Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 296 total)
  • Author
    Posts
  • Anonymous
      Post count: 2088

      20-april 2008. Gracanica-Rogatica

      [img size=150]http://img118.imageshack.us/img118/1615/picture224tu9.jpg
      [/img]

      Anonymous
        Post count: 2088

        Evo nekoliko slika sa Toplika.
        Slikano prilikom posjete Rogatici – 23.april.2008.

        ermin pawa
        Participant
          Post count: 167

          evo taze slika iz nase Rogatica

          Rogatica 12.05.2008

          ermin pawa
          Participant
            Post count: 167
            ermin pawa
            Participant
              Post count: 167

              Rogatica 12.05.2008

              Anonymous
                Post count: 2088

                Tekija – April 2008.

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  Kruscica, 23.april.2008.

                  Zambi
                  Participant
                    Post count: 898
                    Anonymous
                      Post count: 2088

                      Moj Zambi nista lijepo na ovim slikama.Nema onih zbog kojih mi bise drage ove kuce.Nema mi Macka,Zehrudina,Mehica,Mehe Parovica,Kurte,Hodzica Mehmeda i Sakiba,Camdzije…….
                      Pamtim ja vrijeme kada ovaj kraj bi i plah i mio ali sada jok.Ni kuce ni kraj a ni oni u njima mi nista ne znace.

                      Zambi
                      Participant
                        Post count: 898

                        Slažem se Zele
                        ali zbog onih nabrojanih moram biti tu,dobro se sjećam vremena o kome govoriš,mislim da si osjetio da u mojim pričama su uvijek prisutni,ali se moraju naći i da se zna gdje su,da na jedan način olakšamo duše.

                        ermin pawa
                        Participant
                          Post count: 167
                          ermin pawa
                          Participant
                            Post count: 167
                            ermin pawa
                            Participant
                              Post count: 167

                              Evo jos par prelijepi fotografija nase Rogatice 21.05.2008

                              maj73
                              Participant
                                Post count: 11

                                PAWA svaka cast za ove slike.Za svaku su pohvalu.Vratile su me u sjecanje na zivot od prije rata.Bilo je zaista prelijepo zivjeti u nasoj dragoj ROGI.Verovatno tim prije zato sto sam veoma daleko od nje.Hvala ti puno i Selam od maj73.

                                Anonymous
                                  Post count: 2088

                                  A,evo,od mene nesto o gornjim slikama.Zgrada Doma zdravlja podignuta je 1947.godine u ogromnom parku sa stoljetnim kestenovima gdje je nekad bila zgrada komande austrougarske vojske.Djelimicno je porusena u katastrofalno orkanskom naletu ljeta 1954.godine,kao i park,da bi iste godine bila obnovljena.Upravnik Bolnice/tako se tada zvala/ bio je dr.Mustafa Ajanovic kada je ucinjen vidan napredak u zdravstvenoj zastiti stanovnistva,a za cijeg je mandata napravljen i sadrvan na gornjoj slici.Druga zgrada podignuta je koncem sesdesetih u vrijeme mandata dr.Sefketa Kurcehajica,a projektovao ju je Sefik Cohodar,a radove izvelo KGP”Standard”.Tada je i rekonstruisan park po nacrtima inz.agr.Steve Obradovica,otkriveni(od naslaga zemlje) lapidi(rimski nadgrobni spomenici)koji su katalogizirani u Glasniku Zemaljskog muzeja.Na jednom d tih kamenih spomenika stoji zapis o nekom doumviru iz grada Ris… i to su prvi pisani tragovi o naselju Rogatica.Dom zdravlja dobio je ime po Rasimu Dzindi,partizanskom borcu i studentu medicine.Bistu u parku(koje eto vise nema) uradio je nas umjetnik Mustafa Neretlic,a otkrio bivsi ministar zdravlja Vaso Radic.Bista je licem okrenuta prema Satorovicima,rodnom mjestu Rasima Dzinde.I dan danas se sjecam rijeci rahm.dr.Sefke:”Stajace Rasim tu dok je ove Jugovine.”
                                  Eto,toliko radi podsjecanja mladjih,na neke cinjenice o nasem gradu.Zna li to sadasnja upravnica?

                                Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 296 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.