Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 68 total)
  • Author
    Posts
  • Mustafa
    Participant
      Post count: 8282

      Zovu me opet u Obalu Slonovače, ali neću ni da mi daju cijelu Afriku

      Da je ostao selektor, sada bi po snimao reprezentativce Portugala i Brazila, koji su u grupi sa Obalom Slonovače. Nažalost, politika je učinila svoje. Nakon impresivnog skora od 26 utakmica i samo dva poraza, Vahid Halilhodžić je morao odstupiti sa pozicije selektora Obale Slonovače. U petak je Vaha sa bratom Enom, koji je bio vrstan nogometaš, ali u sjeni poznatije braće, te sa dugogodišnjim prijateljem Rešom bio u Sarajevu.

      – Zovu me nazad za selektora Obale Slonovače. Ne bih da mi daju cijelu Afriku. Otišao sam zbog politike. Predsjednik me žrtvovao radi izbora. On je obećao trofej na Afričkom kupu nacija, kako bi dobio izbore. Kad nismo uspjeli, došlo je do razlaza. Teško sam to primio, emotivno me to potreslo, jer mi igrači i danas šalju sms poruke. Žale što sam otišao, jer znaju da bi bili hit na Svjetskom prvenstvu u Africi – izjavio je za «San» popularni Vaha.

      Ne želi se zalijetati, odmara, prati nogometna dešavanja u svijetu.

      – Kad nekog uzmem bit će to klub koji će igrati Ligu prvaka, gdje ću raditi tri četiri godine.

      Raduje se što je reprezentacija dobila kvalitetnog stručnjaka i karakternog čovjeka. Kojeg Vaha jako dobro poznaje.

      – Safet Sušić je pošten, korektan i vrijedan čovjek kakvi su rijetkost. Nikog od njega ne može zaboljeti glava. O svima govori korektno. Što je jako bitno, Pape nije trener ni čovjek kojeg ne neko može kupiti. Nadam se da će odvesti BiH na evropsko prvenstvo.

      Bh. stručnjak misli da možemo i do prve pozicije u grupi.

      – Ne treba praviti impretativ igračima i selektoru, ali ne trebamo se ni potcjenjivati. Šta god urade Francuzi na SP u Južnoj Africi, Domenek neće ostati selektor. Treba ići na prvo mjesto, jer su Francuzi u krizi, nemaju kolektivni duh kakav je krasio generaciju iz «98». Godine – kazao je Halilhodžić za «San».

      S.S.

      Pjanić me podsjeća na Baku

      Vaha je komentirao igru Miralema Pjanića.

      – Miralem napreduje iz utakmice u utakmicu. Podsjeća me na Baku Sliškovića, koji je bio brži, eksplozivniji od Pjanića, ali Miralem ima brzu reakciju, dobar šut, odličan pregled igre. Skroman je, tek mu je dvadeset godina, postaje oslonac jednog jakog Liona – u superlativima govori Halihodžić.

      SAN

      mirsad_d
      Participant
        Post count: 4000

        Davor Palo – šahovski velemajstor

        Po ocu je porjeklom rogatičanin (iz sočićkog kraja, selo Jarovići)
        Davor Palo je rođen 2.11.1985.g. u Sarajevu, gdje je završio i osnovnu školu (prvi učirelj mu je bio rogatičanin Ismet Ajanović). Šahom se počeo u opkoljenom Sarajevu, uz svijeću, sa ocem Velijom. Od 1993.g živi u Danskoj gdje počinje aktivno da se bavi šahom.
        Prva zvanicna partija 15.4.1995.g. Za 10 godina bavljenja šaha oborio je sve rekorde u Danskoj od početnika do velemajstora, čak i slavnog danskog šahiste Benta Larsena.
        Igrao za ekipuu Preezera i najzaslužniji je što su ušli u prvu Bundesligu. U kadetskim kategorijama više puta Danski i Nordijski prvak. Pet puta bio reprezentativac Danske na svjetskim kadetskim prvenstvima.
        Sa 15 godina odigrao simultanku protiv petorice šahista u ovdasnjem klubu i svih pet partija dobio. Sa 16 godina postao internacionalni majstor ali na zaista spektakularan nacin. Na tri turnira u pet sedmica osvojene titule . Prvi u Ljubljani a onda dva turnira u Danskoj. Velemajstor od 11.7.2005.g., i on je sa 19 godina najmlađi velemajstor u povijesti Danske. Titulu zaokruzio pobjedom na Montpelje Openu. Za Dansku reprezentaciju odigrao 23 meča. Tri puta na Šahovskoj olimpijadi, 2002.g. na Bledu, 2004.g. na Majorci , 2006.g. u Torinu . U novinama u Danskoj imao svoju šahovsku rubriku oko pet godina,a bio je sportista godine medju Bosancima u Skandinaviji
        Majorka 2004 -olimpijada

