Viewing 15 posts - 346 through 360 (of 375 total)
  • Author
    Posts
  • Dedo
    Participant
      Post count: 1243

      Tog dana su dovedena još dvojica momaka iz Srebrenice koje su uhvatili kod Bajine Bašte i koji su smješteni sa mnom. Mislim da su se zvali Admir i Enes Mehmedović. Furtula nas je tješio da nam se ništa tragično neće desiti i da ćemo biti prebačeni u naše matične općine, te da ćemo ići na razmjenu. Govorio je da nas naši neće, tamo u Sarajevu i kao da ćemo tu ostati malo duže. Poslije pola sata došla su dvojica iz Rogatice sa autom i oni su trebali da me voze u Rogaticu. Kasnije sam saznao da je to bio upravnik logora Zoran Nešković i jedan čuvar zatvora, odnosno logora, Nenad Ujić. Oni su me vezali, ubacili u auto i krenuli smo iz komande do nekog objekta koji se, čini mi se, zove ”Terpentina”, odakle je Zoran Nešković izveo, meni poznatog, Hamdiju Dedića iz Rogatice, kojeg su po padu Žepe negdje zarobili. Hamdija je bio ranjen u ruku. Na pitanje Neškovića da li se poznajemo, a poznavali smo se dobro, rekli smo da se ne poznajemo. Tako da su nas toga dana, 8. augusta, obadvojicu prebacili u Rogaticu.
      Po dolasku u Rogaticu, 8. augusta 1995. godine odmah smo bili prebačeni u zatvor u ovom gradu. U sobi u koju su nas ubacili zatekli smo Muju Ferića (iz Višegrada) koji je tokom rata bio u Žepi, jednog momka iz Žepe Habibović ili Mustafić, nisam siguran i još jednog mladog momka iz Srebrenice. Po samom dolasku u zatvor upravnik Zoran Nešković me išamarao, udarajući nogom u leđa. Nama trojici, koji smo se našli u sobi, rekli su da postoje pravila zatvora, tako da kad neko uđe moramo ustajati. Nakon pet minuta došao je stražar Nešo Ujić, i mi smo ustali. Pokazao je samo prstom u mene i dao mi znak da pođem. Kad sam izašao odvezli su me autom kod rogatičkog komandanta Rajka Kušića. Pošto sam radio kao prevodilac u Žepi, Kušić me najviše ispitivao o civilnim radnjama u Žepi. Rekao mi je da sam veoma mlad, da trebam da živim i naglasio da će me spasiti.
      Naredio je upravniku zatvora da me smjeste u posebnu sobu, da budem sam. Odatle su me vratili i smjestili samog u neku sobu u kojoj je na prozoru bilo stavljeno ćebe i bilo je mračno. Tu sam proveo dva dana potpuno sam. Desetog augusta doveli su dječaka mlađeg od mene, Kadriju Sulejmanovića. Iz te sobe su nas dvojicu premjestili u čistiju sobu, sa dvije spužve na podu. Tu smo bili sami sve do 14. augusta 1995. god. kad nam je došao stražar Pero Despotović, koji mi je zavezao ruke i rekao da me vodi u Komandu. Došavši u Komandu zatekao sam Rajka Kušića sa njegovim čuvarima i nekog Sekulu Markovića, Gorana Marjanovića, te nekog koga su zvali Brkić. Imali su neku slavu, pili su i nakon što sam došao Kušić je naredio jednom od svojih da me odvežu i da stanem u ćošak sobe. Gledao sam u pod kad je Rajko Kušić počeo da pripovijeda kako su Srbi pravedni, pošteni i dobri, kako me neće ubiti, kao ni svakog ko nije počinio zločine. Pokazujući na sebe, govorio je da su Žepljaci spremali atentat na njega, te pokazujući na Sekulu Markovića, govorio je kako mu je sin poginuo i predstavio svakog i opisao njihove gubitke u ratu.

