Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 68 total)
  • Author
    Posts
  • Mustafa
    Participant
      Post count: 8282

      Jahić odveo Aris u polufinale grčkog Kupa

      Grčki Aris, koji s klupe predvodi Dušan Bajević, pobijedio je Xanthi rezultatom 1:0 i tako izborio plasman u polufinale Grčkog Kupa.

      U prvom susretu ove dvije ekipe su remizirale odigravši bez pogodaka. Činilo se da će tako biti i u uzvratu sve do 72. minute, kada Sanel Jahić koristi grešku gostujuće obrane i prekrasnim volejom postiže jedini pogodak na utakmici.

      Do kraja su gosti probali doći do izjednačenja, ali na radost navijača Arisa u tome nisu uspjeli. Gostujući igrači navukli su na sebe dodatni bijes domaćih navijača, kada su u posljednjoj minuti nastavili napad iako je kapetan Arisa Costas Nebegleras zbog ozlijede ostao ležati na travnjaku.

      Aris u polufinalu igra protiv Atromitos, dok Olympiakos za protivnika ima drugoligaša Thrasyvoulosa.

      Anonymous
        Post count: 2088

        GMcP “Z” Zlatan Sahmanovic at Humbolt State

        Posted by GMcP on April 5, 2007 at 5:25pm

        View Discussions
        Del Campo graduate Zlatan Sahmanovic will play soccer this fall for Humboldt State University. Sahmanovic was born in Bosnia and moved toHamburg, Germany, before arriving in the United States in 1997. See Zlatan’s Bio here>

        Kaza
        Keymaster
          Post count: 6138

          [color=#825900][quote=”PiTaRIsToK (citat)”] GMcP “Z” Zlatan Sahmanovic at Humbolt State

          Posted by GMcP on April 5, 2007 at 5:25pm

          View Discussions
          Del Campo graduate Zlatan Sahmanovic will play soccer this fall for Humboldt State University. Sahmanovic was born in Bosnia and moved toHamburg, Germany, before arriving in the United States in 1997. See Zlatan’s Bio here> [/quote][/color]

          Galibe koliko sam razumio ovdje se radi o Zlatanu Sahmanovicu, sinu nase AmreT koji igra fudbal za svoj univerzitet. Dole je naznaceno da se pogleda njegova biografija ali nema linka. Mozes li nam to zbaviti ili ce nam se Amra javiti i dati informacije.
          Veoma je bitno da ovdje imamo sve informacije o nasim uspjesnim Rogaticanima po citavom svijetu.

          Anonymous
            Post count: 2088

            Jeste, igra veoma dobro a kako imam info. da je jedne godine proglasen najboljom osmicom(valjda veznim igracem) u Kaliforniji u svojoj generaciji. Amra bi to bolje objesnila ali Zlatan je vanserijski fudbaler.

            Mustafa
            Participant
              Post count: 8282

              Trijumf Juventusa nad Interom

              U velikoj pobjedi Juventusa sudjelovao je od prve minuta i Hasan Salihamidžić

              Derby d’Italia često je jedan od mečeva koji odlučuje o prvaku. Ovaj put gostujuća pobjeda Stare Dame produžila je neizvjesnost utrke za Scudettom, a sam utakmica zadovoljila je ukuse nogometnih sladokusaca. Iako su u prvih 45 minuta i jedna i druga momčad imali svoje prilike na odmor se otišlo bez pogodaka.

              Već početkom drugog poluvremena nakon slobodnog udarca Alessandra del Piera kojeg domaća obrana nije uspjela na vrijeme očistiti lopta dolazi do Camoranesija koji je prizemnim udarcem šalje u mrežu Intera. Na 0:2 povisio je Trezeguet nakon što je Del Piero s vrha šesnaesterca uputio loptu pred gol, a Burdisso je glavom proslijedio na ljevicu Francuza koji je iz neposredne blizine volej udarcem neobranjivo šalje u mrežu. Nedugo zatim Juventus je propustio priliku da pogotkom za 3:0 posrami aktualnog prvaka ali Julio Cesar fantastično brani udarac Del Piera. Inter smanjuje na 1:2 preko Manichea koji nije imao težak zadatak da loptu, koju je nakon prodora uz desnu korner liniju uputio Maicon, s par metar ubaci u mrežu.

