Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 157 total)
  • Author
    Posts
  • Mustafa
    Participant
      Post count: 8282

      PAPE STARTAO S POBJEDOM

      BiH – Gana 2:1

      Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je pobjedu u debiju selektora Safeta Sušića nad odgovarajućom selekcijom Gane rezultatom 2:1.

      Zmajevi su nakon uvodnih petnaestak minuta apatije očitali lekciju iz fudbala viceprvaku Afrike i u zaista dobroj predstavi pobijedili goste sa 2:1. Sušić je promijenio donekle sastav u odnosu na predhodne utakmice, te su susret od prvog minuta počeli Pjanić i Misimović, što se pokazalo kao pun pogodak.

      Reprezentacija BiH je pokazala dopadljivu igru, stvorivši mnogo prilika, a posebno je utisak ostavila vrlo dobra igra u odbrani.

      Sejad Salihović je u petoj minuti pokušao prevariti gostujućeg golmana, ali Agneyi sa lakoćom hvata loptu. Prvu pravu priliku Zmajevi su stvorili u 14. minuti. Edin Džeko odlično se probio u kazneni prostor Gane, oslobodio se svog čuvara, ali u situaciji jedan na jedan kao pobjednik je izašao golman viceprvaka Afrike.

      Iz naizgled bezazlene situacije, loptu je na dvadeteak metara od gola Kenana Hasagića primio Sulley Muntari, koji je gotovo pa savršenim šutom loptu poslao u mrežu uz desnu stativu bh. gola. Aplauz publike na stadionu Koševo u 29. minuti izmamio je Miralem Pjanić sjajnim soloprodorom po lijevoj strani, ali su gosti izbili loptu u korner. Pjanić je izveo korner, te uposlio Zvjezdana Misimovića koji šutira sa 20-tak metara, ali golman Gane vrhovima prstiju izbija loptu u korner. Zmajevi su nastavili sa pritiskom, te je Misimović odlično uposlio Džeku, čiji šut iskosa sa lijeve strane ipak odlazi pored gola.

      Pet minuta prije odlaska na odmor, BiH je izjednačila. Ibišević je oduzeo loptu na sredini terena, te uposlio Džeku, koji je prošao po lijevoj strani, te vratio loptu Ibiševiću, koji pogađa za 1:1. U posljednjoj minuti prvog dijela Pjanić je uposlio Džeku, ali loptu ispred našeg napadača uspijeva pokupiti Agneyi.

      I pored velike terenske inicijative Zmajeva, rezultat se do kraja prvog poluvremena nije mijenjao, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:1.

      Selektor Bosne i Hercegovine Safet Sušić u nastavku je u igru uveo Asmira Begovića, Zlatana Muslimovića i Samira Muratovića, a iz igre su izašli Kenan Hasagić, Senijad Ibričić i Elvir Rahimić. Tako su se po prvi put do sada u timu zajedno našli Džeko, Ibišević i Muslimović.

      Gana je u 49. minuti mogla ponovo povesti, nakon greške Asmira Begovića, ali je loptu na gol liniji zaustavio Sejad Salihović. Muratović je u 54. minutu sjajnom dubinskom loptom pokušao pronaći Muslimovića, ali za korak je brži bio gostujući golman. Begović se iskupio u 59. minuti, kada je sjajnom intervencijom zaustavio udarac Ayea. Minut kasnije Salihović je na povratnu loptu snažno šutirao sa vrha kaznenog prostora, ali pored gola.

      Najljepši trenutak utakmice desio se u 64. minuti. Loptu je oko 25 metara od gola Gane primio Miralem Pjanić i topovskim šutem iz velike udaljenosti matirao Agneyia. Ovo je Pjaniću ujedno bio i prvi gol u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine i sigurne ne i posljednji. Gyan je pokušao uzvratiti u 72. minuti, ali nakon dobrog prodora slabo je šutirao pored gola.

      Džeko je u 87. minuti oboren na rubu šesnaesterca Gane, ali se hrvatski sudija nije oglasio, iako je mogao pokazati na najstrožu kaznu. Muslimović je u 91. minuti uposlio Medunjanina, pritom se oslobodivši dvojice protivničkih igrača, ali šut veziste Valladolida zaustavlja golman Gane. Na samom kraju susreta Gana je imala sjajnu priliku, ali lopta na svu sreću odlazi preko gola.

