Viewing 12 posts - 46 through 57 (of 57 total)
  • Author
    Posts
  • Zambi
    Participant
      Post count: 898

      Šele
      Ja se dobro sjećam profesora Radovana,koliko se sjećam i jedno vrijeme je stanovao kod rahmetli Avde Ćolića,sjećam ga se kao čovjeka koji je volio raju,piće i akšamluk

      Zambi
      Participant
        Post count: 898

        Moj Šele
        COE je bio i ostao legenda naše čaršije,sjećam se tog čovjeka dobro i još mi je slika prisutna kada ga god sretneš u zadnjem džepu je nosio roman ,a pod miškom novine

        Anonymous
          Post count: 2088

          KERI
          Sedamdesetih godina proslog vijeka/stoljeca jedan od stubova “Zvezdine” odbrane bio je i Madjar Mihalj Keri.Visok,suhonjav,plav,neprelazan centarhalf…E,takav isti bio je Hakija Karahmet u nasoj “Mladosti”, pa mu do danasnjih dana osta nadimak Keri.Nas Keri mogao je dostici i visi rang takmicenja,bar po talentu i fudbalskom umijecu,ali to je jos jedna prica o nasem bosanskom nemaru.Inace bio je nesto stariji od generacije koja je mogla biti prvoligaska:Barjaktarevic Mirso,Adnan Suljagic,Nedjo Stanisic,braca Muhici(Ramo,Nazif,Enes i Senad),Muhidin Teskeredzic,Hazim Talovic,Mlader Mikovcic,Omanovic i Bozic…i nesto mladji,super talentovasni Rackovic.Da je takva generacija stasala u Hofenhajmu,gradu od 3.ooo stanovnika u Njemackoj,koji su debelim parama obezbjedili ucesce u Erste bundes ligi,ustedili bi milione.

          Anonymous
            Post count: 2088

            STAJLS
            U Engleskoj(kolijevci fudbala) uvijek je bilo igraca-dzentlmena,kakvi su ser Bobi Carlton,Mur,ser Stenli Metjus…ali i tzv.prznica,igraca koji odradjuju prljavi posao za dzentlmene u ekipi.Najpoznatiji od njih je bio Norbert Stajls,igrac”Mancestera” i engleske reprezentacije,osvajac lige sampiona i Svjetskog prvenstva.Onizak,mrsav(ceteres kila s krevetom) znao je udariti,omesti,opstruirati igru,a sve u korist ekipe.
            U to vrijeme u Rogatici je radio neki Milivoje iz Kozica,tesar koji se znao toliko napiti,da,kad se popne na gredu da je tese,i kad zamahne ogromnom sjekirom ,da smo mi u strahu zmirili da ne gledamo kako otkida vlastitu nogu.Taj covjek,vjerovatno,nikada u zivotu nije gledao ni jednu fudbalsku utakmicu,ali mu raja,zbog fantasticne fizicke slicnosti,a i onog beskompromisnog rada sa tesarskom sjekirom dade ime Stajls.I da znate,nije se ljutio.Iako pojma nije imao zbog cega i zasto,ali mu je nekako izgledalo neuobicajeno,kul,sto bi danas mladi rekli.

            Anonymous
              Post count: 2088

              CORLUKA
              U “Velezu” je nekad davno igrao izvjesni Mirko Corluka(nije u srodstvu s igracem odlicnih “vatrenih”),a u nasoj “Mladosti” zapcinjao je igrati Mirsad Colic.Zbog slicnosti prezimena Hamdo Hadziahmetovic Cojo ga prozva Corlukom.(Mislim i da ga dan danas tako zove).Elem,zaigra nas Mirso u svojoj prvoj(i posljednjoj)utakmici u derbiju protiv focanske “Sutjeske” koju “Mladost” izgubi na domacem terenu.Tad je komandant odbrane “Sutjeske” bio Dzevad Cupo(nakon sto je preselio iz Rogatice) i po logici stvari “cuvao” je najisturenijeg domaceg napadaca – centarfora Colica.
              Posto nisam gledao tu utakmicu,sretnema nakon nekoliko dana Cupu u Sarajevu i pitam ga kako je igrao Mirso:”A,zar je on igrao?!?” seretski ce Dzevad

              Anonymous
                Post count: 2088

                PIZON
                Jos jedan delija koji nije igrao fudbal,ali je uvijek bio oko sporta,Cerovic(zaboravih mu ime),a mislim i da je pokojni,dobi nadimak Pizon po Vladimiru Petrovicu,Pizonu,jednom od pet “Zvezdinih” zvijezda(Pok.Rajko Mitic,Dragoslav Sekularac,trenutni murijas Dragan Dzajic,pomenuti Petrovic i peti Dragan Stojkovic Piksi).Nas Cerovic dobio je nadimak stoga sto je bio strastveni navijac “Zvezde”,a drugi razlog,zaista,ne vidim.

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  PIKSI
                  E,Fuad Sahimpasic,iako je bio majstor za mali fudbal,a na velikom ga nesto nije bas islo,dobi nadimak Piksi,ali ne po Draganu Stojkovicu Piksiju,vec po junaku iz jedne serije crtanih filmova(“Piksi i Diksi”).Iako je Fudo napravio ,kao pjevac vedrih nota, sve sto se u Rogatici moglo napraviti, niko ga ne prozva po nekom od,tada,poznatih pjevaca,npr.Cobi,Kemo(rastom i glasom su slicni,a i godinama),Oli,Miso…nego,eto,bas Piksi.Piksijeva pjevacka slava doprla je do Novog Pazara(kakav li je tek stari kad je novi onakav),Nove Varosi,Suplje Stijene…gdje je upamcen kao istinska zvijezda.

                  Zambi
                  Participant
                    Post count: 898

                    Pozdrav za Šeleta iz kišne Rogatice.
                    Moj Šele sinoć si pisao o Keriju ali ti moram reći da je našeg Kerija zadesila nesreća,upravo sinoć mu je izgorjela porodična kuća u Vragolovima.Urazgovoru sa policijom saznao sam da je uzrok požara bila neispravna elektro instalacija

                    Anonymous
                      Post count: 2088

                      Sta drugo reci,Zambi,nego jbi ga.Ako ti nije tesko de se malo raspitaj kako je to bilo i sta je sa Hakijom,ja,osim onog sto sam napisao,nista drugo ne znam o toj cestitoj familiji.

                      Zambi
                      Participant
                        Post count: 898

                        Uredu Šele,sutra se javljam da odgovorim na tvoja pitanja

                        Teva
                        Participant
                          Post count: 8872

                          Hakija je poslije rata radio sa mojim puncem u Energoinvestu.
                          Punac je prije koju godinu otiso u penziju tako da neznam da li Hakija radi jos uvijek isti poso.

                          Anonymous
                            Post count: 2088

                            Hajde da zakljucimo i ovu rubriku.Nije da se ne sjecam jos mnogih koji su imali nadimke po slavnim(fudbalskim) licnostima,ali vrijeme je da se ovo okonca.Zbog slabog interesovanja,svega oko 3000 posjetilaca(citaca), a nula posto ucesnika.Ili :preciznije 0,9%.Statistika je neumoljiva,ona vam kaze sta jeste,a sta nije interesantno.I onda”na desno ravnajs” sto bi rekli bivsi JNA oficiri.U lijevo zabranjemo!

                          Viewing 12 posts - 46 through 57 (of 57 total)
                          • You must be logged in to reply to this topic.