Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 296 total)
  • Author
    Posts
  • Kaza
    Keymaster
      Post count: 6138

      Rijeci hvale svima koji su ucestvovali u ovoj akciji uredjenja i zagradjivanja mezarja Šehovina.

      Lijepo je vidjeti uredjena i zagradjena nasa mezarja u Rogatici.

      Mahira
      Participant
        Post count: 10

        Galibe tebi i svima drugima koji su odvojili vrijeme i trud da se ova akcija privede kraju samo rijeci pohvale sellam svima Mahira

        Teva
        Participant
          Post count: 8872

          Rogatica 31-07-2009

          Niz Rogaticu

          :)

          Kaza
          Keymaster
            Post count: 6138

            Teva za brzu voznju kroz grad i crveno svjetlo 4 punkte u Flensburgu:laugh: :laugh:

            mirsad_d
            Participant
              Post count: 4000

              Svaka čast Teva, super je, sve se super vidi. Još nam trebaju videa po ulicama.

              Teva
              Participant
                Post count: 8872

                Znas da sam Mirsade o tome razmisljo vozikajuci se Gracanicom.
                Kaza, bio sam ushicen da sve pokazem Zengi pa zato i malo brzha voznja pa i crveno.
                A mozda mi je malo i sunce udaralo u oci.B)
                Ma ovi sa zapada (zapadno od Sarajeva Hadzici) su slabo isli dalje od Kozije cuprije, pa reko da vide.:)

                Mustafa
                Participant
                  Post count: 8282

                  Oplošće (Rogatica), avgust 2009

                  FOTO: Dr. N. Stitkovac

                  Teva
                  Participant
                    Post count: 8872

                    Rogatica 31-07-2009

                    Kad vec postavih onaj video – Niz Rogaticu – da onda nastavim i dalje po Rogatici.
                    Okrenuvsi auto vratismo se do autobuske stanice i najednom donesosmo odluku, ja i Zenga, da ipak prvo odemo malo na moje imanje na Biljinovcu i da se malo provozamo po mahalama Gracanice. Na Biljinovcu smo malo uredili mezare mog dzede Salihbega Cengica, njegove tetke i moje nene Izete koju smo svi zvali Hamma. Cudio sam se kako mezari nisu zarasli u korov osim sto su po njima rasle divlje kupine. Odlucismo da ih povadimo sa korijenima i tad otkrismo da je na mezarima sloj rizla (kamencica) debeo nekih dvadesetak centimetara. Zato korov nije mogo da raste. Kruska Zucka sazrela pa se popeh da stresem za pojesti i jednu kilu za ponijeti da probaju moji u Hadzicima. Neko ju je zapalio iznutra ali je ipak rodila.
                    Odatle se provozasmo mahalama Gracanice i vozeci se niz moju mahalu vidim radi bager na kuci rahmetli Alije Bradarca. Stanem i vikem: Imal Pike, kad mi se on javi. Parkiram i izadjemo da se poselamimo. Bijase tu i njegova seka Mensudija kao i ovaj iz Masovicevog tima za trazenje nestalih osoba. Nisu nista nasli. Ipak je izgleda tacna ona da su cetnici kasnije ubijeni narod vukli dole na Tekiju kod kuce rahmetli Murisa Garagica. Tu ili su ih zapalili ili nekud odvukli, postoje dvije verzije price.
                    Odatle odemo pred Irfinu rostiljnicu da istovarimo sokove koje smo povukli od Irfe iz Sarajeva. Parkiramo preko puta i krenemo uz carsiju. Navratimo kod Zambija u opstinu, zavrsimo poso i onda prohodamo do Baste. Poslije se vratimo u rostiljnicu da rucamo i cekamo da bude vrijeme dzumi. Vec smo odlucili da necemo ici u dzamiju na dzumu nego da napravimo jedan video zapis i onda picimo kod Pede na Bijele Vode.
                    A na dzumu sledeci petak ako Bog da..:)


                    Porodicno mezarje


                    Nakon 18 godina ponovo sam jeo kruske Zucke


                    Pika i Mensi traze posmrtne ostatke ubijenog oca Alije.