              U velikoj pobjedi Juventusa sudjelovao je od prve minuta i Hasan Salihamidžić.

              Anonymous
                Post count: 2088

                Bosanac junak Soluna
                Solun slavi Duška Bajevića i Sanela Jahića. Prvi je trener, najtrofejniji u Grčkoj, a drugi je Sanel Jahić, pojačanje Arisa. Bajević i Jahić su odveli Arisa u polufinale grčkog Kupa.

                Doskorašnji univerzalac Želje preko noći je postao prva zvijezda u svlačionici Arisa, ljubimac navijača. Golom protiv Ksantija izborio je za svoj tim polufinale. Jahić je nakon prespavane noći, referirao o zbivanjima u grčkom nogometu, o golu vrijednom Evrope, o druženju sa Bajevićem, reprezentaciji BiH…

                Poklopilo Vam se, pobijedili ste i Vi i Željezničar, Vaš doskorašnji klub?

                – Baš sam sretan. Prije utakmice bio sam na vezi sa svojim prijateljima i bivšim saigračima, Joldićem, Kuduzovićem, Bekrićem… Poželjeli smo jedni drugima sreću. Prvo su oni slavili, a onda sam i ja. Postigao sam rijetko viđen gol, desnom nogom iz voleja. Meni je jedan od najdražih, jer nas je odveo u polufinale. Navijači su paradirali Solunom, skandirali meni i Bajeviću – priča Jahić.

                Nadomak je Evrope. Objašnjava i kako?

                – Trenutno smo četvrti, a pet timova ide u plej off. Ustvari, prvi ide direktno u Ligu prvaka, a prvoplasirani tim iz plej ofa, koji počinje 14. aprila ide, u pretkolo Lige prvaka. Nama je najvažnije da izborimo poziciju koja vodi u Evropu. Do cilja možemo kroz ligu, ali i Kup.

                Kako?

                – Pa, u polufinalu nas čeka Atretios, koji se bori za opstanak. Igraju se dvije utakmice. Nema dileme oko ishoda. U drugom paru Olimpijakos igra sa jednim slabijim timom, tako da je izvjesno da ćemo mi i Olimpijakos u finale. Igra se jedna utakmica i to u Solunu. To je naša prednost. Čak i ako izgubimo finale, a Olimpijakos bude prvak, što je izvjesno, idemo kao finalisti u Kup UEFA -e.

                [b]Možda se u Evropi sudarite sa Željom?
                [/b]
                – Niko sretniji od mene. Naravno, Aris je kvalitetniji, ima veći budžet, iskustvo, ali bi bilo zanimljivo da se nađemo u Evropi.

                [b]Ko je najzaslužniji za Vaš i uspjeh Arisa?
                [/b]
                – Bajević je čudo od trenera. On je najtrofejniji i najbolji trener u Grčkoj. Predsjednik je godinama priželjkivao da dovede Bajevića. I navijači su ga tražili. Zato ga danas slave. Duško je osvajao trofeje i kao igrač i trener, sa AEK -om, Olimpijakosom, Paokom… U Aris je doveden iz istih razloga.

                Kada bi pravili rang listu trenera koji su Vas vodili, kako bi ona izgledala?

                – Iako imam visoko mišljenje o Osimu, Alispahiću, Hadžiabdiću, Starovlahu, Odoviću.., ali je Bajević najbolji. Po svemu je ispred ostalih.

                Družite li se izvan terena?

                – Bajević mi je najviše pomogao, on me doveo, podržava me stalno. Na terenu, na treninzima i utakmicama dosta pričamo o svemu, naravno o nogometu najviše. Bajević je nogometni princ. Nije tek tako dobio nadimak princ sa Neretve.

                [b]Kakav je Vaš status u Arisu?
                [/b]
                – Imam ugovor još dvije godine, ali i klauzulu da mogu otići uz obeštećenje od 900. 000 eura. Međutim, klub mi već sada nudi novi ugovor. Iskreno i meni je super ovdje.