      BiH – Gana 2:1 (1:1)

      Strijelci: 0:1 – Muntari (22), 1:1 – Ibišević (40), 2:1 – Pjanić (65)

      BiH: Hasagić (od 45. Begović), Jahić od (64. Berberović), Spahić, Nadarević, Salihović, Rahimić (od 45. Muratović), Pjanić, Ibričić (od 45. Muslimović), Džeko, Ibišević (od 79. Zec), Misimović (od 73. Medunjanin).
      GANA: Agneyi, Ayev, Adi David, Adi Li (od 65. Mensah), Erik Addo, Anan, Badu, Taboe Prince, Muntari (od 74. Atwi), Asamoah Kwadwo (od 35. Boateng), Mathieu Amoah

      sportsport

      0:1

      http://www.youtube.com/watch?v=N6nIg8GbwL0&feature=player_embedded

      1:1

      http://www.youtube.com/watch?v=AcxAe9DCr1U&feature=player_embedded

      2:1

      http://www.youtube.com/watch?v=f1tt3FdAFb4&feature=player_embedded

      Mustafa
      Participant
        Post count: 8282

        PAPE STARTAO S POBJEDOM

        BiH – Gana 2:1

        Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je pobjedu u debiju selektora Safeta Sušića nad odgovarajućom selekcijom Gane rezultatom 2:1.

        Zmajevi su nakon uvodnih petnaestak minuta apatije očitali lekciju iz fudbala viceprvaku Afrike i u zaista dobroj predstavi pobijedili goste sa 2:1. Sušić je promijenio donekle sastav u odnosu na predhodne utakmice, te su susret od prvog minuta počeli Pjanić i Misimović, što se pokazalo kao pun pogodak.

        Reprezentacija BiH je pokazala dopadljivu igru, stvorivši mnogo prilika, a posebno je utisak ostavila vrlo dobra igra u odbrani.

        Sejad Salihović je u petoj minuti pokušao prevariti gostujućeg golmana, ali Agneyi sa lakoćom hvata loptu. Prvu pravu priliku Zmajevi su stvorili u 14. minuti. Edin Džeko odlično se probio u kazneni prostor Gane, oslobodio se svog čuvara, ali u situaciji jedan na jedan kao pobjednik je izašao golman viceprvaka Afrike.

        Iz naizgled bezazlene situacije, loptu je na dvadeteak metara od gola Kenana Hasagića primio Sulley Muntari, koji je gotovo pa savršenim šutom loptu poslao u mrežu uz desnu stativu bh. gola. Aplauz publike na stadionu Koševo u 29. minuti izmamio je Miralem Pjanić sjajnim soloprodorom po lijevoj strani, ali su gosti izbili loptu u korner. Pjanić je izveo korner, te uposlio Zvjezdana Misimovića koji šutira sa 20-tak metara, ali golman Gane vrhovima prstiju izbija loptu u korner. Zmajevi su nastavili sa pritiskom, te je Misimović odlično uposlio Džeku, čiji šut iskosa sa lijeve strane ipak odlazi pored gola.

        Pet minuta prije odlaska na odmor, BiH je izjednačila. Ibišević je oduzeo loptu na sredini terena, te uposlio Džeku, koji je prošao po lijevoj strani, te vratio loptu Ibiševiću, koji pogađa za 1:1. U posljednjoj minuti prvog dijela Pjanić je uposlio Džeku, ali loptu ispred našeg napadača uspijeva pokupiti Agneyi.

        I pored velike terenske inicijative Zmajeva, rezultat se do kraja prvog poluvremena nije mijenjao, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:1.

        Selektor Bosne i Hercegovine Safet Sušić u nastavku je u igru uveo Asmira Begovića, Zlatana Muslimovića i Samira Muratovića, a iz igre su izašli Kenan Hasagić, Senijad Ibričić i Elvir Rahimić. Tako su se po prvi put do sada u timu zajedno našli Džeko, Ibišević i Muslimović.

        Gana je u 49. minuti mogla ponovo povesti, nakon greške Asmira Begovića, ali je loptu na gol liniji zaustavio Sejad Salihović. Muratović je u 54. minutu sjajnom dubinskom loptom pokušao pronaći Muslimovića, ali za korak je brži bio gostujući golman. Begović se iskupio u 59. minuti, kada je sjajnom intervencijom zaustavio udarac Ayea. Minut kasnije Salihović je na povratnu loptu snažno šutirao sa vrha kaznenog prostora, ali pored gola.

