Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 88 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      :)

      Anonymous
        Post count: 2088

        :( :P ;)

        purak
        Participant
          Post count: 484

          :( :blush: :dry: ……:) ;)

          behar
          Participant
            Post count: 514

            :laugh: :laugh: :laugh:

            :laugh: :blush:

            :angry:

            ;)

            ponekad ovdje
            Participant
              Post count: 1139

              Ovdje razumijem da je „purak“ odgovorio smjehuljkom a ne konfrontiranjem i to je lijepo. Ali umjesto ovakvog nastavka radije bih voljela vidjeti po neki lijep komentar:) :)

              behar
              Participant
                Post count: 514

                Moj koment je bio za ovaj post a ne za Eurosong!!!!

                purak nemaš pojma ne glupiraj se

                purak
                Participant
                  Post count: 484

                  Škaljić napisao:

                  purak nemaš pojma ne glupiraj se

                  Ja sam zelio srociti jedan lijep komentar,na ovu ovakvu Skaljicevu mudrost,al sam ipak osto vjeran sistemu preslikaj ako nista sliku……a mozda ni njemu nebi bilo lose da se pocne prepiskom sluziti,….da ne pise iz svoje glave :( .

                  behar
                  Participant
                    Post count: 514

                    Bas tako nekako….:cheer:

                    Anonymous
                      Post count: 2088

                      ja pišem iz svoje glave ma kakva ona bila,ne podsmjehujem se nikome već kažem šta mislim.LAKA je odličan a voditi temu o njegovim stihovima je bezveze i glupo..A vi možete misliti šta hoćete.”a ko vi” kako kaže PURAK,to je ono tiho da nekažem šta,zato nemojte se praviti previše pametni sve što je dobro treba podržati pa i LAKU…
                      [color=#FF0000]
                      KADA SE RAĐAMO TAD PLAČEMO JER
                      SMO NA SCENU BUDALA STUPILI[/color]

                      ŠEKSPIR

                      Anonymous
                        Post count: 2088

                        Skaljicu,jedan stari focanski kozer i trubac Harry(o kome je bilo rijeci na starom forumu)davno je rekao da postoji muzika za oci i muzika za usi.Ko voli muziku za oci neka gleda Cecu jal Seku,ko voli muziku za usi neka slusa Pavarotija jal Halida Beslica,a ko voli muziku i za oci i za usi neka slusa i gleda Laku.

                        purak
                        Participant
                          Post count: 484

                          Nista u zivotu tako ne razveseljava kao kad nas gadjaju pa promase. -Churchill

                          :)

                          Anonymous
                            Post count: 2088

                            Šele,neznam šta da ti kažem osim da ti je svaka namjestu.Ovi mlađi nerazumiju nas starije u nekim stvarima,ali ja im ne zamjeram..

                            purak
                            Participant
                              Post count: 484

                              :) …:laugh: :laugh:

                              behar
                              Participant
                                Post count: 514

                                Pjesma predstavnica BiH na Takmičenju za Pjesmu Eurovizije 2009. ce biti kompozicija ”Bistra voda”, autora muzike i teksta Aleksandra Čovića u izvedbi sarajevske pop-rock grupe REGINA.
                                Pjesma koja će predstavljati BiH na 54. Eurosongu u Moskvi u Maju 2009. će premijerno biti izvedena u Specijalnom TV show programu BH Eurosong 2009, koji će biti emitiran uživo na BHRT u nedjelju 01. marta 2009.

                                Mustafa
                                Participant
                                  Post count: 8282

                                  Dovešćemo Eurosong u Sarajevo

                                  Autor: J. B.

                                  Jedno od najpoznatijih i najpopularnijih takmičenja kada je muzika u pitanju definitivno je “Eurosong”. Prošle godine održan je u Beogradu, a ove godine takmičenje se seli u glavni grad Rusije – Moskvu. U to kako će Rusi odraditi svoj posao i da li će biti na vrhu zadatka ne treba sumnjati, ali do tada još ima vremena. Mi ćemo najveću pažnju posvetiti našim ovogodišnjim predstavnicima – grupi “Regina”.

                                  Pjesma koja će predstavljati BiH na 54. “Eurosongu” u Moskvi u maju 2009. je “Bistra voda”, autora muzike i teksta Aleksandra Čovića u izvedbi sarajevske pop-rok grupe.

                                  Grupa “Regina” devedesetih je bila popularna na prostoru bivše Jugoslavije. Raspadom države i ratovima i bend je prestao da radi, svako je otišao svojim putem. Nakon 15 godina, po receptu svih ostalih, sarajevska grupa “Regina” se okupila u originalnom sastavu. Aco Čović, Davor Ebner, Bojan Milićević i Denis Čabrić krajem 2006. objavili su i novi album “Sve mogu ja”, za koji kažu da predstavlja početak novog muzičkog perioda grupe “Regina”.

