Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 68 total)
  • Author
    Posts
  • Mustafa
    Participant
      Post count: 8282

      I SPAHIC U TIMU KOLA

      U Montpellieru je dočekan kao velika zvijezda, a da će biti jedan od nosioca igre novog francuskog prvoligaša dokazao je već u prvom kolu u susretu svog kluba i PSG-a.

      U odbrani je bio fenomenalan, a svoju perfektnu igru okrunio je pogotkom u sudijskoj nadoknadi vremena i tako Montpellieru donio prvi bod u društvu najboljih francuskih klubova. Novinari poznatog francuskog fudbalskog internet portala „Maxifoot.fr“ oduševljeni igrom Spahića, uvrstili su našeg kapitena u najbolju momčad 1. kola Le Championnata.

      Pored Spahića, u najboljem timu kola nalaze se Audard (Lorient) na golu, Kabore (Marseille), Sakho (PSG) i Lemaitre (Nancy) u odbrani, Diarra (Bordeaux), Nogueira (Sochaux), Gourcuff (Bordeaux) i Marveaux (Rennes) u veznom redu te Lisandro (Lyon) i Remy (Nice) u napadu.

      Mustafa
      Participant
        Post count: 8282

        Adnan Ćatić

        Kralj opet kod kuće

        Bokserski prvak namjerava nakon karijere ostatak života provesti u Blagaju…

        Kralj se vratio kući! Aktuelni svjetski bokserski prvak u srednjoj kategoriji Adnan Ćatić odmara se u Blagaju, rodnom mjestu njegovih roditelja, gdje će, kako kaže, nakon završetka karijere i on provesti ostatak života.

        Adnan je rođen 31. januara 1979. godine u Leverkuzenu u Njemačkoj, gdje je nastupajući pod imenom Feliks Šturm (Felix Sturm) kao bokser stekao planetarnu slavu. Međutim, nebrojeno puta je dokazao da njegovim venama teče bosanskohercegovačka krv. Poznat je po tome što je bh. zastava u ringu neizostavni dekor na njegovim mečevima.

        Posljednji primjer njegovog patriotizma bio je nakon meča nad Ermencem Korenom Gevorom (Khoren) kada je pobjedu posvetio nevinim žrtvama genocida u Srebrenici. Na dan ukopa 534 ubijena Bošnjaka, Ćatić je u ring izašao s natpisom “Srebrenica” na šorcu, a nakon meča raširio bh. zastavu s natpisom “Ne zaboravite Srebrenicu 11. 7. 1995”.

        Sada je sa suprugom Jasmin stigao na odmor u Blagaj. U ovom gradiću na izvoru Bune dovršava vlastitu kuću, a odlučio je i cijeli ramazan provesti u mjestu svojih predaka. Bez obzira na to što ga mnogi znaju kao Feliksa Šturma on je bio i ostao Adnan Ćatić – stopostotni Bosanac i Hercegovac. I ponosni smo što ga imamo!

        AVAZ

        Mustafa
        Participant
          Post count: 8282

          Jahić potpisuje za Vigan

          Nekadašnji igrač Željezničara putuje u Englesku na ljekarski pregled…

          19.08.2009. 07:30

          Sanel Jahić putuje danas u Englesku, tačnije u Vigan, gdje će sutra biti podvrgnut ljekarskom pregledu prije dogovaranja uvjeta za potpis trogodišnjeg ugovora. Prije toga su se Jahićev grčki klub Aris i Vigan dogovorili o odšteti, koja će iznositi oko 1,5 miliona funti.

          – Nisam se nimalo dvoumio jer je san svakog igrača igrati u Engleskoj. Premijer liga je najbolja i najatraktivnija liga na svijetu. Optimista sam i uvjeren da mogu izboriti mjesto u prvom sastavu Vigana – rekao nam je Jahić.

          Vigan je novu sezonu otvorio iznenađujućom pobjedom nad Aston vilom u gostima od 2:0. Engleski izvori navode Jahića kao idealno pojačanje za Vigan jer može pokriti oba boka, stoperske pozicije, te igrati u veznom redu. Naročito se ističe Jahićeva efikasnost i napominje da je bio prvi strijelac bh. lige prije odlaska u Aris.

          Sanel Jahić rođen je 12. oktobra 1981. godine u Strazburu, gdje je prošao i nogometnu školu. U Željezničar je došao 2001. godine, a 2004. otišao u Las Palmas. Zatim je igrao i za špansku Meridu. U Želju se vratio 2006., a godinu kasnije potpisao za Aris, gdje je proveo posljednje dvije godine.

          Mustafa
          Participant
            Post count: 8282

            Belgija

            Dva gola Adnana Čustovića
            Nedjelja, 23.08.09.

