Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 398 total)
  • Author
    Posts
  • Zambi
    Participant
      Post count: 898

      Moj Irfo
      Kake jagode sapijace:angry: Tevine su bolan nebio;) ljekovite i sevap je :P napraviti hašar po njima da bolje rađaju,pogotovo sada kada je Teva nasikiran oko nas livadića:unsure: zato Purak jarane u kordiniranu akciju na jagodnjak:) a cuke će mo namiriti:P
      Selam svima od Zambija

      purak
      Participant
        Post count: 484

        B) Ma purak se nije bojo kad nas je bilo samo dva tri livadica udariti na jagodnjak,ito web. bio organizator (:woohoo: imagine),a ne sad kad nas je hejbet livadica.Ma na cetu jagoda udariti,nije problem Zambi.:)

        Puno selama svima.;)

        Irfan-tekija
        Participant
          Post count: 681

          Teva ti i Behar niste u rodu. Ali ima Krajina koji su nam rod po
          Arnautlijama. Meni je Behar rod po mog oca lozi. Moj dedo Aga i Beharova nena su amidjici. Po toj lozi mi je rod i Hari(SOKO).

          purak
          Participant
            Post count: 484

            :) E i ovo da saznam :) .Pa Irfo rode sto mi to prije nisi javio jos bi te bolje branio od Gracancadi,B) sala,sala.Ma davno sam ja jednom reko,sta ova stranica znaci,kud se malo progovori s narodom i nasali,kud se i sazna lijepih stvari.

            Puno selama svima ;)

            purak
            Participant
              Post count: 484

              :laugh: :laugh: E dugo smo i bili rodjaci Irfane :laugh: :laugh: .Odmah je meni bilo sumljivo kako?al eto sam se obradovo na momenat.
              ;) Selam svima.

              Irfan-tekija
              Participant
                Post count: 681

                Greska je do mene. Citajuci postove zamjenio sam imena. A mozda
                da nesto vise znam o tebi, ko zna ???.
                Ali znam sigurno da se javlja dosta mojih rodjaka (rodica).

                Teva
                Participant
                  Post count: 8872

                  Purak, nisi se ti dzaba bio obradovo.
                  Famelija ste vas dvojica sigurno, samo mozda malo daljnja.
                  Evo kako:
                  Irfina jedna nena je Caticka, sa Kozadara.
                  Ona je ujedno i moja nena.
                  Druga mu nena Cengicka i ima veze sa Sljedovicima.
                  A na taj kraj su opet svi famelija.
                  I Cengici i Ajanovici i Dzananovici i da ne spominjem dalje znas na koje famelije jos mislim.
                  Pa ti, Purak, sad vidi imal tebe gdje tu…..;)

                  purak
                  Participant
                    Post count: 484

                    Jasta,neg ima!Ma svi smo mi kosto ti rece na ovaj kraj rodbina,a sad kolko daleko to je najmanje bitno.

                    Kako s radovima Teva,jel pritisla trava po krompiru?Kod nas vrucina,sparina,Bogami tesko se po ovom vremenu nakaniti u bascu.

                    ;) Selam svima.

                    Teva
                    Participant
                      Post count: 8872

                      Umene nema sparine, a ni trave, Bogami.:)
                      Jos malo pa se moze mladog krompira navaditi.B)
                      Bio juce predmrak na basci, pa evo nabro malo jagoda iz prvog kruga.:P


                      Bice pecenjaka da se puraju, a i buranije, turskog spinata, mrkve, salate, luka, krompira, krastavica, tikvi…..


                      A mladi ce jos malo pa pod sac


                      Jagode prije i


                      poslije branja….;)

                      Anonymous
                        Post count: 2088

                        Bogati Teva kad to ti posta vako vrijedan. Il si mozda i bio a ja to nisam znao:woohoo:

                        webmaster
                        Keymaster
                          Post count: 3712

                          Teva nemoj sve pojesti dok ne dodje delegacija iz Danske :)

                          purak
                          Participant
                            Post count: 484

                            :) Cuj turskog spinata???Nisam za to nikad cuo,pa kakav je taj??Masala fina ti basca Teva,i kod tebe a Bogami i kod Zambija.Kako prostres ovo pod jagode,kako se to radi,kod mene na zemlji ko kod Zambija.

                            Teva
                            Participant
                              Post count: 8872

                              Bogami Pitare uvijek bio.
                              Od malih nogu zavolio uz mog babu.
                              I sad se sjecam kad bi on rascupavo ono gdje je gusce poniklo, a ja bi plako.
                              Zao mi bilo, nisam znao da to tako treba.
                              A ne samo da sam bio vrijedan na zelenom planu nego Bogami i u industriji.
                              Imadoh “srecu” pa me tetak i babo sa 19 godina utrpase u TPR da radim.
                              Ali eto valjalo mi je to ovdje na zapadu pa sam se fino snaso…..:)

                              Turski spinat ti ja moj Purak sadim evo vec godinama i cekam kad ce nasi Danci naletiti, i evo haman da sam doceko…..:)
                              A ima ga sigurno i kod tebe na pijaci samo ga mozda drukcije zovu.
                              Potice iz Turske bas, ima povece liske, jedrije i ukusniji je u zeljanici od obicnog a moze i da se nasjecka pa ubijes koje jaje i peces u tavi.
                              Zacas rucak.;)

                              Ovu podlogu za jagode mozes da kupis u bascanskom centru (kosto je OBI recimo na Ilidzi).
                              Propusta vlagu a neda korovu da raste.
                              Pazi dobro i nemoj da ti utrpaju obicnu ceradu koja ne propusta vlagu.
                              Ova je crna i ima zelene pruge po sebi i obicno je 6×3 metra.
                              Podjubris zemlju, prostres i skalperom isijeces rupe u redovima.
                              I miran si 2-3 godine,zavisno od vrste jagoda.
                              Razmak izmedju redova mora biti pola metra (50 cm) a izmedju sadnica u redovima otprilike 35 do 40 cm.
                              Malo posla a jagode ciste i ukusne Bogami.:)

                              I nemoj Purak da me poredis sa Zambijem.
                              Ja sve uradim svojim rukama a on hanumu ubascu i ode po selu zjale prodavati…..B)

                              purak
                              Participant
                                Post count: 484

                                Jes Bogami,:) nisam ti se ni razumio da Zambiju hanuma radi u basci,ustvari jesam vidio al sturio.Haha,lopovluka,a poslije ko je vrijedan,Zambi vrijedan!:) Ma ni tebi Teva nije mahane,nikakvih mi dokaza nemamo da si ti taj koji uredjuje bascu,:unsure: a sta ako je Esma???Il se mozda uredjuje samo :S ?Nidje te s motikom :woohoo:
                                PS.Sad znam koji je to spinat,vidjo sam al mislio normalan ko i onaj samo malo drukcije porasto.
                                Probacu i ja ugodinu sa ovom podlogom,:) ne ceradom,odmah se vidi da je bolje nego ovako ko kod mene.;)

                                purak
                                Participant
                                  Post count: 484

                                  Posto je gore ozbiljna molba,evo ja cu se ovdje javiti.Ne nasjedam ja Zambi ni na ciju demagogiju,vec hocu “na malo lukav nacin” :unsure: da saznam jesu li Tajson i Garov opticke varke,pa krompir i jagode pa i spinat i nemoraju biti.:) ;)

                                Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 398 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.