      Nastavice se

      Dedo
      Participant
        Post count: 1243

        Ponavljao je da sam mlad i da će me poštedjeti. Rekao mi je da moram da gledam kako prolaze zločinci i naredio je svojima da uvedu nekoga. U sobu su uveli Amira Imamovića iz Žepe, kojeg sam znao. On je bio komandant Civilne zaštite u Žepi. Rekli su da je to jedan od zločinaca iz bošnjačkog naroda. Tu su ga počeli tući, svi, a ja sam morao da gledam i najednom je jedan pogledao Kušića rekavši:
        -Šefe, o’ladio je! – Kušić je pogledao u mene i onda se okrenuo svojima rekavši im da odnesu čoveka u Dom Zdravlja da se oporavi.
        Amira su odatle prosto izvukli iz sobe, da bi nakon njega uveli efendiju Mehmeda Hajrića, koji je inače bio je na dužnosti predsjednika ratnog predsjedništva Žepe. Poznavao sam i njega odlično. I njega su počeli tući zato što je bio hodža i tjerali su ga da ezani. Rajko Kušić ga je u jednom trenutku upitao:
        – Zašto ste se ti i Amir tukli? – Mehmed je odgovorio da se nisu tukli, na što je Kušić izvadio pištolj nišaneći u efendiju i ponovo pitao:
        -Jeste li se ti i Amir tukli između sebe? – Efendija Hajrić je bio prisiljen da kaže da jesu, da potvrdi izmišljotinu. Kušić je pitao efendiju da li bi volio da Amir ostane živ ili da ga ubije? Efendija je odgovorio da bi volio da ga ostave živa. Kušić je odgovorio:
        -Neka ti bude! – i naredio da ga vrate u zatvor.
        Kad su se vratili mene su ponovo odveli u sobu gdje sam zatekao i Efendiju. Toga dana 14. i 15. augusta su često dolazili i tukli efendiju Hajrića. Najviše ga je tukao neki Dragan Nikolić i jedan Slaviša Đerić. Dolazili su na petnaestak minuta i tukli efendiju Hajrića.
        Petnaestog augusta 1995. godine, uvečer, došli su neki Panto Pantović, potom neki Franco i Peđa Nikolić, zvani Šiki. Pitali su nas da li želimo izaći u WC. Kad smo krenuli Panto je rekao:
        -Jedan po jedan!
        Ja sam prvi izašao, a kad sam se vratio vidio sam da su Efendiju već bili izveli i Panto Pantović je zaključao sobu. Poslije tri – četiri minuta čula su se tri pucnja i efendija Mehmed Hajrić se više nikada nije vratio. Ostali smo ponovo sami, ja i Kadrija Sulejmanović, sve do 20. augusta 1995. godine. Tada su nam u sobu doveli Muju Hodžića, starijeg čovjeka, rodom iz Rogatice, a živio je kao izbjeglica u Žepi. Njega su zarobili u Žepi, a neprestano su dolazili i tukli ga. Nas trojicu su krili od ostalih zarobljenika i nismo bili prijavljeni Crvenom krstu, mada smo kradom kroz prozor vidjeli ko sve ima od naših, jer su ih neprestano izvodili i dovodili. Dvadeset i četvrtog augusta 1995. godine ponovo je predvečer došao Panto Pantović, pitajući Muju Hodžića hoće li u WC. Mujo je odgovorio da nema potrebu, međutim Panto ga je drsko pozvao i izveo ga. Ista stvar kao i sa Efendijom. Nakon nekoliko minuta ponovo tri pucnja i ni Mujo se više nikada nije vratio.
        Poslije toga mene i Kadriju niko nije uznemiravao, bili smo sami u toj sobi. Nikad nas nisu puštali vani sve do 31. augusta 1995. godine. Tada je u pratnji Rajka Kušića došao general Ratko Mladić, ušao u našu sobu i raspitivao se da li nas neko dira i slično. Pitao je mene da li sam bio vojnik i šta sam uopće radio.

