Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 57 total)
  • Author
    Posts
  • Anonymous
      Post count: 2088

      Celavi,bezobrazni,drski i jos mnogo toga loseg remzija kadric.:P

      Mustafa
      Participant
        Post count: 8282

        Galibe, dijaspora i njeno glasanje su posebna prica.

        Sjecam se tih prvih poslijeratnih glasanja kada su u klubovima “danonocno” ispunjavali zahtijeve za registracijama, gdje su formirani i pokretni timovi koji su isli starijim osobama i pomagali im oko komplikovane regeistracije, i ostale administracije.
        Tada su i politicari dolazili ili se obracali putem raznih dopisa itd, davana su razna obecanja samo da se glasa: Kule i gradovi… I sta su ti ljudi dobili, prazan obecanja.
        Dijaspoere se samo sjete kada je glasanje…
        I Onda je razumljivo sto je glasacko tjelo sa nekoliko stotina hiljada glasaca spalo na 20-tak hiljada…..

        Sdruge strane nikoga nebrine

        – sto ce nekoliko stotina hiljada nasih ljudi ostati bez drzavljanstva

        – sto nedaju Ministarstvo za dijasporu

        – a usluge u ambasadama koja pored svoje diplomatske misije bi trebala biti i usluzni servis – usluge su to da ti se zanebesa – samo da nas ogule, gdje obicna potvrdica kosta od 100 KM pa navise a da ti ne govorim o nekim komplikovanijim i slozernijim potvrdama, pasos kosta oko 300 KM i u zadnjih 10 godina izgled pasosa su mjenjali 3-4 puta tako da skoro ni jedan pasos nije dozivio da sam od sebe istekne nego si duzan poslije 1-2 godine vaditi drugi. Evo sad su opet izmislili novi tako da sa ovm trendom nastavljaju samo mislim da ce ovaj novi zbog tehnologije biti skuplji bar 100-200 KM dok isti ti pasosi u BiH kostaju 25 KM (ako nije poskupilo)…

        – a posebna je prica samog odnosa Bosanaca i Hercegovaca prema bh. drzavljanima koji sticajem okolnosti ne zive u svojoj drzavi…..!!!

        [i][b]NEGO da te priupitam posto mene isto pitaju a nisam bas informisan… Za Srebrenicu znam da su dobili da glasaju svi Srebrenicani bez obzira gdje su u BiH i vani (registrovani/prijavljeni) da mogu glasati za Srebrenicu…
        Sta je sa drugim gradovima npr Rogaticani koji su prijavljeni u Visokom, Sarajevu, Zenici mogu li oni glasati za Rogaticu (ja mislim da nemogu ali mi ti potvrdi kako bih ja prenio dalæje) Selam[/b][/i]

        purak
        Participant
          Post count: 484

          KerimH59 napisao:

          Celavi,bezobrazni,drski i jos mnogo toga loseg remzija kadric.:P

          :huh: Ja ga poznam od prije kao smirenog,dostojanstvenog,bogobojaznog i prijatnog covjeka,…….a jes celav.:)

          Mustafa
          Participant
            Post count: 8282

            purak napisao:

            KerimH59 napisao:
            [quote]Celavi,bezobrazni,drski i jos mnogo toga loseg remzija kadric.:P

            :huh: Ja ga poznam od prije kao smirenog,dostojanstvenog,bogobojaznog i prijatnog covjeka,…….a jes celav.:)[/quote]

            Slazem se sa Purkom i ja ga poznajem ovakog. On je ako mozemo tako reci piun svoje stranke i nije on taj koji odlucuje i kako kaze Kerim trazi vece plate nego je to sigurno stranacki dogovor. A naravno da su im plate dobre i prevelike i ovakve kakve su sada i o tome se moze diskutovati.’

