Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 75 total)
  • Author
    Posts
  • smile
    Participant
      Post count: 13

      objasnite ljudima koji neznaju, a imaju nekretnine i devastirane objekte kako na najlaksi nacin mogu ostvariti svoja prava ciscenja i obnove objekata

      Kaza
      Keymaster
        Post count: 6138

        Ko treba da odgovori, kojim ljudima i na koja pitanja???????????

        smile
        Participant
          Post count: 13

          Trebao bi odgovoriti neko ko ima informacije, ne jedan covjek, nego svi koji nesto znaju. Na koji način mogu ljudi kojima su zapaljene i uništene kuce ocistiti i obnoviti zgarista, da li moze i na koji nacin pravnim putem traziti od opstine da to ucini jer i ona snosi odgovornost (koja je dokumentacija potrebna), mislim da je dobra prilika da se udruzimo preko ove stranice i u trazenju nestalih. Na koji nacin da dodjemo do informacija o grobnicama nasih “nestalih” sugradjana, ovaj post je poticaj da se udruzimo i omogucimo ljudima kojima nedostaju informacije u rjesavanju pitanja za koja najmanje imamo ambicija od svih istocno-bosanskih opstina.

          Kaza
          Keymaster
            Post count: 6138

            Evo Zambi nam je poslao par informacija iz Rogatice za one koji bi htjeli uci u posjed svoje imovine i izvrsiti ciscenje. Uskoro ce nam se Zambi ovdje i direktno javljati sa svim informacijama iz Rogatice a sigurno ce biti u situaciji da pomogne i onima koji budu imali pitanja u ovoj oblasti.

            [color=#000080]Za ciscenje rusevina treba podnijet pismeni zahtjev administrativnoj sluzbi opstine rogatica -urbanizam za komunalnu policiju na licnost inspektor DŽida Petko u zahtjevu navesti da ste saglasni da opstinski organ ocisti vasu rusevinu i izvrsi odvoz suta -neko od suvlasnika ili rodbine mora biti prisutan kad se bude vrsilo ciscenje rusevine
            PO drugom pitanju rekonstrukcije i obnove potrebna je slijedeca dokumentacija:

            1.UVJERENJE O KRETANJU-DA SI DO APRILA 91 BIO NA TOJ ADRESI-VADI SE U MUP ROGATICA

            2.POSJEDOVNI LIST,ZK-IZVODAK ILI RIJESENJE O POVRATU IMOVINE-VADI SE U KATASTAR-ROGATICA

            3.UVJERENJE DA JE UNISTENA IMOVINA – VADI SE U OPSTINI ROGATICA -REFERENT IBRO DUMANJIC

            4.IZJAVA DA NA TERITORIJI BIH NEMATE STAMBENU JEDINICU -SALTER SALA OP-ROGATICA

            5.FOTOKOPIJA CIPS DOKUMENATA LK-IZ ROGATICE-NAJ JACI USLOV I ADUT

            6.POTVRDA DA STE POVRATNIK ILIRIJESENJE O PRIZNATOM STATUSU RASELJENE OSOBE-OPSTINA U KOJOJ BORAVITE

            Kaza to je odprilike sto je potrbno od dokumentacije a potrebno je pratiti javne oglase a evo mi cemo se pobrinuti da ih redovno objavljujemo na nasoj stranici. [/color]

            Zambi
            Participant
              Post count: 898

              pozdrav svima na forumu

              Anonymous
                Post count: 2088

                Ja sam Skoblara zadnji put vidio u Mostaru 1o.marata(!)l992. kad je rat vec mirisao u zraku,a bradati rezervist spartali Mostarom.Molio bih Zambatu da napise nesto o njemu.Inace hvale vrijedan ( i hrabar) potez je tvoj povratak u Rogaticu,kao i javljanje na ovoj stranici.Puno pozdrava.Sele.

                Zambi
                Participant
                  Post count: 898

                  Dragi Šele
                  Pročitao sam tvoju poruku i sve je tačno navedeno pisaću ti o tome drugom prilikom a sada idem u Krušćicu na zadatak.
                  Pozdrav od Zambija

                  Teva
                  Participant
                    Post count: 8872

                    A ja sam proveo u Mostaru dio zime ’91 na ’92 poslovno.
                    Kad budete o tome, napisacu i ja moju pricu i opisati jedan bliski susret
                    sa pijanom bradatom spodobom dole u Rodocu.:angry:

                    Zambi
                    Participant
                      Post count: 898

                      DRAGI MOJI SUGRAĐANI UVJEREN SAM DA IMATE VELIKIH PROBLEMA OKO PITANJA VAŠE IMOVINE ,I MNOGIH DRUGIH ŽIVOTNI PITANJA A NEZNATE KAKO DA IH RIJEŠITE PREPORUĆUJEM VAM DA PROĆITATE NAREDNE UPUTE I DA KORISTITE KANCELARIJE ZA BESPLATNU PRAVNU POMOĆ,KOJIH IMA DOSTA U NAŠOJ LIJEPOJ BIH.S OBZIROM DA SMO PRIRODNO BLIZU GORAŽDA I ŠEHER SARAJEVA JA ĆU VAM PRVO DATI ADRESE TIH KANCELARIJA .GORAŽDE ULICA TITOVA BR.2 TEL:038-220-544 E-MAIL:gorazde@vasaprava.org
                      KANCELARIJA U SARAJEVU ULICA DOLINA BR.9 TEL:033-260-360 E-MAIL-sarajevo@vasaprava.org

