Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 925 total)
  • Author
    Posts
  • Irfan-tekija
    Participant
      Post count: 681

      E Zele u pravu si jes Refija. Selam

      Anonymous
        Post count: 2088

        A vidzeli bolan kose u roleta?kako se ova fotka pomoli nosam kapu.Stid me samog sebe:P a i lakse u spiglu mogu gledati.:angry: :angry:

        Anonymous
          Post count: 2088

          Mozete li prepoznati osobe na ovoj slici.

          Anonymous
            Post count: 2088

            Ako ja ista znam ovo generacija 60-te sa Suadom Mrgudom.
            Sa desne strane sto stoje.
            Njiaz Salan,Muamera Suceska,Nalbantic Azra i moj Kenco.Dalje sad necu osim sto zelim predati rahmet prvom sto cuci.To je Seno Dziko i neka je rahmet dusi mom roletu.

            behar
            Participant
              Post count: 514


              Dobra stara vremena.

              Anonymous
                Post count: 2088

                Bas tako.Neka prvo na prethodnoj malo raje prepoznaju pa o ovoj posljednjoj.Rahmetlija sa ove slike se sigurno mnogi sijecaju pa se i sijecanja probude ali rekoh poslije.

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  Dobro si Zele,evo ja cu pokusati malo da poguram da se ova predhodna slika rijesi.
                  Sdesne strane sto sjede – cuce:
                  prvi zdesna rah.Seno Dziko
                  druga do Sene Dzike – Belma Vukas
                  cetvrta Jasna Zagorica
                  sesti sdesna Boro Brusin

                  Anonymous
                    Post count: 2088

                    Prvi sa desne srane sto sijedi mescini je Velic Sead a.r.Ja i moji tovarisci ga zvali Smetalo i plaho mi bi drag.Onaj desni do Suade je Guhdija(pekarev sin)a drugi sa desna st stoji je Mahirov tetic iz Pohrida cije ime mi nece da naumpadne.
                    Akad spomenu Brusina evo nesta o njemu.Misli oni sto him mrak zakrvavljenih ociju pomuti um da je Hrvat.Zatvorili ga,tukli,maltretirali i sve ostalo sto vec slijedi nesrbine pa cak i njegovu sestru Silvu.Bilo sve tako dok nisu saznali da neko nemora biti,Subara,Sekula,Neric,Mandzo,,Kusic,Planincic,Rajak i sl.a moze biti srbin.Brat mu Stevo,visi oficir JNA,uspio stupiti u vezu pa ovi skontali da su svoje mlavili i silovali.”Srecom”sve se dobro zavrsilo.’Hebi ga nismo znali.Izvinite i hajte”Eto humanost kakvu moze imati samo srbin jos jednom nadjaca i pobijedi.

                    Bubelino
                    Participant
                      Post count: 78

                      Nadam se da ne griješim stavljajući narednu fotku na ovaj topic jer mi ne djeluje stara kao prethodne, no namjera mi je bila da se, eventualno, neka tada djeca-danas odrasle osobe prepoznaju B):); Ako griješim, halalite :blush:
                      Fotografija je nastala 1989. godine???, a njom je zabilježena atmosfera sa novogodišnje kino-projekcije koja je bila upriličena za djecu uposlenika rogatičkog ROTEX-a… Valjda će se neki prepoznati!!!

                      Zambi
                      Participant
                        Post count: 898

                        Bubelino
                        Svaka ti čast,pravo osvježenje,jer i ja sam bio nekad radnik ROTEX-a,a usput da pomognem Zeletu,Mahirov tetić iz Podhrida je Safet Salihović;) :laugh: ;)

                        Anonymous
                          Post count: 2088

                          Sijetih se i ja kasnije moj zambilo ali nejse.
                          Vidjeh Adema na ovoj slici pa se sijetih da postavim pitanje.
                          Koji zanat je zavrsio Adem a.r.?

                          Bubelino
                          Participant
                            Post count: 78

                            ŠUP- Škola učenika u privredi (mislim da se tako formuliše) :dry:, odsjek pekar, izvjesno vrijeme radio u struci na Bistriku, a zatim kao kinooperater- njegov radni vijek je protekao pri NU ˝Rusmir Gorušanin˝ u Rogatici…
                            Eto, ZELE, zadovoljena je Vaša znatiželja…:)

                            Teva
                            Participant
                              Post count: 8872

                              Evo jos dvije iz Semanovog albuma, a neki ce se mozda i prepoznati.B)
                              Kad se prva slika poveca za stolom iza mogu se prepoznati Avdaga i Soma, haman.

                              Anonymous
                                Post count: 2088

                                Nije u pitanju radoznalos,kako bubelino rece vec provjeravam dali se znaju neki detalji kada su u pitanju neki ljudi.
                                Otprilike je Bubelino pogodila samo sto onoga SUP-a nije u taj vakat bilo.Znanat se ucio kod majstora a poslije se u skoli polagalo.Eto Adem je na zanat isao kod mog dede.

                                Bubelino
                                Participant
                                  Post count: 78

                                  ZELE, ne zamjerajte, nemam ništa protiv Vašeg interesovanja, zaista, halalite mi ako ste pomislili da Vam nešto predbacujem. Nisam nikako imala tu namjeru, no ako se tako protumačilo, evo tu sam da popravim takvu zabunu :)
                                  A obzirom da ste stariji i iskusniji te vrli znalac inih dešavanja i događaja, možete li mi pobliže objasniti na koji način se završavao zanat i kako se zvao Vaš dedo? Ako nije tajna, naravno…

                                Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 925 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.