Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 88 total)
  • Author
    Posts
  • Kaza
    Keymaster
      Post count: 6138
      #82

      Predstavljen Lakin “Pokušaj” za Eurosong 2008 (video)

      webmaster
      Keymaster
        Post count: 3712
        #96

        Kao što rekoh na starom forumu, nisam nimalo optimista po pitanju Lakinog plasmana na Eurosongu…

        Ali eto moguće da sam ja izletio iz muzičkih tokova, što bi rekli… :S

        Sandi
        Participant
          Post count: 3

          Hm, sto se tice momka, sta ces,…, svakom se to moze desiti.

          Mozda bi tip dobro prosperirao u Francuskoj, s tim da bi mu tamo bila velika konkurencija, a plus toga oni svoje kosmarske filmove koje izvlace iz svojih mozgova bolje upakuju.

          Medjutim, valjda zbog ekonomske situacije, francuza nema u Bosni.

          No,to nas ne smeta da polako ali sigurno napredujemo prema toj “umjestnosti”. Kosmara i psihodelije nam ne nedostaje, prostakluka i primitivnosti takodje. Znaci treba samo da jos vise zapnemo, mozda i stignemo te Francuze.

          Vjerovatno smo posebno ponosni sto cemo imati ovakvog predstavnika na Evrosongu, a sto se tice samih rezultata, pa, …, cuj, hm, rezultati nisu toliko ni bitni. Vazno je samo da se prikazemo tamo i da im pokazemo koji smo nivo dostigli.

          Mustafa
          Participant
            Post count: 8282

            Laka gostovao na Beoviziji

            Elvir Laković Laka osvojio je srca beogradske publike na polufinalnoj večeri Beovizije održanoj preksinoć u centru Sava. Neobičnom pjesmom i još interesantnijim stajlingom, izmamio je brojne komentare, a neki od njih su bili da je najintrigantniji muškarac. S tim se složio i Petar Jelić, bivši član “Yu grupe”.

            – Potpuno otkačeno i ludo u pozitivnom smislu. Mislim da je dosta stereotipnog odijevanja na muzičkoj sceni i da je krajnje vrijeme za promjene. A ovo je jedna od njih. Vidi se da Laka ima svoj stil i nadam se da će to na pravi način pokazati i u maju na Eurosongu. Ljudima je generalno potreban smijeh, ali pored ekscentričnog odijevanja, Laka ima i odličnu pjesmu. Stajling je savršeno prati – kaže Jelić.

            Ivana Peters, članica grupe “Negativ”, ima slično mišljenje. – Moram priznati da sam prvi put sada čula bosansku pjesmu i zadovoljna sam. Njihova muzička scena prati evropske trendove. Većina kolega se složila s mnom da je ovo veliki pomak BiH. Ako imate firmiranu garderobu, ne mora značiti da imate i dobru pjesmu i dobar plasman – kaže Ivana.

            Izvor: Dnevni Avaz

            Laka na beoviziji

            http://www.youtube.com/watch?v=dKDf5v9eb64

            purak
            Participant
              Post count: 484

              Izgleda da ja nisam dobro razumio namjere Lake.Mislio sam da ide u Beograd po pobjedu,a za to su mu potrebni i poeni i rezultat…..medjutim,kako vidim,bitno je pokazati dosegnuti nivo “umjetnosti” (kosmara,prostakluka….).Da smo zapeli,jesmo,a ko zna mozda smo vec i dosegli do tog zeljenog cilja da nas i francuzi vise zapaze.

              A meni se i dalje nista ne svidja.:dry:

              ponekad ovdje
              Participant
                Post count: 1139

                Sto se tice Lake ja opet imam potpuno drugacije i misljenje i vidjenje.

                Daleko od toga da mu se moze pripisati sve ono sto nabrojaste ovdje… primitivizam ili tako sto. To je jedna iskrena i nevina dusa koja samo trazi svoje mjesto u ovom svijetu bez ljubavi…

                Toliko je nema i nedostaje da cak ni svome „Zec“-u ne moze da je nabavi (ljubavi, ljubavi kako da mu nabavim ljubavi“). Dusa koja je neizmjerno zahvalna na svaki lijepi pruzeni joj gest. Pa kaze da ne moze da vjeruje da postoje takvi ljudi kao sto je taj vlasnik studija gdje je pravio „Pokusaj“, samo zato sto je covjek prirodan i izasao mu susret da to napravi.

