Viewing 15 posts - 391 through 405 (of 579 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      Postovani Pitaristok,
      Sve informacije mozete naci u temi: “Obavijesti administratora” na vrhu foruma. Tu stoji takodje (od 25-03-2009) u podtemi: Nove lokacije pojedinih tema, da su sve dzenaze prebacene u temu: Medzlis IZ Rogatica. Ova tema se nalazi takodje na ovoj nasoj stranici: http://www.rogatica.com pa tu mozete naci slike sa dzenaze Pembe a.r.
      Za dalje informacije se mozete obratiti na mail: admin@rogatica.com ili bilo kom od moderatora.
      Nadam se da sam vam pomogao.:)

      Anonymous
        Post count: 2088

        Ovo je iskopirano (Copy-paste) za Zeleta pa se nadam da si i njemu pomogao.
        Pozdrav svima!!!

        Mustafa
        Participant
          Post count: 8282
          Anonymous
            Post count: 2088

            ovaj zadnji na slici
            jedan je Mujo Tifa
            pozdrav

            Anonymous
              Post count: 2088

              a iznad Muje,oruzar Vule,ziva legenda

              Mustafa
              Participant
                Post count: 8282

                TIFA

                Moj dobar ahbab iz mira i rata dok je on bio u Gorazdu (Ustipraci). Prosli smo mnogo toga zajedno.

                Prije nego sto kazem sta namjeravam reci. Samo da u par recenica kazem otkud Muji nadimak Tifa. Onako kad se pojavio novi pjevac Bjelog Dugmeta mi smo se druzili. Na jednoj festi onako iz profila i sa svojom kosom koju je tada imao Mujo podsjetio me na Tifu. Kazem mu ja Mujo ba ti isti Tifa. Raja koja je tada sjedila sa nama kazu stvarno licis na Tifu. I prozvasmo ga mi Tifa nadimak koji i dan danile nosi.

                A sad da se vratim na pricu, na koju me inspirisase Vukasi…..

                Pamtim kada smo u Ustipraci proslavljali Novu 1993 godinu sa cijelom njegovom familijom. Bili su tada smjesteni u jednom stanu u potkrovlju zgrade u Ustipraci. Pricali smo tada o mnogim stvarima a najvise o ratu i kako dalje. Oni su vec donijelio odluku IDU preko Grepka cim snijeg malo otopi, jer smatraju da ce u Gorazdu biti veoma tesko i da ce biti gladi, a vec glad kuca na vratima.
                Tifa, Babo mu, majka, Nudo a.r. tifine sestre, dvoje unucadi valja to hraniti. Ko ce hrane donijeti za toliko usta. Bili su u pravu. Glad je harala gorazdanskim okrugom…
                Tu noc su i meni uputili POZIV da idem sa njima kao ravnopravan clan porodice. Gdje budu oni bicu i ja. Sta budu jeli jescu i ja.
                Ja sam se ipak dvoumio i rekao sam nek saceka malo, da prenoci.
                Dan kada su krenuli preko Grepka poselamili smo se i jos jedanput mi ponudili istu ponudu. Ja sam oslucio da ostanem…

                OVAKO JAVNO TIFI I NJEGOVIM HVALA VELIKO ZA SVO RATNO VRIJEME KOJE SMO PROVELI ZAJEDNO I VELIKO HVALA NA PONUDI KOJU SU MI TADA UPUTILI.
                TO NE MOGU NIKAD ZABORAVITI….

                Irfan-tekija
                Participant
                  Post count: 681
                  Mustafa
                  Participant
                    Post count: 8282

                    Prvi na slici Abeda.
                    Babo me redovno vodio na sisanje kod Abede dok sam bio mali.
                    Abeda je bio i dobar pjevac i dugo godina je bio clan KUD-a SVC Rogatica..
                    Abeda je i danas aktivan i jos uvijek radi kao brico u Vogosci…
                    Vidam ga redovno svake godine kada sam u BiH, mahsuz svratim onako u prolazu u radnju u kojoj radi…

                    Druga slika – ????

                    Teva
                    Participant
                      Post count: 8872

                      Bojim se da ne lupim ali bi reko da je na drugoj slici Muaz Sabanic – Muza sa Ceste (Holuca).
                      Stariji od mene godinu haman, a isla mu skola od ruke pa bi trebalo da je uspio… :)

                      Anonymous
                        Post count: 2088

                        to je Muza

                        emira-tekija
                        Participant
                          Post count: 327

                          ALA SE VUKAZI OKUPISE GDJE IH NADZOSTE SVE HAHHA
                          :SELAM VAM VUKAZI IZ MINHENA AKO BOG DA VIDIMO SE USKORO DOLE NA SLATKOJ HAHHHH

                          Mustafa
                          Participant
                            Post count: 8282

                            slikano prije nekih 11-12 godina

                            Teva
                            Participant
                              Post count: 8872

                              Jel ovo Keno ???

                              Mustafa
                              Participant
                                Post count: 8282

                                Jeste Keno.
                                Prije nekih ca. 11 godina kad sam bio kod Alema dosao je i Keno pa smo sjedili i malo evocirali uspomene na nasu Rogaticu. A Keno ko Keno sa NJIM VAZDA zezancija. Tako je bilo i ovaj put pa smo mu se pravo ismijali. A djeca ga nisu popustala. Na slicu su jos moj Adi i Alemova kcerka….

                                Kaza
                                Keymaster
                                  Post count: 6138

                                  Ma jasta je nego Keno:laugh: .

                                  Napisite ljudi koji Keno.:woohoo: On je mladja generacija a ja eto ne znam o kome se radi. Po liku bih rekao da se radi o mladjem sinu rahmetli Fuada Jesenkovica , ili sam se provalio.:dry:

                                Viewing 15 posts - 391 through 405 (of 579 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.