        Najljepši trenutak utakmice desio se u 64. minuti. Loptu je oko 25 metara od gola Gane primio Miralem Pjanić i topovskim šutem iz velike udaljenosti matirao Agneyia. Ovo je Pjaniću ujedno bio i prvi gol u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine i sigurne ne i posljednji. Gyan je pokušao uzvratiti u 72. minuti, ali nakon dobrog prodora slabo je šutirao pored gola.

        Džeko je u 87. minuti oboren na rubu šesnaesterca Gane, ali se hrvatski sudija nije oglasio, iako je mogao pokazati na najstrožu kaznu. Muslimović je u 91. minuti uposlio Medunjanina, pritom se oslobodivši dvojice protivničkih igrača, ali šut veziste Valladolida zaustavlja golman Gane. Na samom kraju susreta Gana je imala sjajnu priliku, ali lopta na svu sreću odlazi preko gola.

        BiH – Gana 2:1 (1:1)

        Strijelci: 0:1 – Muntari (22), 1:1 – Ibišević (40), 2:1 – Pjanić (65)

        BiH: Hasagić (od 45. Begović), Jahić od (64. Berberović), Spahić, Nadarević, Salihović, Rahimić (od 45. Muratović), Pjanić, Ibričić (od 45. Muslimović), Džeko, Ibišević (od 79. Zec), Misimović (od 73. Medunjanin).
        GANA: Agneyi, Ayev, Adi David, Adi Li (od 65. Mensah), Erik Addo, Anan, Badu, Taboe Prince, Muntari (od 74. Atwi), Asamoah Kwadwo (od 35. Boateng), Mathieu Amoah

        sportsport

        0:1

        http://www.youtube.com/watch?v=N6nIg8GbwL0&feature=player_embedded

        1:1

        http://www.youtube.com/watch?v=AcxAe9DCr1U&feature=player_embedded

        2:1

        http://www.youtube.com/watch?v=f1tt3FdAFb4&feature=player_embedded

        Mustafa
        Participant
          Post count: 8282

          Sušić: Neka Papca ostave na miru

          Da li sada treba da se pojedinci hvale da su ga vratili u reprezentaciju

          Autor: A. S.
          (Avaz sport)

          Sušić: Imamo zlatne momke

          Nekoliko dana nakon uspješnog debija na klupi reprezentacije Bosne i Hercegovine, Safet Sušić nije u oblacima. Iako bi pojedince nakon pobjede nad Ganom (2:1) zasigurno uhvatila euforija, Pape sasvim mirno odgovara na pitanja, bez hvalospjeva, i pored toga što je na Koševu pala 28. selekcija svijeta.

          – Bilo je dobro, ali imam još problema. Moram pronaći prave igrače. U ovom trenutku najviše problema imam na lijevoj strani. Protiv Gane je Salihović odigrao odlično na toj poziciji, ali svi znamo da na njega ne mogu računati u kvalifikacijama kada bude najvažnije – kaže Sušić.

          Da li je istina da pokušavate doći do Saše Papca?

          – Pojedinci svašta pričaju… Ne mogu vjerovati kakvo je to ponašanje. Da li sada treba da se pojedinci hvale da su ga vratili u reprezentaciju i da bismo propali kao reprezentacija da to „oni“ nisu poduzeli? Sve ih molim da Papca puste na miru, kao što sam ga i ja pustio.

          Papac: Sušićeva poruka je jasna

          Smatrate da Papac sam mora donijeti odluku?

          – Naravno! Moja poruka je da nam je potreban i da su mu vrata reprezentacije širom otvorena. Ako i on smatra isto, tim bolje za sve nas. Nema potrebe da sada pojedinci pokušavaju preko svojih veza i Sašine rodbine doći do njega. To neka zaborave.

          Džeko i Ibričić su postigli dva gola?

          – Raduje me svaki gol koji naši postižu. Najvažnije je da se čuvaju povreda i da igraju u svojim klubovima. Mi imamo sjajnu reprezentaciju. Momci zaista zlatni. Pratim sve njihove nastupe.

          U subotu ste pratili prvo poluvrijeme na Koševu između Sarajeva i Modriče?

          – Otišao sam, jer sam obećao da ću pratiti mečeve Premijer lige. Bilo je hladno, ispod minusa i ostao sam samo jednu polivrijeme. Bit će još posjeta stadionima.

          Da li se neko ime našlo u zapisniku?

          – Uvijek se nešto nađe. Za sada samo pratim.

          Kakvi su Vam daljnji planovi?

          – Do kraja naredne sedmice ostat ću u Sarajevu. Nakon toga ću na nekoliko dana otići u Pariz i ponovo se vratiti u BiH – kazao je Sušić.