            Gent našeg Adnana Čustovića nastavio je s odličnim igrama u prvenstvu Belgije, a najbolji igrač u večerašnjoj 4:1 pobjedi nad Lokerenom bio je upravo Adnan sa dva pogotka u mreži gostiju. Ovom pobjedom Gent se nalazi na drugom mjestu sa samo dva boda iza velikog Anderlechta.

            Čustović je već u 6. minuti utakmice doveo svoj tim u vodstvo,a na 2:0 povisio je Wils u 54. minuti utakmice. Hrvatski internacionalac Mario Carević je u 60. minuti smanjio na 2:1, da bi Adnan Čustović je svojim drugim golom, ovaj put iz penala u 75. minuti donio novo vodstvo Gentu. Konačnih 4:1 postavio je Lepoint u 90. minuti utakmice.

            Francuska

            Novi pogodak Pjanića

            Miralem Pjanić i Emir Spahić ponovo su blistali u francuskom prvenstvu. Pjanić je bio strijelac u pobjedi Lyona od 3:0 nad Auxereom, dok je Spahić držao odbranu Montpelliera u pobjedi 2:0 nad Sochauxom.

            Lyon je odličnom igrom savladao Auxere u gostima sa 3:0, a ponovo je odličan bio naš Miralem Pjanić, koji je odigrao svih 90 minuta utakmice. Lyon je pola posla obavio u prvom poluvremenu, i golovima Jeana Boumsonga u 30, i Jeana Makouna u 45. minuti na poluvrijeme otišao sa dva gola prednosti. Novi pogodak pao je u 66. minuti susreta, kada je mrežu domaćeg tima zatresao naš Miralem Pjanić.

            Francuska

            Emir Spahic standardno dobar

            Montpellier, našeg Emira Spahića, igra vrlo dobro na početku nove sezone. Prvu tricu Montpellier je upisao na domaćem terenu protiv Sochauxa sa sigurnih 2:0 Spahićev tim je u vodstvo došao u 60. minuti preko Coste iz penala. Na konačnih 2:0 povisio je Ait Fana u 94. minuti. Spahiće je kao i Pjanić na terenu proveo svih 90 minuta.

            sportsport

            Mustafa
            Participant
              Post count: 8282

              Hoffenheim u četvrtfinalu uz golove Salihovića i Ibiševića

              Nogometaši Bayern Münchena i Hoffenheima bez ikakvih su problema izborili četvrtfinale DFB kup uvjerljivim pobjedama.
              Foto: ReutersTako je Bayern slavio s uvjerljivih 4-0 na gostovanju kod Eintrachta u Frankfurtu, protivnika kojeg je minulog vikenda jedva s 2-1 pobijedio na Allianz Areni u prvenstvenom ogledu.

              Izveo je Louis van Gaal najjaču postavu na teren, a pobjednik je bio poznat već do poluvremena budući je Bayern dotad vodio 3-0 sa dva gola Miroslava Klosea i jednim Thomasa Müllera. U drugom se dijelu u strijelce upisao i Luca Toni.

              Hoffenheim je s 4-0 ispratio drugoligaša Koblenza, uz sjajne partije bosanskohercegovačkih reprezentativaca Sejada Salihovića i Vedada Ibiševića. Oba su igrača upisala po gol i asistenciju,.

              mirsad_d
              Participant
                Post count: 4000

                NK Zepa

                Nogometni Klub Zepa je Osnovan Pocetkom Septembra 2008 Godine u St Louis MO, USA. Glavni organizator ovog nogometnog kluba Zepe je Avdija Ivojevis is Podzeplja. Nogometni Klub Zepa se sastoji od igraca od nekoliko opstina iz Bosne i Herzegovine: Rogatica, Han Pjesak, Srebrenica,Foca, Mostar, Sarajevo, Vlasenica i naravno Zepa. Tim se sastoji od 21 igraca i 4 golmana, tako kad se organizuju turniri u malom fudbalu vode se dva tima na turnir Tim A i tim B tako da svi igraci dobijaju sansu da se pokazu.
                [img size=150]
                http://www.bosanci.net/nkzepa/images/stories/postava.jpg%5B/img%5D

                O St Louisu

                Saint Louis je najveci grad u saveznoj americkoj državi Missouri. Osnovao ga je francuski trgovac Pierre Laclede davne 1764. godine. Saint Louis je svoje ime dobio po francuskom kralju Louisu IX koji je živio u 13. stoljecu. Grad se nalazi na krajnjem istocnom dijelu Missourija, na granici sa Illinoisom, i ima populaciju od 2.8 miliona stanovnika.

                Saint Louis je bio mjesto mnogih važnih historijskih dešavanja. Nikola Tesla je ovdje po prvi put demonstrirao princip rada radio komunikacije davne 1893. godine. Jedan od najsmrtonosnijih i najdestruktivnijih tornada u historiji je zabilježen upravo ovdje, i to davne 1896. Tada je živote izgubilo 255 ljudi, a preko 1000 ih je povrijedeno.

