Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 78 total)
  • Author
    Posts
  • Mustafa
    Participant
      Post count: 8282

      Kazic Ibrahim-Braco je svima poznat kao veliki ljubitelj drustva, pjesme, prirode, sporta a posebno planine. Kako u Rogatici tako i kasnije uvijek je isao planini u pohode. Cist vazduh, prelijepi predjeli, lijepo drustvo vodili su ga cesto u planinska njedra, njene ljepote, njene cari. Osim toga Bracu znamo kao cestitog, postenog i iskrenog Rogaticanina. Upravo taj nas planinar ovih dana vodi veliku mozda najvecu bitku u svom zivotu. Presudnu, biti ili ne biti….

      PLANINAREVA VELIKA BITKA

      Braco je vec od decembra na pretragama jer mu se pojavila krv u stolici i sve pretrage su govorile da nije najgore. I na kraju su mu rekli da su amebe i tako je otisao prije tri sedmice da to lijeci.

      Medjutim tu su mu tek pocela prava ispitivanja i rekli su mu da ima Ulcerozni kolitis sto bi znacilo da mu je upaljena sluzokoza debelog crijeva, ali opet da nije najgore.
      Ali to je bilo praceno stalnom temperaturom a ti silni doktori, to tek sada znamo, nisu vidjeli da je to silna gnojna upala koja je rezultitala pucanjem debelog crijeva i trovanjem pa je ponedeljak (24.02.2009) navece morao na hitnu operaciju.

      Operisan je i od operacije pa do danas se nalazi u besvjesnom stanju. I dalje je na aparatima u toksikoloskom je soku i daju mu se velike doze antibiotika.

      Kaza i njegova porodica kao i Bracina porodica su vidnom soku. U soku su njegovi prijatelji, poznanici, radne kolege. Neshvatljivo je da se tako nesto moglo dogoditi a dogodilo se.

      Jednostavno se morao hiruski zahvat izvrsiti prije i to su morali vidjeti. Ali sada je kasno i mozemo samo zaliti sto do toga nije doslo…

      Kaza je u stalnom kontaktu sa klinikom u Sarajevu i nazalost stanje je i dalje tesko, odnosno nepromjenjeno. Sve opcije su moguce, moze se probuditi za deset minuta, a isto tako za deset minuta se moze desiti ono najgore… Boze dragi kako se covjek moze dovesti pred svrsen cin ne svojom krivicom…

      Ovim putem ispred urednistva stranice zelim Braci brz oporavak, da prebrodi krizu i da iz ove najvece bitke u svom zivotu izadje kao pobjednik. Molimo Allaha dz.s. da pomogne svoga roba da mu omoguci da njegov organizam pobjedi ovaj nastali toksikoloski sok, da ozdravi, da se vrati svojoj porodici, familiji, radnom mjestu i da ovo bude samo ”ruzan san”. Molimo Allaha da svoj familiji, Bracinim prijateljima, radnim kolegama podari sabura u ovim iznenadnim, teskim trenutcima….

      Zambi
      Participant
        Post count: 898

        Poznavajući dobro našeg Bracu,znam da će on ovu bitku dobiti ako Bog da,dragi Allah će pomoći našem Braci. Amin

        Anonymous
          Post count: 2088

          Ovo je i za mene veliki šok. Žao mi je Brace ko brata rođenog. Pošto sam ja u Sarajevu, imam veze i sa Goranom Akšamijom koji je hirurg na abdominalnom u Koševu, ovom prilikom se nudim, ako šta mogu pomoći ili kome otići, neka mi Meho javi. Stvarno sam zatečen ovom informacijom i jako potresen. Sad mi naum pade. Danas kod Bejtića u kafani pita me Ajanović Ismet kako je ime Šefikovom mlađem sinu. Vjerovatno su oni već bili čuli za ovo. Još jednom, ako šta mogu pomoći, bujrum.

          Irfan-tekija
          Participant
            Post count: 681

            Boze mili, ti si kadar, daj snage i volje nasem Braci da premosti i ovu prepreku na svom putu.

            Ako mi moze Meho javiti, lezi li Braco na ABDOMINALNOJ, ja imam nekih prijatelja doktora, pa eto stojim na raspolaganju.

            Mustafa
            Participant
              Post count: 8282

              Allahu dragi podari snage nasem Braci da prebrodi ovu krizu i iz nje izade kao pobjednik..