          Šta je sa Edizom Bahtijaroluom, Turčinom koji je pristao da igra za BiH?

          – On je trenutno na čekanju. Malo sam gledao mečeve Ankaragudžua i u posljednje vrijeme ne igra u prvoj postavi. Zbog toga je najviše na čekanju, a potrebna je i procedura da se dobije naš pasoš rekao je Sušić.

          Mustafa
          Participant
            Post count: 8282

            Sušić: Neka Papca ostave na miru

            Da li sada treba da se pojedinci hvale da su ga vratili u reprezentaciju

            Autor: A. S.
            (Avaz sport)

            Sušić: Imamo zlatne momke

            Nekoliko dana nakon uspješnog debija na klupi reprezentacije Bosne i Hercegovine, Safet Sušić nije u oblacima. Iako bi pojedince nakon pobjede nad Ganom (2:1) zasigurno uhvatila euforija, Pape sasvim mirno odgovara na pitanja, bez hvalospjeva, i pored toga što je na Koševu pala 28. selekcija svijeta.

            – Bilo je dobro, ali imam još problema. Moram pronaći prave igrače. U ovom trenutku najviše problema imam na lijevoj strani. Protiv Gane je Salihović odigrao odlično na toj poziciji, ali svi znamo da na njega ne mogu računati u kvalifikacijama kada bude najvažnije – kaže Sušić.

            Da li je istina da pokušavate doći do Saše Papca?

            – Pojedinci svašta pričaju… Ne mogu vjerovati kakvo je to ponašanje. Da li sada treba da se pojedinci hvale da su ga vratili u reprezentaciju i da bismo propali kao reprezentacija da to „oni“ nisu poduzeli? Sve ih molim da Papca puste na miru, kao što sam ga i ja pustio.

            Papac: Sušićeva poruka je jasna

            Smatrate da Papac sam mora donijeti odluku?

            – Naravno! Moja poruka je da nam je potreban i da su mu vrata reprezentacije širom otvorena. Ako i on smatra isto, tim bolje za sve nas. Nema potrebe da sada pojedinci pokušavaju preko svojih veza i Sašine rodbine doći do njega. To neka zaborave.

            Džeko i Ibričić su postigli dva gola?

            – Raduje me svaki gol koji naši postižu. Najvažnije je da se čuvaju povreda i da igraju u svojim klubovima. Mi imamo sjajnu reprezentaciju. Momci zaista zlatni. Pratim sve njihove nastupe.

            U subotu ste pratili prvo poluvrijeme na Koševu između Sarajeva i Modriče?

            – Otišao sam, jer sam obećao da ću pratiti mečeve Premijer lige. Bilo je hladno, ispod minusa i ostao sam samo jednu polivrijeme. Bit će još posjeta stadionima.

            Da li se neko ime našlo u zapisniku?

            – Uvijek se nešto nađe. Za sada samo pratim.

            Kakvi su Vam daljnji planovi?

            – Do kraja naredne sedmice ostat ću u Sarajevu. Nakon toga ću na nekoliko dana otići u Pariz i ponovo se vratiti u BiH – kazao je Sušić.

            Šta je sa Edizom Bahtijaroluom, Turčinom koji je pristao da igra za BiH?

            – On je trenutno na čekanju. Malo sam gledao mečeve Ankaragudžua i u posljednje vrijeme ne igra u prvoj postavi. Zbog toga je najviše na čekanju, a potrebna je i procedura da se dobije naš pasoš rekao je Sušić.

            Braco70
            Participant
              Post count: 27

              Sto nas 15000 obrukase pred zutim svedama. Bio sam na utakmici i nista nisu pokazali pred onolikim nasim narodom koji je dosao da ih bodri iz sva srca. Ovu sedmicu je ostalo samo da nas svede zajebavaju na posu.:S :dry: :unsure: :angry:

              Teva
              Participant
                Post count: 8872

                Ma nema veze komsija ba. Bitno je da se raja druzi i da se vidi da nas ima svakuda…
                Nego imal koja slikica da vidimo kakva je bila atmosfera makar na pocetku ???