        Nastavice se

        Dedo
        Participant
          Post count: 1243

          Rekao sam mu istinu, da sam radio kao prevodilac i nisam imao godina ni potrebe da budem vojnik. Pitao me ko je sve bio u SDA stranci prije rata. Znao sam neke ljude koji su bili već prešli na slobodne teritorije i spominjao sam njihova imena, na što je Kušić dodao: -Bila su i ona dvojica, Amir i Mehmed.
          Tada se Ratko Mladić okrenuo Kušiću i pitao ga:
          -Jesu li to ona dvojica što su pobjegli?
          Kušić je odgovorio:
          -Da pobjegli su, ali neće daleko, naši će ih stići!
          Mladić se zadržao još minut dva i otišao. Na istom mjestu smo i dalje ostali, sve do 29. septembra 1995. godine. Oko ponoći doveli su Muju Paraganliju iz Žepe, momka koji je bio mentalno retardiran i kojeg su tada uhvatili u Žepi. Prve dvije večeri su ga strahovito tukli, mada su znali šta je s njim i da nije znao ni gdje se nalazi. Prvog oktobra 1995. godine dolazi njihov oficir za bezbjednost, Zoran Čarkić. Tada su odveli Paraganliju na ispitivanje, a kada su se vratili stražar je rekao ostalima da je Čarkić naredio da se Mujo Paraganlija više ne dira, međutim istoga dana došli su neki i ponovo ga tukli. Zaboravio sam napomenuti da su iste noći 29. septembra, kad su doveli Muju P. dolazili iz Višegrada neki Lukići i Ristić, zvani Kinez, onaj što me tukao u Višegradu. Kad su mene vidjeli, Lukić koji je vidio mene i Šemsu Arukovića u autu jugo, pitao me da li ga prepoznajem? Ja nisam smio da kažem da sam ga prepoznao, a on se samo malo presvukao u drugu maskirnu uniformu sa ”plavom beretkom UN-a na glavi”. Tad je počeo galamiti na mene govoreći:
          -Kako ne znaš, kad sam ti ja ubio tvog kolegu u Višegradu.
          Ristić me je pitao isto, da li ga znam. Misleći da ću proći kao i prvi put, rekao sam da sam ga prepoznao, na šta je on skočio i počeo me udarati govoreći da lažem i da je on tek stigao iz Beograda. I oni su tukli Muju Paraganliju.
          Desetog oktobra 1995. godine, oko dva sata poslijepodne, došli su Nešo Ujić i Pero Despotović noseći jednu porciju do vrha napunjenu i pola hljeba. Pitali su Muju hoće li jesti. Mujo je rekao da bi rado jeo, ako je to moguće. Tad su mu rekli da prvo mora da zaradi ručak i počeli su da ga ispituju šta zna raditi. Pitali su ga da li zna kopati, na što je Mujo odgovorio da zna. Zatim su mu rekli da to pojede, da se dobro nahrani i da iskopa neki kanal za telefon. Poslije deset minuta došli su i izveli Muju. Tad je Kadrija Sulejmanović provirio kroz prozor i vidio Nešu Ujića, Peru Despotovića i Peđu Zdravkovića, kako vode Muju prema nekom vrbaku, potoku. Poslije tri sata su se pojavila pomenuta trojica noseći u rukama krampu i lopatu, bez Muje Paraganlije. Ni Mujo se više nikada nije pojavio.
          Jedanaestog januara 1996. godine na vrata sobe nam je došao upravnik zatvora, Zoran Nešković, i rekao nam da ćemo i mi konačno biti prijavljeni Crvenom krstu. Ja sam mu odgovorio da je to dobro, na što je on samo rekao:
          -I jeste dobro, šta te moglo trefiti!
          Kad je Crveni krst došao, došao je i Rajko Kušić, sa Zoranom Neškovićem i očitao mi lekciju:
          -Momak, ja znam šta si ti sve vidio u Višegradu i preživio, i odma’ da ti kažem da si i ti k’o svjedok treb’o biti ubijen, ali tvoja je sreća da si doš’o u Rogaticu inače bi te Milan Lukić ubio. Hajd’ sad ustani i prijavi se. Pitao sam ga šta ću reći Crvenom krstu, kako i na koji način sam zarobljen? Odgovorio mi je:
          -To me ne interesuje, reci šta hoćeš!
          Iz sobe sam prešao u drugu sobu gdje sam našao djevojku koja je radila za Crveni krst. Ona me evidentirala i rekla mi da napišem i poruku svojima. Tako sam nakon više od pet mjeseci, mogao po prvi put da se javim svojim roditeljima. Tad kad sam se prijavio Crvenom krstu, mislio sam da nema nikog ko je sretniji od mene. Istog dana, uvečer, ponovo je došao Ratko Mladić. Ovoga puts su vodili Hamdiju Torlaka, predsjednika izvršnog odbora Žepe, koji je također bio zarobljen zajedno sa Amirom Imamovićem i efendijom Mehmedom Hajrićem. Sa Hamdijom se ranije u Rogatici nisam viđao. Njemu su rekli da sjedne, a nas dvojicu su ponovo ispitivali o tome imamo li problema i dira li nas ko. Naravno da smo rekli ono što smo morali. Niko nas ne dira. Ratko Mladić nam je rekao:

          Nastavice se

          Dedo
          Participant
            Post count: 1243

            -Eto sad ste evidentirani i jeste li sad zadovoljni?
            Rekli smo da jesmo. Okrenuo se Hamdiji Torlaku i rekao mu:
            -Nema razmene Torlak! Došlo vreme sa razmenom sa onim svetom, sa Allahom! – dodao je kako smo mi Žepljaci i Bosanci rasturili Jugoslaviju, i kako drugi put neće biti popravnog, kako je on ipak odlučio da nas pusti i pokaže velikodušnost. Dao nam je šteku cigara govoreći:
            -Evo Turci pušite, i evo vam nekog mesa! – nakon toga je otišao.
            Petnaestog januara 1996. godine došao nam je neki stražar i rekao da se pakujemo, jer nas prebacuju u zatvor na Kuli, u Lukavicu. U pratnji do Kule s nama je bio oficir za bezbjednost, Zoran Čarkić, i kad smo stigli tamo, on nam je rekao:
            -Opet vas je Alija zajeb’o! Nije potpis’o razmjenu i ostat ćete ovdje na Kuli koliko to bude potrebno! – ušao je u auto i otišao.
            Na Kuli smo bili četiri dana, i 19. januara 1996. godine ipak se trebala desiti razmjena, tako da je došao IFOR oko četiri sata poslijepodne, pokupio nas i odvezao na sarajevski aerodrom Butmir. Razmijenjeni smo i nismo mogli povjerovati u to. Došli su po nas ”naši autobusi”, provezli nas kroz Dobrinju. Svi smo šutjeli. Gledali smo vozača autobusa, sa našim oznakama na uniformi, sa ljiljanima, ali nismo mogli da vjerujemo sve do onog trenutka dok se nismo spojili sa porodicama. Otac mi je bio i dalje u logoru u Srbiji, to d sam tek tada saznao, a u Sarajevu pored mnogobrojne rodbine i prijatelja, samo sam zatekao majku, sestru i brata. Taj trenutak, taj dan, od tada za mene je nešto najsvetije u mom životu. Opisati se ne može, i ne može stati ni u jednu knjigu na svijetu!