            Nazalost i on se lijepo ukllopio u sivilo nase politicke scene ….

            purak
            Participant
              Post count: 484

              Ni bez njeg nebi sivilo bilo nimalo manje,al kosto kazes Mustafa,mora neko biti “pijun”,a stanje kako je,bolje i to nego cekati hocel te ko zovnuti u nadnicu,ili ti nedaj Boze po kontejnerima roviti.Trebamo ipak biti sretni pa imamo rogaticana i tu “u vrhu”,a doci ce ako Bog da i bolja vremena.Ipak mislim da Remzija nije los covjek,ali “druzba je druzba,a sluzba,sluzba”

              Mustafa
              Participant
                Post count: 8282

                purak napisao:

                Trebamo ipak biti sretni pa imamo rogaticana i tu “u vrhu”,a doci ce ako Bog da i bolja vremena.Ipak mislim da Remzija nije los covjek,ali “druzba je druzba,a sluzba,sluzba”

                Nije da nekoga branim ili podrzavam ali mislim da Remzioja niti je bolji niti je gori od drugih na nasoj politickoj sceni.

                Vjerovatno zato sto je iz Rogatice, a uz to ga jos i znamo – mozda nam zato i smeta.

                Pitam se da je na Remzijinom mjestu npr. Sead iz Foce, Ibrahim iz Visegrada, Sulejmen iz Cajnica ili mozda Milan iz Rudog da li bi nam ovoliko smetao….

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  Srebrenica je izuzetak i to samo za ove izbore.
                  Ne krivim ja dijasporu vec nase politicare koji nas vode. Najmanje u svemu ovome ste vi krivi. Stoka koja nas predstavlja je glavni krivac.
                  VIDJECETE DA CE SE MOJA PREDVIDJANJA OSTVARITI.
                  Za razliku od mnogih ja u ovoj drzavi i zivim solidno. Ali nema ovdje selameta zadugo. Sumnjam da ce ga ikad i biti.
                  [b]Po prvi put necu izaci na izbore jer necu da ucestvujem u lopovlucima jednih, drugih i trecih i komadanju drzave.
                  [/b]

                  Anonymous
                    Post count: 2088

                    Vidis Purak i ja sam mislio da je posten i bogobojazan (remzija k.) ali nije. Jer da jeste, bojao bi se bar Boga. Treba biti bezobrazan, drzak, pokvaren… pa traziti vece plate koje NISU zaradili, pa cak ni onoliko koliko sada imaju. L O P O V I!

                    Anonymous
                      Post count: 2088

                      Druzba je druzba, a sluzba je sluzba????????? Da nije zalosno bilo bi smijesno.:laugh: :laugh: :angry: :angry: :angry:
                      Rece Mustafa, da je neko “pijun”. Svi su “oni pijuni” koji rade za svoj i samo za svoj djep. Ne zanimaju ih penzioneri, invalidi, demobilisani borci, ma niko ih ne zanima. Nikog ne vole, sem sebe i pare koje nisu zavrijedili.
                      Znaju oni da vise nikad nece biti izabrani od ljudi koji su ih birali i zato zele da sto vise “IZMUZU” ovu sirotinju.
                      Jeste, pada mi jos teze sve ovo, bas zato sto je “Rogaticanin”. Bilo bi mi tesko i da nije. Smetalo bi mi da je bilo ko, pa i da je moj sin, jos bi dobio po nosu za svoj bezobrazluk.:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

                      Irfan-tekija
                      Participant
                        Post count: 681

                        Meni upravo tesko pada sto je taj Remzija Rogaticanin ,a nista
                        ama bas nista nije uradijo za ” svoj Grad”. Dobro neko rece, uradijo je samo za sebe. Obezbjedio je sigurnu i dobru penziju, od par hiljada maraka, rijesio je svoju egzistenciju i dobro je unovcio. Regres za ovu godinu podijelice od 700 do 1417 km. na vama je da sudite koliko je vama u dijaspori pomogao. Za Rogaticu definitivni nije nista ucinio i Rogatica je prodata u bescijenje.

