Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 84 total)
  • Author
    Posts
  • Anonymous
      Post count: 2088

      Ma kakva provokacija moj efendija. Treba im j*bati mater za sva vremena ovdje u Bosni. Sto reko moj rodjak Irfo, to vi za 15 godina provoda na zapadu naucili sta je bito cool a mi ovdje Balkanci nismo za Evrope. Ma daj ne serite vise matere vam, j*ebala vas takva evropa.

      Anonymous
        Post count: 2088

        Gay parada u Sarajevu, neka misljenja sa službene stranice homoseksualaca u BiH:

        “ama ja sam za ! ! ! bit cu na celu kolone ak triba…
        Im HERE Im QUEER HAVE NO FEAR!!!!
        tribamo se borit za buducnost nase djece…da i moja djeca moga kroz par godina normalno setat i bit gay”

        Totalno podrzavam Pride i totalno sam out, ali doci u Sarajevo na Pride?Cak ni ja nisam toliki extrem (a ostavljao sam flajere po fax-u, kaficima etc)…jos uvijek volim zivot.Jedino mozda u blindiranom vozilu?

        Vazno je da pocne kad tad,nadajmo se da ce biti sto manje problema.
        onda je druga,treca sve bolja i bolja parada.
        sta reci, nego,vidimo se

        Dosao bi ,ali me strah ovih navijaca i mudzahedina da me ne prebiju

        Mare
        Participant
          Post count: 1546

          Biti za nesto,protiv necega ili biti neutralan.Svako ima pravo da misli kako hoce.Ja sam kao i puno ostalih Rogaticana u Evropi.Radimo i zivimo.Radimo nase poslove i zivimo nase zivote.Puno njih, najmanje jednom godisnje idu u Rogaticu,Sarajevo,Bosnu.Puno njih zna LIJEPIM rijecima opisati ono sto nevole.Zasto neki moraju biti vulgarni da kazu isto to.Kritikovati,napadati,vrijedjati.To je jednostavno.Slusati,razgovarati,diskutovati i pokusati razumiti.To je nesto drugo,malo komplikovano za neke.

          Anonymous
            Post count: 2088

            voz bez povratka

            Anonymous
              Post count: 2088

              Mare napisao:

              Biti za nesto,protiv necega ili biti neutralan.Svako ima pravo da misli kako hoce.Ja sam kao i puno ostalih Rogaticana u Evropi.Radimo i zivimo.Radimo nase poslove i zivimo nase zivote.Puno njih, najmanje jednom godisnje idu u Rogaticu,Sarajevo,Bosnu.Puno njih zna LIJEPIM rijecima opisati ono sto nevole.Zasto neki moraju biti vulgarni da kazu isto to.Kritikovati,napadati,vrijedjati.To je jednostavno.Slusati,razgovarati,diskutovati i pokusati razumiti.To je nesto drugo,malo komplikovano za neke.

              Mozda za tebe nije komplikovano. Za mene je jako komplikovano i j*ebim im mater. Da su im majke bile lezbejke ne bi se oni ni radjali. Nervirate me vi Europljani. Hodo sam ja po toj Evropi kad ste vi vozali drvene romobile. Ali sad ne prihvatam ono sto mi ta Europa nudi. Vi se sa njima “druzite” do mile volje. To moze biti vas izbor. Izbor moj i 95 % ostalih Bosanaca i Hercegovaca je jasan. J*bacemo im mamu ako se usude praviti neke parade po Sarajevu. U brigadi gdje sam bio u toku rata nije bilo pedera. Ili je mozda poneki i bio nego se pucalo pa cuvo guzicu da ne dobije metak. A kad se zavrsilo, put pod noge pa u Evropu gdje su meci bezbolniji. Da ba ne pisite vise sranja. Pa valjda se znamo.

              Mustafa
              Participant
                Post count: 8282

                Ako se moze diskutovati bez psovki i uvreda tema ce i dalje ostati, ako ne bice izbrisana…..

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  Sto se mene tice odmah je izbrisi, ja sam sa ovi zavrsio.