            Nastavice.se

            Dedo
            Participant
              Post count: 1243

              Napomena:
              Svjedok je, pored toga što je očevidac ubistva osmorice ljudi, također svjedok misterioznog nestanka još deset ljudi iz logora Rogatica i Višegrad: Mujo Ferić (odveden iz Rogatice), Hamdija Dedić (odveden iz Rogatice ), Admir i Enes Mehmedović iz Srebrenice (ostali u Višegradu), neki momak iz Srebrenice (nije razmijenjen iz Rogatice), neki Habibović ili Mustafić (nije razmijenjen iz Rogatice), Amir Imamović (pronađeni mu ostaci u 2005. godine kod sela Vragolovi), Efendija Mehmed Hajrić (pronađene mu kosti kod sela Vragolovi ), Mujo Paraganlija (po mišljenju svjedoka, ubijen, nikad mu se ne zna za posmrtne ostatke), Mujo Hodžić (nikad mu nisu pronađeni posmrtni ostaci).
              Svjedok je proveo preko pet mjeseci u zatočeništvu, a tokom posljednjeg boravka u Rogatici nije se uspio spojiti sa ostalih ”četrdeset i tri zarobljenika iz Žepe”. Igrom slučaja razmijenjeni su zajedno, istog dana i na istom mjestu. Po dodatnim svjedočenjima ostalih iz grupe od četrdeset i tri zatočenika, spominje se još jedna osoba koja je bila s njima u Rogatici, a nikad se nije pojavila ni na jednoj poslijeratnoj razmjeni. Radi se o Ilijas Ćupriji koji je iz Višegrada, retardirana osoba, uhvaćen oko Goražda i doveden u Rogaticu, gdje je ostao, a nije odveden u Lukavicu na razmjenu. Pominje se i Enver Karšić koji je također ostao poslije razmjene u januaru 1996. godine, te je pušten tek u junu 1996. godine.
              Na 19. januar 1996. godine u Lukavici, u zloglasnom zatvoru Kula, Žepljaci su dovedeni iz Rogatice na razmjenu i tu pronalaze poznate osobe koje bivaju razmijenjene zajedno sa njima. Sabrija Smajić, rodom iz Višegrada, a boravio je u Žepi, Ramiz Dedić iz Rogatice, radio kao nastavnik u Žepi gdje ga je zatekao rat, i zet Lutve Salića (iz Srebrenice), nisam saznao ime. Pored pomenutih bilo je dvadesetak ljudi iz Janje koji su bili zatočeni 18 mjeseci i tek tad razmijenjeni.
              U drugoj razmjeni ljudi iz logora Foča, 29. januara 1996. god. razmijenjena su još četvorica Žepljaka: Mehmedalija Čavčić, Nedžib Ćesko, Mujo Džebo i Senad Džebo.
              Svjedočenje sam zabilježio u januaru 1996. godine na TV BiH gdje sam gledao svjedoka J.K. kako govori o onom što je preživjeo.

              Nastavice.se

              Dedo
              Participant
                Post count: 1243

                Poginuli i nestali

                Spisak poginulih i nestalih (vojnih i civilnih žrtava rata 1992-1995.) sadrži:

                -Sve one koji su poginuli braneći Žepu (Žepljaci, stanovnici okolnih sela Han-Pijeska, rogatičkih, srebreničkih, vlaseničkih i višegradskih dijelova općine);
                -One koji su iz Žepe, a poginuli su na drugim ratištima širom BiH (nepotpun spisak);
                -Sve osobe iz sela Luka i Krušev Do, koji se nalaze i na spiskovima Srebrenice, a bili su vezani za Žepu oduvijek. Većina njih je pohađalo osnovnu školu u Žepi i učestvovalo u odbrani Žepe;
                -Mnoge koji su poginuli ili nestali padom Srebrenice, ali su na neki način ipak vezani za Žepu.
                -Sve koji se vode kao nestali, također sam uvrstio u spisak;

