Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 730 total)
  • Author
    Posts
  • webmaster
    Keymaster
      Post count: 3712

      Sele i ja cekam te listove nove knjige… de pomalo kad stignes napisi sta… bas me interesuje kakva je knjiga!

      Mustafa
      Participant
        Post count: 8282

        UKRADENO 93,7 METARA KUBNIH DRVETA

        Na području koje pokriva Centar javne bezbjednosti /CJB/ Istočno Sarajevo u proteklih devet mjeseci bespravno je posječeno 93,7 metara kubnih različitih vrsta drveta, saopštila je portparol ovog centra Danka Tešić. Ona je rekla Srni da je u ovom periodu evidentirano 17 krivičnih djela šumske krađe što je za 29,5 odsto manje nego u istom periodu prošle godine. Tešićeva je istakla da je na području Sokoca registrovano pet krivičnih djela šumske krađe, Han Pijeska tri, Pala, Rogatice i Čajniča po dva, te Foče, Višegrada i Istočnog Starog Grada po jedno. Ona je dodala da je tužilaštvu podneseno 17 izvještaja protiv 20 lica, od kojih su dva povratnika u izvršenju tog krivičnog djela. Tešićeva je navela da je bespravna sječa šume najčešće vršena na području šumskih gazdinstava koja su državno vlasništvo a u dva slučajeva na privatnim posjedima.
        Prema riječima portparola CJB Istočno Sarajevo, bespravno se sijeku različite vrste drveta, uglavnom jela, smrča, hrast, bukva i bagrem.
        Ona je dodala da su za sve prijavljene šumske krađe radnici policije izvršili uviđaj zajedno sa stručnim predstavnicima šumskih gazdinstava.
        Tešićeva je rekla da su stručne službe šumskih gazdinstava ispostavile odštetne zahtjeve u kojima je iskazana količina otuđene drvne mase kao i nastala materijalna šteta.
        Ona je rekla da podatke o nastaloj materijalnoj šteti imaju šumska gazdinstva, koja vrše procjenu te štete.

        Mustafa
        Participant
          Post count: 8282

          ROGATICA

          29 October 2008

          Teška krađa, član 232. KZ RS

          Rogatica – Teška krađa – Istog dana, oko 21,00 čas, Policijskoj stanici Rogatica, M.D. je prijavila da je izvršena provala u kuću vlasništvo njenog oca S.Đ., u naselju Borač. Izvršenim uviđajem je konstatovano da je nepoznati izvršilac upotrebom fizičke snage otvorio ulazna vrata i iz jedne od prostorija u potkrovlju kuće otuđio 300 američkih dolara. U toku je rad na pronalasku počinioca.

          Ida
          Participant
            Post count: 105

            Teva napisao:

            Sele, onda da te zamolim da sugeriras izdavacu, a i Munibu, da tamo u Holandiji ima jedan Teva kom je Rogatica u dusi i koji bi dao neznam ti sta da dodje u posjed jedne od ovih 300 knjiga o Rogatici.
            A imam ja i Irfu koji bi otiso bilo gdje da preuzme knjigu.:)

            Ukoliko Teva nije dobi knjigu može doći Irfo kod mene po knjigu. Samo nek mi se javi na ecdl@bih.net.ba

            Teva
            Participant
              Post count: 8872

              Odlicno, hvala ti Aida.:)
              A ako Sele ipak obezbijedi knjigu ja bih volio da je poklonimo Maretu,
              pa da moze citati i pricati malim francuzima o Rogatici.:)

              Ida
              Participant
                Post count: 105

                Naravno, uglavnom knjiga je kod mene pa kome god hoćeš pokloni je

                Teva
                Participant
                  Post count: 8872

                  Aida, jako si me obradovala sa knjigom i Irfo ce je rado preuzeti za mene i poslati mi je.
                  Poslo sam ti i mail.
                  A ako i Sele obezbijedi knjigu onda bih ja volio da on onu knjigu od njega pokloni Maretu.

