Viewing 15 posts - 556 through 570 (of 579 total)
  • Author
    Posts
  • Braco
    Participant
      Post count: 216

      A prvi s lijeve strane, jos jedan Nalbantic i jos jedna legenda, ovaj put Rogatickog rukometa, nas Žaga rahmetli, mislim da su ga tako prozvali po legendi yu-rukometa Žagmeštaru.

      Braco
      Participant
        Post count: 216

        A prvi s lijeve strane, jos jedan Nalbantic i jos jedna legenda, ovaj put Rogatickog rukometa, nas Žaga rahmetli, mislim da su ga tako prozvali po legendi yu-rukometa Žagmeštaru.

        Braco
        Participant
          Post count: 216

          Evo jos jedna malo strija

          Braco
          Participant
            Post count: 216

            Evo jos jedna malo strija

            Kija
            Participant
              Post count: 207

              U drugom redu prva sa desne strane je Ferida Barakonic.Radila u Jasni,sada udata zivi u Svedskoj

              Kija
              Participant
                Post count: 207

                U drugom redu prva sa desne strane je Ferida Barakonic.Radila u Jasni,sada udata zivi u Svedskoj

                Irfan-tekija
                Participant
                  Post count: 681

                  Zena u mantilu i bijeloj kosulji je moja komsinica Vehba a kasnije supruga Ahmeda Jesenkovica (HORVAT), Mislim da je ova slika nastala na ulazu u crkvenski dom u kojem je bio smjesten pogon Kras.

                  Irfan-tekija
                  Participant
                    Post count: 681

                    Zena u mantilu i bijeloj kosulji je moja komsinica Vehba a kasnije supruga Ahmeda Jesenkovica (HORVAT), Mislim da je ova slika nastala na ulazu u crkvenski dom u kojem je bio smjesten pogon Kras.

                    Braco
                    Participant
                      Post count: 216

                      Na poledjini slike pise Sarajevo 1953. g.

                      Na slici su sve Rogaticke.Prva s lijeve strane Nisveta Jesenkovic,
                      zatim je Kija bila u pravu Ferida Barakovic, Kimeta Sajkovic,Vehba
                      mislim da je djevojacko Brankovic udata Jesenkovic(u pravu si Irfo)i
                      moja punica Sefika Hafizovic udata Lemezan.

                      Braco
                      Participant
                        Post count: 216

                        Na poledjini slike pise Sarajevo 1953. g.

                        Na slici su sve Rogaticke.Prva s lijeve strane Nisveta Jesenkovic,
                        zatim je Kija bila u pravu Ferida Barakovic, Kimeta Sajkovic,Vehba
                        mislim da je djevojacko Brankovic udata Jesenkovic(u pravu si Irfo)i
                        moja punica Sefika Hafizovic udata Lemezan.

                        Braco
                        Participant
                          Post count: 216

                          Evo jos jedna sa ove kamare i necu vise(salim se),slike postavljam iskljucivo uz dozvolu vlasnika(u ovom slucaju moja punica),samo zbog onih (a takvih je mnogo)koji su u proteklom ratu ostali bez mnogo cega pa i bez slika.Ovo je prilika da dio tih podsjetnika na uspomene povrate.

                          Posto na ovu sliku niko nije komentarisao evo ja cu nabrojati osobe koje se nalaze na slici, stoje:Ranka Kozic i Sefika Hafizovic udata Lemezan, naslonjena na sto Amina Pavica a desno sjede:Hikmeta Kazic i Dzevahira Kokot.

                          Braco
                          Participant
                            Post count: 216

                            Evo jos jedna sa ove kamare i necu vise(salim se),slike postavljam iskljucivo uz dozvolu vlasnika(u ovom slucaju moja punica),samo zbog onih (a takvih je mnogo)koji su u proteklom ratu ostali bez mnogo cega pa i bez slika.Ovo je prilika da dio tih podsjetnika na uspomene povrate.

                            Posto na ovu sliku niko nije komentarisao evo ja cu nabrojati osobe koje se nalaze na slici, stoje:Ranka Kozic i Sefika Hafizovic udata Lemezan, naslonjena na sto Amina Pavica a desno sjede:Hikmeta Kazic i Dzevahira Kokot.

                            Braco
                            Participant
                              Post count: 216

                              Ovo je za malo starije

                              Kaza
                              Keymaster
                                Post count: 6138

                                Ova slika je zaista stara i vrijedna. Ne znam da li Hakija Muftic ima ovu sliku.
                                Na slici su njegovi roditelji, rahmetli majka Nazic-hanuma i otac Sejfulahefendija Muftic.
                                Mislim da je slika napravljena ispred ulaznih vrata njihove kuce u Zakuli.
                                O ovim ljudima treba posebno pisati i nadam se da ce to uskoro biti na nasoj naslovnoj stranici.

                                Smajo
                                Participant
                                  Post count: 8

                                  Hvala Kazi koji me je prepoznao. Samo bih ispravio da je u mene majka od Akšamija a ne od Bubica. Fotografija je, vjerovatno nastala krajem 70-tih ili početkom 80-tih godina. Povoda se ne mogu sjetiti a nastala je, vjerovatno, u kući Muhameda i Nedžmije Alagić. Nedžmija je rođena Bubica.

                                Viewing 15 posts - 556 through 570 (of 579 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.