                Posljednji tornado u Saint Louisu je zabilježen 1959. godine. Davne 1904. godine Saint Louis je bio domacin ljetnim olimpijskim igrama. Ovo je ujedno bio i prvi put održavanja olimpijskih igara u zemlji sa engleskog govornog podrucja. Nadalje, uranij koji je korišten u tzv. “Manhattan Projektu” za pravljenje prve atomske bombe je bio preraden upravo ovdje, i to davne 1942. godine.

                Saint Louis je prepoznatljiv i po drugim obilježjima, od kojih je Saint Louis Arch (poznat takode pod imenom Gateway Arch) vjerovatno najcuvenije. Arch (luk) je napravljen 1965. godine pod vodstvom finsko-americkog arhitekte Eero Saarinena. Luk je visok 192 metra (630 ft) i nalazi se na desnoj obali rijeke Mississippi. Još jedno poznato obilježje Saint Louisa je fabrika piva Anheuser-Busch, koja je treca u svijetu po obimu proizvodnje. Saint Louis je takode dom mnogim slavnim i poznatim licnostima. Neke od njih su: Miles Davis (muzicar), Michael McDonald (pjevac), reperi Nelly, Chingy i J-Kwon, pjesnici T.S. Eliot i Chuck Berry, itd. A ono po cemu je Saint Louis posebno zanimljiv nama je podatak da ovdje živi oko 50 hiljada Bosanaca i Hercegovaca.

                Mustafa
                Participant
                  Post count: 8282

                  Novi Edin Džeko mogao bi doći iz Švedske

                  Novi 21-godišnji Edin Džeko mogao bi doći iz Švedske. Prema pisanju italijanskog portala Calciomercato za ovog mladog bh. napadača Emira Kujovića, prvotimca švedskog Halmstadta, interes su pokazali mnogi klubovi, među kojima je Lazio i Wolfsburg koji želi da nađe zamjenu za Edina Džeku.

                  Kako je sve izvjesnije da će “bosanski dijamant” već u junu napustiti klub i preći u Milan, Wolfsburg kao jednu od mogućnosti razmatra i angažman “švedskog Džeke”.

                  Kujović, koji ima bh. državljanstvo, odigrao je dvije utakmice za švedsku U-21 reprezentaciju. Kujović je nedavno izrazio želju da zaigra na višem nivou, a Halmstadt za njegove usluge traži milion eura.

                  “Moj mi je menadžer rekao da me traži puno stranih klubova, što je dobro jer želim igrati u jačoj ligi. Mlad sam i još uvijek učim, ali se i osjećam spremnim”, rekao je Kujović za Calciomercato.

                  “Lazio je velik, fantastičan klub. Volim Seriju A, odgovara mojoj igri iako su u njoj najbolji odbrambeni igrači svijeta”, dodao je o ponudi rimskog kluba, osvrnuvši se potom i na usporedbe s Džekom.

                  “Jesam li ja novi Džeko? Ne znam, radije volim reći da sam novi Emir Kujović. Znam Džeku, ali u Švedskoj me, naprimjer, upoređuju s Elmanderom. Ali ja želim da me svi znaju kao Emira Kujovića”, završio je.

                  Mustafa
                  Participant
                    Post count: 8282

                    Kapiten Njemačke nema dileme, “Želim igrati za BiH!”

                    Osim kolonije bh. nogometaša u Bundesligi, mnogobrojni naši internacionalci za svoje klubove nastupaju i u nižim rangovima njemačkog fudbalskog prvenstva. Tako se u Berlinu, odnosno u berlinskoj Herthi, “kali” igrač kojega možemo smatrati vjerovatno novim Elvirom Rahimićem. Riječ je o Damiru Čoriću, defanzivnom veznom igraču koji nastupa za juniorski tim Herthe i ujedno je kapiten ovoga tima.

                    Čorić je rođen 11. maja, 1991. godine u Njemačkoj. Pored nastupa u klubu iz Berlina, Čorić je igrao i za mlađe selekcije Njemačke (U-16, U-17 i U-18) a zanimljiva činjenica je ta da je ovaj talentirani mladić bio kapiten u svim navedenim selekcijama.

                    U razgovoru za Reprezentacija.net Čorić nam otkriva kako mu je velika želja jednog dana obući dres sa grbom Bosne i Hercegovine iako ga Njemci već vide kao svog novog A reprezentativca.

                    Njegov trenutni klub “Hertha BSC U-19” se nalazi na petom mjestu njemačke juniorske lige Sjever/Sjeveroistok. Prvoplasirana Hansa iz Rostocka im bježi pet bodova. Damir ističe kako je jako zadovoljan u ovom klubu.

                    Počeo je igrati fudbal od svoje četvrte godine i prošao je sve mlađe kategorije Herthe BSC.

