih podrzao kad bi bilo rijeci o losem i pogreno usmijerenom clanu.
                            O javnim licnostima je nesto sasvim drugacije.Neko jos voli Titu a neko ga kreha.I Aliju i Harisa pa i Merhunisu.

                            Anonymous
                              Post count: 2088

                              Pisem od dva puta da nebi propalo.
                              Na ovoj stranici ima poprilicno zrelih i izgradzenih osoba pa je veoma osijetljivo kada je u pitanju brisanje tekstova od ovakvih osoba.Uloga moderatora u tom slucaju treba da ostane po strani jer neko ko je zreo kada kaze za nekoga da je ubica,koljac,lopov,mafijas,mahalusa,glupaca,konj ili kobila vijerovatno ima i razlog za to.Ipak su u pitanju iskreni stavovi koji se iznose i takvi treba i da ostanu.Diskusija se moze otvoriti u razlicitosti misljenja i to je potpuno normalno.Narocito kada su u pitanju javne licnost.Sta sve o njima i u stampi ne procitamo.Naravno autor teksta je taj koji stoji iza svega i snosi odgovornost.Zbog toga moderator treba da bude pazljiv kako i kada ce primjeniti pravilnik.Nisu nam na ovoj nasoj stranici potrebne trzavice izatezanja jer ovdje smo da uzivamo,da se podsijetimo i opustimo.Ipak je daleko bolje kada se nasalimo.

                              Anonymous
                                Post count: 2088

                                Zele,svaka ti dala.I ja sam za tzo,da se mi podsjetimo na nasu raju,Rogaticane,da se nasalimo i sacuvamo bar dio nasih uspomena.Ja sam vec negdje rekao(a to je samo moje misljenje) da nama na ovoj stranici ne treba tema koje razglabaju svjetsku politiku i probleme,ne treba nam prepisivanja tekstova,eventualno samo ukazati na interesantan link,jer INTERNET je cudo,a poprilicno naroda,evo,umije da koristi to “cudo”,a ima nas ovdje dosta koji smo i prije interneta “umrezili planetu” kako kaze ona stara gradska lola iz hrvatske evrovizijske pjesme.Nisamo procitao Kerimov tekst,pa i nemam sud o njemu,ali jesam namjerno “spomenuo” Merhunisu Komaricu da cujem misljenje i ostalih o jednoj ublehaskinji,i drugim ublehasima,koji na nevolji naroda i tudjim emocijama zgrcu bogatstvo.Eto to je bio smisao,i kako vidim imalo je odjeka.Moderator,urednik,s druge strane,ima pravo da uklanja tekstove koji nisu po njegovom mjerili primjereni,ali se to,kao i u svakom mediju,odrazava na citanost,tiraz,a u ovom slucaju na posjecenost.Ostavljam vam da sami procijenite da li je ova stranica u uzletu,ili je u drasticnom padu od kvalitete kakvu je imala prosle godine,da li je posjecenija i da li ima vise pisaca iliti ucesnika u diskusiji.

                                Anonymous
                                  Post count: 2088

                                  Ko bila, nekad, a i sad neka Mehrunisa Komarcica.
                                  Pomagala povracnicima,ko biva, onim sto se povracaju, ili samo povracaju.

                                Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 166 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.