                Braco70
                Participant
                  Post count: 27

                  Ma nisam nesto slikavo, ali je bilo prelijepo taj dan, u cijelom Stockholmu su vijorile nase zastave i orile nase pijesme cijeli dan. Jest da je bila kisa, ali je prelijepo vidjeti toliko naseg naroda na jednom mjestu. Od nasih Rogaticana sam vidio jednog od blizanaca Jakupovic, sa Biljina polja

                  Braco70
                  Participant
                    Post count: 27

                    Na ovi linkovima mozete pogledati atfosmeru prije i u toku utakmice utakmice u Stockholmu Svedska- Bosna

                    http://www.hitmreza.info/svedska_-_bih_29052010.html

                    http://www.hitmreza.info/svedska_-_bih_-_drugi_dio.html

                    prijatno gledanje :)

                    Mustafa
                    Participant
                      Post count: 8282

                      Bosna i Hercegovina poražena od Francuske sa 0:2

                      “Trikolori” u potpunosti nadigrali reprezentaciju BiH. Taktička greška Safeta Sušića

                      Francuzi su u potpunosti nadigrali i savladali BiH na stadionu Asim Ferhatović Hase. Ranjeni “Trikolori” očitali su lekciju našim reprezentativcima i vrlo jasno im pokazali kolika je razlika u kvaliteti između dvije ekipe.

                      Bio je ovo klasičan poraz naše selekcije u duelima sa velikima. Veoma slično poput sloma u baražu protiv Portugala.

                      Izgubljeni i presječeni

                      Selektor Loren Blan (Laurent Blanc) je u potpunosti nadmudrio Safeta Sušića. Blanovih 4-3-3 sa krilima Floranom Maludom (Florant Malouda) i Matjuom Valbuenom (Mathiu Valbuena) te Karimom Benzemom su bili daleko bolji, probojniji i ubojitiji od naše ekipe koja je uputila samo jedan udarac u okviru gola.

                      Sušić je napravio taktičku pogrešku poslavši na teren isti sastav kao u Luksemburgu. Nakon nekoliko minuta je bilo očito da u takvoj formaciji ne možemo ništa Francuzima.

                      Bez dodavanja, izgubljeni i presječeni igrači nisu ispoštovali Sušićeve zahtjeve da se vraćaju u defanzivu i pomažu sinoć odličnom Elviru Rahimiću.

                      Puno se lopti gubilo. Za razliku od meča u Luksemburgu sada je protivnik bio nemjerljivo kvalitetniji i znao to vrlo dobro koristiti. Očito je bilo da ne štima i Sušić je morao reagovati u prvom dijelu, ali nije. Samo je pored aut linije širio ruke nakon grešaka naših igrača.

                      Nakon prvog poluvremena sigurni smo da bi Sušić prihvatio početnih 0:0 jer je bilo izgledno da ćemo u konstelaciji snaga kakva je vladala u prvih 45 minuta teško izboriti povoljan rezultat.

                      Moglo i ubjedljivije

                      Držali smo nulu do 72. minute kada nas je načeo Benzema, a Maluda je pet minuta kasnije završio posao. Do kraja je moglo biti i ubjedljivije u korist Francuza, ali na golu smo imali Kenana Hasagića koji je, po običaju, bio vrlo dobar.

                      Meč sa Francuskom je bio prava lekcija našoj reprezentaciji i pravi pokazatelj koliko smo daleko od evropskog vrha, ako to nismo naučili prošle godine u duelima sa Španijom i Portugalom.

                      BiH (0:0) Francuska

                      Stadion Asim Ferhatović Hase

                      Gledalaca: 28.000

                      Sudija: Feliks Brih (Njemačka) 7

                      Pomoćnici: Torsten Šifner i Mark Borš (obojica iz Njemačke)

                      Delegat: Ajnar Lepanen (Estonija)

                      Strijelci: 0:1 – Benzema (72), 0:2 – Maluda (77)

                      Žuti kartoni: Pjanić, Ibričić (BiH), Valbuena (Francuska)

                      Igrač utakmice: Vasiriki Dijabi (Francuska) 8

                      Posjeta manja od očekivane

                      Po slobodnoj procjeni na stadionu se našlo oko 28.000 gledalaca. Nešto manje nego što se očekivalo. Vjerovatno zbog skupih cijena karata mnogi su se odlučili ostati kod svojih domova i utakmicu gledati na televiziji.

                      Atmosfera na stadionu je bila dobra, ali ne užarena kako se očekivalo. Uz standardan repertoar navijačkih pjesama nije moglo proći bez vrijeđanja čelnika NSBiH.

                      Zmaj animirao navijače

                      Novina na utakmici je bila pojavljivanje kostimiranog zmaja u bojama Bosne i Hercegovina. Simpatična maskota je naišla na odobravanje publike koju je Zmaj animirao tokom cijelog meča.