                    – Što se tiče moje dosadašnje karijere u ovom klubu moram reći da sam jako zadovoljan. Ovdje sam od svoje četvrte godine i u zadnje tri godine sam izborio mjesto standarnog prvotimca i ključnog igrača u timu.

                    Igrate na poziciji zadnjeg, defanzivnog veznog, je li to jedina pozicija na kojoj možete igrati, ili …?

                    – Istina je da najviše igram na toj poziciji, ali trener me povremeno stavlja i na druga mjesta u zadnjoj, defanzivnoj liniji.

                    Da li su vam sjajne igre naših reprezentativaca u Bundesligi, na neki način možda pomogle u karijeri, što se tiče statusa u klubu?

                    – Sjajni nastupi naših reprezentativaca ni u kom smislu nisu uticale na moj status u klubu, ali vjerujte da sam ponosan i sretan što naš nogomet ide uzlaznom putanjom. Mislim da bi se svaki bh građanin kako u BiH, tako i u inozemstvu trebao ponositi time.

                    Bili ste kapiten u mlađim selekcijama Njemačke, a kao jednom auslanderu u reprezentaciji, to je malo kome pošlo za rukom. Kako ste vi došli do toga ?

                    – To sam stekao isključvo svojim trudom, zalaganjem i igrama. Sami ste svjesni situacije da kao stranac u timu morate biti duplo bolji od ostalih, jer je poznato da se više preferiraju domaći igrači. Moram reći da sam dobio poziv i od njemačkog nogometnog Saveza (DFB) vezan za moju fudbalsku budućnost u dresu Njemačke, ali se nisam odazvao, jer moje srce kuca samo za Bosnu i Hercegovinu. Isto tako, dosta mi je krivo što po Njemačkoj ima dosta nas mladih igrača iz BiH, ali se niko iz Saveza naše zemlje ne brine o nama, što koriste Njemci i dijele nam pozive. Evo recimo moj slučaj je samo jedan od primjera.

                    Zvuči na neki način pomalo čudno ali NS BiH vam je nedavno uputio poziv u kamp juniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine. Došli ste ali ste se ubrzo i vratili nazad, zašto?

                    – Da dobio sam poziv od Nogometnog Saveza BiH, na koji sam se rado odazvao. Ali je vjerovatno na moju grešku došlo do nesporazuma, tako da sam se morao vratiti ali šta je, tu je. Inače, jako mi se svidjelo to što sam pozvan u kamp.

                    Koliko pratite našu reprezentaciju, vaše mišljenje o Zmajevima, koliko možemo sa novim selektorom?

                    – Reprezentaciju Bosne i Hercegovine pratim kad god imam priliku i mogućnosti. Imam jako puno obaveza prema klubu. Vidi se da naša reprezentacija igra sve bolje i bolje, a novi selektor, Safet Sušić je jednostavno legenda europskog nogometa, suvišno je bilo šta i govoriti o njemu. Vjerujem da će nas on uspjeti odvesti na veliko takmičenje, govori osamnaestogodišnji Čorić.

                    Vidite li sebe u bliskoj budućnost među Zmajevima ili možda u redovima reprezentacije Njemačke ?

                    – Napomenuo bih ponovo da moje srce kuca samo za Bosnu i Hercegovinu. I imam zaista veliku želju da zaigram za našu zemlju. Bila bi mi izuzetna čast primiti poziv za nastup za svoju domovinu. Vjerujem da ću svojim radom i zalaganjem doći do toga. Ali ako iz BiH ne pokažu interes za mene, ja ću nažalost biti primoran da igram pod zastavom Njemačke, rekao Čorić je na kraju razgovora za Reprezentacija.net portal.

                    Možda je ovo i posljednja opomena, posljednj apel po čelnike našeg Saveza, da konačno posvete pažnju mladim talentiranim igračima ili će nam po ko zna koji put, za neku drugu zemlju, protiv svoje volje, igrati “naše gore list”.

                    Izvor:Reprezentacija.net

                    Mustafa
                    Participant
                      Post count: 8282

                      Kapiten Njemačke nema dileme, “Želim igrati za BiH!”

                      Osim kolonije bh. nogometaša u Bundesligi, mnogobrojni naši internacionalci za svoje klubove nastupaju i u nižim rangovima njemačkog fudbalskog prvenstva. Tako se u Berlinu, odnosno u berlinskoj Herthi, “kali” igrač kojega možemo smatrati vjerovatno novim Elvirom Rahimićem. Riječ je o Damiru Čoriću, defanzivnom veznom igraču koji nastupa za juniorski tim Herthe i ujedno je kapiten ovoga tima.

                      Čorić je rođen 11. maja, 1991. godine u Njemačkoj. Pored nastupa u klubu iz Berlina, Čorić je igrao i za mlađe selekcije Njemačke (U-16, U-17 i U-18) a zanimljiva činjenica je ta da je ovaj talentirani mladić bio kapiten u svim navedenim selekcijama.