                  Kaza
                  Keymaster
                    Post count: 6138

                    Dugo sam se omisljao da li da uzmem ucesce u ovoj diskusiji koja je po sadrzaju prijetila da izadje izvan svih okvira demokratske rasprave. Pa ovdje mi samo iznosimo nasa misljenja koja su naravno razlicita i to je normalno. Svako iznosi svoje argumente i brani ih ali ne znaci da su argumenti jaci ako su podrzani psovkama i vrijedjanjima.
                    Svidja mi se Efendijin nacin diskusije i iznosenja svojih pogleda iz njegovog ugla posmatranja problema.
                    Nekako mi je uvijek smetala ta podjela na nas koji smo u dijaspori i vas u BiH. Malo, malo pa se za tim potegne iako bas nikakvih argumenata za to nema. Pa pedera ima i u Evropi a eto i u Bosni. Posasti koje se u zadnje vrijeme pojavljuju prijete svima. Ja bih to pokusao posmatrati sa jedne druge tacke. Ne cini li vam se da se majcica priroda pocela buniti protiv bahatog covjecanstva. Ima nas sve vise i postajemo joj preveliki teret. Ratovi ne umanjuju broj stanovnika na zemlji a eto sada se pojavljuju homoseksualci koji nece vrsiti reprodukciju. Ratova ce biti sve vise , bez obzira sto civilizacija napreduje, jer cemo se poceti otimati za stvari koje zivot znace. Do jucer je to bila nafta a sutra bi mogla biti pitka voda koje je sve manje na ovom dunjaluku. A insana sve veci broj. Sto vise pedera natalitet manji. Bojim se
                    da ce toga biti sve vise i kad kazem majcica priroda onda to mogu prevesti sa vjerske strane u “Bozija kazna”. To su ljudi koji to nisu sami svojom voljom izabrali. Takodjer Boziji robovi.
                    U redu u Islamu je to zabranjeno. Postavlja se pitanje sta raditi? Ubijati sve one za koje se utvrdi da su homoseksualci?
                    To je grijeh, to sve vjere propagiraju. Ne ubij.
                    Staviti im zute trake , ko nekad Jevrejima, sa slovom „p“ pa ih onda sutati na svakom koraku kao da ne pripadaju uopste ljusdkom rodu?
                    Ne ide ni to.
                    Mi moramo shvatiti da su oni tu i da se treba nesto sistemski rijesiti ukoliko ne zelimo da comaga vlada na ulici kao dolje u Africi medju onim zaostalim.
                    Protiv parada ja jesam. Na ulici se nista ne rjesava osim ako su iscrpljene sve mogucnosti kroz institucije sistema pa je onda to jedini nacin. Nemam nista protiv da imaju svoje gradjanske organizacije ( nevladine organizacije preko kojih ce pokusati da se izbore za ono sto misle da im pripada. Odmah da kazem da ce im to sigurno u Bosni ici tesko kroz institucije sistema ali se to mora pokusati.
                    Grozim se na te parade koje su se mogle vidjeti u Berlinu npr. To su redovno prenoslie televizije i po meni je tu uzrazen jedan vulgarizam koji nam predskazuje lose stvari.
                    Problem je tu. Ne rijesava se agitovanjem „Ubij pedera“ a ni paradama u kojima ce nam oni ustvari pokazivati da su oni normalni a mi nismo.
                    Ja sam za jednu demokratsku raspravu i da sve ide u okviru institucija sistema pa koliko budemo pametni toliko cemo manja problema imati sa tim.

                    ermin pawa
                    Participant
                      Post count: 167

                      Mislim da ce biti veoma teško iskontrolisati narodne mase tako da pederi nefasuju ,ja bih lićno volio da se ta parada otkaže za radi dobra i jedne i druge strane ,neslažem se sa razmišljanjima ostalih da svako ima pravo na svoje seksualno opredjeljenje ,jer je jasan stav Islama i ćasnog Kur’ana prema homoseksualnosti .Gledao sam snimke kako je završila Gey parada u Beogradu ,a ni ovi u Srajevu nisu daleko odmakli da im se desi ono što se desilo pederima u Beogradu ,i još jedna stvar mislim da se previše uvuklo smeča sa zapada i bez pedera jer ako im se dopusti da slobodno šetaju gradom sutra če tražit legalizovanje istopolni brakova itd itd .Ovo u sarajevu nije Gay -parada već pederijada jer ni jedan od njih niti ima ferarija ,niti kuču na havajima niti debel novčanik oni su klasićne balkanske pederćine ;) :laugh:

                      Kaza
                      Keymaster
                        Post count: 6138

                        Nece biti potrebno ni kontrolisati paradu u Sarajevu jer je nece biti. U to sam duboko uvjeren. Po svim zakonima oni su duzni potraziti dozvolu od gradskih vlasti za takvo organizovanje parade.
                        Mislim da nema teorije da je dobiju pogotovu u Sarajevu, pa ako i pored zabrane pokusaju nesto(a nece sigurno) onda ce popiti batine prvo od policije pa onda vjerovatno i od onih koji jedva cekaju da ih propuste kroz ruke.
                        Dakle znaju oni dobro da je to neizvodivo ali eto bar ovim pokusajima dobivaju publicitet i skrecu paznju na sebe.
                        Mislim da im je to bio glavni cilj a pomogli smo im i mi davanjem vaznosti njima sa nasim diskusijama.

                        Anonymous
                          Post count: 2088

                          Jedan zanimljiv komentar, copy-paste sa jedne stranice:

                          “Sta reci osim da je ovo festival monstruma najgore vrste?! Od prosle godine znaju da niko ovdje nije odobravao ovaj cirkus, ali su dovoljno bezobrazni da se pojave ovdje svjesni da nece i ne moze biti mirno ni zapoceto a kamo li zavrseno ovo pedersko smeche. Ta sorta ne zasluzuje uopce da boravi sa nama ostalima! Dobili su batine u ZG i Bg, sta ocekuju ovdje? Ovdje bi mogli jos najgore proci! Moram dodati. Nisam uopce mlad (44) ali vec sam razgovarao sa najmanje 50 ljudi moje generacije koja je bijesna!!! I, ako ovi hajvani ne prekinu to sve i ne povuku se, puno ce nas zavrsiti u pritvorima i zatvorima, a kad izadjemo, nek im je Bog na pomoci! Ima li iko pametan i dovoljno autoritativan da kaze ovim spodobama da ovdje nisu dobro dosli i kapak! neka budu pederi i kreteni u svojim kucama ali bez ovog javnog provociranja i trazenja belaja. Svjesni su reakcija na svim forumima, u svim medijima, svjesni su da su u pitanju desetine hiljada bijesnih ljudi!!! Sta jos cekaju da bi se povukli? Na bezobrazluk se moze odgovoriti samo na jedan nacin:) ”

                          Moj jubilarni 100-ti post:)

                          purak
                          Participant
                            Post count: 484

                            Jedna mala anegdota :) .
                            Ulazi brat u kucu preblijedio,vidim nesto ne valja i odmah ga pitam sta je?Kaze:-sudario se sad na parkingu,razbih auto.
                            Haj,reko,o njegovu glavu,nek tebi nista nije bilo.Al djaba,on i dalje zamisljen,a meni zao i pitam ga:Pa sta je,jesil ga puno razbio?Kaze:Ma nisam,al ne mogu da skontam sta sam udario :laugh: .Reko: Bogami mu nije dobro?!Vidis da ga je pocelo i prenositi,te ja malo stegnem da malo bolje ispitam u cemu je stvar.Sta bolan ne znas u sta si udario?Kaze:Pa nekad mi donosilo da je musko,istom domalo bih reko zensko.Sve sam mu moro pricati sa VI :laugh: .I stvarno proslo pet,sest dana,kad to nesto naidje….a brat ga pozna pa kaze;Eh ono sam udario!:laugh:
                            Kraju sala,ako se ko nesto sazali pa kaze da je to bolest,pa pod Romaniju brate i tamo nek se lijeci,ne po carsiji siriti viruse.:)

