Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 579 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      I jos nesto.
      Na cetvrtoj slici je onaj iz Zakule.
      Prva kuca od mosta sa desne strane, tj. preko puta Coje.
      Neznam mu ime ali se sjecam ko dijeta jednom bila neka festa a on se preobuko u zensko.
      Bio cirkoz zivi, za bremedet u ono doba…..

      behar
      Participant
        Post count: 514

        Slika 14 Dado, Macan, ? , Hitko Brankovic – Bugar

        ? = Toska????

        Kaza
        Keymaster
          Post count: 6138

          Vidim da vam ova slika br.2 ne ide bas. Necu vam odmah reci ali cu ga malo opisati.
          Stanovao na carsiji u kuci odmah do prve Ljotijeve fotografske radnje. Dakle, pravo carsijsko dijete. Babo mu bio najpoznatiji trgovac u Rogatici.Teva posto je tvoj rahmetli babo trgovao sa istim artiklima kao i babo ovog sa slike morao bi ga sada poznati. Brat mu je radio u TPR-u.

          Slika:12. Vidim i tu nema ideja. On je moj bivsi komsija iz Kruscice. Otisao u Sarajevo da se skoluje i tamo ostao.Njegov rahmetli babo je takodjer poznati trgovac u Rogatici ali prehrambenih artikala. Poslije je slabo dolazio u Rogaticu pa sam ga na ovoj slici jedva i ja poznao.

          Slika: 4 . Ovdje je Teva bio blizu. Stanovao dole u Zakuli kod mosta (bivse kupaliste).On je bio tada u klapi sa Belegijom a nas Kemo bi o njemu umio mnogo sta napisati. Tu su oni sto se tice generacije. Odselili takodjer podavno iz Rogatice i mislim da nije cesto navracao.

          Eto malo opisa za ove nepoznate pa cemo vidjeti hoce li imati efekta ovo moje pisanje.

          Teva
          Participant
            Post count: 8872

            Ovo je moglo i za kviz:
            Gdje ono bijase prva Ljotijeva radnja ?
            A slika 12 je onda sin starog trgovca Hajre Durmisevica iz Kruscice.

            Kaza
            Keymaster
              Post count: 6138

              Eto slika 12 je otkacena. Na slici je Mustafa Durmisevic sin rahmetli Hajre Durmisevica.
              Mustafa je rano poceo nositi naocale pa je imao nadimak Cviko. Tako su ga svi zvali.

              Kaza
              Keymaster
                Post count: 6138

                U pravu si behar. To je Toska.

                NANA
                Participant
                  Post count: 57

                  Slika 4.Gospodin iz Zkule se zove Alija Heco, a Slika 2. je Alija Pesto sin Muzafera Peste

                  Kaza
                  Keymaster
                    Post count: 6138

                    E neka nam je progovorila i NANA makar i djelimicno tacno.
                    Alija Heco je tacno ali ovo drugo nije. Da je NANA pitala svog djuvegiju ne bi pogrijesila jer on to sigurno zna.
                    To je Mida Pesto, Muzaferov sin. Veoma korpulentan u svoje vrijeme pravi sportista. Koliko se ja sjecam, igrao je rukomet.
                    Davno napustio Rogaticu i ne sjecam se da je bas cesto dolazio u Rogaticu.

                    NANA
                    Participant
                      Post count: 57

                      :blush: Svaka cast, na zalost djuvegija nije tu za konsultacije, ali vjeruj mislilo se na Midana ali…;)
                      A mogla bih probati sa Slikom 3. mislim da necu pogrijesiti, to bi mogao biti Ahmed Agic Beli.

                      Anonymous
                        Post count: 2088

                        Na slikama su jos Mimo i Namik Foco,ima i Muaza Hasecica zv.HAZZ,)a tu je i Bubica Nedzad brat Jusufov i uciteljice Nedzmije Alagic…

                        mikica
                        Participant
                          Post count: 48

                          Bez uvrede ali mislim da bi pravilnije bilo poznajete li ,a mozda se i neki nadje uvrijedjen na ovo stare.

                          Irfan-tekija
                          Participant
                            Post count: 681

                            Teva, slika br. 11 je Mustafa Zolota – ZON.
                            U pozadini Kiza.

                            Teva
                            Participant
                              Post count: 8872

                              Prepozno sam Irfo obadvojicu.:)
                              Kad nece niko drugi da onda ja pozajmim ovu sliku od tebe i postavim je ovdje.
                              Ja mislim da na ovoj slici prepoznajem jednu osobu.
                              Covjek koji uziva ogromno postovanje kod mene.
                              Kao covjek i veliki rodoljub.
                              Zadnji put sam ga vidio sa puskom u ruci, kasnije je bio i ranjen……
                              Ko su ova dvojica ????

                              Irfan-tekija
                              Participant
                                Post count: 681

                                Nek probaju ovi mladji, mozda se prisjete.
                                Ja ih poznajem, i cesto smo zajedno na djumi
                                u Rogatici.

                                Kaza
                                Keymaster
                                  Post count: 6138

                                  Nadam se da ovim svojim postom necu poremetiti diskusiju povodom postavljanja ove zadnje slike.
                                  Naime, ja zelim samo jos par rijeci napisati o slici br. 5 o kojoj nista nije receno a zasluzuje paznju.
                                  Na slici su Meho Ajanovic – Glondjo, Namik Foco i njegov brat Nedim. Moram priznati da sam Namika odmah poznao medjutim njegovog brata koji se potpuno izmjenio ne bih ni poznao da nije bilo pomena od strane clanova koji su komentarisali slike.

                                  Mehu, Glondju , nadam se zna vecina. Volio fudbal, igrao u FK Mladost, radio u stampariji Moco Sokolovic, kasnije cini mi se otisao u Sarajevo.
                                  Namik je jedno vrijeme bio sa stalnim boravkom u Rogatici i tu isao cak u skolu. Volio igrati mali fudbal, narocito u onom malom bazenu na Musali. Njegova braca Nedim i Mahir su redovno preko ljeta dolazili u Rogaticu. Prvi su imali kajak u kome se provozala sva mala raja iz Kruscice.Ova braca mi vracaju lijepe uspomene na Rogaticu nekad.

                                Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 579 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.