        Sportista godine medju Bosancima u Skandinaviji

        Analiza s Ivancukom

        Mustafa
        Participant
          Post count: 8282

          Spahić: Pregovori bi uskoro trebali završiti

          Kapiten bh. reprezentacije za SCSport.ba

          Emir Spahić, kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, prvotimac Montpelliera, u prošloj sezoni jedan od najboljih defanzivaca francuskog šampionata u razgovoru za SCSport.ba potvrdio je da su u toku pregovori sa Arsenalom!

          Međutim, Saphić je demantovao da posao vodi Christian Leutrum, čovjek koji se engleskim medijima predstavio kao njegov zastupnik u pregovorima sa londonskim velikanom.

          “Ne poznajem tog frajera. On i agencija koju pominje nisu ti koji imaju kontakt sa Arsenalom. Ne znam odakle mu to”, rekao je Spahić za SCSport.ba.

          Kapiten ‘zmajeva’ potvrdio je da je za pregovore zadužen drugi čovjek, koji je rođen u Bosni i Hercegovini, ali nije želio reći njegovo ime.

          “U cijeloj priči i nije toliko bitno njegovo ime. Najvažnije je da za sada pregovori idu po planu i da bi posao mogao biti ubrzo završen. Arsenal je veliki klub, godi me interesovanje takvog stručnjaka kao što je Arsene Wenger i nadam se da ćemo sarađivati”, istakao je Spahić.

          Izvor: Scsport.ba

          Mustafa
          Participant
            Post count: 8282

            Novi dijamant

            Arsenal i Chelsea u lovu na bosanskog tinejdžera

            Dok se za Edina Džeku ovih dana otima pola nogometne Evrope, prema pisanju Bilda, krenula je utrka za još jednim momkom iz naše zemlje.


            Almir Kasumović

            Radi se o 16-godišnjem napadaču Hannovera Almiru Kasumoviću čiji ugovor sa sadašnjim klubom istječe sljedeće ljeto, što žele iskoristiti engleski velikani Arsenal i Chelsea.

            Iako bosanski tinejdžer nije odigrao još nijednu utakmicu za seniorsku ekipu Hannovera, impresionirao je svojim izdanjima u mlađim kategorijama. Visok je 182 centimetra, što mu je, zajedno s odličnim snalaženjem pred suparničkim golovima, već donijelo brojne usporedbe s Džekom.

            Njemački klubovi Hoffenheim i HSV također već neko vrijeme drže Kasumovića pod povećalom, ali njegov menadžer Jan Dreyer zasad prednost ipak daje sadašnjem klubu.

            “Jasno je da je Almir oduševio i druge klubove, ali naša je želja da ostane u Hannoveru”, izjavio je Dreyer za Bild.

            Mustafa
            Participant
              Post count: 8282

              Werder umjesto Almeide dovodi švedskog Bosanca

              Odlazak Portugalca Huga Almeide u turski Besiktas čelnici Werdera pokušat će nadomjestiti dovođenjem 22-godišnjeg Šveđanina bosanskog porijekla Dennija Avdića.

              Denni AvdićNapadač koji je odigrao jednu prijateljsku utakmicu za švedsku seniorsku selekciju član je Elfsborga za koji je u lanjskom prvenstvu postigao 19 golova, čime je bio drugi strijelac lige. Avdić je tokom prošlog ljeta bio na meti više evropskih klubova, ali na kraju je ostao u Elfsborgu.

