Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 98 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      Pogledacu Pitare dok malo ugrabim vremena.:)
      Irfo, nema problema na staru stranicu ce se uvijek moci uci iz “osnovni menu”, ako Bog da.:)

      Teva
      Participant
        Post count: 8872

        Pitare sad sam pogledo.
        Nemoj kopirati adresu slike sa “direktlink” (on je zadnji dole), nego sa “hotlink for forums 1”
        (on je gore visocije) i onda ces moci postaviti.
        Znaci sve radis potpuno isto samo je razlika gdje kopiras adresu slike
        prije nego je postavis na forum.
        Evo ja sad postavljam ovu sliku na taj nacin.

        Dva ratna druga.
        I ovu sliku dobih od famelije u Zavidovicima.
        Moja teticna Suada kaze da je sa mojim babom na slici njegov drug Safet Hasecic.

        [url=http://imageshack.us]
        Ratni drugovi: Safet Hasecic i Sejdalija Cengic

        [url=http://imageshack.us]
        Poledjina slike

        Anonymous
          Post count: 2088

          Stari Rogaticanin, ades.


          [url=http://g.imageshack.us/img141/web1jq8.jpg/1/]

          Anonymous
            Post count: 2088

            [url=http://imageshack.us]
            [url=http://g.imageshack.us/img141/web1jq8.jpg/1/]

            Teva
            Participant
              Post count: 8872

              Nadjoh ovu drugu sliku na starom forumu.
              Nije li ona nastavak od ove prve i nisu li nastale u priblizno isto vrijeme.
              Samo sto je ova druga u nesto losijem stanju,
              vjerovatno slikana aparatom slabije marke.

              :)

              Teva
              Participant
                Post count: 8872

                Nane iz Prodole

                Bijahosmo uoci samog ramazana kod nasih Dzanka u Arnhemu i vidjevsi ovu sliku “nasih” nana
                zamolih da mi je daju da sebi skeniram pa cu im je vratiti.
                Slika je ostavila veliki dojam na mene i vratila me sjecanjima u lijepa stara vremena.
                Vahida rece da je slika nastala birvaktile u Rogatickom selu Prodola.
                Poce dalje da nam prica ko su nane sa slike ali ja je presjekoh rekavsi da to uopste nije vazno jer ja vidim jednostavno dvije nase pa ako bas hoces Rogaticke nane i to je meni dosta.:)

                A slika prica svoju pricu.
                Petak je uvece bome zimski period, djeciji raspust.
                Stigla celjad iz Sarajva, zazeljela se svojih starih, svoga rodnog kraja,
                svog toplog doma i domace hrane.
                Graha iz aluminijske tendjere koji se krcka na sporetu, piita kako sirnice tako i krompiruse, kisjela mlijeka onako izmijesana sa kajmakom, kisjelog kupusa pa kompota od susenog domaceg voca, tursije, pa…..
                Puna kuca se iskupila a i nevjestini stari nisu mogli ocekati pa su stigli iz susjednog sela da vide unucad, scer i zeta.
                I dok se stare nane griju uz sporet suteci sipaju fildjane kahvom ciji se miris siri citavom kucom dvojica djeda sjede na seciji i prebiraju dogadjaje iz zadnjih dana.
                Cim srknu prvi gutljaj mirisne kahve tema ce se promijeniti i krenuce sjecanja na nekadasnja vremena kad su oni bili mladi.
                Sjecas li se prijatelju kad sam se ja ono bio zagledo u Ibraginu Zumru a ona ni habera…..jah.

                A osjeca li se covjek igdje ljepse i ugodnije nego u bosnjackoj kuci.
                Sve je na svom mjestu i odise cistocom.
                Svakog dana isponova nase stare majke i nane ustaljenim redoslijedom brisu prasinu, zatezu ponjave, istresaju cebad…..
                Sve mora na svom mjestu biti.
                Iza vrata metla i lopatica koje se koriste po ko zna koliko puta dnevno.
                A stokrlja je poodavno izgubila svoju namjenu i na njoj se ne sjedi
                nego sluzi da se na njoj drzi tacna sa kahvenjacima.
                Njen izumitelj nije ni pojma imo za sta ce je nas Bosnjo koristiti.
                Olahko ce je domacin odici i svakoga ponaosob ponuditi fildjanom kahve.
                A prije kahve se pocastilo slatkom od ruze sto je stara napravila i serbetom od drijenjaka koji je takodje domaca proizvodnja.
                A posle ce dijete donijeti domacije jabuka i krusaka iz sijena
                A tamo su da bolje nadodju……:)


                Nane iz Prodole

                :)

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  Ovdje možete pogledati staru rogatičku raju i nihove posleratne teferiče.

                  Biće još.

                  Anonymous
                    Post count: 2088

                    Otvara se novi hotel :lol:

                    Anonymous
                      Post count: 2088

                      Evo malo i mađarskog čaradaša

                      Anonymous
                        Post count: 2088

                        Poslije mađarskog čardaša malo i šansona iz Francuske

                        Anonymous
                          Post count: 2088

                          ROGATICA PLAČE

                          Anonymous
                            Post count: 2088

                            Pitar,ubio si me ovim linkovima,a familiju rasplako…da vise nista za godinu dana ne napises – uradio si posao.Avdaga u nikad boljoj formi,za ove mladje,samo da kazem ,on je soumen da su Nele i comp.za njega mala maca,a Nedo i Galib,definitivno rogaticka antologija.Postavi ove linkove(bar onu pjesmu o Rogatici)na neki citaniji forum,recimo Sarajevo-x,ima tamo tema Istocna Bosna,ali pored Zepljaka slabo se ko javlja iz naseg kraja.Vrijedilo bi da to vidi sto vise raje,narocito Sarajlice koji nas smatraju svedjanima,istocnjacima…
                            Jos jednom ti veliko HVALA uz molbu da sve aktere ,na celu s nezamjenjivim Bugijem ,srdacno i iskreno pozdravis.

                            Kemo
                            Participant
                              Post count: 52

                              Heftu necu nista drugo gledati,a sljedcih,daljih hefti opet isto. I stalno tako.

                              Anonymous
                                Post count: 2088

                                Ako hoćeš da vjeruješ Šele, ovo sm pored ostalih, najviše postavio zbog tebe, jer smo skupa proveli mnoge ovakve sjedeljke. Bice još za jedan sahatak.

                                Anonymous
                                  Post count: 2088

                                  Takođe i za tebe Kemo jer si ti iz naših generacija. Za tebe za petnestak minuta rogatički Tom Jons koji je pjesmu “Dilajla” u našem kraju proslavio kao i pravi Tom Jons po svijetu.

                                Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 98 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.