                A ja se prvi put osjecam tako da mi je bas svejedno koje ce mjesto Laka osvojiti, sve je odavno i odvec tu postalo politika, i potpuno ga podrzavam….

                purak
                Participant
                  Post count: 484

                  I ja imam potpuno isto misljenje o Laki ko ti Ponekad_ovdje,i njegova extremna prirodnost i ljubaznost su ne upitni,al sam u predhodnom postu kritikovo pjesmu i njen prikaz javnosti.Sto se tice nabrajanja,kosmar,primitivizam i ostalo,ja sam vise citiro Sandija,a raspravljali smo o “umjetnosti” a nikako o umjetniku,bar ja nisam,a ne znam za njeg.Ja i dalje mislim ovako:Laka u stranu sa svim svojim osobinama,tu se nema sta pricati.Pjesma prolazi i nekako,al mi se spektakl ne svidja nikako,sto reko Sandi,moglo se to malo bolje upakovati :) .I ove izjave po medijima,meni su vise provokatorske:nek’ je vise Bosna izasla iz starih okvira…..ljudima je potreban smijeh…..imati firmiranu garderobu,ne znaci da ti i pjesma valja…..
                  A sta nam je to falilo starim okvirima?Kad su se Bosanskim predstavnicima svi divili,ustvari i sam plasman govori kakvi su nam ti okviri bili.A mozda nam je i sevap nasmijati Srbijance u ovom svom njihovom jadu,nije ni to lose,al se ja iskreno nadam da ce se Bosna ugodinu ipak vratiti u svoje stare okvire,pa kolko god oni bili nekima losi.A isto tako ne osporavam ni drugima da vole ovaj “Pokusaj”,treba pokusati,nikad se ne zna.;)

                  Sandi
                  Participant
                    Post count: 3

                    Interesuje me kako definisete njegovu pjesmu “Ti si se upi…la”

                    Kao umjetnost ???

                    Druga stvar, zar mi nemamo dovljno materijala iz nase rodne Bosne, zar je sva nasa kultura iz koje smo izasli, koju smo branili, za koju smo zivot davali izgubila vrijednost.

                    Zar smo dosli dotle da se stidimo toliko svog identiteta.

                    Zasto nebi bili toliko ponosni i ljubomorni na nju, pa makar bili zadnji?

                    Zar nam je bitno sta nam Beogradjani kazu?

                    E moja Bosno, jadna li si ti sa Bosancima.

                    Pricajte mi o umjetnosti…

                    Mustafa
                    Participant
                      Post count: 8282

                      Kriticari su na strani Lake,javnost je na njegovoj strani.
                      Laka je orginalan tip. Ne imitira nikoga i tu je njegova vrijednost.

                      No vijdecemo kako ce sve to proci na Evrosongu.
                      Evo citah u Avazu da je Laka otkazao povratak u BiH jer od silnih poziva novinara radio i TV kuca morao je ostati jos par dana u Beogradu, pa valjida i to nesto govori o autoru i izvodacu….

                      A kad smo vec kod branjenja Bosne (rat 92-95) – Laku je bio pripadnik A RBiH i dobro ga se sjecam iz ratnih gorazdanskih godina. Dali se bas borio tada za ovakve pjesme neznam ali ipak se borio, amnogi su to posmatrali iz dalekih zemalja…….

                      purak
                      Participant
                        Post count: 484

                        Ako moze citav text te pjesme:”Ti si se upi…la”,jer iskreno receno meni je ne poznata,a volio bih vidjeti o cemu se radi,pa mozda i neki sud donesem o njoj.:)

                        ponekad ovdje
                        Participant
                          Post count: 1139

                          [quote=”Sandi(citat)”]Interesuje me kako definisete njegovu pjesmu “Ti si se upi…la [/quote]

                          Ni ja ne znam citav tekst, znam samo refren, ali hajde to je bio prvi “pokusaj”:)

                          [quote=”Sandi(citat)”]E moja Bosno, jadna li si ti sa Bosancima. [/quote]

                          Vjeruj da nas ima GORDIH i PONOSNIH da ne bi mogao povjerovati:)

                          Sandi
                          Participant
                            Post count: 3

                            Vjerujem, …, a i znam ih hvala Bogu dosta. Samo sto nije ovdje upitan ni Laka niti pojedinci.

                            Kaza
                            Keymaster
                              Post count: 6138

                              Evo pjesma samo za Purka :laugh: od naseg Lake.Jeste da je prva ali mu je i licna karta.
                              Ko god pomene ovu recenicu iz teksta pjesme svi se odmah sjete Lake.

                              purak
                              Participant
                                Post count: 484

                                :woohoo: Aaaauh,gluho bilo,nisam je ni sasluso do kraja.:dry:

                                Bez komentara.:laugh:

                                Kaza
                                Keymaster
                                  Post count: 6138

                                  Elvir Lakovic – Laka,nas predstavnik na Eurosongu je gostovao na Hayatu u emisiji “Recept za dobar zivot”. Za njega je bio pripreman grah po njegovoj zelji.
                                  Kako je na kraju grah ispao i zasto su se i kuhar i voditeljica nasli pod stolom od smijeha mozete pogledati u ovih pet dijelova emisije.
                                  Ovdje je jedino Laka ostao originalan i prirodan , a kuhar i voditeljica pa i kamerman nisu bili na visini zadatka:laugh: :laugh:

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 88 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.