Viewing 13 posts - 76 through 88 (of 88 total)
  • Author
    Posts
  • ponekad ovdje
    Participant
      Post count: 1139


      Sinoc je u jednocasovnom televizijskom programu na BHT-u prvi put predstavljena nasa pjesma koja ce nas predstavljati na Eurosongu u maju ove godine.

      ponekad ovdje
      Participant
        Post count: 1139


        Ko nije imao priliku do sada cuti i vidjeti spot za pjesmu evo moze na ovom linku

        http://www.sarajevo-x.com/clanak/090301083

        emira-tekija
        Participant
          Post count: 327

          meni nije vala bog zna sta ali svako ima svoje misljenje za mene je 1000 puta bolja bila lejla od harisa v.

          Mare
          Participant
            Post count: 1546

            BISTRA VODA

            Pitao sam neke ljude
            U momu kraju gdje mi dusa stanuje
            Jednu tajnu za mene
            Kazu, krijes draga

            Pitao sam da mi vrate
            Ono vrijeme, davne sate, proljece
            Da ljubav mirise
            Tako kazu

            Rodi me u majsku zoru
            Kupaj me u bistroj vodi
            Cuvam jedan cvijet kad svi drugi odu
            Cuvam te dok sam ziv

            Ukradi malo sunca za nas
            Nemas sutra, nemas danas
            Lako je kad ti pjesma srce nađe

            Rodi me u majsku zoru
            Kupaj me u bistroj vodi
            Cuvam jedan cvijet kad svi drugi odu
            Cuvam te dok sam ziv

            Rodi me u majsku zoru
            Kupaj me u bistroj vodi
            Cuvam jedan cvijet kad svi drugi odu
            Cuvam te dok sam ziv

            ponekad ovdje
            Participant
              Post count: 1139


              Eurosong 2009.
              Regina pobrala aplauze na generalnoj probi

              Prva generalna proba učesnika prve polufinalne večeri Eurosonga 2009. održana je u ponedjeljak navečer u moskovskoj dvorani Olimpiyski Arena. Okupljeni novinari i fanovi imali su priliku okusiti kako će izgledati show u utorak navečer.

              Kao što se i očekivalo, nije manjkalo sitnih tehničkih problema, međutim, ubrzo je sve krenulo pravim smjerom. Prelazi između pjesama bili su sve ‘glađi’, a većinu generalne probe sve je bilo uredu i sa osvjetljenjem, snimcima i ostalim detaljima.

              Iako na probi predstavnika iz Češke Republike nije radio mikrofon, a predstavnik Bugarske zvučao previše tiho, ti problemi bit će riješeni do zvaničnog nastupa. Kad su u pitanju voditelji, i oni će morati još koji put ponoviti svoje rečenice pošto se oboje i dalje umnogome oslanjaju na kartice s kojih čitaju tekst.

              Najveći aplauz na ovoj probi dobile su Švedska, Armenija, Turska, Island i Bosna i Hercegovina. Kao što zaključuju na esctoday.com, naša zemlja će svakako biti jedan od najvećih favorita polufinala.

              Pjesmu “Bistra voda” i ostale učesnike prve polufinalne večeri gledajte večeras, 12. maja, uživo na BHT 1 od 21 sat uz komentar Dejana Kukrića.

              sa-x.com

              Mustafa
              Participant
                Post count: 8282

                Bistra voda bi mnogima mogla pomrsiti račune

                BiH nastupa 12. u subotnjem finalu…

                U Moskvi smo nastupili 12. maja i izvukli smo redni broj 12 za nastup u velikom finalu. Kada se podijele ova dva broja, dobije se jedinica i to je mjesto koje ćemo osvojiti u subotu kao što smo i obećali prije odlaska u Moskvu. Broj 12 donijet će nam sreću – rekao je frontmen “Regine” Aleksandar Čović nakon preksinoćnjeg uspješnog nastupa u polufinalu Eurosonga 2009, kada je BiH zajedno s još devet zemalja ovjerila kartu za završnicu.