              Sada je, međutim, samo milimetar od prelaska u Werder, a Kicker tvrdi da bi već u ponedjeljak, nakon ljekarskih pregleda, mogao s novim klubom otputovati na pripreme u Tursku. Klub iz Bremena će, vjeruje se, Šveđanima platiti 2,8 miliona eura odštete za rođenog Sarajliju.

              Avdic je igrao jednu sezonu i za danski Brondby..

              Mustafa
              Participant
                Post count: 8282

                Sead Hajrović, Arsenal

                “Vjerovatno nisam potreban bh. reprezentaciji, jer me niko ne zove”

                Odbrambeni igrač londonskog Arsenala, Sead Hajrović, postao je standardan u drugom timu “topnika”. To je veliki uspjeh ako uzmemo u obzir da mu je tek sedamnaest godina.

                Piše: Edin Isanović


                Sead Hajrović

                Relevantni nogometni stručnjaci opisuju ga kao nogometaša koji je izuzetno pouzdan u odbrambenim zadacima. Impresionira hrabrošću u odlučujućim trenucima. U narednom periodu trebao bi zaigrati za prvi tim. To neće nikoga iznenaditi. Ipak, ono što nas zabrinjava jeste činjenica da Seada koji igra za U-17 reprezentaciju Švicarske (sa kojom je postao i prvak svijeta) nikada niko nije kontaktirao iz NSBiH, iako napominje da mu je naša zemlja najdraža.

                Rekli bismo da je on samo jedan u nizu talenata kojem se ponavlja ista priča.

                “Od našeg prošlog razgovora stvari se nisu promijenile. Ja imam bh. papire i mogao bih nastupati za državni tim. No, nikada me niko nije kontaktirao. Vjerovatno pojedinici misle da nisam potreban reprezentaciji. Ja sam se stavio na raspolaganje”, kaže Hajrović za Sarajevo-x.com

                Podvlači da je izborio mjesto u udarnoj postavi.

                “U posljednje vrijeme počinjem u prvih jedanaest ‘B’ selekcije. To me veseli i daje mnogo motiva da još više radim na treninzima. Sa dosta optimizma gledam na budućnost”.

                Kaže da u skorije vrijeme očekuje debi u Wengerovom timu.

                “Često me pitaju kada bih mogao zaigrati sa Fabregasom, Nasrijem, Songom, Walcottom i društvom. Mislim da će se to desiti veoma brzo, iako se ne opterećujem previše. Ono što mogu reći jeste da su treneri zadovoljni mojim zalaganjem. Vrlo često treniram sa prvim timom. Svi su korektni i dosta mi pomažu”.

                Prokomentarisao je aktuelno stanje u Arsenalu.

                “Iako smo trenutno u vrhu, teško je očekivati borbu za titulu. Nedostaje nam realizacija, a tek se na travnjak vratio Van Persi. Itekako bi dobro došao neki klasični gol-igrač. Možda nešto više napravimo u kupu”.

                Igrač koji svojim izgledom pomalo podsjeća na Andreja Aršavina za kraj napominje da se na početku najviše družio sa Eduardom da Silvom.

                “Bilo mi je mnogo lakše kada je Dudu bio tu. Pričali smo na našem jeziku. Sada mi je Eboue jedan od najboljih prijatelja”, zaključio je razgovor za naš portal Hajrović.

                Mustafa
                Participant
                  Post count: 8282

                  DŽEKO JUTROS ODLETIO ZA ENGLESKU

                  Edin Džeko jutros je privatnim avionom odletio iz Španije za London, gdje se očekuje da tokom dana obavi medicinske pretrage prije potpisivanja za Manchester City.

                  Reprezentativac Bosne Hercegovine Edin Džeko jutros je u pola sedam napustio hotel u kojem je smještena njegova ekipa Wolfsburga, te je privatnim avionom odletio put Londona. Prilikom odlaska pozdravio se sa svim svojim saigračima u Wolfsburgu i poželio im sreću.