                PREZIME I IME MJESEC I GODINA POGIBIJE

                Fadil Aruković august 1995.god
                Saudin Aruković august 1995.god
                Šemso Aruković august 1995. god
                Adem Arnautović oktobar 1992.god
                Nusret Arnautović januar 1993. god
                Sejdalija Agić januar 1993. god
                Abdulah Agić maj 1994.god
                Abid Agić august 1995. god
                Dedo Agić 1992. god
                Sakib Alić juli 1995. god
                Idriz Alić januar 1993.god
                Adil Alić
                Šemso Alić
                Edin Avdić septembar 1992.god.
                Suvad Avdić
                Senadil Avdić juli 1995. god
                Meho Avdić juni 1992.god
                Mehmedalija Avdić
                Nedžad Bajić juni 1992. god
                Enver Bajić maj 1992.god
                Suvad Bajić maj 1992. god
                Hasiba Bajić
                Muradif Bajić
                Mujo (Adema) Bajić

                Nastavice se

                Dedo
                Participant
                  Post count: 1243

                  Bećir Bajić
                  Numo Bičić oktobar 1992. god
                  Nurija Bičić novembar 1992.god
                  Fehim Bičić decembar 1992.god.
                  Sarija Bičić juni. 1992. god
                  Ago Bičić juni. 1992. god
                  Rusmir Brđanin 1994.god.
                  Meho Brđanin
                  Sarija Brgulja juli 1992.god
                  Rešid Brgulja juni 1992. god
                  Enver Brgulja
                  Ibrišim Brgulja
                  Đula Brgulja
                  Mehmed Begić
                  Amir Begić
                  Fatima Begić 1
                  Fatima Begić 2
                  Vahid Begić
                  Sead Begić
                  Hasan Begić
                  Azem Begić
                  Hajrudin Begić
                  Memiš Begić
                  Nezir Begić
                  Hakija Begić
                  Senko Begić
                  Vekaz Begić
                  Fadil Bajrić juli 1992.god
                  Hamed Cocalić juni 1992.god
                  Mirsad Cocalić juli 1995.god
                  Semir Cocalić juli1995.god
                  Avdija Cocalić juli 1995.god
                  Huso Cocalić oktobar 1992.god
                  Ramiza Cocalić
                  Zejnil Curić
                  Meho Čavčić juni 1992.god
                  Zejnil Čavčić juni 1992.god
                  Hamdija Čavčić oktobar 1992.god
                  Mehmed 1Čavčić
                  Ćamil Čavčić maj 1992. god
                  Mehmed 2Čavčić maj 1992. god
                  Kemal Čavčić maj 1992. god
                  Mustafa Čavčić 1993. god
                  Halil Čavčić august 1995.god
                  Hasan Čavčić august 1995.god
                  Refik Čavčić juli 1995.god
                  Ifeta Čavčić
                  Šaha Čavčić
                  Cura Čavčić
                  Abid Čavčić
                  Đulka Čavčić
                  Hakija Čavčić
                  Jusuf Čavčić
                  Nazif Čavčić
                  Adem Čavčić
                  Mušir Čavčić
                  Suljo Čavčić
                  Bajro Čavčić
                  Hasib Čavčić
                  Edhem Čavčić
                  Fahro Čavčić
                  Rasim Čavčić
                  Hamza Čavčić Sarajevo

                  Nastavice se

                  Dedo
                  Participant
                    Post count: 1243

                    Bećir Čolić novembar 1992.god
                    Ismet Čolić septembar. 1992. god
                    Nazif Čolić
                    Emin Čardaković juni 1992.god
                    Šaćir Čardaković septembar 1993.god
                    Bajro Ćerimović juni 1992.god
                    Alija Ćesko oktobar 1992.god
                    Rasim Ćesko mart 1993.god
                    Nezir Ćesko april 1995.god
                    Sinan Ćesko juli 1995. god
                    Šaćir Ćesko juli 1995. god
                    Amir Ćesko juli 1994.god
                    Sabrija Ćesko maj 1995. god
                    Mevludin Ćesko juni 1995. god
                    Šaha Ćesko
                    Osman Ćesko
                    Ćamija Ćesko
                    Tidža Ćesko
                    Sabrija Ćesko
                    Mejra Ćesko
                    sin Hasiba Ćesko
                    Alija Dumanjić oktobar 1992 god
                    Jusuf Dumanjić juni 1992. god
                    Alija Dizdarević januar 1993.god
                    Mehmed Dizdareviuć oktobar 1992.god
                    Mahmut Dizdarević decembar 1993. god
                    Šećan Dizdarević septembar 1995.god
                    Tidža Dizdarević
                    Behija Dizdarević
                    Tahir Dizdarević
                    Hajrudin Devedžija
                    Hamdija Dedić august 1995.god
                    Hajro Delić
                    Ramo Delić
                    Ekrem Delić
                    Mujo Durmišević juli 1995.god
                    Hasan Durmišević april 1993.god
                    Mirsad Dedajić januar 1993. god
                    Ferid Duraković oktobar 1992. god
                    Munib Duraković
                    Hamid Divović juni 1992. god
                    Nurko Dervišagić juli 1995. god
                    Hakija Đedović juli 1995.god
                    Merima Džebo septembar. 1992. god
                    Mirela Džebo septembar. 1992. god
                    Selim Džebo juli 1992.god
                    Salih Džebo juli 1992.god
                    Hajrudin Džebo juni 1992.god
                    Aziz Džebo novembar 1992.god
                    Himzo Džebo juli 1995. god
                    Ragib Fazlić oktobar 1992.god
                    Hakija Fazlić
                    Hasib Fazlić