                Zlatna sredina

                Nakon euforije i ovacija koje su u moskovskoj areni “Olimpijski” pratile “Regininu” izvedbu “Bistre vode”, bh. delegacija dojmove je posložila u hotelu “Grande Meriott”.

                – Vjerujem da ćemo u subotu svi slaviti i da ćemo u Moskvi napraviti feštu kako to samo znaju Bosanci i Hercegovci jer će “Bistra voda” pobijediti – rekao je Raka Marić, producent “Regine”.

                Naši su zadovoljni što će u finalu, u kojem učestvuje 25 zemalja, nastupiti 12. Kažu da je to zlatna sredina i da se dobra pjesma pamti, bez obzira na redoslijed.

                I dok je BiH opravdala ulogu apsolutnog favorita, polufinalni test nije uspjela proći Crna Gora iako je slovila za ozbiljnog kandidata u finale. Rumunija je, pomalo neočekivano, uspjela izboriti učešće u završnicu Evrovizije, kao i Finska i Švedska. Ostali finalisti su Turska, Izrael, Portugal, Malta, Ermenija i Island.

                Naša ekipa iskoristila je jučer mali predah za obilazak Puškinovog hotela, gdje fotografiranje nije bilo dozvoljeno. Već sinoć krenuli su s kovanjem strategije za finale.

                Spustiti loptu

                Prema raspoloženju evrovizijskih fanova i brojnih akreditiranih novinara, “Bistra voda” mnogima bi mogla pomutiti račune u Moskvi. Naime, BiH i u finalu slovi za jednog od favorita.

                – Želimo smanjiti ogroman medijski pritisak na članove “Regine”, koji može biti i kontraproduktivan. Ne želimo upadati u euforiju. Važno je spustiti loptu. Ali, sigurno je da će “Regina” u subotu izgarati na bini – kaže portparol naše delegacije Maja Čengić.

                Mustafa
                Participant
                  Post count: 8282

                  Podijeljene reakcije u bh. delegaciji
                  Aleksandar Čović nezadovoljan i pored nagrade “Marsel Bezenson”, za razliku od Dejana Kukrića…
                  18.05.2009.

                  Nakon 54. takmičenja za Pjesmu Evrovizije, na kojem je Norveška pobijedila, a “Regina” sa kompozicijom “Bistra voda” osvojila deveto mjesto sa 106 bodova, podijeljene su reakcije u našoj delegaciji.

                  Raspoloženje frontmena “Regine” i autora “Bistre vode” Aleksandra Čovića nije mogla popraviti ni nagrada “Marsel Bezenson” za najbolju kompoziciju te 9. mjesto smatra neuspjehom.

                  Utjecaj politike

                  – Kao kompozitor, moram biti zadovoljan, jer je moja pjesma dobila nagradu. Računao sam na nju, ali bi mi bilo draže da smo pobijedili. Nismo zadovoljni. Išli smo na pobjedu i samo nas je to zanimalo. Mislim da je na odluku o pobjedniku i politika imala utjecaja. Žao nam je što nismo doveli Eurosong u Sarajevo – kaže Čović.

                  Šef bh. delegacije Dejan Kukrić zadovoljan je, pak, činjenicom da se naša zemlja našla među deset najboljih.

                  – Pjesma je dobila nagradu i imali smo odličan nastup. BiH je još jednom pokazala da ima najbolji projekt Eurosong u regionu, jer su naši susjedi ostali daleko iza nas. Hrvatska je 18., dok su ostali otpali još u polufinalu – rekao je Kukrić.

                  Bez iznenađenja

                  Na koncu, možemo reći da većih iznenađenja na ovogodišnjoj Evroviziji nije bilo. Očekivano je pobijedio Norvežanin Aleksandar Ribak (Alexander Rybak), koji je slovio za apsolutnog favorita. On je pobjednik koji je do sada osvojio najviše bodova u historiji ovog muzičkog takmičenja, 387.

                  Iznenađenja poput Azerbejdžana i BiH nisu se desila pa je tako i dalje najbolji uspjeh naše zemlje treće mjesto Harija Varešanovića i “Lejle” u Atini 2006. godine.