              Mustafa sa porodicom

              ponekad ovdje
              Participant
                Post count: 1139


                Hvala vam velika na iskazanoj brizi.

                Pokusavam se sabrati i napisati par recenica.
                Braco je od samog pocetka februara u bolnici, da bi se nakon tri sedmice desilo to sto nas je sve sokiralo. Sve njegove pretrage koje je poceo voditi unazad tri mjeseca su govorile da nije najgore, jer svi mislimo ako nije najgore, da nije strasno, ali eto i kad nije najgore moze da se iskomplikuje da zdrav razum nije u stanju prihvatiti…..

                Sutradan, nakon hitne operacije, je Kaza odmah pozvao dr. Benu kojeg je Zeno vec kontaktirao, tako da je znao reci o cemu se radi. Nakon toga je pozvao dr. Mustafu Hirosa, koji je i sam hirurg i sef Uroloske klinike, i koji je prirodom posla u viziti bas kod pacijenata gdje je Braco na toj Hirurgiji. Nakon svega sto mu je rekao, ostaje nam samo cekati i nadati se.

                Mersa je bila gore na toj Hirurgiji, nisu joj dozvolili da udje i da ga posjeti, ali joj je taj hirurg koji ga je operisao ( ne znam kako se zove ) rekao sve isto… i opet cekati i nadati se….

                Mislim da ce Kaza ako Bog da sutra letiti za Sarajevo.

                Hvala vam jos jednom….

                webmaster
                Keymaster
                  Post count: 3712

                  Nasem dragom Braci zelim da sto prije ozdravi ako Bog da, a familiji, posebno nasim Kazi i Ponekad_ovdje, da Allah dz.s. da sabura.

                  purak
                  Participant
                    Post count: 484

                    Nadam se i molim dragog Allaha da vam pomogne.:(

                    emira-tekija
                    Participant
                      Post count: 327

                      boze dragi kadar si daj snage i volje nasem braci da prebrodi ovu krizu i da izadje kao pobjednik

                      toplik izvor
                      Participant
                        Post count: 85

                        Da mu dragi Allah da sve najbolje. Svi se nadamo da ce Braco ponovo biti dobro.

                        Mahira
                        Participant
                          Post count: 10

                          Allahu dragi ti si jedini mocni podari nasem dragom Braci snagu i zdravlje da ozdravi.
                          Mahira

                          Amra68
                          Participant
                            Post count: 82

                            Dragi nasi Kazici,

                            jako nas je potresla vijest i situacija u kojoj se nasao Braco!

                            Nada uvijek postoji, a nama ne preostaje nista drugo, do nadati se njegovom brzom ozdravljenju i povratku na stranicu!

                            Bilo sta da treba, mi smo tu!

                            Zamolila bih vas, da nas ovdje svakodnevno informisete o Bracinom zdravstvenom stanju!

                            Amra i Pjesnicka_dusa

                            Haris
                            Participant
                              Post count: 78

                              Molim ALLAHA dz.s. da Braci podari ozdravljenje.

                              Teva
                              Participant
                                Post count: 8872

                                I mi saosjecamo sa Kazicima u ovim teskim i neizvjesnim danima i nadamo se dobrom ishodu insaAllah.

                                Kaza
                                Keymaster
                                  Post count: 6138

                                  Hvala svima na iskazanoj brizi i zeljama za ozdravljenje moga brata. Takodjer se zahvaljujem mnogim prijateljima koji su mi se javili putem e-maila sa iskrenom zabrinutoscu i istim zeljama. Nadam se da mi necete zamjeriti sto u ovoj situaciji nisam imao vremena odgovoriti na vase e-mail, pa ovim putem zelim da vam se zahvalim na iskrenim zeljama za ozdravljenje naseg Brace.
                                  Posebno se zahvaljujem Galibu i Irfi na ponudama da se pomogne u ovoj situaciji. Posto sutra ako Bog da letim za Sarajevo, nadam se da cemo imati priliku bar kahvu da popijemo.

                                  Inace prije par minuta sam kontaktirao sa dr. Benom i on mi je prenio ohrabrujucu vijest. Stanje je jos uvijek kriticno i tesko ali Braco je izasao iz kome i danas je skinut sa aparata. Dalje ce biti na intenzivnoj njezi i nadamo se uz Boziju pomoc da ce sve krenuti na bolje.

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 78 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.