                    Ispred kina ko nekad


                    Ispred Zimiceve radnje


                    Cevapi kod Irfe

                    :)

                    Teva
                    Participant
                      Post count: 8872

                      Rogatica 31-07-2009

                      Ezan (video zapis)

                      Ko je reko semafor ? :woohoo:

                      :)

                      Teva
                      Participant
                        Post count: 8872

                        31-07-2009

                        Tvicina hair voda

                        Nalazi se s desne strane ceste prije same krivine iza koje se izlazi na raskrsce u selu Kukavice. Koji se putnik namjernik u ona mirna vremena a Bogami i danas nije mahsuz zaustavio na ovoj hair vodi da plakne ruke i popije koji gutljaj hladne vode. Tako se i ja i Zenga napustajuci Rogaticu u pravcu Gorazda zaustavismo. Nije da smo bas zacas ozednili od onije Irfinih “sarajevskih” cevapa ali na onaku dobru podlogu leze ko ista nekoliko gutljaja.
                        Iako su po cesmi skrabali oni sto u njima jos uvijek cuci umjetnicki talenat uspjedosmo procitati sta je birvaktile, podizuci ovu hair vodu, svojom rukom napiso ovaj dobrocinitelj:

                        [b]13. 5. 1983 pravio vodu Tvica Salko Kukavice
                        Strogo zabranjeno bacanje otpatka u korito [/b]


                        Tvicina hair cesma

                        :)

                        Teva
                        Participant
                          Post count: 8872

                          Rogatica 31-07-2009

                          Od Kukavica do Sastavaka

                          Teva
                          Participant
                            Post count: 8872

                            31-07-2009

                            Popodne na Bijelim Vodama

                            I tako vozeci se dalje kanjonom Prace pa onda uz Drinu, ja i Zenga, stigosmo u Gorazde. Kratko se zadrzasmo i onda odemo gore do Vitkovica. Cilj nam je bio nas kamenorezac Suad Ajanovic. Treba mi da se dogovorimo da zamijeni nenin mi nisan koji je ostecen i polomljen. Nismo mu imali broj mobitela pa tako smo stigli nacoravo. Nadjosmo radnju i udarismo na zakljucana vrata. Kontam ko bi i radio po ovakoj vrelini. Na vratima nadjosmo broj mobitela i okrenuh ga odmah. Javi se Suad govoreci mi da se nalazi trenutno u Rogatici…

                            Sjedosmo u auto i nazad prema Gorazdu i dalje uzbrdo za Bijele Vode. Vozimo polahko i uzivamo u pogledu zaustavljajuci se cesto. Ljepota ziva gledati odozgo na Gorazde i dole niz jezero prema Kopacima i Ustipraci.
                            Svratismo malo gore i kod onih ratnih trofeja, tenkova i ostalog orudja, a domalo i na hair vodu koju su podigli rogaticki borci svojim poginulim sugradjanima. Zenga odusevljen ljepotom svega sto je vidio u ovom danu.
                            I evo nas kod Pede na Bijelim Vodama. Sjedi za stolim ispred restorana u hladu, ko da naas ceka. Poselamimo se a Peda iznenadjen me pita jel to jos nisam otiso nazad u Holandiju. Ja se smijem govoreci mu da jesam ali da sam se zazelio ljepote Bijelih Voda, i evo me opet. Vicem Zengi da nas slika jednom jer sam u maju kritikovan, od strane moje rodice iz Chikaga, da je to sve lijepo ali nema Pede ni na jednoj slici.
                            Ostadosmo citavo popodne i kad dan poce da se pretvara u vece poselamismo se i, ja i Zenga, krenusmo polahko put Hadzica preko Prace i Sarajeva…:)


                            Dva Nedima


                            Pogled na restoran i bungalove iznad


                            Pogled na bastu sa terasama ispod


                            Pogled na bazen i terase okolo njega


                            Pogled na bungalove pored i novoizgradjeni hotel iza njih

                            A sledeceg petka, ako Bog da, opet za Rogaticu…

                            :)