                      U razgovoru za Reprezentacija.net Čorić nam otkriva kako mu je velika želja jednog dana obući dres sa grbom Bosne i Hercegovine iako ga Njemci već vide kao svog novog A reprezentativca.

                      Njegov trenutni klub “Hertha BSC U-19” se nalazi na petom mjestu njemačke juniorske lige Sjever/Sjeveroistok. Prvoplasirana Hansa iz Rostocka im bježi pet bodova. Damir ističe kako je jako zadovoljan u ovom klubu.

                      Počeo je igrati fudbal od svoje četvrte godine i prošao je sve mlađe kategorije Herthe BSC.

                      – Što se tiče moje dosadašnje karijere u ovom klubu moram reći da sam jako zadovoljan. Ovdje sam od svoje četvrte godine i u zadnje tri godine sam izborio mjesto standarnog prvotimca i ključnog igrača u timu.

                      Igrate na poziciji zadnjeg, defanzivnog veznog, je li to jedina pozicija na kojoj možete igrati, ili …?

                      – Istina je da najviše igram na toj poziciji, ali trener me povremeno stavlja i na druga mjesta u zadnjoj, defanzivnoj liniji.

                      Da li su vam sjajne igre naših reprezentativaca u Bundesligi, na neki način možda pomogle u karijeri, što se tiče statusa u klubu?

                      – Sjajni nastupi naših reprezentativaca ni u kom smislu nisu uticale na moj status u klubu, ali vjerujte da sam ponosan i sretan što naš nogomet ide uzlaznom putanjom. Mislim da bi se svaki bh građanin kako u BiH, tako i u inozemstvu trebao ponositi time.

                      Bili ste kapiten u mlađim selekcijama Njemačke, a kao jednom auslanderu u reprezentaciji, to je malo kome pošlo za rukom. Kako ste vi došli do toga ?

                      – To sam stekao isključvo svojim trudom, zalaganjem i igrama. Sami ste svjesni situacije da kao stranac u timu morate biti duplo bolji od ostalih, jer je poznato da se više preferiraju domaći igrači. Moram reći da sam dobio poziv i od njemačkog nogometnog Saveza (DFB) vezan za moju fudbalsku budućnost u dresu Njemačke, ali se nisam odazvao, jer moje srce kuca samo za Bosnu i Hercegovinu. Isto tako, dosta mi je krivo što po Njemačkoj ima dosta nas mladih igrača iz BiH, ali se niko iz Saveza naše zemlje ne brine o nama, što koriste Njemci i dijele nam pozive. Evo recimo moj slučaj je samo jedan od primjera.

                      Zvuči na neki način pomalo čudno ali NS BiH vam je nedavno uputio poziv u kamp juniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine. Došli ste ali ste se ubrzo i vratili nazad, zašto?

                      – Da dobio sam poziv od Nogometnog Saveza BiH, na koji sam se rado odazvao. Ali je vjerovatno na moju grešku došlo do nesporazuma, tako da sam se morao vratiti ali šta je, tu je. Inače, jako mi se svidjelo to što sam pozvan u kamp.

                      Koliko pratite našu reprezentaciju, vaše mišljenje o Zmajevima, koliko možemo sa novim selektorom?

                      – Reprezentaciju Bosne i Hercegovine pratim kad god imam priliku i mogućnosti. Imam jako puno obaveza prema klubu. Vidi se da naša reprezentacija igra sve bolje i bolje, a novi selektor, Safet Sušić je jednostavno legenda europskog nogometa, suvišno je bilo šta i govoriti o njemu. Vjerujem da će nas on uspjeti odvesti na veliko takmičenje, govori osamnaestogodišnji Čorić.

                      Vidite li sebe u bliskoj budućnost među Zmajevima ili možda u redovima reprezentacije Njemačke ?

                      – Napomenuo bih ponovo da moje srce kuca samo za Bosnu i Hercegovinu. I imam zaista veliku želju da zaigram za našu zemlju. Bila bi mi izuzetna čast primiti poziv za nastup za svoju domovinu. Vjerujem da ću svojim radom i zalaganjem doći do toga. Ali ako iz BiH ne pokažu interes za mene, ja ću nažalost biti primoran da igram pod zastavom Njemačke, rekao Čorić je na kraju razgovora za Reprezentacija.net portal.

                      Možda je ovo i posljednja opomena, posljednj apel po čelnike našeg Saveza, da konačno posvete pažnju mladim talentiranim igračima ili će nam po ko zna koji put, za neku drugu zemlju, protiv svoje volje, igrati “naše gore list”.