                  Manchester City danas u Londonu gostuje kod Arsenala, a Džeko će u prijestolnici Engleske danas obaviti medicinske pretrage, prije nego što potipiše ugovor sa Manchester Cityem.

                  Tako se i definitivno završava epizoda Edina Džeke u Bundesligi, u kojoj je odigrao 111 utakmica i postigao čak 66 golova.

                  sportsport

                  Mustafa
                  Participant
                    Post count: 8282

                    Za Sejfića se raspituje i Fener

                    Izvor: Dnevni avaz

                    Prošle sezone, sa 33 poena u prosjeku, 210 centimetara visoki centar odveo je svoj školski tim do finalnog turnira na kojem je blistao i u konkurenciji vršnjaka iz profesionalnih turskih ekipa

                    Ismet Sejfić ime je mladića koji već nekoliko godina živi u Turskoj, ali se nada da bi mogao ostaviti dubok trag u bh. košarci.

                    Sejfić je ro|en 14. septembra 1993. u Prozoru, školovanje je nakon sedmog razreda nastavio u Turskoj, gdje trenutno poha|a privatni sportski koledž Servergazi i, istovremeno, jako uspješno igra košarku.

                    Prošle sezone, sa 33 poena u prosjeku, 210 centimetara visoki centar odveo je svoj školski tim do finalnog turnira na kojem je blistao i u konkurenciji vršnjaka iz profesionalnih turskih ekipa, kao što su Banvit i Tofaš.

                    – Sada treniram i sa školskim timom i s ekipom Denizlispora, koja se takmiči u drugoj turskoj ligi. Želja mi je karijeru nastaviti u nekom većem klubu – kaže Sejfić, koji se također nada da bi mogao privući pažnju selektora mlađih selekcija BiH.
                    Kako smo saznali od trenera koji su imali prilike gledati Ismeta, riječ je o centru sjajnih fizičkih predispozicija koji ima veliki prostor za napredak. Za Sejfića se prošle godine interesirao i turski šampion Fenerbahče Ulker

                    Mustafa
                    Participant
                      Post count: 8282

                      DŽEKO: OVDJE SU ME PRIMILI FANTASTIČNO

                      Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko oduševljen je svojim novim klubom Manchester Cityem, a u razgovoru za SportSport.ba podijelio je sa našim čitaocima prve impresije sa Eastlandsa.


                      Džeko je danas sa tribina posmatrao susret engleskog Kupa, koji je njegov Manchester City igrao sa Leicesterom, a kako kaže u ekskluzivnom razgovoru za SportSport.ba, oduševljen je i gradom, ali i svojom novom ekipom.

                      “Iskreno da vam kažem, imam sve pozitivne impresije iz ovo par dana koliko sam u Manchesteru. Prije nego što sam došao ovdje, čuo sam neke loše stvari o samom gradu, ali sam se sada uvjerio da to nije ni blizu istine. Manchester je samo malo veći od Sarajeva, a grad mi se svidio ‘na prvu’. Grad je stvarno super”, kaže Džeko za SportSport.ba u telefonskom razgovoru iz Manchestera.

                      Kakvi su utisci o samoj ekipi?

                      “I o klubu mogu da pričam samo u superlativima. Mogu govoriti samo pozitivne stvari o igračima, vlasnicima, navijačima i radnicima u klubu koji su me dočekali na jedan fantastičan način. Svi ovdje se maksimalno trude da mi pomognu i zaista nemam nijednu negativnu stvar do sada”.

                      “Upoznao sam gotovo sve saigrače i moram istaknuti kako su me svi prihvatili kao da sam odavno već ovdje. Uopšte nemam utisak da sam novi, s obzirom na način na koji su me primili. neke igrače znam od ranije, kao Boatenga i Vincenta Kompanya, a najviše sam vremena do sada proveo sa Kolarovim. Da tako kažem, on je naš čovjek, pa je i normalno da ću s njim provoditi najviše vremena”, smatra Džeko.

                      Danas si gledao susret Citya sa Leicesterom u okviru engleskog Kupa. Kako ti se čini na terenu tvoja nova ekipa?

