Viewing 15 posts - 196 through 210 (of 925 total)
  • Author
    Posts
  • Dedo
    Participant
      Post count: 1243

      Mozda su samo sklonuli da nam sacuvaju moramo ih pitati,sigurno ce oni to vratiti.Posten je to narod zemlja him kosti isturala sta koga zadoji to ga i zakopa.

      Esma
      Participant
        Post count: 4

        Ovako se nekad przila kahva u Rogatici, tacnije u Pohridu…..:silly:

        Zambi
        Participant
          Post count: 898

          Jah,nekad bilo na malom Bistriku;) u Podhridu,ali opet se prži kahva,i pržiće se još dugo ako Bog da;)

          Mustafa
          Participant
            Post count: 8282

            slike sa arhive stare stranice (poslala Fadila)

            IMA DOSTA VRIJEDNIH SLIKA KOJE CEMO POSTEPENO PRENOSITI NA OVE STRANICE

            MINI-MORIS
            Participant
              Post count: 78

              masala masala samo me ova slika podsjeca na krivini jedna kuca bijase ,prko puta izvora TOPLIKA,a unjoj su zivjele dvije sestre RAMKA I FATIMA ako je to to,ako nije onda pardon.

              Rule
              Participant
                Post count: 42

                Matursko veće 1989
                Rusmira,Sanela,Lejla,Dženeta,Đenana,Snježa,Brankica,
                Dragana,Stojanka,Zorica,Darko,Alija,Rajko,Slaviša,Nevidi se,Halčo,
                Azra,x,Kojić,Ibrahim,Slavko

                Kaza
                Keymaster
                  Post count: 6138

                  Evo jedne stare slike na kojoj sam prepoznao rahmetli Suljku Kazica. Ovu dvojicu ispod ne mogu odgonetnuti. Nadam se da ce neko ipak prepoznati osobe sa slike.

                  Mare
                  Participant
                    Post count: 1546
                    Mare
                    Participant
                      Post count: 1546

                      Ma ko je ovaj:woohoo:

                      Zambi
                      Participant
                        Post count: 898

                        Role,sve je isto samo ti se izbrisao matični broj;)

                        Kaza
                        Keymaster
                          Post count: 6138

                          Evo dvije stare slike. Prva je malo maglovita ali mogu se prepoznati neki likovi. Slika je sa jedne proslave iz Sjemeca.

                          Druga slika je daleko jasnija i na njoj se mogu prepoznati stari Rogaticani. Vecina sa slike su rahmetlije. Nadam se da vam nece biti tesko prepoznate one koje ste ranije poznavali.

                          Zambi
                          Participant
                            Post count: 898

                            Treći sa lijeve strane na drugoj slici je A.r.Ramiz Salihović-Ustaša,a do njega stoji A.r.Nezir Velić,poznao sam još A.r.Fuada Kazića čuči četvrti sa lijeve strane.

                            Mustafa
                            Participant
                              Post count: 8282

                              Prva slika

                              u pozadini sjedi orkestar nisam bas siguran ali to su:

                              Macak, Zec, Alija Fejzic, Braco Cohodar – mada je slika malo nejasna….

                              Dedo
                              Participant
                                Post count: 1243

                                Druga slika je vatrogasni vod poduzeca Sjemec.Slikana u novoj pilani ako se nevaram 1966.godine to su bila vremena,svi ovi na slici su bili normalno zaposleni radnici, poslovode ,a Fuad je bio sef.Kad bih se malo potrudio mogao bih odgonetnuti vecinu.
                                Muhamedbeg Pavica bi mogao znati sve ko iz rukavice.

                                Kaza
                                Keymaster
                                  Post count: 6138

                                  Imam jos neki h slika koje cu polahko postavljati dok ih skeniram. Svi vi ste pogodili licnosti koje ste naveli. Naravno Dedo jako dobro poznaje ovaj teren u novoj pilani a vjerovatno poznaje i dosta ljudi koji su tu radili.
                                  Ja cu navesti ono sto ja znam a vi niste naveli.

                                  Na prvoj slici koja je losijeg kvaliteta je u prvom redu sa desne strane moj rahmetli amidza Fuad Kazic sa svojom suprugom rahmetli Maidom. Drugi s lijeva u prvom redu bi mogao biti nekadasnji direktor Sjemeca Andrija Jovicic. Nisam 100% siguran jer je slika mutna.

                                  Na donjoj slici je u prvom redu (stoje) peti s lijeva Edhem Hanusic – Purak a.r., a na kraju reda tj. prvi sa desne strane Hazim Ajanovic a.r.

                                  Ostale ne mogu poznati.

                                Viewing 15 posts - 196 through 210 (of 925 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.