                            Anonymous
                              Post count: 2088

                              Danas smo Avdaga, Avdo Hodžić i ja bili za Hridom i čistili mezarja.
                              Očišćeni su mezari i prostor oko njih.
                              1. Džebo (Avdo) Muharem
                              2. Čolić Senad-Buco
                              3. Hasečić (Ibrahima) Fadil
                              4. Krajina (Adema) Ramiz
                              5. Krajina Paša
                              6. Vražalica Omer
                              7. Pašić Ibrahim-Sreski
                              8. Muhić (Ešrefa) Senad
                              9. Nalbantić Mehmed-Memo
                              10. Kujović Mulija
                              11. Pešto (Hivze) Abdulah-Agan
                              12. Pešto (Hivze) Mustafa
                              13. Piljević (Osmana) Avdo
                              14. Pešto Subhija
                              15. Kazić (Osmana) Rasim
                              16. Pezo (Avdije) Muhamed
                              17. Pezo Ziba
                              18. Pezo (Mehe) Avdija
                              19. Pezo (Avdije) Ramiz
                              20. Dizdarević (Smaje) Nusret
                              21. Dizdarević Selima
                              22. Mujčinović Nedžib
                              23. Kulić Mula-Mila
                              24. Muhić Hasiba rođ. Mešanović
                              25. Čolić (Sulje) Halid
                              26. Nalbantić rođ. Hadžić Zenura
                              27. Hanušić Edhem
                              28. Branković Nezira
                              29. Pavica (Ibrahima) Zahid
                              30. Suljagić Kemal
                              31. Zagorica (Huse) Mušan
                              32. Branković (Fadilbega) Mustafa
                              33. Hodžić (Hasečić) Čamila
                              34. Šehić (Akšamija) Nura
                              35. Salan Naza
                              36. Hrelja (Kazić) Dževahira
                              37. Zolotić (Lihić) Šefka
                              38. Bukva Husein
                              39. Hanušić (Edhema) Elmedina
                              40. Alimanović Murat
                              41. Vatreš Nihad
                              42. Harbinja Rahima
                              43. Plećo (Kraina) Kadira
                              44. Pršeš (Mehe) Asim
                              45. Kazić (Mehmeda) Asim
                              46. Omerbegović Hamdo
                              47. Kazić (Mehmeda) Osman-Oco
                              48. Lihić (Osmana) Amina
                              49. Lihić (Galiba) Nezim
                              50. Lihić Ifethanma
                              51. Lihić (Galiba) Abdulah
                              52. Lihić (Hasanage) Sabina
                              53. Lisić Jasmina
                              54. Džaferović Šemso
                              55. Šehić (Hasana) Ibrahim
                              56. Salihagić (Avde) Miralem
                              57. Krluč Avdo
                              58. Krluč Magbula
                              59. Ramić Razija
                              60. Akšamija Teufik
                              61. Jusufović Ćazim
                              62. Imamović Mubera
                              63. Karšić Magbula
                              64. Hodžić Džemila
                              65. Pešto Hamdija
                              66. Čolić Muša
                              67. Čolić Hasan
                              68. Čolić (Hasana) Kasim
                              69. Kazić Hajrija
                              70. Ajanović Devla
                              71. Džaferović Vasvija
                              72. Hodžić Emina
                              73. Čolić Fadila
                              74. Hasečić Džulsa
                              75. Pašić Galib
                              76. Čolić Velija
                              77. Pašić (Ibrahima) Fuad
                              78. Šatrović Fatima
                              79. Đedović Zahida

                              Ovo sam napisao zato, da bi se oni, čiji se stari nalaze ukopani za Hridom, mogli podsjetiti gdje im se i do koga nalaze očevi, džede, nene, dajdže, dajdžinice, amidže, amidžince, braća… Primjetio sam da mnogi kad dođu jednom u godini da prouče fatihu ti vakat traže mezar. Ovako, kad se očisti, makar mogu vidjeti po ovom spisku ko je u blizini ukopan pa lakše pronaći. A i spisak pravim za buduća pokpljenja, da znaju jer IZ Rogatica to niti ima, niti želi da ima.
                              Slika neki drugi put jer mi evo računar ne prepoznaje aparat pa ću sutr da vidim šta je

                              PS: Za one mnoge dušebriznike, daleko od Rogatice, koji su se prekidali je li i koliko plačeno Ibri, da kažem. Danas sam ponovo od Efendije tražio da mi donese od Ibre nož od kosilice, koji je puko i hoću novi da kupim a on mi je odgovorio da misli da je kosilicu on prodo a najvjerovatnije i kuću. Nikad više što se tiča IZ niko ovdje u Sarjevu neće imati obraza tražiti bilo kakve donacije. Ipak, Rogatica nije Pariz da se ne poznamo. Znamo se svi uglavu, ko je kakav i ko je kakav bio.

