Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 230 total)
  • Author
    Posts
  • Kaza
    Keymaster
      Post count: 6138
      Kaza
      Keymaster
        Post count: 6138

        [color=#825900][quote=”Zambi(citat)”] Za Twin
        nadam se dasmo oko tih stvari raspravili i još jednom te molim da me ne stavljaš u ulogu sudije,cijenim vaša mišljenja,kad toliko znate onda pokrenite sudski postupsk ksko bi pravda bila zadovoljena,ako mislite da netrebam da se javljam sa svojim tekstovima,recite nema problema.
        Pozdrav od ZAMBIJA [/quote][/color]

        Kaza
        Keymaster
          Post count: 6138

          [color=#825900][quote=”Tatjana(citat)”] Ne zelim niko pogresno da me shvati!Ali ako zelimo da zivimo u miru treba neke stvari da zaboravimo i ako verujemo u Boga treba da prastamo.Nerici su se posle svega pokazali kao ljudi,pomogli su u izgradnji dzamije,pokusavajuci tim da okaju svoje grehe i treba da im budete zahvalnI.Nije nase nikome da sudimo.Covjek je onoliko veliki koliko moze da prasta.Mislim da je red da oprostimo jedni drugima i da nastavimo da zivimo.Niko od nas nije ostao ne ostecen u ratu,svako od nas je nekoga izgubio ali treba da prastamo.PONAVLJAM NE BRANIM NIKOGA!
          [/quote][/color]

          purak
          Participant
            Post count: 484

            [color=#825900][quote=”Tatjana(citat)”] Ne zelim niko pogresno da me shvati!Ali ako zelimo da zivimo u miru treba neke stvari da zaboravimo i ako verujemo u Boga treba da prastamo.Nerici su se posle svega pokazali kao ljudi,pomogli su u izgradnji dzamije,pokusavajuci tim da okaju svoje grehe i treba da im budete zahvalnI.Nije nase nikome da sudimo.Covjek je onoliko veliki koliko moze da prasta.Mislim da je red da oprostimo jedni drugima i da nastavimo da zivimo.Niko od nas nije ostao ne ostecen u ratu,svako od nas je nekoga izgubio ali treba da prastamo.PONAVLJAM NE BRANIM NIKOGA!

            [/color][/quote]

            Da im budemo zahvalni sto su se na nama ogrijesili i jos sto su svoje grijehe spirali sa sebe …..ma daj.
            Treba se covjek boriti sam sa sobom da puno toga oprosti i nikad ne zaboravi,al biti jos zahvalan?????:dry:

            Anonymous
              Post count: 2088

              Kad nekom oprostis treba i da zaboravis…Treba da nastavis da zivis dalje…Da se ne prenosi mrznja…

              purak
              Participant
                Post count: 484

                Oprosteno ne znaci zaboravljeno,niti se kad moze zaboraviti,a puno toga ni oprostiti.U svakom slucaju,nema se na cemu biti zahvalno,s koje god se strane pogleda.A mrznja……ne prenosi se to tek tako….to dodje samo po sebi.

                Mustafa
                Participant
                  Post count: 8282

                  -Očito si mlada djevojka /tako mi se čini/ i iz tvojih riječi mogu pročitati izraz iskrenost i spremnost za oprost, za suživot, za toleranciju….. ali,

                  Da bi se to stvorilo kao preduslov svih uslova je osuda zločina. A zločin je evidentno bio. Koliko si ti spremna da oprostiš, da priznaš zločin koji je i u tvoje ime neko činio iz tvog naroda.

                  Da li si spremna da pokažeš prstom u zločinca i da “sutra” svojim bićem svojom iskrenošću svjedočiš protiv zločina, ne ljudi iz nekog naroda nego protiv zločina.

                  Ko je kriv (ne ulazimo u diskusiju ko je počeo rat jer mi je ta diskusija poznata) za hiljade ubijenih Bošnjak Rogatice a po spisku koji se ovde nalazi i koji je još nekompletan 1264? Zašto su oni morali biti ubijeni?

                  Ko je do sada iz Rogatice odgovara za ove žrtve (osim Pjene koji je nedavno osuđen)?

                  Ko je do sada osuđen za torturu po rogatičkim logorima – niko?

                  Ko je osuđen za silovanje Bošnjakinja u istim logorima – niko?

                  Da li si spremna ti ili neko drugi da kaže gdje se nalaze kosti ubijenog Avde Palića ?

                  Nasi sugrađani još uvijek tragaju za kostima svojih najmilijih. Neki građani srpske nacionalnosti iz istočne Bosne (pa i Rogatice) za tu informaciju traže i po nekoliko hiljada maraka. Da li si ti spremna dati tu informaciju Besplatno?

                  Osuđen za ratne zloćine po brdima i zabitima se krije Rajko Kušić jesi li spremna dati informaciju o njemu?

                  Ko popali tolike kuće po Rogatici, jesi li spremna kazati ko je pljačkao i palio naše kuće?