                            Anonymous
                              Post count: 2088

                              Nisam se vise htio javljati ali osjecam potrebu da Mehi odgovorim. Nisam nikad moje prijatelje dijelio na one iz dijaspore i one u domovini. U vise postova sam to i naglasavao. Ali nervira me sto se vi u dijaspori kurcite, kao u Evropi ste pa ipak bolje znate sta je tolerancija, tako ispade po vasim postovima, a ovo je Bosna koja o toleranciji treba jos da uci. E pa braco Bosnjaci, kad ste toliko tolerantni i zivite u zemljama u kojima se peder ne smije pipnuto(Teva u svom postu), zalozite se da se jedna gay parada odrzi u vrijeme Bozica u Vatikanu, odite tamo makar kao posmatraci, pa ce te da vidite kako karabinjeri deru. Na djelu ce te vidjeti evropsku toleranciju za koju se toliko zalazete. A Vatikan je sinonim, bastion krscanske tolerancije.
                              PS: Mustafa, je li u ovom postu bilo vrijedjanja i psovanja?

                              Kaza
                              Keymaster
                                Post count: 6138

                                Galibe ja samo kazem da svako iznosi svoje misljenje. Ne vidim da mi razlicito razmisljamo. Procitaj malo bolje postove pa ces vidjeti. Inace se potpuno slazem sa ovom tvojom konstatacijom oko Vatikana.

                                Mustafa
                                Participant
                                  Post count: 8282

                                  Galibe,

                                  Bosnjaci su pametan, tolerantan, human narod. Ovdje na Zapadu gdje se nade ne svojom voljom pokazao se kao jedan od najpozeljnijih na radnom trzistu. Nasa djeca su najprimjerenija djeca u skolama i fakultetima. Poznajem mnoge momke koji su sa 25 godina vec magistri u rzanim oblastima….

                                  Zivot nas je jednostavno doveo u zemlje u kojima sada zivimo i moramo uciti i dokazivati se.

                                  Galibe zamisli jednog ucenika u BiH koji je izabrao stolarski zanat. Nade praksu kod dobrog stolara, marljivo radi, uci i pokusava da “pohvata” sve majstorove majstorluke. Nakon cetiri godine ucenja zavrsi sa odlicnim uspjehom. E sada dali da ocekujemo od njega da nezna nista napraviti, ni sto ni stolicu, ni vrata ni prozor. Naprotiv siguran sam da ce to ovajj svrseni ucenik sa lahkocom uraditi jer je imao dobrog majstora a i on je dobro ucio i tudio se….

                                  E sada Galibe ti od Bosnjaka u dijaspori koji su tu izmedu 10 i 16 godina ocekujes da nista nisu naucili za vrijeme svog boravka u zemlji u kojjoj se nalaze. Jednostavno, mi smo ovdje na praksi kao i onaj ucenik kod majstora stolara i htjeli ili ne mi moramo uciti, spoznavati, uvidati razlike. To je jednostavno nasa svakodnevnica.

                                  Kroz skolu, radno trziste, internet, novine, Tv i naravno praksu mi ucimo uvidamo, poredimo to sa nasom domovinom …. To je nesto sto je normalno…

                                  E sad hocu li ja reci za onog novog stolara koji postaje dobar u svom poslu da se folira zato sto je dobar majstor. Necu jer je to njegov posao. Hocu li reci da se foliraju ili “glumie” drugi uspjesni ili manje uspjesni ljudi u BiH samo zato sto su nesto naucili ili su sticajem okolnosti bili “primorani” da nauce….

                                  E pa nevidim razloga da ti mislis da neko glumi ili se folira zato sto je za ovih 10-16 godina nesto naucio (bio primoran da nauci) o toleranciji, demokratiji, zakonima u skolstvu zdravstvu i svim oblastima koje te interesuju jer to moras znati ako vec zivis u zemlji u kojoj zivis…

                                  AKO GLEDAMO IZ TOG UGLA ONDA BI SE TREBALI RAZUMJETI!!!!!????

                                  I na kraju, ja bih licno volio da sve te stavri nisam naucio, niti vidio, i da sam sada u BiH i vjeruj mi da bih se sutra sa tobom mjenjao da ti sa porodicom dodes ovdje i dobijete poslove koje mi imamo a da se ja sa porodicom vratim i dobijemo vase poslove, ali je to nazalost tehnicki neizvodljivo..

                                Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 84 total)
                                • The topic ‘GAY PARADA U SARAJEVU ZA VRIJEME RAMAZANA’ is closed to new replies.