                  Ida
                  Participant
                    Post count: 105

                    Cula sam se sa Maretom – ima jedna i za njega a neka Sele pokloni tu knjigu nekom drugom- možda je tako najjednostavnije. Za vas dvojicu knjige su kod mene.

                    Mustafa
                    Participant
                      Post count: 8282

                      ROGATICA:

                      Tjelesna povreda

                      Tjelesna povreda, član 155. KZ RS – Policijskoj stanici Rogatica, 05.11.2008.godine, S.K., nastanjen u Vogošći, Kanton Sarajevo, prijavio je da ga je u mjestu Vratar fizički napao Š.H. i nanio mu povrede glave za šta je priložio i ljekarsko uvjerenje. U toku je dokumentovanje predmeta nakon čega će biti podnesen izvještaj nadležnom tužilaštvu.

                      Mustafa
                      Participant
                        Post count: 8282

                        ROGATICA:

                        U 77 škola voda zagađena bakterijama

                        BANJALUKA – Od 111 osnovnih škola u RS u kojima su inspektori kontrolisali kvalitet vode, u 77 njih voda je mikrobiološki neispravna, potvrdio je juče Desimir Miljić, glavni republički zdravstveno-sanitarni inspektor RS.

                        “Uzorci su uzeti iz 148 škola na području 18 opština, ali za sada imamo rezultate za njih 111. Uglavnom se radi o seoskim školama, gdje nema gradskog vodovoda. Najčešće se radi o fekalnom zagađenju, a pronađene su bakterije ešerihija koli, enterokoke, fekalni streptokok i slično”, istakao je Miljić.

                        On je kazao da su uzorci vode kontrolisani u područnim školama, između ostalog u opštinama Mokro, Pale, Rogatica, Milići, Vlasenica, Derventa, Šamac, Modriča, Doboj, Gradiška, Prnjavor, Mrkonjić Grad, Foča, Prijedor, Zvornik, Bijeljina i Banjaluka.

                        “Jedino na području grada Banjaluka svih 15 uzetih uzoraka je pokazalo mikrobiološku ispravnost, dok je na području ostalih opština većina uzoraka vode iz školskih vodovoda bila neispravna”, istakao je Miljić.

                        Mustafa
                        Participant
                          Post count: 8282

                          Šele napisao:

                          Mare,sto se tice prava ne bi bilo problema,ali knjiga je zaista obimna,a meni je,kao i tebi,to plaho zahmetli.Ali ipak cu pokusati da napravim izbor najinteresantnijih dijelova pa da to,po istiulahi,postavljam onako kako ti pricas svoju pricu.Vazi li?

                          Ja cu doci u posjed knjige tek na ljeto ako Bog da. Lijepo bi bilo da nam Sele da neku svoju kritiku na knjigu onako kako je on vidi.

                          A za odlomke iz knjige – vjerovatno treba vremena…

                          Mustafa
                          Participant
                            Post count: 8282

                            Proglašeno 11 novih nacionalnih spomenika

                            Nacionalnim spomenikom proglašeno i mjesto Gradske (Sultan Ahmedove) džamije s haremom i nišanima u Prijedoru…

                            Komisija za očuvanje nacionalnih spomenika BiH na posljednjoj je sjednici donijela jedanaest odluka o proglašenju dobara nacionalnim spomenicima.

                            To su Historijska građevina – Palata Jošue D. Saloma na Obali Kulina bana br. 20 u Sarajevu, općina Stari grad Sarajevo (FBiH), Stambena graditeljska cjelina – Hadžišabanovića kuća u Sarajevu, općina Stari grad Sarajevo (FBiH) te Historijski spomenik – Sahat-kula u Gornjem Vakufu-Uskoplju, općina Gornji Vakuf-Uskoplje (FBiH).

                            Komisija je donijela i Odluku o izmjenama i dopunama odluke o proglašenju pokretnog dobra – zbirka od 32 inkunabule, vlasništvo Franjevačkog samostana u Kraljevoj Sutjesci, općina Kakanj (FBiH) te Odluku o izmjenama i dopunama odluke o proglašenju historijskog područja – Stari grad Visoki, općina Visoko (FBiH).