                      Avaz

                      mirsad_d
                      Participant
                        Post count: 4000
                        Mustafa
                        Participant
                          Post count: 8282

                          ZA MEC SA POLJSKOM POZVANI SAMO IGRACI IZ PREMIJER LIGE

                          Stručni štab A reprezentacije Bosne i Hercegovine priopćio je spisak od 19 igrača na koje će računati u prijateljskoj utakmici protiv Poljske koja će biti odigrana 10. prosinca u Antalyji. Obzirom da se ne radi o FIFA terminu, stučni štab, kao što smo i najavili, odlučio se za igrače iz Premijer lige BiH, jer klubovi nisu obavezni pustiti internacionalce.

                          Pozive je dobilo 19 igrača, a to su: Ibrahim Šehić, Semir Kerla, Velibor Vasilić, Edin Višća (Željezničar), Asmir Avdukić, Vule Trivunović, Boris Raspudić, Darko Maletić, Stevo Nikolić (Borac), Josip Barišić, Jure Ivanković (Široki Brijeg), Kenan Handžić, Muhamed Džakmić, Dženaldin Hamzagić (Sarajevo), Adin Džafić, Dario Purić, Adnan Zahirović (Čelik), Muhamed Subašić (Olimpik) i Zoran Kokot (Slavija).

                          Okupljanje bh. reprezentacije zakazano je za 8. prosinac do 13 sati na Međunarodnom sarajevskom aerodromu, odakle će naši reprezentativci otputovati u Tursku, gdje će 10. prosinca odigrati meč protiv kombinovanog tima Poljske, navodi Sport Centar.

                          mirsad_d
                          Participant
                            Post count: 4000

                            Ibrahim Šehić: Najteže mi je bilo kada sam izgubio sestru

                            D. ZEBA 30/11/2010 08:50:00
                            Dnevni Avaz

                            image Šehić: Nikada neću zaboraviti prvi trening na Grbavici (Foto: I. Šebalj)

                            S tri godine ostao bez oca. U Njemačku otišao početkom rata. Posebno se divim svojoj majci, kaže golman reprezentacije BiH

                            Odličnim odbranama u prijateljskoj utakmici naše nogometne reprezentacije protiv Slovačke dvadesetdvogodišnji Ibrahim Šehić pokazao je da selektor Safet Sušić na njega može ozbiljno računati. Prvi golman Željezničara iznenada je dobio priliku u A-selekciji te ističe kako nikada neće zaboraviti 17. novembar, kada je debitirao na golu “Zmajeva”.

                            Modrice i ogrebotine

                            – Želja svakog sportiste je da igra za domovinu. Meni se taj san ispunio. Presretan sam što sam debitirao pobjedom, koja je došla kao šlag na tortu. Posebno sam zahvalan kolegama iz reprezentacije i selektoru Sušiću na velikoj podršci – kaže Ibrahim Šehić na početku razgovora za “Dnevni avaz”.

                            Prve nogometne korake golman Želje napravio je u Njemačkoj, gdje je početkom rata otišao sa majkom Sabahetom i sestrama Adisom i Edom.

                            – Kao i većina Bosanaca i Hercegovaca, trbuhom za kruhom, krenuli smo u inozemstvo. Bile su to teške godine za moju porodicu. Početkom rata poginuo mi je otac Hasan. Tada sam imao tri godine. Majka se morala sama brinuti za nas. Kada sam imao sedam godina, ona mi je objasnila da je otac poginuo. Tokom godina on mi je mnogo nedostajao, ali je majka uspjela da nas izvede na pravi put – nastavlja bh. golman, koji je rođen 2. septembra 1988. godine u Rogatici.

                            Zajedno s porodicom, Ibrahim se iz Njemačke vratio u Sarajevo 1998. godine i došao u Želju, gdje je prošao kompletnu omladinsku školu.

                            – Nikada neću zaboraviti prvi trening na Grbavici. Svi su došli u tenama, a jedino ja s kopačkama na nogama. Trener mi je rekao da ćemo raditi na betonu i šljaci i da je put do glavnog terena veoma težak i naporan. Kući sam se vratio sa modricama i ogrebotinama. Znam da sam majci rekao da neću tamo da treniram. Ipak, Grbavica me je opčinila i još sam tu – kaže ljubimac navijača Željezničara.

                            Čvrsto na zemlji

                            Upornim radom Šehić je došao do prvog tima Željezničara, ali je, nažalost, nova tragedija pogodila njegovu porodicu. Naime, prije dvije godine nakon duge bolesti umrla mu je sestra Adisa.