                      Izvor:Reprezentacija.net

                      Mustafa
                      Participant
                        Post count: 8282

                        Zehra švedska atletska nada

                        Na atletskim takmičenjima šrirom Skåne regije u posljednje tri godine dobrim rezultatima pažnju na sebe sve više skreće Bosanka po korijenima 17-godišnja Zehra Jusupović, koja nastupa u nekoliko disciplina – trčanju, skoku udalj i skoku uvis.
                        Posljednjeg januarskog vikenda susreo sam je u ”Baltiska hallen” u Malmöu, na jednom od brojnih takmičenja. Trčala je na 60 metara i 60 metra s preponama, a svesrdno su je bodrili roditelji Hasib i Hidajeta, te porodica Seje Hodžića.
                        – Rođena sam, veli, 5. septembra 1992. u Brömölli, gdje i živimo nakon dolaska mojih roditelja 1990. godine iz Han Pijeska. Babo Hasib radi u Fabrici izolatora ”IFÖ ceramic”, mama Hidajeta je medicinska sestra i šefica u bolnici u Kristianstadu. Imam još mlađeg brata Harisa, 9. razred, igra fudbal za ”IFÖ- Bromölla”, uz to bavi se plivanjem i rukometom.
                        – Šta ti radiš?
                        – Idem u gimnaziju u Kristianstadu, 2. razred Söderportskolan.
                        – Od kada se baviš sportom?
                        – Od malih nogu. Prvo sam trenirala gimnastiku pet i plivanje devet godina, da bih se atletikom počela baviti u ljeto 2006. Nakon nekoliko mjeseci treniranja počela sam se takmičiti, krenulo je jako dobro. Postigla sam zavidne rezultate u skoku uvis, skoku udalj, trčanju na100 i 200 metara i 100 metara s preponama vani, te 60 metara s preponama u dvorani.
                        Na svim većim takmičenjima bila sam na pobjedničkom postolju. Na Prvenstvu Skånea pobjeđivala sam na 60 metara i 100 metara s preponama, a u skoku udalj više godina zaredom. Na Švedskom prvenstvu za juniore 2009. bila sam četvrta na 100 metara s preponama, da bi na školskom švedskom prvenstvu pobijedila na 100 metara s preponama sa vremenom 14.66 sekundi, a u skoku udalj zauzela drugo mjesto sa preskočenih 5.78 metara.
                        – Krenulo je s uspjesima i u ovoj godini?
                        – Da, pobijedila sam na 60 metara s preponama na takmičenjima u Lundu (9.15 sekundi) i Karlskroni (9.00 sekundi), da bi na ”Palas takmičenju” rekord na ovoj stazi povisila na 8.90. Pobijedila sam, narvno, i u Kristianstadu. Sad se pripremam za zadnji vikend u februaru kada je vrhunac svih dvoranskih takmičenja – Švedsko juniorsko prvenstvo, u Malmöu. Nadam se uspjehu na 60 metara s preponama, jer je to moja ponajbolja disciplina. Što se tiče takmičenja vani biće ih puno od Malmöa do Stockholma, a Švedsko juniorsko prvenstvo održaće se u Västeråsu.
                        – Za koju se ekipu takmičiš?
                        – Za Atletski klub ”Åhus FIK”, koji se plasirao u najviši rang takmičenja za žene u Švedskoj – ”Elitserien”, gdje ćemo pokušati da uz dobre rezultate ostanemo u toj elitnoj ligi.
                        – Šta planiraš?
                        – Da postanem prvakinja Švedske i da se što više razvijam u kvalitetnu sportašicu. Jednog dana nadam se da ću nastupati i za reprezentaciju BiH. Želim da završim za fizioterapeuta. Bosanski učim od malih nogu, kako kući tako i u školi. Imam mnogo drugova i drugarica sa kojima provodim slobodno vrijeme, mada ga nemam dovoljno zbog puno treninga i obaveza u školi, ali kad god možemo – nađemo se uz našu muziku, kaže Zehra Jusupović, atletska nada Švedske.

                        Mustafa
                        Participant
                          Post count: 8282

                          IBRIČIĆ, ZEC, ALISPAHIĆ I ŠEHIĆ POGODILI

                          Odigrano je sedam utakmica 19. kola 1. HNL, u kojima su naši igrači imali veoma dobar učinak. Ibričić, Zec, Alispahić i Šehić su bili strijelci za svoje momčadi.

                          Dolaskom na mjesto trenera Hajduka iskusnog Stanka Poklepovića, promijenila se i igra splitskog kluba. Za razliku od Reyinih 1:0 pobjeda, Hajduk je pod vodstvom Poklepovića u dvije utakmice zabio osam golova. Danas je Hajduk slavio u Zaprešiću kod Intera sa 3:0. Ivan Strinić je u prvom poluvremenu donio Splićanima prednost, a u nastavku utakmice najbolji igrač meča Senijad Ibričić s dva gola postavlja konačnih 3:0.

                          Uspješan vikend su imali naši igrači i u drugom dalmatinskom klubu. Mehmed Alispahić i Ermin Zec su bili strijelci u gostujućem remiju Šibenika kod Slaven Belupa (2:2). Matijas Delić je prvi pogodio za Belupo, naši u Šibeniku su preokrenuli, a bivši štoper Posušja Kaja Rogulj u 45. minuti poravnao na konačnih 2:2.