                            Nacionalnim spomenicima proglašeni su i Povijesno područje – Nekropola sa stećcima Borak (Han-stjenički plato), selo Burati, općina Rogatica (RS), Historijsko područje – Nekropola sa stećcima “Mramorje” i starim nišanima u Lavšićima, općina Olovo (FBiH), Historijsko područje – Nekropola sa stećcima u Glavatičevu, lokalitet Gajine, općina Konjic (FBiH), Graditeljska cjelina – crkva sv. Georgija u Sopotnici kod Novog Goražda, općina Novo Goražde (RS), Stambena graditeljska cjelina – vakuf Zejne Elezović (stambeni kopleks Zejne Elezović, Vakufski dvor) u Stocu, općina Strolac (FBiH) te Mjesto Gradske (Sultan Ahmedove) džamije s haremom i nišanima u Prijedoru, općina Prijedor (RS).

                            Teva
                            Participant
                              Post count: 8872

                              ROGATICA

                              Utorak, 25 Novembar 2008

                              Nedozvoljena proizvodnja i promet oruzja

                              Nedozvoljena proizvodnja i promet oruzja ili eksplozivnih materija, clan 399. KZ RS – U Policijskoj stanici Rogatica, gradjanin R.L.(1957) je radnicima policije predao vojnicku pusku M-48 kalibra 7,9 mm i 49 komada puscanih metaka. Imenovani je izjavio da je dana 24.11. ove godine, posjetio svoje roditelje koji zive u mjestu Bereg, opstina Sokolac, te da je istog dana, u porodicnoj kuci doslo do prepirke i svadje izmedju njega i njegove sestre M.D., nakon cega je izasao iz kuce i iz kolibe uzeo pusku iz koje je u vazduh ispalio metak. U toku je rad na dokumentovanju navedenog krivicnog djela.

                              ponekad ovdje
                              Participant
                                Post count: 1139


                                Nova rang-lista razvijenosti opština

                                Rogatica u grupi nerazvijenih opstina

                                Srijeda, 26 Novembar 2008

                                Na rang-listi razvijenosti opština u Republici Srpskoj /RS/ za 2009. u razvijene opštine spadaju:
                                Banjaluka, Bijeljina, Gacko, Gradiška, Doboj, Lukavica, Laktaši, Pale, Prijedor, Prnjavor, Teslić, Trebinje, Zvornik i Ugljevik.
                                Prema podacima Ministarstva uprave i lokalne samouprave RS kao srednje razvijene su rangirane opštine:
                                Brod, Višegrad, Derventa, Kasindo, Kozarska Dubica, Milići, Modriča, Mrkonjić Grad, Novi Grad, Sokolac, Srbac, Foča, Čelinac i Šamac.
                                Odlukom Vlade u grupi nerazvijenih opština su:
                                Bileća, Bratunac, Kostajnica, Vlasenica, Kotor Varoš, Kneževo, Lopare, Nevesinje, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Rudo, Srebrenica, Han Pijesak, Čajniče, Šekovići i Šipovo.
                                Izrazito nerazvijene opštine u RS su Berkovići, Vukosavlje, Donji Žabar, Istočni Drvar, Istočni Mostar, Istočni Stari Grad, Jezero, Kalinovik, Krupa na Uni, Kupres, Ljubinje, Osmaci, Oštra Luka, Pelagićevo, Petrovac, Trnovo i Ustiprača.
                                U odnosu na rang-listu razvijenosti opština za 2007. i 2008. godinu, 13 opština u Srpskoj prešlo je iz niže kategorije u višu, a osam opština je iz više palo u nižu kategoriju. Rang-lista je utvrđena prema kriterijumima koje je donijela Narodna skupština RS i na osnovu podataka koje je Ministarstvo uprave i lokalne samouprave prikupilo od nadležnih institucija.

                                Braco
                                Participant
                                  Post count: 216

                                  Sledecu skolsku godinu se ukida srednjoskolski centar i bice podrucna skola srednjoskolsko centra Sokolac.

                                Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 730 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.