                      “Gledao sam dosta utakmica Manchester Citya i prije. Svaka kup utakmica je teška, a pogotovo kada igrate sa niželigašem, koji je tada maksimalno motivisan da igra protiv renomiranije ekipe. Imamo jako dobru ekipu, to je sigurno”.

                      Kako vidiš sebe u postavci igre Manchester Citya?

                      “Moje je da se spremim što je moguće bolje i da na terenu dadnem sve od sebe. Najbitnije u svemu je da kao ekipa igramo dobro, a ostalo će doći samo po sebi”, dodao je Džeko na kraju razgovora za SportSport.ba.

                      sportsport.ba

                      Mustafa
                      Participant
                        Post count: 8282

                        Legenda Man Cityja tvrdi

                        Džeko će biti novi Eric Cantona”

                        Nakon prvog nastupa u dresu Manchester Cityja, britanski mediji ne prestaju pisati o reprezentativcu Bosne i Hercegovine Edinu Džeki. U meču protiv Wolverhamptona dijamant je pokazao većinu svojih kvaliteta i upisao asistenciju za treći gol.
                        Tako list “Daily Mail” donosi zanimljivo poređenje sa legendom “građana” Rodneyjem Marshom, koji je 1972. godine također doveden da klubu donese titulu.

                        “Navijači se boje da bi Edin Džeko mogao biti novi Rodney Marsh, zbog načina na koji sam izgubio titulu prvaka sa Manchester Cityjem 1972. godine. Ipak mislim da će on završiti kao još jedna zvijezda koja je u svoj klub stigla u zimskom prelaznom roku, Eric Cantona”, rekao je legendarni napadač “građana”.

                        Nekadašnji engleski reprezentativac u svojoj autobiografiji napisao je kako je 1972. godine stigao u Manchester City, koji je tada bio vodeći klub na tabeli sa pet poena prednosti.

                        “Joe Mercer i Malcom Allison prilagodili su stil igre meni, a na kraju smo završili na četvrtom mjestu. Džeko je u drugačijoj situaciji. City nije na vrhu tabele kao ’72. godine, bore se sa još četiri odlična tima i potrebna im je svaka prednost koju mogu dobiti. Trener Mancini pojačao je svoj napad sa jednim od najboljih mladih igrača u Evropi, a rani znaci koje je pokazao na utakmici su bili dobri”, rekao je Marsh.

                        Nekadašnji napadač “građana” rekao je da informacije koje dobija od članova uprave kluba do bivših igrača jednoglasno kazuju da je Džeko igrač koji može sam dobijati mečeve.

                        “Način na koji su Džeko i Carlos Tevez uklopili pokazao je da mogu igrati zajedno. Drugim riječima, ovaj momak neće poremetiti Cityjev sistem. Uz Teveza, Džeko je posljednji dio slagalice. Zato mislim da je poređenje za Cantonom prikladno”, rekao je Marsh.

                        Sir Alex Ferguson imao je sve elemente dobre ekipe, ali im je trebao još neko da ih odvede do kraja. Marsh smatra da je još rano za prognoze te da ne može garantovati da će Džeko donijeti titulu, ali ipak smatra da su njegovim dolaskom Cityju povećane a ne smanjene šanse za prvo mjesto.

                        sarajevo x

                        Mustafa
                        Participant
                          Post count: 8282

                          Aldin Čajić ide Džekinim stopama

                          “Ovo je moj prvi gol i nadam se da će ih biti još”

                          Osamnaestogodišnji Aldin Čajić je u dresu Teplica postigao svoj prvi gol , u utakmici protiv Libereca, čime je nagovijestio put kojim je prije nekoliko sezona prošao danas proslavljeni centarfor bh. reprezentacije i Manchester Cityja Edin Džeko.

                          Aldin Čajić u dresu Teplica”Ovo je moj prvi gol i naravno da mi je drago zbog toga. Nadam se da ću uskoro postići još golova”, rekao je mladi Čajić za web-portal FK Teplice.