                Meho Kodro je nagradio Vaše dobre partije. Gdje se vidite u reprezentaciji?

                – Hvala selektoru što me pozvao. Ovdje igram desnog beka u liniji, stopera i veznog. Iako najviše volim igrati na desnom boku, svejedno mi je gdje će me forsirati selektor. Neka ne brine samo Hasagić, jer me golmanska pozicija ne zanima – izjavio je u šali Sanel Jahić, jedan od najboljih bh. igrača na internacionalnoj sceni.

                Minela i Džan

                Sa Sanelom su u Grčkoj, supruga Minela, bivša manekenka i sin Džan.

                – Sin Džan nam je najveća sreća u životu. Lijepo nam je. Ustvari, prelijepo. Minela ne radi, nema potrebe, kući je pazi i odgaja sina i daje mi podršku. Ona je jako zaslužna za moj uspon – odaje Sanel priznanje svojoj supruzi, koju je upoznao u jednoj sarajevskoj kladionici. Priznaje da mu je Minela najveći dobitak u životu.

                amrat
                Participant
                  Post count: 6

                  Po prvi put se javljam na ovoj nasoj novoj stranici. Zelim da uputim iskrene cestitke kreatorima, te da Vam svima zazelim mnogo uspjeha u daljem radu.
                  Hvala Vam sa interesovanje za mog sina Zlatana koji suta loptu(sto reko Kemo) od svoje 6-e godine. Dakle, 14 godine je aktivni fudbaler a trenutno zavrsava trecu godinu studija.
                  Kao sto rece Galib veoma je dobar fudbaler, pa cu sa zadovoljstvom i ponosom napisati njegovu biografiju.
                  Do tada dragi moji Rogaticani ostajte mi zdravo i veselo.
                  Pozdrav,Amra

                  Anonymous
                    Post count: 2088

                    PJANIĆ KANDIDAT ZA TALENTA, MEŠA ZA TRENERA

                    Unija profesionalnih fudbalera Francuske odala je veliko priznanje Miralemu Pjaniću i Mehmedu Baždareviću, dvojici Bosanaca i Hercegovica, koji su dali veliki doprinos najvažnijoj sporednoj stvari u zemlji galskih pijetlova.

                    Prema pisanju najtiražnijeg francuskog sportskog dnevnog lista „L’equipe.fr“, Pjanić, prvotimac Metza uvršten je među četiri najtalentovanija mlada igrača u Francuskoj za sezonu 2007/08. Osim našeg internacionalaca kandidati za ovu prestižnu nagradu su i Hatem Ben Arfa (Olympique Lyonnais), Yohan Cabaye (Lille), te Mevlut Erding (FC Sochaux).
                    Iako će Metz u narednoj sezoni igrati 2. Ligu i odavno je okončao borbu za opstanak, posebno je zanimljivo da se Pjanić našao u društvu kolega čiji su klubovi u samom vrhu La Championata. Ben Arfin Olympique Lyonnais se sa Bordeauxom se bori za titulu prvaka Francuske. Cabayeov Lille je na šestoj poziciji, dok je Sochaux na 13. mjestu
                    Samim uvrštavanjem među četiri najbolja trenera 2. Lige priznanje je dobio i Mehmed Baždarević. Bivši proslavljeni fudbaler sarajevskog Željezničara i Sochauxa na dobrom je putu da u francusku elitu uvede Grenoble, a u posljednje dvije dionice za ovaj poduhvat nedostaje mu još jedan bod. Popularni Meša prije dolaska u Grenoble, u periodu od 2003. do 2005. godine trenarao je Istres, sa kojim je takođe iz Druge, stigao u Prvu ligu.

                    Svečana ceremonija proglašenja najboljih fudbalera i trenara u Francuskoj biće održana 11. maja, uz direktan prenos na Canal +.