                          Na Kantridi su Rijeka i Cibalia podijelili bodove odigravši 1:1. Vinkovčani su golom Željka Malčića iz 13. minute vodili, a bod domaćem timu je osigurao mladi veznjak Sandi Križman u 73. minuti.

                          Varteks se nalazi u teškoj situaciji, klub je skoro pred gašenjem, a dodatnu sol na ranu im je stavila Istra današnjom pobjedom u Varaždinu 2:0. Anđelković je u 64. minuti načeo mrežu domaćih, a konačnih 2:0 postavio je naš Asim Šehić u 72. minuti.

                          sportsport

                          Mustafa
                          Participant
                            Post count: 8282

                            IBRIČIĆ, ZEC, ALISPAHIĆ I ŠEHIĆ POGODILI

                            Odigrano je sedam utakmica 19. kola 1. HNL, u kojima su naši igrači imali veoma dobar učinak. Ibričić, Zec, Alispahić i Šehić su bili strijelci za svoje momčadi.

                            Dolaskom na mjesto trenera Hajduka iskusnog Stanka Poklepovića, promijenila se i igra splitskog kluba. Za razliku od Reyinih 1:0 pobjeda, Hajduk je pod vodstvom Poklepovića u dvije utakmice zabio osam golova. Danas je Hajduk slavio u Zaprešiću kod Intera sa 3:0. Ivan Strinić je u prvom poluvremenu donio Splićanima prednost, a u nastavku utakmice najbolji igrač meča Senijad Ibričić s dva gola postavlja konačnih 3:0.

                            Uspješan vikend su imali naši igrači i u drugom dalmatinskom klubu. Mehmed Alispahić i Ermin Zec su bili strijelci u gostujućem remiju Šibenika kod Slaven Belupa (2:2). Matijas Delić je prvi pogodio za Belupo, naši u Šibeniku su preokrenuli, a bivši štoper Posušja Kaja Rogulj u 45. minuti poravnao na konačnih 2:2.

                            Na Kantridi su Rijeka i Cibalia podijelili bodove odigravši 1:1. Vinkovčani su golom Željka Malčića iz 13. minute vodili, a bod domaćem timu je osigurao mladi veznjak Sandi Križman u 73. minuti.

                            Varteks se nalazi u teškoj situaciji, klub je skoro pred gašenjem, a dodatnu sol na ranu im je stavila Istra današnjom pobjedom u Varaždinu 2:0. Anđelković je u 64. minuti načeo mrežu domaćih, a konačnih 2:0 postavio je naš Asim Šehić u 72. minuti.

                            sportsport

                            Mustafa
                            Participant
                              Post count: 8282

                              DŽEKO DVA PUTA POGODIO MREŽU BOCHUMA

                              Sjajnu golgetersku seriju reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko nastavio je i danas u susretu Bundeslige između Wolfsburga i Bochuma.

                              Koliko Zvjezdan Misimović znači za igru Wolfburga moglo se vidjeti u prvom poluvremenu današnjeg susreta prvaka Njemačke protiv Bochuma, koji je poveo protiv Vukova preko Freiera u 28. minuti. Prvih 45 minuta Vukovi nikako nisu mogli pronaći svoju igru, ali su u nastavku sve naplatili.

                              Edin Džeko izjednačio je na 1:1 sjajnim udarcem, na asistenciju Marcela Schafera u 60. minuti, a vodstvo Wolfsburgu donio je Nigerijac Obaefmi Martins u 75. minuti. Džeko se po drugi put upisao u listu strijelaca u 79. minuti, realiziravši najstrožu kaznu za 3:1. Sjajno drugo poluvrijeme Wolfsburga okrunio je rezervista Santana za 4:1 u trećoj minuti sudijske nadoknade.

                              Stuttgart je nastavio sa sjajnim igrama, osvojivši bod u Bremenu kod Werdera i pri tom propustivši dva gola prednosti. Pogrebnyak je doveo Švabe u prednost u 15. minuti, da bi na 2:0 povisio Khedira tri minute prije odlaska na odmor. Prvi gol za Werder u 75. minuti postigao je Hugo Almeida, da bi osam minuta prije kraja konačnih 2:2 postavio veteran Thorsten Frings sa bijele tačke.

                              Lider Bundeslige, minhenski Bayern, nije uspio odnijeti bodove iz Koelna, remizirivaši sa istoimenim domaćinom 1:1. Lucas Podolski, nekadašnji napadač Bayerna, doveo je Koeln u prednost, a konačnih 1:1 bilo je djelo Bastiana Schweinsteigera.