                  Ponude za duete

                  Lider “Regine” Aco Čović ističe da su nakon finala dobili nekoliko ponuda da snime duete.

                  – Predstavnici Azerbejdžana i Turske žele sa nama snimiti duete, kao i još nekoliko izvođača koji se nisu plasirali u finale. Dobili smo ponude i da snimimo albume za rusko i tursko tržište. To nam je priznanja da smo imali dobru pjesmu i da smo zaslužili više od devetog mjesta – kaže Čović.

                  Kako se glasalo

                  Ni povratak stručnog žirija u omjeru od 50:50 u odnosu na televoting nije promijenio skoro ništa u procesu glasanja na Evroviziji. Komšije su izdašno častile jedne druge visokim brojem bodova pa je tako i BiH tri puta dobila po 12 bodova od Hrvatske, Srbije i Crne Gore. Glasale su 42 zemlje, od koji je 16 dalo bodove Bosni i Hercegovini.

                  Mustafa
                  Participant
                    Post count: 8282

                    Nesto se cudno desilo po prvi puta a to je da Danska, Norveska i Svedska nisu dali niti jednog boda BiH….

                    Skim god od Bosanaca i Hercegovaca sam pricao kazu da su glasali i iz Norveske i iz Svedske i iz Danske.

                    U Norveskoj je oko 13000 u Danskoj oko 17-18 000 u Svedskoj oko 70 000 iz BIH pa neka je i cetvrtina ili petina od toga glasala a jeste…. Da ne govorimo o omladini koji su skoro svi glasali???!!!

                    Cak i Norveska komentatorka se cudila u par navrata da Regina nije dobila vise glasova ne samo od Norveske vec i od drugih.

                    A i Dancima nije bilo jasno….

                    Ovdje bar sto se tice ovih drzava NESTO NESTIMA!!!

                    Mozda bi nasa delegacija trebala reagovati i preispitati ovo….

                    ponekad ovdje
                    Participant
                      Post count: 1139


                      2004: Deen – In The Disco (9. mjesto – finale)
                      2005: Feminnem – Call Me (14. mjesto – finale)
                      2006: Hari Mata Hari – Lejla (3. mjesto – finale)
                      2007: Marija Šestić – Rijeka Bez Imena (11. mjesto – finale)
                      2008: Laka – Pokušaj (10. mjesto – finale)

                      Ako pogledamo plasman nasih predstavnika ranijih godina, izuzimajuci trece mjesto Harija sa pjesmom Lejla, onda mozemo reci da se grupa Regina veoma dobro plasirala, 9. mjesto, u odnosu kako je dijaspora glasala.

                      Kad je Laka nastupao na Eurosongu dobio je iz Svedske i Norveske 10 bodova, Finske 6 a Danske 2,iz Njemacke 5 bodova.

                      Hari je 2006 godine sa Lejlom dobio od Svedske i Finske 10 bodova, Danske i Norveske 8, a iz Njemacke 7 bodova.

                      Ove godine su nam bodove dodijelili : Finska 6, Švicarska 4, Bugarska 4, Crna Gora 10, Slovačka 8, Turska 8, Srbija 12, Hrvatska 12, Slovenija 10 i Azerbejdžan 2.

                      Prema tome vidi se da dijaspora nije glasala kao ranijih godina, unatoc tome sto je pjesma “Bistra voda” jedna zaista dobra pjesma a Davor Ebner pjevac izvanrednih glasovnih mogucnosti.

                      To sto je on imao vidljivu tremu u polufinalu, govori samo o tome koliku je on odgovornost imao predstavljajuci nasu zemlju na tom takmicenju, jer je on pjevac sa znacajnim iskustvom na sceni. I pored toga u polufinalu smo na tabeli bili treci poslije Islanda i Turske.

