Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 185 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      Pola bijelog, pola grahovog, malo razanog i preko kukuruznog…..;)

      Zambi
      Participant
        Post count: 898

        Fikro,jarane pazi da neizgori;)

        Kaza
        Keymaster
          Post count: 6138

          Evo ja cu napisati jedan stari studentski recept. Dakle to je bilo aktuelno od 1974- 1979 godine. Nema se vremena ni ovako a ni onako. Kokuzna vremena a pogotovu pred prvi. Ode se u namiru i kupe se slijedeci artikli:

          -Pola hljeba (bijelog i vruceg)
          -Jedna kokosija pasteta (podravka sa slikom horoza na njoj)
          -1 litar mlijeka

          Ova polovica hljeba se pazljivo rasjece uzduz a onda namaze citava pasteta. E sada se te polovine hljeba kad su namazane sastave . U medjuvremenu se otvori tetrapak sa mlijekom. Preporucuje se da se puno ne ceka i da se jede odmah dok je jos hljeb vruc.

          Upozorenje

          Pozeljno je negdje u pola jela raskopcati pantole jer se od ovoga svega stomak malo razbrekne.

          Kad se obavi jelo nisi vise ni za sta a kamo li za ucenje. Preporucuje se poslije ovoga dva tri sahata odspavati.

          Mare
          Participant
            Post count: 1546

            A ja cu vam napisati jedan djeciji recepat.Potrebno je :1 velika kriska hljeba(domace proizvodnje),malko putera,2-3 kasike mermelade.Razmazes puter pa preko njega mermeladu.Da bi recepat stvarno uspijo,poslije drzeci tu krisku sa obadvije ruke trcis da nadzes raju na Pticjaku :woohoo:

            Teva
            Participant
              Post count: 8872

              Mare, i ja u mom kuharu imam taj isti recept a imam i drugih…..;)

              Mare
              Participant
                Post count: 1546

                Problem je ako ti Ta kriska ispadne iz ruku.Ko sve kriske, to padne uvjek na zemlju na onu stranu dze je mermelada.Nema veze,podignes je ocistis malko pa ko da se nista nije desilo nastavis da krkas:lol:

                Kaza
                Keymaster
                  Post count: 6138

                  Da ono od neku noc nije bila sala, Fikro nam salje dokaze. Ovo su hljebovi koji su se pekli dok je Fikro sa nama sijelio preko kratkih poruka.
                  Ne znam koji mu je malo zagorio jer obadva izgledaju super. Nadam se da ce nam Fikro napisati recept da i mi probamo.

                  Mare
                  Participant
                    Post count: 1546

                    Mrsavo mu ono pile

                    Zambi
                    Participant
                      Post count: 898

                      Bravo Pike majstore;)

                      Teva
                      Participant
                        Post count: 8872

                        Ja sto se fino zuti ono ulje u flasi, jel ono maslinovo ??? ;)

                        Kemo
                        Participant
                          Post count: 52

                          Vala, Mare, mescini da je nako pohrdjavo .Kad uporedis sa onom glavicom crvenog luka ???!!! Il je mozda kut snimanja takav pa nam se samo cini.Haj , neise. Bitno je da ga majstor hairli sacini pa onda hajmo zajedno na bujrum. Beli ce bujrumati.

                          Mare
                          Participant
                            Post count: 1546

                            Ma Kemo mozda se radi maloljetnoj kokoski.Nema jos uvijek 18 godina:woohoo:

                            purak
                            Participant
                              Post count: 484

                              :S ..Vidim ja da je ovdje potrebno strucno misljenje o kakvom se ustvari piletu radi??U pitanju je mladi horoz,domaci naravno,jer vidi mu se po boji koze a i gradji.Znaci nije kokos u pitanju,jer kokoske su deblje,a horoz se mora malo probaciti kroz pretis lonac,makar 15ak minuta.:huh: A moze biti da i ja grijesim,ovo je bilo ono nako od oka.:)

                              Evo usput jedan recept:
                              Potrebno:
                              -malo pekmeza
                              -malo kajmaka
                              -puno hljeba(nebitno,crni,bjeli,domaci,kupovni,-ma sta ti je pri ruci)….i to je to :)

                              PS.Kad ostanete bez pekmeza,sto se meni cesto desi,odite u tursku prodavnicu i ako ima kupite pekmez od grozdja,isti nas domaci,a recept je i dalje isti,nista ne mjenjajte.;)

                              Teva
                              Participant
                                Post count: 8872

                                Evo potrebstina za onaj Purkov “usput” recept.
                                Sve kod Turcina.
                                Ko ima prijatno a ko nema prijatno kad kupi.;)

                                :) :) :)

                                Mare
                                Participant
                                  Post count: 1546

                                  Ovo je recepat iz mojih dana ili bolje reci noci provedenih u Sarajevu 84-85.Recepat je vrlo jednostavan.Prvo provedes cijelu noc od kafica do kafica.Poslije ides na Bas-Carsiju pa po nosu trazis pekaru koja vec radi.Zakucas pozadi pa kad ti otvore narucis jednu lepinju sa mladim lukom i mladim kajmakom.Pokrkas to dok stignes kod tebe pa na spavanje

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 185 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.