                              Mustafa
                              Participant
                                Post count: 8282

                                DŽEKO DVA PUTA POGODIO MREŽU BOCHUMA

                                Sjajnu golgetersku seriju reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko nastavio je i danas u susretu Bundeslige između Wolfsburga i Bochuma.

                                Koliko Zvjezdan Misimović znači za igru Wolfburga moglo se vidjeti u prvom poluvremenu današnjeg susreta prvaka Njemačke protiv Bochuma, koji je poveo protiv Vukova preko Freiera u 28. minuti. Prvih 45 minuta Vukovi nikako nisu mogli pronaći svoju igru, ali su u nastavku sve naplatili.

                                Edin Džeko izjednačio je na 1:1 sjajnim udarcem, na asistenciju Marcela Schafera u 60. minuti, a vodstvo Wolfsburgu donio je Nigerijac Obaefmi Martins u 75. minuti. Džeko se po drugi put upisao u listu strijelaca u 79. minuti, realiziravši najstrožu kaznu za 3:1. Sjajno drugo poluvrijeme Wolfsburga okrunio je rezervista Santana za 4:1 u trećoj minuti sudijske nadoknade.

                                Stuttgart je nastavio sa sjajnim igrama, osvojivši bod u Bremenu kod Werdera i pri tom propustivši dva gola prednosti. Pogrebnyak je doveo Švabe u prednost u 15. minuti, da bi na 2:0 povisio Khedira tri minute prije odlaska na odmor. Prvi gol za Werder u 75. minuti postigao je Hugo Almeida, da bi osam minuta prije kraja konačnih 2:2 postavio veteran Thorsten Frings sa bijele tačke.

                                Lider Bundeslige, minhenski Bayern, nije uspio odnijeti bodove iz Koelna, remizirivaši sa istoimenim domaćinom 1:1. Lucas Podolski, nekadašnji napadač Bayerna, doveo je Koeln u prednost, a konačnih 1:1 bilo je djelo Bastiana Schweinsteigera.

                                Mustafa
                                Participant
                                  Post count: 8282

                                  Zovu me opet u Obalu Slonovače, ali neću ni da mi daju cijelu Afriku

                                  Da je ostao selektor, sada bi po snimao reprezentativce Portugala i Brazila, koji su u grupi sa Obalom Slonovače. Nažalost, politika je učinila svoje. Nakon impresivnog skora od 26 utakmica i samo dva poraza, Vahid Halilhodžić je morao odstupiti sa pozicije selektora Obale Slonovače. U petak je Vaha sa bratom Enom, koji je bio vrstan nogometaš, ali u sjeni poznatije braće, te sa dugogodišnjim prijateljem Rešom bio u Sarajevu.

                                  – Zovu me nazad za selektora Obale Slonovače. Ne bih da mi daju cijelu Afriku. Otišao sam zbog politike. Predsjednik me žrtvovao radi izbora. On je obećao trofej na Afričkom kupu nacija, kako bi dobio izbore. Kad nismo uspjeli, došlo je do razlaza. Teško sam to primio, emotivno me to potreslo, jer mi igrači i danas šalju sms poruke. Žale što sam otišao, jer znaju da bi bili hit na Svjetskom prvenstvu u Africi – izjavio je za «San» popularni Vaha.

                                  Ne želi se zalijetati, odmara, prati nogometna dešavanja u svijetu.

                                  – Kad nekog uzmem bit će to klub koji će igrati Ligu prvaka, gdje ću raditi tri četiri godine.

                                  Raduje se što je reprezentacija dobila kvalitetnog stručnjaka i karakternog čovjeka. Kojeg Vaha jako dobro poznaje.

                                  – Safet Sušić je pošten, korektan i vrijedan čovjek kakvi su rijetkost. Nikog od njega ne može zaboljeti glava. O svima govori korektno. Što je jako bitno, Pape nije trener ni čovjek kojeg ne neko može kupiti. Nadam se da će odvesti BiH na evropsko prvenstvo.

                                  Bh. stručnjak misli da možemo i do prve pozicije u grupi.

                                  – Ne treba praviti impretativ igračima i selektoru, ali ne trebamo se ni potcjenjivati. Šta god urade Francuzi na SP u Južnoj Africi, Domenek neće ostati selektor. Treba ići na prvo mjesto, jer su Francuzi u krizi, nemaju kolektivni duh kakav je krasio generaciju iz «98». Godine – kazao je Halilhodžić za «San».

                                  S.S.

                                  Pjanić me podsjeća na Baku

                                  Vaha je komentirao igru Miralema Pjanića.

                                  – Miralem napreduje iz utakmice u utakmicu. Podsjeća me na Baku Sliškovića, koji je bio brži, eksplozivniji od Pjanića, ali Miralem ima brzu reakciju, dobar šut, odličan pregled igre. Skroman je, tek mu je dvadeset godina, postaje oslonac jednog jakog Liona – u superlativima govori Halihodžić.

                                  SAN

                                Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 68 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.