                      Zambi
                      Participant
                        Post count: 898

                        NASTAVAK 2

                        BANJALUKA UL. VASE PELAGIČA BR.15 TEL:051-226-381 E-MAIL:banjaluka@vasaprava.org
                        BIHAČ -UL.BIHAĆKIH BRANILACA BR.5 TEL:037-314-059 E-MAIL: bihac@vasa prava .org
                        MOSTAR-UL.MLADENA BALORDE BR.35 TEL:036-558-580 E- MAIL :mostar@vasaprava.org
                        TUZLA-ul.FRA GRGE MARTIĆA BR.8 TEL:035-277-170 E MAIL.tuzla@vasaprava.org
                        ZENICA -UL.TRG BOSNE I HERCEGOVINE BR.1 TEL:032-404-520 E-MAIL:zenica@vasaprava.org
                        trenutno smo vam dali nekoliko gradova u BiH ove kancelarije postoje i u Bijeljini.Bosanski Petrovac,Doboj,Livno,Prijedor,Srebrenica,Travnik,Trebinje,i Zvornik nadam se da će ove informacije nekom pomoći da razriješi svoje probleme.U nastavku objavljujemo

                        Zambi
                        Participant
                          Post count: 898

                          AKO STE :

                          – POVRATNIK
                          -RASELJENO LICE U BIH
                          -PRIPADNIK UGROŽENE KATEGORIJE LOKALNOG STANOVNIŠTVA
                          -IZBJEGLICA IZ BIH
                          -IZBJEGLICA IZ DRUGE ZEMLJE KOJA BORAVI U BIH
                          -PRIPADNIK MANJINSKOG NARODA
                          -LICE BEZ DRZAVLJANSTVA
                          -TRAZILAC AZILA
                          -ŽRTVA TRGOVINE LJUDIMA
                          -DIJETE BEZ RODITELJSKOG STARANJA

                          I AKO IMATE PROBLEMA SA:

                          -OSTVARIVANJEM PRAVA NA AZIL
                          -DRŽAVLJANSTVOM
                          -PRAVIMA IZ RADNOG ODNOSA
                          -ZDRAVSTVENIM I SOCIJALNIM OSIGURANJEM
                          -PORODIĆNIM I BRAĆNIM PRAVOM
                          -PRAVOM NA IMOVINU
                          -OBRAZOVANJEM
                          -PENZIJSKIM I INVALIDSKIM OSIGURANJEM
                          -PRIBAVLJANJEM JAVNI DOKUMENATA
                          -VOJNOM OBAVEZOM
                          -PRISTUPOM KOMUNALNIM USLUGAMA…

                          KANCELARIJE VAŠA PRAVA ĆE VAM POMOĆI
                          -PRUŽANJEM USMENI I PISMENIH PRAVNIH SAVJETA IZ RAZLIĆITI OBLASTI PRAVA
                          -PISANJEM PRAVNIH PODNESAKA,SUDOVIMA ADMINISTRATIVNIM I PRAVNIM SLUŽBAMA,DRŽAVNIM I DRUGIM ORGANIMA
                          -PRUŽANJEM PRAVOVREMENIH INFORMACIJA O PRAVOMA I OBAVEZAMA KROZ TERENSKI RAD
                          -INFORMISANJEM JAVNOSTI PUTEM MEDIJA I PUBLIKACIJA
                          http://www.vasaprava.org

                          Anonymous
                            Post count: 2088

                            .Zambi,sta bi s tvojim odgovorom?

                            Zambi
                            Participant
                              Post count: 898

                              Dragi Šele
                              u ono pogano vrijeme se izdešavalo mnogo toga i ja bih mogao toga napisati mnogo toga.Znajuči tebe kao velikog čovjeka nadam se da ćeš u par mojih rečenica shvatiti sve.2.aprila 1992 godine dobio sam naredbu za prekomandu u PILIPOVIĆE kod Ustikoline.Zove me moj komandant i kaže ostani u kasarni do 18,00 pa će mo onda
                              u dom armije da te ispratimo kako je red i običaj.Dobro zamišljeno ali…U 17.20 časova prolama se jaka eksplozija u MOSTARU. nastavljam

                              Zambi
                              Participant
                                Post count: 898

                                U tom momentu nastaje velika panika u kasarni,počinje pucnjava na sumice,u tim momentima ja vršim u brojno stanje mojih vojnika,bogu hvala svi su živi.Naređujem da se sklonu u prostor ispod stepenica i zabranjujem izlazak iz jedinice dok ja ne utvrdim šta se vani dešava,ako treba ginuti ja sam prvi ane ta djeca ni kriva ni dužna. ŠELE,u tom momentu sam imao brojno stanje 72 vojnika od njih 72,12 vojnika su braća blizanci
                                nastavljm

                                Zambi
                                Participant
                                  Post count: 898

                                  Tada ispuzim iz ćete čete i imam šta vidjeti,zgrada pješadiskog bataljona prepolovljena daleko od mene 35 metara .Zgrada koja je dominirala u Zaliku preko puta kasarne prepolovljena.Puca se iz kruga kasarne iz pješadiskog naoružanja nasumice.Ovde ću stati opisao sam samo pet minuta.
                                  Šele želim da te postavim u par situacija iz kojih ćeš vjerovatno naći odgovore po pitanju mene

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 75 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.