                      Kaza
                      Keymaster
                        Post count: 6138

                        Dino Merlin će u Njemačku s pjesmom “Love in Rewind”

                        Dino Merlin će na 56. takmičenju za pjesmu Evrovizije u Njemačkoj našu zemlju predstavljati s pjesmom pod nazivom “Love in Rewind”. Pjesma je premijerno izvedena na BH Eurosong showu koji je emitiran uživo na BHT.

                        Dino Merlin “Love in Rewind”

                        Kaza
                        Keymaster
                          Post count: 6138

                          Dino Merlin će u Njemačku s pjesmom “Love in Rewind”

                          Dino Merlin će na 56. takmičenju za pjesmu Evrovizije u Njemačkoj našu zemlju predstavljati s pjesmom pod nazivom “Love in Rewind”. Pjesma je premijerno izvedena na BH Eurosong showu koji je emitiran uživo na BHT.

                          Dino Merlin “Love in Rewind”

                          Mustafa
                          Participant
                            Post count: 8282

                            Sretno!

                            Dino Merlin će pokušati dovesti Eurosong u BiH!

                            Bosanskohercegovački muzičar Dino Merlin pjesmom “Love in Rewind” pokušat će dovesti Eurosong u našu zemlju. Večeras u Dusseldorfu, u Njemačkoj, na takmičenju za najbolju pjesmu Evrope Dino, Maya, Aida, Edvin, Nermin i Mahir nastupit će drugi.

                            Dvadeset i pet zemalja pokušat će večeras u Esprit Areni da pjesmom što bolje predstave svoju zemlju i veliko muzičko takmičenje dovedu u svoju domovinu. Iste želje ima i tim BH Eurosonga. Puni dobre energije i optimizma na scenu će izaći drugi, nakon predstavnika Finske.

                            Podsjetimo, Merlin je u četvrtak otvorio drugu polufinalnu noć takmičenja za Eurosong i izborio plasman u finale. Pjesma “Love in Rewind” jedna je od velikih favorita ovogodišnjeg takmičenja i prema prognozama kladionica mogla bi se naći među prvih pet najboljih.

                            “Možemo očekivati dobar plasman. Ne zaboravite u finalu je 25 najboljih izvođača, koji su tu posve zasluženo, malo ko je ‘slučajno’ u finalu. To su sve dobre kompozicije i nezahvalno je davati prognoze. Naše je da se predstavimo u najboljem svjetlu i damo sve od sebe”, kazala je za Sarajevo-x.com u petak, prije natsupa BH tima pred stručnim žirijem, Maja Čengić glasnogovornica tima BH Eurosonga.

                            Osim Bosne i Hercegovine u finalu su Finska, Danska, Litvanija, Mađarska, Irska, Švedska, Estonija, Grčka, Rusija, Francuska, Italija, Švicarska, Velika Britanija, Moldavija, Njemačka, Rumunija, Austrija, Azerbejdžan, Slovenija, Island, Španija, Ukrajina, Srbija i Gruzija.

                            Takmičenje za najbolju pjesmu Evrope uživo će se prenositi u 43 evropske zemlje učesnice, na kanalima javnih, odnosno državnih televizija.

                            Gledatelji iz BiH finale Eurosonga mogu pratiti na programu BHT-a od 21. sat, ali gledatelji iz naše zemlje neće moći glasati za Dinu Merlina.

                            No, svakako građani BiH koji žive ili borave u jednoj 43 zemlje, koje su uzele učešće u ovogodišnjem Eurosongu, moći će dati svoj glas za “Love in Rewind” telefonskim pozivom ili sms-om. Maksimalan broj poziva s fiksnog telefona je 20, isto kao i broj poruka.

                            Timu BH Eurosonga želimo mnogo sreće i što bolji plasman!

                            toplik izvor
                            Participant
                              Post count: 85

                              Mozda bi Dino osvojio i bolje mjesto da je dijaspora vise glasala. Iz mnogo zemalja, gdje zive nasi ljudi, nije Dino dobio ni jednog boda. Ali, mozda ce iduce godine biti bolje ako bog da.

                            Viewing 13 posts - 76 through 88 (of 88 total)
                            • You must be logged in to reply to this topic.