                    Dedo
                    Participant
                      Post count: 1243

                      Zulfo Gluhić oktobar 1992.god
                      Ćamil Gluhić juli 1995.god
                      Mehmed Gluhić
                      Husein Gluhić
                      Haska Guhdija maj. 1992. god
                      Bećir Gušić novembar 1992.god
                      Salko Gušić novembar 1992.god
                      Bekto Gušić novembar1992.god
                      Fuad Gušić novembar1992.god
                      Arif Gušić august 1995. god
                      Sakib Gladović juli 1995.god
                      Edin Gladović
                      Mejra Gladović
                      Ševal Gladović
                      Safet Hodžić juli1992. god
                      Mujo Hodžić august 1995. god
                      Šerfo Hodžić oktobar 1992. god
                      Zejnil Hodžić august 1992.god
                      Memiš Hodžić
                      Sefedin Hasanović april 1993.god
                      Ramiz 1 Hasanović oktobar 1992. god
                      Fadil Hasanović septembar 1992.god
                      Avdija Hasanović
                      Alma Hasanović
                      Mujo Hasanović
                      žena Muje Hasanovića
                      Zulfo Hasanović
                      Ćamil 1Hasanović
                      Sadif Hasanović
                      Hašim Hasanović
                      Mumin Hasanović
                      Nihad Hasanović
                      Nurko Hasanović
                      Behadil Hasanović
                      Bajro Hasanović
                      Husein Hasanović
                      Selman Hasanović
                      Saudin Hasanović
                      Fadil Hasanović
                      Ramiz 2 Hasanović
                      Šemsudin Hasanović
                      Hasan Hasanović
                      Mustafa Hasanović
                      Bego Hasanović
                      Sefedin Bege Hasanović
                      Sefedin Rasima Hasanović
                      Memiš Hasanović
                      Rasim Hasanović
                      Hamed Hasanović
                      Ćamil 2 Hasanović
                      Šaha Hasanović
                      Ahmet Hasanović
                      Emin Hasanović
                      Ismet Halimanović

                      Dedo
                      Participant
                        Post count: 1243

                        Hasudin Homarac juni 1995. god
                        Nasko Habibović juli 1995. god
                        Galib Habibović august 1995. god
                        Ešef Habibović juni 1992. god
                        Hatidža 1 Habibović + njenih dvoje djece, sin star četiri godine i djevojčica dvije godine!
                        Selvir Habibović
                        Amir Habibović
                        Vahid Habibović
                        Samir Habibović
                        Hamdija Habibović
                        Hajrudin Habibović
                        Omer Habibović
                        Hatidža 2Habibović
                        Fadil Habibović
                        Bajro Hublić april 1993.god
                        Rasim Harbaš april 1993. god
                        Ago Heljić april 1995. god
                        Hamza Heljić
                        Mehmed Hajrić
                        Rumša Hajrić
                        Emin Hajrić
                        Abdulah Ivojević januar 1993.god
                        Mušan Imamović novembar 1992.god
                        Amir Imamović august1995. god
                        Raha Imamović
                        Adem Jusupović juli 1992.god
                        Jusuf Jusupović
                        Fehim Jusupović novembar 1992. god
                        Fatima Jugović
                        Bego Jugović
                        Nurif Jugović
                        Ćamil Jugović
                        Fikret Jugović
                        Mehmed Jugović
                        Adem Jugović
                        Muška Jugović
                        Mehmedalija Jukić
                        Osmo Jašarević juli 1995.god
                        Medo Jahić juli 1995. god
                        Zulfo Kamenica
                        Hilmo Kamenica juni 1992.god
                        Hamdo Kadrić maj 1992.god
                        Edin Karčić maj 1992.god
                        Adil Kartal juli. 1992.god
                        Ramiz Klempić maj 1992.god
                        Mirsad Karišik maj 1992.god
                        Omer Karišik maj 1992. god
                        Munib Kurtić decembar 1992.god
                        Edhem Kurtić juni. 1992. god
                        Asim Kurtić novembar 1992.god
                        Rasim Kurtić novembar 1992.god
                        Salih Kurtić decembar 1992. god
                        Hamed Kurtić juni. 1992. god.
                        Nurko Kurtić juli. 1992. god.