                            – To je bio najteži udarac u mom životu. S Adisom, koja je bila 11 mjeseci starija od mene, išao sam zajedno u razred. Sjedili smo u istoj klupi. Kada se ona razboljela, srušio mi se cijeli svijet. Bio sam totalno izgubljen. Doživio sam emotivni kolaps. Posebno se divim svojoj majci, koja je nakon svih nedaća ostala normalna – kaže Ibrahim.

                            Danas mu je najveća želja da majci i sestri Edi osigura egzistenciju i, napokon, malo sreće. Možda ti bolji dani upravo i dolaze. Nakon nedavne utakmice protiv Slovačke, Ibrahim je zatrpan ponudama menadžera koji ga žele zastupati.

                            – Stalno mi zvoni telefon. Zovu sa svih strana. Obećavaju kule i gradove. Gdje su bili prije? Vjerujem ljudima koji su mi do sada pomagali, kao i čelnicima Željezničara. Želim da se vratim u Njemačku. Devedesetih godina otišao sam kao izbjeglica, a sada se želim vratiti kao zvijezda – kaže golman.

                            Šarmantni Šehić je već nekoliko godina ljubimac navijača Željezničara, a omiljen je i kod pripadnica ljepšeg spola.

                            – Znam se nositi sa slavom. Stojim čvrsto na zemlji. Što se tiče djevojaka, sve ih je više. Same prilaze i nude se. Ali, sretno sam zaljubljen. Svoju djevojku Džejnu Šetu upoznao sam u Švedskoj nakon prijateljske utakmice. Ona radi u jednoj marketinškoj agenciji u ovoj skandinavskoj zemlji. Ljetos je dolazila u Sarajevo, a zajedno ćemo provesti i novogodišnje praznike. Za sada je sve super što se toga tiče – kaže Šehić.

                            Volim satove

                            Ibrahim važi za jednog od najbolje odjevenih nogometaša u Premijer ligi BiH.

                            – Pratim modne trendove i kako se odijevaju svjetske nogometne zvijezde. Pazim i na najsitnije modne detalje. Najviše volim satove i često ih kupujem. Nešto poput Đele Muharemovića – s osmijehom govori popularni Šeha.
                            [b]
                            Tri tetovaže[/b]

                            Ibrahim je prije godinu uradio tetovaže na rukama i leđima. Pojasnio nam je njihovo značenje.

                            – Imam tri tetovaže. Na rukama su imena mojih sestara, a na leđima početno slovo imena moje majke. Želim da njih tri uvijek budu uz mene. Prije svake utakmice poljubim ruke, proučim Fatihu i to me čuva – kaže reprezentativni golman.

                            mirsad_d
                            Participant
                              Post count: 4000

                              Exspress 2.12.2010.g.

                              Mustafa
                              Participant
                                Post count: 8282

                                ZMAJEVI PREOKRETOM DO VELIKE POBJEDE

                                Od prve minute su naši igrači krenuli ofanzivno prema golu Pantilimona, ali nije bilo većih prilika sve do 17. minute kada je Misimović sjajno šutirao iz slobodnjaka i pogodio vanjski dio mreže. Rumuni su uzvratili tri minute kasnije također iz slobodnjaka kada je svoj udarac oprobao Adrian Mutu, ali je i njegov udarac završio pored gola.

                                U 22. minuti još jedna dobra prilika za naš tim. Džeko se izborio za udarac na 18 metara od gola Rumuna i snažno šutirao, ali je gostujući golman skrenuo loptu u korner. Nakon 25 minuta u kojima je naš tim ima više od igre loptu su preuzeli Rumuni i u 29. minuti neočekivano stigli do prednosti.

                                Iz jedne, na prvi pogled, bezazlene akcije dolaze u vodstvo. Rat je ubacio loptu, ona je došla do Ciprijana Marice koji je prima na prsa i sjajnim poluvolejom matira Hasagića za muk na Bilinom Polju. Do kraja prvog poluvrema smo imali još dvije prilike, ali nismo uspjeli doći do poravnanja.

                                U 37. minuti je Pjanić iz dobre pozicije izveo slobodan udarac, ali je lopta otišla preko gola, da bi dvije minute prije odmora Zvjezdan Misimović sjajno šutirao u desni ugao rumunskog golmana koji je krajnjim naporom sačuvao svoju mrežu.

                                U nastavku utakmice ponovo agresivna igra naše reprezentacije koja je u 50. minuti imala dobru priliku, ali je ostalo 1:0 za goste. Pet minuta kasnije Rumuni su mogli završiti posao, ali je ispred Mutua Hasagić odlično intervenisao.