                        Zambi
                        Participant
                          Post count: 898

                          Pobogu ljudi,pa nije valjda da je Remzija Kadrić Bosna i Hercegovina,jer Vi smatrate i posmatrate svoju rođenu Bosnu kroz lik jedne osobe,mislim da duboko griješite.Razmislite malo.Možeteli pokušati dokučiti šta će se desiti sa nama ako neizađete na izbore,nemožete.Vas neinteresuje Bosna,zaboravili ste svoj narod,zaboravili ste odakle potičete,znam tamo negdje je Vama lijepo,halalosum nekaje,ali nas pustite da se rahat patimo,jer smo to navikli.Živi i zdravi bili svi moji Rogatičani širom svijeta.

                          webmaster
                          Keymaster
                            Post count: 3712

                            Ni jedan srbin niti hrvat nece po svojima opaliti ko Bosnjak…

                            Glasati se mora, pa makar bili svi “lopovi” glasaj za muslimana lopova jer je on za interese Bosnjaka bolji od srbina lopova!

                            Ja stvarno ne mogu da shvatim ovakvo razmisljanje, poziv da se ne izadje na izbore je poguban za Bosnjake…

                            Ali “nazor” se ne moze, Bosnjacima ce biti upravo onako “kakvi smo” pa bujrum!

                            purak
                            Participant
                              Post count: 484

                              KerimH59 napisao:

                              Vidis Purak i ja sam mislio da je posten i bogobojazan (remzija k.) ali nije. Jer da jeste, bojao bi se bar Boga. Treba biti bezobrazan, drzak, pokvaren… pa traziti vece plate koje NISU zaradili, pa cak ni onoliko koliko sada imaju. L O P O V I!

                              Da mi je samo Kerime znati za jednu zemlju na svijetu gdje su politicari posteni,odmah bi se pokupio i u nju uputio.Nema je Kerime…nije to samo u Bosni,al istina u Bosni je malo izrazenije jer je rat unazadio ekonomiju,industriju,nema se posla,da ljudi rade i zarade,da ne moraju cekati ni na cija obecanja,jer od njih se ne zivi….a da ne pricamo o invalidima,demobilisanim borcima,penzionerima i ostalim,pa mnoge evropske zemlje bez ikakvih posljedica nereda,rata,prirodnih katastrofa…da se nadje sa tolikim brojem ljudi za neophodnu pomoc ufatila bi se za glavu,a ne jedna Bosna unistena,”podjeljena”.Situacija jeste teska,preteska,al ni ovo sto nam govoris da su svi lopovi,nije nikome ne poznato,samo sto ja eto ne mogu da se slozim s tim pripisivanjem licnih osobina kroz neku funkciju,kojom se taj Remzija bavi.Eto jes lopov zato sto je politicar,pa i ako ne budu izabrani,doci ce neki drugi “friski”,da opljackaju ako sta ostane iza ovih,al narod je uvjek tu i ceka.A sta ce docekati…..,vrijeme ce pokazati.Kosto rece Web,truditi se kolko se moze,pa ce ako Bog da i biti onako kakvi smo,a fini su Bosnjaci ljudi ite kako.

                              Irfan-tekija
                              Participant
                                Post count: 681

                                Evo procitah sve napisano na ovu temu, i nigdje ne procitah da neko poziva bilo koga da ne izadje na izbore. Galib je dao samo svoje misljenje, i odmah paljba. A upravo je dijaspora ta koja ne glasa, gospodo statistika je ne umoljiva. Ja zapravo i neznam vijecnike u Rogatici, ali znam da vise od sezdeset posto Rogatice je prodato ili zamjenjeno i znam da ni jedan od tih poslanika ne zivi u Rogatici. Ja razumijem Zambijev strah, ali Zambi svi mi koji zivimo van Rogatice mi imamo neke druge adrese i nemozemo glasati za Rogaticu (nazalost) ali moze dijaspora koja je nazalost pasivna.

                                Zambi
                                Participant
                                  Post count: 898

                                  Jasno mi je to Irfane,ali nije to jasno našim sugrađanima da je čaršija upravo u njihovim rukama,ja opet kažem neka su mi svi živi i zdravi pa kako hoće,ali mislim da ima dovoljno vremena da razmisle i donesu odluku da izađu na izbore i sačuvaju našu Bosnu i našu Rogaticu.

                                Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 57 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.