                              Teva
                              Participant
                                Post count: 8872

                                Pitare, malo si izmijeso teme. Evo drugi post o rogatickim mezarjima i pitanjima vezanim u vezi alata za odrzavanje istih postavljas ovdje a tamo u temi: Medzlis IZ Rogatica, podtema: Preuzet alat za odrzavanje mezarja u Rogatici, se pise o tome vec dugo vremena. Kad bi prenio tamo ova tvoja dva zadnja posta onda bi imali sve na jednom mjestu.

                                Nema veze al moj post ide o necem drugom.
                                Oko svega ovoga vezanog za alat i placeno odrzavanje mezarja ste vezani Ti, Efendija i Ibro pa vi to trebate i da rijesite. Za ovu moju tvrdnju postoje dokazi na vise stranica u gore pomenutoj temi i podtemi u njoj.
                                Tamo stoji i to da smo mi kao raja sa stranice rogatica.com odustali od placenog odrzavanja rogatickih mezarja upravo sto smo se bojali problema sa kojima se vi sad susrecete. Ti si nastavio dalje sa tom inicijativom i evo do cega je to dovelo. Opcija ove nase stranice je i bice odrzavanje mezarja radnim akcijama. Evo da samo spomenem da smo trazili i jos uvijek trazimo da nam Efendija dobavi potrebnu dokumentaciju iz opstine da ogradimo vakufsku zemlju vlasnistvo MIZ Rogatica a koja se nalazi kod crkve i gdje se drzi razni materijal i sluzi kao parking za kamione. Ako nam Efendija pripremi na vrijeme trazenu dokumentaciju mi ce mo se onda organizovati i to ograditi iduce godine u toku majskih praznika.
                                Dusebriznici, daleko od Rogatice nisu skupili pare za kupovinu alata nego kolko mi je poznato to si ucinio ti i raja u Sarajevu. A znam isto da ce mo mi ukoliko se ne pronadje kosilica i ostali alat biti primorani da se organizujemo i kupimo drugi sa tim sto ce mo mi znati gdje ce mo ga drzati i koristicemo ga za dobrovoljne akcije odrzavanja rogatickih mezarja.
                                Jos samo da kazem da ako bude komentara na ovaj moj post sumnjam da cu odgovoriti jer sve sto sam napiso tacno je i potkrijepljeno cinjenicama.

                                Anonymous
                                  Post count: 2088

                                  Od tebe nisam ni očekivao ništa pametnije. Neću ni ja više ovo komentarisati već ću ti reći samo ovo. Ja nisam vodio akciju oko kupovine alata već Bakir Čapljć. Nisam ga ni predao u Rogaticu Efendiji već mensečini Braco (ili neko drugi, pojma nemam). Nisam tražio ni da se to nekom preda jer to nije moj posao. Ja sam samo dao svoj novac kao donaciju za ovu akciju (i to ne malo) kao što sam učestvovo u svim akcijama. Dakle, ovo što si napisao gore samnom nema veze. Ja sam imao nijet da ljudi tamo zarade nešto i to je moja greška. Vidio sam da bi svak hljeba bez motike. Pa otud oni silni komentari, te jesil platio Ibri, te kolko, te što ne platiš i sve od ljudi koji Rogaticu vide samo na ove dvije rogatičke stranice i nigdje više. Kad sam sa Mehom Kazićem sjedio u Sarajevu, reće mi da je telefonom zvao onog koji nedolično piše i upozorio ga. Još kad sam mu rekao da si mi ti poslao mail da se isključim sa ove stranice i da se više ne javljam (dobio mail dok su šefovi stranice bili na Hadžu) oči su mu stale i nije mogao da vjeruje. Pitaj ga je li istina i šta mi je na to odgovorio.
                                  Al neise. Akcija čišćenja ide svojim tokom. Za Bajram će ljudi moći otići Zahrid i Šehovinu i proučiti svojim najbližim Jasine i Fatihe i zadovoljni otići kući. E to mene čini sretnim. A sve ostalo, manje je važno.
                                  Uvijek sam se držao one:”Nije važno šta ti ko kaže, već ko ti to kaže.
                                  Ejdovle!!!

                                Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 296 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.