                          Nekadašnji igrač Sparte iz Praga rekao je da je zadovoljan rastom forme i da će situacija biti sve bolja i bolja. Aldin prolazi kroz prve pripreme sa seniorskim sastavom i kaže da je veoma teško, ali da je tako sa svakim pripremama i da se igrač mora naviknuti na to.

                          Aldin je ponikao u Radniku iz Hadžića, a kao 15-godišnjaka zapazili su ga skauti na jednom od turnira u Češkoj. Prelazi u Spartu iz Praga, a u ljeto prošle godine stiže u Teplice, pod komandnu palicu Jiržija Plišeka, čovjeka koji je od Džeke napravio vrhunskog igrača. Čajiću u Teplicama društvo čine još trojica igrača iz naše zemlje.

                          Vezni igrač je početkom decembra prošle godine bio na probi u Wolfsburgu, ali se vratio u redove češkog prvoligaša.

                          sarajevo-x

                          Kaza
                          Keymaster
                            Post count: 6138

                            Zavali ga Dzeko. Svaka cast dijamante!!!!!

                            Mustafa
                            Participant
                              Post count: 8282

                              MOŽEMO LI DOBITI NOVOG MIRALEMA PJANIĆA?!

                              Da li možemo dobiti novog Miralema Pjanića?! Ne, nije riječ o playmakeru odličnog pasa, sjajnog driblinga i preciznog udarca, već o igraču zadnje linije. Haris Faljić ima druge sličnosti sa veznjakom Lyona.

                              Faljić je član mlade reprezentacije Luksemburga, baš kao što je to nekada bio i Miralem Pjanić, no na svu sreću sjajni veznjak Lyona sada nosi dres reprezentacije Bosne i Hercegovine.

                              Luksemburški mediji već pišu o Harisu kao njihovom budućem A reprezentativcu. Već je i imao kontakte sa selektorom A reprezentacije Luksemburga, Lucom Holtzom. Tako da je neosporno da će ovaj 19-godišnji stoper uskoro dobiti poziv.

                              Trenutno nastupa za prvi tim Wiltza 71, sa kojim je počeo trenirati već sa samo 15 godina. Sa 16 godina je imao upisan nastup za prvi tim, da bi godinu kasnije potpisao profesionalni ugovor. Ističe kako bi karijeru volio nastaviti u Francuskoj ili Njemačkoj, no njegov sadašnji klub još ne želi da ga pusti jer je ugovorom vezan još tri godine.

                              Poziv selektora mlade reprezentacije Luksemburga dobio je za kvalifikacijsku utakmicu protiv Bosne i Hercegovine u Hesperangeu u kojoj je naš nacionalni tim slavio sa 1:0. No, Haris u tom susretu nije mogao nastupiti zbog povrede.

                              Zanimljivo, tada na tribinama stadiona Alphonse Theis bio je među navijačima Bosne i Hercegovine i bodrio našu reprezentaciju. Stoga, jasna je želja ovog mladog igrača zadnje linije.

                              “S jedne strane mi je drago što nisam igrao protiv Bosne i Hercegovine, a sa druge i nije, jer bih tada imao priliku da se dokažem. Svejedno, bio sam na tribinama među navijačima Bosne i Hercegovine i navijao. Malo je bilo neobično, ali Bosna je Bosna. Rođen sam u Luksemburgu i lijepo mi je ovdje, ali kako sam već rekao Bosna je Bosna”, rekao je Haris Faljić za SportSport.ba.

                              Na ovog mladića treba obratiti pažnju, jer sigurno je da Luksemburžani neće dopustiti da im se ponovi slučaj “Miralem Pjanić”.

                              Mustafa
                              Participant
                                Post count: 8282

                                MOŽEMO LI DOBITI NOVOG MIRALEMA PJANIĆA?!

                                Da li možemo dobiti novog Miralema Pjanića?! Ne, nije riječ o playmakeru odličnog pasa, sjajnog driblinga i preciznog udarca, već o igraču zadnje linije. Haris Faljić ima druge sličnosti sa veznjakom Lyona.