                                  Ova grupa je ostvarila svoj veliki san nastupivši kao predgrupa čuvenim “Rolingstonsima” na koncertu u Budvi, nastala je 1990. godine u Sarajevu. Te godine objavljen je i prvi album. U početku je grupa bila bez pravog pjevača. Objavljen je oglas u novinama “GRUPA PRED IZDAVANJEM ALBUMA TRAŽI PJEVAČA”, a nakon neuspješne audicije i “pjevača” od kojih su neki donijeli i tuđe snimke, sasvim slučajno jedno veče se pojavio Davor Ebner, koji je tada pjevao u sarajevskoj grupi “Konvoj”. Nakon ubjeđivanja i nagovora Ace, koji su trajali tri mjeseca, napokon je napravljen dogovor i urađeni su prvi snimci. Kad se pojavio prvi album krenuli su i prvi koncerti. U početku na prostorima BiH, a vrlo brzo i širom bivše Jugoslavije. Grupa je već na početku stekla veliki broj obožavalaca, tako da su za neke zakazane koncerte održani i dodatni nastupi. Slogan koji je pratio prvi album “Mi nismo Merlin, mi smo Regina” bio je na početku dovoljan razlog da skrene pažnju medija na novu grupu.

                                  Razgovarali smo s Čovićem o prijavljivanju na takmičenje, kako teku pripreme za Moskvu, te šta očekuju od “Eurosonga”.

                                  NN: Za početak, recite nam kako je došlo do prijavljivanja na Izbor pjesme za “Eurosong”?

                                  ACO: Pjesma je nastala početkom decembra prošle godine. U tom momentu smo završavali rad na našem novom albumu i ova pjesma se jednostavno desila. Od početka smo znali da je to prava “Evrovizijska” i prava pobjednička pjesma.

                                  NN: Da li ste iznenađeni izborom?

                                  ACO: Kao što ste čuli, na konkurs za BiH predstavnika na “Eurosongu” ove godine je konkurisao rekordan broj eminentnih autora, ali nijednog momenta nismo posumnjali u kvalitet pjesme, pa samim tim i njen uspjeh.

                                  NN: Da li Vam je ovo prvi put da se prijavljujete?

                                  ACO: Prošle godine smo se nosili tom idejom, ali je sve ostalo na tome. Vjerovatno nije bio pravi momenat, jer pjesme kao što je “Bistra voda” jednostavno “moraju da se dese”.

                                  NN: Kako teku pripreme za odlazak u Rusiju?

                                  ACO: Kao prvo, moramo završiti snimanje pjesme. Trenutno radimo aranžman za orkestraciju i snimak će biti gotov u narednih mjesec dana. Uporedo teku pripreme za snimanje video-spota, koji će na pravi način dočarati atmosferu pjesme. Nakon premijere 1. marta očekuje nas promovisanje pjesme u zemljama učesnicama “Eurosonga”. Uglavnom, naredna četiri mjeseca našeg života biće u potpunosti posvećena pripremama za Moskvu.

                                  NN: Da li osjećate određenu vrstu pritiska zbog ranijih takmičara koji su predstavljali BiH? Veliki uspjeh Harija Varešanovića, Lake koji je imao ogromnu medijsku pažnju…

                                  ACO: Mislim da je bh. tim “Eurosonga” i ranijih godina pravio dobre poteze u izboru kompozicija i predstavnika na ovoj manifestaciji. Naravno, mislim na uspjeh i treće mjesto Harija, s kompozicijom Željka Joksimovića i prošlogodišnji zanimljiv izbor Lake čiji je nastup ostao zapažen. Mi u Moskvu putujemo s ciljem da “Eurosong” dovedemo u Sarajevo.

                                  NN: Vaša kompozicija će premijerno biti prikazana u martu ove godine na BHRT-u. Da li spremate neki posebni scenski nastup?

                                  ACO: Kao što sam rekao, ozbiljno se spremamo kako za nastup na “Eurosongu”, tako i za sve aktivnosti koje ga prate. Moram reći da je iza nas, na naše veliko zadovoljstvo BiH “Eurosong” tim kao i naša produkcijska kuća “Music Star Production”, na čelu s Rakom Marićem.

                                  NN: Prema Vašem mišljenju, da li će nova vrsta glasanja, koja stupa na snagu ove godine biti teža ili lakša za učesnike?

                                  ACO: Koliko smo mi upoznati, ove godine osim glasanja publike imamo i glasanje stručnog žirija. Sigurni smo da će žiri biti sastavljen od eminentnih ljudi iz svijeta muzike, što će svakako dati dodatni kredibilitet samom izboru.

                                  NN: Šta očekujete od “Eurosonga”?

                                  ACO: Pobjedu!

                                Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 88 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.