                  Ko poruši 17 džamija na našoj opštini???

                  Hiljadu pitanja na koje u Rogatici mnogi znaju odgovor ali eto ne odgovaraju. Ovdje se mora dodati da i naši Rogatičani – Bošnjaci koji su preživjeli torture treba da se organizuju prikupljaju dokaze i podnesu prijeve protiv lica koja su činila zločin…

                  Tatjana ako si ti iskrena i ako ima iskrenih dajte nam odgovor na bar jedno pitanje koje tište Bošnjake Rogatice, pa da počnemo praštati ???!!!

                  /Nemoj ovo pogrešno shvatiti kao napad na tebe to je samo neka moja konstatacija sa kojom će se vjerovatno mnogi složiti – osuda zločina i zločinaca, smiraj za “nestale” pa onda oprost i suživot/

                  Anonymous
                    Post count: 2088

                    Prva stvar u Rogatici,nisu stradali samo muslimani…Ja sam u Rogatici izgubila svoje najmilije,oprostila sam tim ljudima(ja ih ipak nazivam ljudima) zato sto vjerujem u Boga,on je tu da sudi nama svima…Mlada sam i nemam namjeru da dajem odgovore ne takva pitanja, za to je nadlezno sudstvo. COVJEK JE VELIKI ONOLIKO KOLIKO PRASTA!!!Ovo je moj zadnji boravak na ovoj stranici,posto sam ovdje suvisna, mislim da su sve tri strane pravile grehe a nije u redu da se krive samo srbi za to.Iskrena sam i zato me vise nece biti ovdje,milim Webmastera da me ispise sa ove stranice,jer ne zelim da se vracam u proslost…Cjenim svaku vjeru ali ne zelim da budem ovdje gdje se ne cjeni moja vjera.BUDITE SAMO REALNI,svako od nas je nekog izgubio.

                    Anonymous
                      Post count: 2088

                      Ne mogu da vjerujem da na ovoj strani nema o cemu drugom da se pise.:S

                      Mustafa
                      Participant
                        Post count: 8282

                        Nista novo???!!!

                        Cim se spomene nesto konkretno – odmah postovjecivanje Zlocina, odmah stavljanje mi rijeci koje ja nisam ni pomenuo.

                        Gdje sam spomenu srpsku vjeru…Nigdje
                        Gdje sam spomenu srpski narod u cijeljini. Nigdje.
                        Pitanja su jasna – pojedinci sa imenima i prezimenima su to radili…

                        Zašto da se sada se neko skriva iaza tebe?! Zašto mu to dozvoliti???!!

                        I sva pitanja koja su postavljena ona su postavljena “indirektno” znaci nisam ni ocekivao da ces na njih odgovoriti – mada sigurno i ti znas da na njih mnogi u Rogatici znaju odgovor.

                        CISTA PROSLOST – ZA LJEPSU BUDUCNOST

                        OSUDA ZLOCINA I ZLOCINACA SMIRAJ ZA NESTALE, PRAVDA ZA OBESPRAVLJENE (AKO PERIMJECUJES NIGDJE NEPISEM O NARODIMA/

                        Mustafa
                        Participant
                          Post count: 8282

                          Tatjana napisao:

                          Ne mogu da vjerujem da na ovoj strani nema o cemu drugom da se pise.:S

                          MA ima itekako, samo sto sam se ja javio kao reakcija na tvoje poruke , a sama si zapocela ovu temu. Ili si ocekivala da niko nece reagovati ili !!!!!!!!!!!!!!!

                          Anonymous
                            Post count: 2088

                            Gospodine Emire,moj bi ti savjet bio da se cuvas,jer slijedeci put kad doticni budu davali struju iz svoje mesare,bit ce to elektricna stolica,sa koje sigurno neces ustati,kao i mnogi nevini koje su na nju postavljali,sa parolom izvini sto sam ti sve pobio,toliko…

                            Anonymous
                              Post count: 2088

                              Nikad nisam sve poistovjecivao, niti su svi isti. Zlocin nema predznak vec zlocinac ima ime i prezime. Da puno ne siljimo. Rogatica je puna zlocinaca. Sudovi mnogo toga obradjuju i doci ce na red svako onaj ko treba da se nadje na optuzenickoj klupi. Vjerujte mi na rijec, mnogi ce se tamo naci. Zato, svi koji ste zlocine napravili neka vam je bog na pomoci i pazite kako spavate. Sumnjam da imate miran san kad znate da je pravda dostizna.
                              Neka meni i mom bratu bog da sta smo uradili pa onda svima ostalim.

                              Anonymous
                                Post count: 2088

                                ha ha ha…za elektricnu stolicu svaka cast…ma nemam vise komentara…

                                Anonymous
                                  Post count: 2088

                                  nisam pocela,samo sam na drugom forumu pokusala da objasnim sta je Emir hteo da kaze pa su ga napali,onda su moj teks prebacili u ovaj forum…nemam namjeru da pisem o ratu i o zlocinima.

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 230 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.