                    Anonymous
                      Post count: 2088

                      [b]Miralem Pjanić u dresu francuskog šampiona Lyona
                      [/b]
                      Mladi bh. fudbaler Miralem Pjanić u narednoj sezoni igraće u dresu francuskog šampiona Lyona. Vijest o prelasku 18-godišnjeg Pjanića iz Metza u Lyon potvrdili su čelnici višestrukog prvaka Francuske. Predsjednik Lyona Jean-Michel Aulas izjavio je da je sa Pjanićem dogovorio detalje ugovora.

                      “Trebamo još samo srediti neke sitne detalje”, izjavio je Aulas.

                      Pjanić će potpisati petogodišnji ugovor, a visina transfera je oko sedam miliona eura.

                      (fena.ba)

                      Anonymous
                        Post count: 2088

                        Miralem Pjanić postao igrač Lyona

                        Petak, 06 Juni 2008

                        Miralem Pjanić postao igrač LyonaMiralem Pjanić, dragulj našeg fudbala potpisao je petogodišnji ugovor sa Lyonom, a cijena kompletnog transfera iz Metza iznosi 10 miliona eura.
                        Kako pišu francuski mediji, Pjanić će biti veliko pojačanja tima sa Gerlana, a ugovor je nešto prije 14:30 sati potpisao sa predsjednikom Lyona, Jean – Pierre Escalattesom, koji je i najzaslužniji što je naš igrač odbio druge velike evropske klubove i došao u redove sedmostrukog uzastopnog prvaka Francuske.

                        „Ugovorom sam prezadovoljan. Sretan sam što sam došao u veliki klub, kakav je Lyon. Tu sam da bi osvajao trofeje. Nije mi žao što sam odbio druge ponude da bi došao na Gerlan. Lyon ima odličan tim koji iduće sezone u Ligi prvaka može otići do kraja“, rekao je Pjanić.

                        Pjanić će se nakon današnjeg potpisivanja ugovora, ekipi priključiti 30. juna, kada i počinju pripreme Lyona za narednu sezonu.

                        Mustafa
                        Participant
                          Post count: 8282

                          Le Championnat, 7. kolo

                          Baždarević i Grenoble savladali PSG

                          http://www.youtube.com/watch?v=S8WixOqsQXk

                          Mehmed Baždarević je sa Grenoblom u 7. kolu prvenstva Francuske savladao ekipu PSG-a (1:0) i to u gostima. „Park prinčeva“ popularni Meša je zaledio u 77. minutu kada je Akrour zatresao mrežu Parižana. Na ovaj način Grenobl se probio na diobu druge pozicije sa Marseillom, a oba tima imaju po 13 bodova, šest manje iza vodećeg Lyona.

                          Mustafa
                          Participant
                            Post count: 8282

                            Rođen je novi Vranješ

                            Pise: Muhamed Kapetanović


                            Almir Suljević Foto:

                            Nekoliko puta sam pokušavao ugovoriti susret sa Almirom Suljevićem, mladim Bosancem, juniorskim rukometnim reprezentativcem Švedske, ali nije išlo. Jednostavno, termina za razgovor nije bilo. U prvi mah sam pomislio da se radi o mladiću koji se već podobro (a prerano!) zanio slavom, ali nisam bio u pravu.
                            Slučaj je htio da sam se prošle sedmice našao na rukometnoj utakmici između “Redbergslida” i “Treleborga”, koja je igrana u Göteborgu. I to pomalo u nezgodnoj situaciji, ne znajući za koga ću navijati. Da li za goste, koje je predvodio Denis Bahtijarević, ili domaćine, čiji je važan igrač Almir Suljević. Odlučih da navijam za oba Bosanca, a rezultat me nije zanimao.
                            Utakmicu sam posmatrao sa Sanjinom Bahtiarevićem, Almirovim trenerom u juniorskoj reprezentaciji, i usput sam dobijo dosta informacija o mladiću zbog koga sam i došao na utakmicu.
                            Ko je od ovih Almir? – upitah Sanjina, jer Almira ranije nisam vidio.
                            – Lako ga je prepoznati, veli Sanjin. To je ona momčina što „razvaljuje” protivnika.
                            Jedan drugi stručnjak, Šveđanin, koji je također pratio meč, samo dodade:
                            – Vjerovatno novi Ljubomir Vranješ!
                            Da, mnogi ovog našeg 18-godišnjaka upoređuju sa rukometnim asom Vranješom, koji je sa Švedskom osvajao najveće svjetske trofeje, a sad se priprema za „penziju”, ostavlja loptu i kreće u trenerske vode.
                            Primjećujem da je Almir znatno višlji od Ljubomira.
                            – Pa, to mu je i prednost, veli Sanjin.
                            Dobila je Almirova ekipa i ovu bitku, a on je bio jedan od zaslužnijih za pobjedu. Nakon meča, mada znojan, nije se ni presvukao, došao je k nama na tribine. No, odmah se vidjelo da je škrt na riječima.
                            – Uživam u ovoj igri. Ne opterećujem se velikim ambicijama, ali želim ostvariti što više mogu, kaže.
                            Almir je imao samo dvije godine kada je u ratnom vihoru s roditeljima došao u Švedsku. Ovdje je rastao i odrastao, stasao i do reprezentativnog sastava juniorske reprezentacije Švedske, koja je na posljednjem Evropskom prvenstvu u Brnu osvojila bronzanu medalju. Standardni je prvotimac elitnog tima iz Göteborga. Trener mu je donedavno sjajni as Magnus Wislander. Ima od koga da uči.
                            – Ja ne mogu dobiti bolje rukometno obrazovanje nego što ga imam. I Magnus i Johan Eklund su suvereni treneri, kaže Almir.
                            Mada rešeta protivničke mreže na elitnoj rukometnoj sceni, Almir čvrsto stoji na zemlji. Prvi zadatak mu je škola:
                            – Završna sam godina u Rukometnoj gimnaziji i to ću okončati, pa ćemo vidjeti šta dalje. Diploma je važnija od golova.
                            Razmišlja li i o „A” selekciji Švedske?
                            – Ne, ne opterećujem se sada time. Moje je da radim i učim, a treneri su tu da o tome jednog dana odluče. Naravno, i ja, kao i svi sportisti, želim biti među najboljima.
                            Može li u budućnosti švedski državni dres zamijeniti bosanskohercegovačkim?
                            – Tu nije odlučujuće pitanje šta bih ja želio, već šta je realno. Ne znam sve te međunarodne propise, jer sam već standardni član juniorske selekcije Švedske. S druge strane, s našim rukmetnim selektorima nisam u kontaktu i da sve bude tužnije Iris (Ganibegović) i ja igrali smo na Evropskom prvenstvu u Brnu baš protiv selekcije BiH. Neke stvari, nažalost, idu i mimo naših želja i osjećanja, kaže Almir Suljević, kome svi proriču blistavu rukometnu karijeru.

                            Mustafa
                            Participant
                              Post count: 8282

                              Arnela Husić sa dvije evropske medalje

                              Mnogi su joj predviđali blistavu karijeru u švedskoj reprezentaciji, a onda su stvari i događaji krenuli neželjenim tokom. Uslijedile su povrede, te nekoliko porodičnih problema, što je mladu Banjalučanku dovelo do misli o prestanku bavljenja karateom.

                              Međutim, Arnela se na najbolji način vratila sportu. Uz podršku obitelji, kluba i trenera, koji je poštuje poput svoje kćerke, smogla je snage da se poslije preloma noge u Beogradu oporavi i vrati na najbolji način.

                              – Ova mi je godina bila počela na najbolji način. Nakon što sam, zajedno sa bratom, osvojila crni pojas – drugi dan, u martu sam osvojila prvo mjesto na Prvenstvu Švedske, a onda mi se u aprilu desio Beograd! Na Evropsko prvenstvo, koje se tamo održavalo, otputovala sam presretna, nadajući se nekoj medalji, ali mi se dogodilo nešto najgore što se jednom sportisti može dogoditi. U borbi za finale povrijedila sam koljeno. Noga me je prestala slušati, jednostavno je nešto puklo. Nisam dobila udarac, htjela sam udariti, ali se noga samo povila, pukla. Mislila sam da niko tada nije bio nesretniji od mene. Teško je bilo zadržati suze. Umjesto sa medaljom, vratila sam se na štakama. Uslijedila je operacija. Pokazalo se da je jedan dio meniskusa pukao, dio lopatice i još jedan dio je bio istegnut. Uslijedio je period oporavka, da bi prije petnaest dana bila pozvana na Evropsko prvenstvo u London. Niko se nije usuđivao vjerovati u neki uspjeh, jer je to bilo prvo takmičenje poslije povrede u Beogradu. Bila sam iznenađena i obradovana pozivom. Pitala sam doktora koliki je rizik da obnovim povredu i on je rekao da je sve u redu. Počeli smo protiv Portugala i to mi je bio najgori meč u životu. Poslije sam pobijedila Engleskinju.