                                U 63. minuti smo uspjeli poravnati rezultat. Misimović je odlično izveo slobodan udarac, a Vedad Ibišević glavom matirao rumunskog golmana za veliko slavlje naših navijača. Tri minute kasnije sjajna prilika za Džeku, ali Rumun opet brani. Minutu kasnije Lulić je šutirao, ali zamalo pored gola.

                                video:

                                http://rutube.ru/tracks/4260520.html?v=6391d281f53dba4ffae9139015352cfd&autoStart=true&bmstart=1000

                                Posljednjih petnaestak minuta smo gledali potpunu opsadu gola Rumuna. Nakon nekoliko pravih prilika stadion je proključao u 83. minuti. Pjanić je izveo korner, a najbolji u petercu Rumuna bio je Edin Džeko koji je glavom zatresao mrežu gostiju.

                                Nakon vodećeg gola naši momci su znalački stali na loptu i nisu dozvolili Rumunima da dođu do našeg gola. Sjajnom taktikom uz pomoć fenomenalnih navijača naši momci su izdržali do posljednjeg sudijskog zvižduka i upisali drugu pobjedu u kvalifikacijama.

                                sportsport

                                Mustafa
                                Participant
                                  Post count: 8282

                                  Skupština NSBiH:

                                  Statut nije usvojen slijedi SUSPENZIJA!!!

                                  22 delegata glasala za, 28 protiv i 3 bila suzdržana

                                  13.28: Potpuni haos nakon neusvajanja statuta. Opća galama i dreka delegata.

                                  13.22: SUSPENZIJA!!!! Statut nije usvojen. 22 delagata glasala za, 28 protiv i 3 suzdržana. Delegat Banda iz Tuzle traži poništenje glasanja jer fali jedan glas.

                                  13.09: U toku rasprava treba li se glasati ili raspravljati o statutu.

                                  13.01: Statut se kompletan mora usvojiti poručio Čolaković delegatima.

                                  12.59: Čolaković traži glasanje, neki delegati žele raspravu o statutu.

                                  12.55: Glasanje će biti javno.

                                  12.50: Delegati FSRS žele javno glasanje. Prvo će se glasati hoće li glasanje biti javno ili tajno.

                                  12.45: Završena pauza. Da li će se glasati?

                                  12.38: NOVA PAUZA. Delegati iz FSRS se opet povukli na dogovor.

                                  12:36: Delegati iz RS-a opet traže pauzu. Navodno iznenađeni time što će glasanje biti tajno. Delegati iz FSKS ljuti. Čolaković poziva na razum.

                                  12:31: Sjednica se nastavlja. Delegati iz FSRS popustili i podržali mandate delegata u duhu kooperativnosti.

                                  12:25: Po svemu sudeći delegati iz FSRS hoće da miniraju Skupštinu kako se ne bi glasalo za usvajanje Statuta

                                  12:18: PAUZA. Delegati traže da se usaglase stavovi oko navodno spornih delegata iz Sarajevskog i Srednje-bosanskog kantona.

                                  12:15: Čolaković poziva na glasanje o spornim delegatima. Predstavnici Sarajevskog kantona ne dozvoljavaju. Član IO Josip Bevanda pozvao hrvatske delegate da glasaju i verifikuju sve delegate

                                  12:00: Delegati FSRS i dalje raspravljaju o delegatima. Bošnjački delegati traže da se ne odvraća pažnja od rasprave o statutu

                                  11:52: MUP Kantona Sarajevo pojačava osiguranje oko Holiday Inna jer se na platou ispred hotela okuplja sve veći broj Bh. Fanaticosa.

                                  11:50: Delegati iz FSRS nisu prihvatili predložene delegate Srednjebosanskog kantona i KS. Njihov zahtjev je da delegati iz ovih kantona ne učestvuju u radu Skuopštine NSBiH.

                                  11:45 Nogometni savez Hercegovačko-neretvanskog kantona nije izabrao svoje delegate pa je broj članova Skupštine smanjen za četvoricu.

                                  11:36: Delegat FIFA-e i UEFA Rudi Zavrl je naglasio važnost usvajanja Statuta NSBiH.

                                  11:31: Sa polusatnim zakašnjenjem počela je dugoočekivana sjednica Skupštine Nogometnog saveza BiH. Prisutna su 54 od 56 delegata što znači da je ispunjen kvorum potreban za donošenje odluka.

                                Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 157 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.