Viewing 6 posts - 46 through 51 (of 51 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      Srijeda 6 i cetvrtak 7 april 2011

      Sta reci vrijeme pravo proljetno pa zato idu samo slike sa basce i iz nase avlije…


      Avioncic, slican vaki nas je bomdardovo ’92 dole u i oko Kamenice Zvornicke…


      Ljubicice u travnjaku…


      Callistemon Laevis, stigo pravo iz Istocne Australije u nasu avliju…


      Tu su i loze, ruze penjacice, hadzibegovi… sve spremno za preselenje za koji mjesec aBd…


      Sumeja odrasla pa se sad lavande baskare u njenoj kornjaci za pijesak…

      :)

      Teva
      Participant
        Post count: 8872

        Petak 8 april 2011

        Opet lijepi petak i to sedmi po redu otkako je dedo Mumin stigo kod svojih u Holandiju. S obzirom da na povratnoj avio karti stoji datum od sledeceg cetvrtka ovo je ujedno i poslednja dedina dzuma u Tilburgu ali samo sto se tice ove njegove posjete. Vec su napravljeni i dogovori da nam opet dodje, ako Bog da, ali sto se tice mene, moje Esme i nase djece sledeci put da to bude na duzi period. U pocetku smo se svi bojali hoce li mu odgovarati klima i hoce li se moci navici ali je sve proteklo u najboljem redu.
        Dedo Mumin ide nazad za Hadzice a i mi ce mo za njim krajem aprila na odmor pa opet u julu ako Bog da. Ako sve bude u najboljem redu, uz Allahovu volju, i dedu Mumina bude sluzilo zdravlje valjace nam i po treci put ove godine za Hadzice i to na jesen, insaAllah…

        Dedo Mumin na dzumi u dzamiji Suleymaniye, Tilburg-Holandija – (3)


        Pogled sa manfila, vaaz


        Eso, Lutvo i dedo Mumin


        Esin sin, Eso, Lutvo i dedo Mumin


        Pogled sa manfila, priprema za klanjanje dzume


        Dedo Mumin, Turcin Ibrahim i Lutvo


        Lutvo, dedo Mumin, Eso i ja


        Dzamija Suleymaniye


        Dzamija Suleymaniye, iz vazduha polumjesec i zvijezda

        :)

        Teva
        Participant
          Post count: 8872

          Subota 9 april 2011

          I dalje pravo proljetno, suncano i toplo, vrijeme pa se jutros svako zabavio svojim poslom. Ja na poso, Esma i Sumeja u carsiju a Rusko i dedo Mumin ostali kuci. Popodne se pila kahva u avliji iza kuce a predvece su nase vrijednice napravile i pocastile nas kolacima.
          Uvece opet utakmice, izgubi nas Willem ll, gotovo je ispasce…


          Esma, dedo Mumin i ja


          Dedo Mumin i ja


          Esma, dedo Mumin i ja


          Dedo Mumin, Esma i Sumeja


          Sumeja


          Esma

          :)

          Teva
          Participant
            Post count: 8872

            Nedjelja 10 i ponedjeljak 11 april

            Lijepo vrijeme i dalje ali nema vise volje za hodanjem jer se primice cetvrtak kada dedo Mumin leti nazad za Bosnu.
            Osjecaj da mu je zao sto ide je jos uvijek prisutan.
            Ali tu su naredni dolasci ako Bog da pa smo mu rekli vec u nekoliko navrata da kad god pozeli ufati prvi avion u Sarajevu i eto ga za dva sahata u Amsterdamu…


            Sumeja, inetrneta u avliji…


            Dedo Mumin, Esma i popodnevna kahva…

            :)

            Teva
            Participant
              Post count: 8872

              Utorak 12 i srijeda 13 april 2011

              Pokvarilo se i vrijeme doduse nepada ali je pohladno. Isto ko da Turcin Ibrahim bijase u pravu kad veli, neki dan na dzumi, dedi Muminu da ostane jos u Holandiji jer nam je donio lijepo i toplo vrijeme.
              Medjutim i ova dva dana protekose u dobroj kucnoj atmosferi punoj lijepih razgovora, dogovora i utakmica…
              Culi smo se i vidjeli preko msn-a sa Edinom u Hadzicima. On treba da izvrsi pripreme za docek dede Mumina. Njegov je zadatak da se i brine o dedi Muminu tj. svom amidzi. On ga je i otpratio na avion pa tako treba i da ga doceka. Njih dvojica se dobro slazu al u stvari Edin je stalni dezurni i odgovorni kako za dedu Mumina tako i za svoje roditelje oca Zengu i majku Zejnu koju opet mi svi zovemo Strina. Zakazuje kontrole kod doktora odvozi ih i dovozi pa tako donosi i hljeb svakojutro iz carsije. Sad je tu i njegova Belma pa mu i ona pomaze. Ona je sad zaduzena da obezbijedi internet dedi Muminu s obzirom da on stize iz Holandija sa laptopom.
              Izvijestio nas je Edin da je sve spremno za docek. Dina je dosla pa da pospremi kucu, da obave podmiru i da skuha rucak za cetvrtak tj. sutra kad stigne dedo Mumin. Zenga je opet imo zadatak da pokosi travnjak, meraju ispred kuce sto je uspjesno i obavio.
              Sve je spremno za docek i svi se u Hadzicima, pa i sire, raduju dolasku dede Mumina, samo je nama u Holandiji zao sto nam odlazi ali nam je on vec obeco da nam stize opet najesen, ako Bog da…

              Evo i izostalog videa od 17 marta

              Dedo Mumin prica iz Holandije na msn sa Dinom i Kemom u Bosni


              Edin


              Edin, dedo Mumin i ja

              :)

              Teva
              Participant
                Post count: 8872

                Cetvrtak 14 april 2011

                I tako dodje datum koji stoji na povratnoj dedinoj aviokarti pa se nas dvojica zaputismo prema Amsterdamu. Sve protece u najboljem redu obavismo formalnosti pa dedo Mumin ode u pravcu aviona a ja ostadoh stojeci da ga ispratim pogledom. Zao njemu a zao i nama svima sto nam odlazi. Navikli smo se nekako na njega a i nije nam bio na teretu jer je skroman i malih prohtjeva. Za dvije hefte se vidimo sa njim opet ako Bog da u Hadzicima. Mi se nadamo da ce nam opet cim zajeseni doci a za svaki slucaj smo ostavili i njegovu pidjamu na natkasni pored kreveta u sobi koju nazivamo njegovom.
                Dedu Mumina uvijek ceka njegova soba a u njoj njegov krevet, pored njega natkasna a na njoj njegova pidjama…

                I hvala svima koji bijahose skupa sa nama ovih sedam hefti pa makar i ovako virtualno a dedo Mumin ce doci nama opet pa ce mo se opet druziti, ako Bog da…


                Dedo Mumin na pokretnoj traci, nisu stepenice


                Dedo Mumin ispred Schiphola a tu su i policajci i vojska


                Dedo Mumin i teta u plavom koja ode da pripremi avion


                Umjesto da kasni avion za Sarajevo polijece 15 minuta ranije nego sto stoji na dedinoj povratnoj karti


                Dedo Mumin i ostale Bosnje ispred saltera BH Airlinesa


                Ode Dedo Mumin a meni nedaju dalje


                U povratku avioni na aerodromu


                U povratku krave crvenke na livadama pored autoputa


                U povratku krave crnke na livadama pored autoputa

                :)

              Viewing 6 posts - 46 through 51 (of 51 total)
              • You must be logged in to reply to this topic.