                        Nastavice se

                        Dedo
                        Participant
                          Post count: 1243

                          Rasim Kulovac septembar 1992.god
                          Nijaz Kulovac maj 1993. god
                          Kadrija Kulovac mart 1993.god
                          Selman Kulovac
                          Hasan Kulovac juli. 1995.god
                          Enver Kulovac
                          Zajko Kulovac
                          Edin Kulovac
                          Mušan Kulovac maj. 1993. god
                          Ševka Kulovac maj. 1992. god
                          Selman Karić maj 1995.god
                          Mujo Karić august 1995. god
                          Ćamil Karić august 1995. god
                          Mujo Karić
                          Atif Karić
                          Hasib Kulić juli 1995.god
                          Idriz Karga august 1995. god
                          Nazif Krlić novembar 1995. god
                          Ševal Krlić
                          Rasim Kešo i supruga mu august 1995.god
                          Hamdija Kustura august 1992. god
                          Mirsad Kapetanović septembar.1992.god.
                          Rahima Kapetanović septembar 1992.god
                          Ohran Kačević august 1995.god
                          Sulejman Kačević august 1995.god
                          Avdija Kačević juli 1995. god
                          Juso Lilić juli 1992.god
                          Sead Lilić august 1992.god
                          Šefik Lilić august 1992.god
                          Šemsudin Lilić august 1992.god
                          Nefail Lilić aigust 1992.god
                          Rusmir Lilić septembar 1992.god
                          Ramiz Lilić septembar 1992.god
                          Nail Lilić novembar 1992.god
                          Sejdalija Lilić august 1995.god
                          Fatima Lilić
                          Fadil Lisić juli 1995.god
                          Hilmo Mandžić juli 1995.god
                          Nezir Mandžić juli-august. 1995. god.
                          Sead Mandžić juli-august. 1995. god.
                          Aziz Mandžić
                          Osman Mandžić
                          Fikret Mandžić
                          Ohran Mandžić
                          Izet Mandžić
                          Enes Mandžić
                          Razija Mandžić
                          Hasib Mujić juni 1992. god
                          Muamer Mujić august 1995.god
                          Sead Mujić
                          Zijad Mujić
                          Bajro Mujić
                          Nijaz Mujić
                          Sulejman Mujić
                          Smajo Mujić
                          Aziz Mujić
                          Asim Mujić
                          Reuf Mujić
                          Alija Mujić
                          Benjamin Mujić
                          Omer Mujić
                          Avdo Mujić
                          Hamed Mujić
                          Himzo Mujić
                          Hamdija Mujić

                          Nastavice.se

                          Dedo
                          Participant
                            Post count: 1243

                            Hilmo Mujkić novembar 1992.god
                            Almir Mujkić august 1995.god
                            Safet Mujkić august 1995. god
                            Mujo Mujčinović
                            Hasib Mujčinović
                            Asim Mujčinović
                            Hamdija Mustafić
                            Hamed Muratović oktobar 1992.god
                            Sarija Nuhanović septembar 1992. god
                            Mevludin Nuhanović novembar 1992.god
                            Hamdo Nuhanović mart 1993.god
                            Mehmedalija Nuhanović juli 1995.god
                            Rahman Nuhanović april 1993.god
                            Seudin Nuhanović
                            Nurija Omerspahić juni 1992.god
                            Hamdija Omerspahić juni 1992. god
                            Huso Omerspahić juli 1995.god
                            Esmin Omerspahić juli 1995. god
                            Agonja Omerspahić august 1995.god
                            Belmir Omerspahić august 1995.god
                            Omer Omanović juli 1992.god
                            Almir Omanović
                            Mirsad Omanović novembar 1992.god
                            Senaid Omanović januar 1993.god
                            Edhem Omanović juli. 1992. god.
                            Hasan Omanović
                            Ermin Omanović
                            Fehim Omanović
                            Meho Osmanagić januar 1993.god
                            Edhem Okačić

                            Nastavice.se juni 1992.god
                            Kadrija Otajagić juni 1992.god
                            Jusuf Otajagić
                            Omer Omerović
                            Rahman Otajagić
                            Nazif Otajagić

                            Dedo
                            Participant
                              Post count: 1243