                                Faljić je član mlade reprezentacije Luksemburga, baš kao što je to nekada bio i Miralem Pjanić, no na svu sreću sjajni veznjak Lyona sada nosi dres reprezentacije Bosne i Hercegovine.

                                Luksemburški mediji već pišu o Harisu kao njihovom budućem A reprezentativcu. Već je i imao kontakte sa selektorom A reprezentacije Luksemburga, Lucom Holtzom. Tako da je neosporno da će ovaj 19-godišnji stoper uskoro dobiti poziv.

                                Trenutno nastupa za prvi tim Wiltza 71, sa kojim je počeo trenirati već sa samo 15 godina. Sa 16 godina je imao upisan nastup za prvi tim, da bi godinu kasnije potpisao profesionalni ugovor. Ističe kako bi karijeru volio nastaviti u Francuskoj ili Njemačkoj, no njegov sadašnji klub još ne želi da ga pusti jer je ugovorom vezan još tri godine.

                                Poziv selektora mlade reprezentacije Luksemburga dobio je za kvalifikacijsku utakmicu protiv Bosne i Hercegovine u Hesperangeu u kojoj je naš nacionalni tim slavio sa 1:0. No, Haris u tom susretu nije mogao nastupiti zbog povrede.

                                Zanimljivo, tada na tribinama stadiona Alphonse Theis bio je među navijačima Bosne i Hercegovine i bodrio našu reprezentaciju. Stoga, jasna je želja ovog mladog igrača zadnje linije.

                                “S jedne strane mi je drago što nisam igrao protiv Bosne i Hercegovine, a sa druge i nije, jer bih tada imao priliku da se dokažem. Svejedno, bio sam na tribinama među navijačima Bosne i Hercegovine i navijao. Malo je bilo neobično, ali Bosna je Bosna. Rođen sam u Luksemburgu i lijepo mi je ovdje, ali kako sam već rekao Bosna je Bosna”, rekao je Haris Faljić za SportSport.ba.

                                Na ovog mladića treba obratiti pažnju, jer sigurno je da Luksemburžani neće dopustiti da im se ponovi slučaj “Miralem Pjanić”.

                                Mustafa
                                Participant
                                  Post count: 8282

                                  Felix Sturm u posjeti GK BiH

                                  “Uvijek sam se ponosio svojim porijeklom”

                                  Adnan Ćatić alijas Felix Sturm, svjetski prvak u profesionalnom boksu u srednjoj kategoriji po verziji WBA, u utorak, 15. februara 2011. godine posjetio je Generalni konzulat Bosne i Hercegovine u Štutgartu i razgovarao sa generalnim konzulom Harisom Halilovićem.

                                  Ćatić je generalnog konzula Halilovića upoznao sa pripremama pred boks-meč za odbranu titule svjetskog šampiona sa Amerikancem Ronaldom Hearnsom koji će se održati u subotu, 19. februara 2011. godine, u Porsche Areni, u Štutgartu, za koji u Njemačkoj i šire vlada veliko interesovanje, kako među Bosancima i Hercegovcima, tako i među svim ljubiteljima boksa.

                                  U razgovoru sa generalnim konzulom Halilovićem višestruki svjetski prvak, po mnogima jedan od najboljih boksera današnjice je istakao da iako je rođen u Leverkusenu, u SR Njemačkoj, Bosnu i Hercegovinu doživljava kao svoju domovinu, da ga za nju vežu najljepše uspomene i da se uvijek ponosio svojim porijeklom.

                                  Generalni konzul Halilović je Adnanu Ćatiću čestitao na uspjesima i zahvalio na promovisanju BiH u svijetu. Poklonio mu je nekoliko knjiga o Bosni i Hercegovini i poželio da u subotu odbrani titulu svjetskog šampiona.

                                  U pratnji šampiona Ćatića prilikom posjete Generalnom konzulatu BiH u Štutgartu, osim menadžera i trenera bio je i Adnan Redžović, jedan od naših najboljih K-1 boraca, sa svojim trenerom Jasminom Erovićem. Redžović će u subotu nastupati u jednoj od predborbi spektakla Sturm-Hearns

                                Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 68 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.