                              To je bio specijalan susret, jer je ona imala fantastičnu podršku publike, koja mi je aplaudirala kada sam je pobijedila. Pobijedila sam i predstavnice Srbije i Poljske i tada je bilo jasno da je bronzana medalja moja. Od sreće sam počela plakati, a plakala je i moja koleginica iz kluba, koja kao ni ja nije mogla vjerovati da je sve to moguće… Sa ekipom sam osvojila treće mjesto nakon što sam pobijedila protivnicu iz Italije, a u borbi protiv Poljske sugerirano mi je da se čuvam jer moja eventualna pobjeda ništa nije značila, s obzirom da su druge dvije članice reprezentacije već bile izgubile. Tako sam se kući vratila sa dvije brozane medalje. Ko je to mogao i zamisliti? Još ni sama nisam stigla shvatiti da sam ovo uspjela nakon šest mjeseci kako sam bila povrijeđena, ali sve se može kad se hoće, samo treba čovjek imati volju.

                              Kavi su daljni planovi?

                              – Planirala sam ovih dana otputovati na Thailand, jer mi poslije svih ovih napornih i teških dana treba odmor. Vidjećemo šta će od svega biti zbog ovih događaja na Thailandu. Razmišljam o Svjetskom prvenstvu u Japanu sljedeće godine. Nadam se da ću biti u sastavu švedske ekipe koja će na njemu nastupiti, kaže Arnela, koja osim karatea, stiže raditi u Ängelholmu, ali i studirati u Malmöu.

                              Mustafa
                              Participant
                                Post count: 8282

                                Džemal Berberović u turskom Denizlisporu

                                Naš reprezentativac Džemal Berberović karijeru će nastaviti u redovima turskog Denizlispora, objavljeno je na stranici dojučerašnjeg kluba našega reprezentativca Litexa.

                                Iako detalji ugovora nisu objavljeni pretpostavlja se da je turski klub za bivšeg igrača Sarajeva platio oko 500,000 eura.

                                Berberović je dobar momak, ozbiljan profesionalac i drago mi je što će dobiti priliku da se pokaže i negdje drugo, rekao je trener Litexa Stanimir Stoilov.

                                Denizlispor se nalazi na 15. mjestu turske lige i u nastavku sezone im predstoji grčevita borba za opstanak.

                                Mustafa
                                Participant
                                  Post count: 8282

                                  Baždareviću novi ugovor

                                  Čelnici francuskog Grenoblea produžili su ugovor s Mehmedom Baždarevićem na još jednu sezonu.

                                  Dogovorili smo se da ostanem i narednu sezonu. Još ništa zvanično nije potpisano, ali će biti u narednim danima. Odlučio sam se na ovaj korak zbog mira u kući do kraja sezone. Igrači su sada mirniji. Predočio sam svoje uslove. Tražio sam od vlasnika kluba da se pojačamo za narednu sezonu. Ako ostanemo u Ligi, ostat ću u Grenoblu. Ako ispadnemo, idem, rekao je Baždarević za Dnevni avaz.

                                  Grenoblu predstoji grčevita borba za opstanak. U narednom kolu gostuje kod Monaca, koji se također nalazi u teškoj poziciji.

                                  Svaka utakmica do kraja je rat. Kući ne smijemo kiksati. Moramo pobjeđivati, a u gostima što ugrabimo, ugrabimo. Vjerujem u ekipu i mislim da ćemo uspjeti obezbijediti opstanak, istakao je Baždarević.

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 68 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.