                              AVDO PALIĆ -pukovnik juli. 1995. god. Komandant brigade
                              Alija Palić
                              Muamer Palić
                              Suno Palić i sin mu
                              Murat Palić
                              Adem Palić
                              Sejdalija Palić
                              Ibro Palić
                              Nazifa Palić
                              Halil Palić
                              Nusret Palić
                              Izet Poljo maj 1992.god
                              Ramiz Poljo juli 1992. god
                              Juso Poljo juli 1992.god
                              Ramo Poljo juli 1992.god
                              Semiz Pjevo juli 1995.god
                              Kadrija Pjevo juli 1992.god
                              Sead Pjevo juli 1992.god
                              Selim Pirić juni 1992. god
                              Zahid Pirić
                              Halil Pirić
                              Hamed Pirić
                              Ibrahim Pirić
                              Hajrudin Pirić
                              Ibro Pirić i supruga mu
                              Bego Pirić
                              Arif Pirić
                              Velija Pirić
                              Ramiz Paraganlija juli 1995.god
                              Mujo Paraganlija juli 1995.god
                              Dževad Parnica
                              Alija Parnica juni 1992.god
                              Kemal Parnica
                              Mehmed Parnica
                              Šerif Podžić
                              Mujo Podžić
                              Ahmo Podžić

                              Nastavice.se

                              Dedo
                              Participant
                                Post count: 1243

                                Bećir Ramić juni1992.god
                                Ahmet Ramić juni 1992. god
                                Alaga Ramić juli 1992. god
                                Mustafa Ramić oktobar 1992.god
                                Ahmo Ramić oktobar 1992. god
                                Ramo Ramić oktobar 1992. god
                                Ešef Ramić juli 1995. god
                                Ahmet Ramić august 1995. god
                                Suljo Ramić
                                Šeća Ručić
                                Bego Ručić
                                Tidža Ručić
                                Halil Ručić
                                Himzo Ručić august. 1995. god.
                                Ramiz Ridžal juli 1995. god
                                Senad Sućeska april 1992. god
                                Hamza Sejfić juni 1992. god
                                Nedžad Sejfić juni 1992. god
                                Huso Sejfić juni 1992. god
                                Edhem Sejfić septembar 1992. god
                                Sead Sejfić novembar 1992. god
                                Mehmedalija Sejdić
                                Rizo Subašić juni 1992. god
                                Rifet Subašić februar 1993. god
                                Hamza Subašić
                                Hilmo Subašić juni 1995. god
                                Nermin Subašić juni 1995. god
                                Ohran Subašić juni 1995. god
                                Safet Subašić
                                Ibrahim Subašić
                                Avdo Subašić
                                Đulan Subašić
                                Rašid Subašić juni 1995. god.
                                Asim Sulejmanović oktobar 1995. god.
                                Amir Sulejmanović juli 1995. god.
                                Ibrahim Sulejmanović juni 1992. god.
                                Hazim Sulejmanović
                                Azmir Sulejmanović
                                Aziz Sulejmanović
                                Munib Sulejmanović
                                Fadil Sulejmanović
                                Kadrija Sulejmanović
                                Sadik Sulejmanović

                                Nastavice se

                                Dedo
                                Participant
                                  Post count: 1243

                                  Hamed Sibalo juli 1992. god.
                                  Džemal Salić oktobar 1992. god.
                                  Bismo Salić decembar 1992. god.
                                  Bisera Salić
                                  Bajro Salić
                                  Vahid Salić novembar 1992. god.
                                  Alija Saračević juli 1995. god.
                                  Alma Saračević
                                  Tima Saračević
                                  Hasan Sivica
                                  Galib Šeta
                                  Šefika Šišić
                                  Hamza Šehić juni 1992. god.
                                  Abdurahman Šehić novembar 1994. god.
                                  Nusret Šehić oktobar 1995. god.
                                  Zahid Šehić juli 1995. god.
                                  Hamdija Šehić
                                  Salim Šehić
                                  Meho Šehić
                                  Nedžib Šehić
                                  Salko Šehić
                                  Fehim Šehić
                                  Nezir Šehić
                                  Mustafa Šehić
                                  Šećan Šabanović juli 1995. god.
                                  Redžo Šabanović juni 1992. god.
                                  Nermin Šabanović juli 1992. god.
                                  Hasib Štitkovac oktobar 1992. god.
                                  Bego Šošić april 1993. god.
                                  Bego Špiodić
                                  Đemal Špiodić
                                  Nedžad Špiodić
                                  Hasima Špiodić
                                  Rifet Špiodić
                                  Refik Špiodić
                                  Hasiba Špiodić
                                  Omer Šeta 1992. god.
                                  Reuf Tvrtković maj 1992. god.
                                  Hamed Torlak august 1992. god.
                                  Omer Torlak maj 1993. god.
                                  Mulka Torlak maj 1993. god.
                                  Amira Torlak maj 1993. god.

                                  Nastavice se

                                Viewing 15 posts - 346 through 360 (of 375 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.