Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 51 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      Hvala Webe, da su nam bogdo i ostali roditelji zivi pa da se i o njima brinemo…
      A mogli bi sucur Allahu dragom…

      Teva
      Participant
        Post count: 8872

        Petak 18 mart 2011

        Lijepi petak pa smo opet isli na dzumu u Tilbursku dzamiju Suleymaniye gdje se sretosmo sa nasim ahbabima Lutvom i Esom.
        Nema sergije ovdje svakog petka nego samo koji put godisnje al zato svaki petak dzematlije kupuju perece, kako ih ja nazivam, i dobit ide dzamiji. Peciva koja slice nasim perecima samo su malo deblja i posuta su sezamom. Sest komada kosta 5 eura a mi kupismo duplo jer ce nam danas trebati.
        Ovaj put nemadosmo dosta vremena jer vec u dva moradosmo pokupiti Esmu sa posla, utom ce i Sumeja iz skole i krenusmo put Njemacke. Odrediste Karlsruhe koji je udaljen od Tilburga 470 kilometara a naum nam je zijaret nasem Dedi i njegovoj Muneveri.
        A kad vec idemo na tu stranu u povratku cemo navratiti i u Wetter, koji se nalazi kod Dortmunda, kod nasih dragih Rogaticana Camdzija, Dzevada i Sene…


        Dedo Mumin i Lutvo


        Lutvo, dedo Mumin i Eso


        Lutvo, dedo Mumin i ja

        :)

        Teva
        Participant
          Post count: 8872

          Petak 18, subota 19 i nedjelja 20 mart 2011

          Vikend smo proveli u Njemackoj kod nasih Catica, Munevere i Dede a u povratku smo svratili na kahvu i blic posjetu kod, opet nasih, Camdzija Sene i Dzevada.
          Nemam vremena ali se moram nakaniti, kad ugrabim, da napisem jednu pricicu o ovom izvanredno provedenom vikendu sa nasim Rogaticanima.
          Dragi nasi jos jednom hvala na iciramu i do sledecih druzenja, ako Bog da…


          Tabla Bosnjackog dzemata u Karlsruhe, Njemacka


          U dzamiji: dedo Mumin, efendija Sead te Rogaticani Dedajic Nedzad i nas Dedo Catic


          U dzamiji: Dedo Ejub, ja, efendija Sead i dedo Mumin


          Efendija Sead sa malim Rogaticanima Nedzadovim sinovima


          Najvjerovatnije buduca dzamija Bosnjaka u Karlsruhe


          Dedina basca: dedo Mumin i ja


          Dedina basca: Dedo i dedo Mumin


          Kod Denisa, Dedinog zeta, na sijelu: Esma, Munevera i Dedo


          Kod Denisa, Dedinog zeta, na sijelu: Denis sa suprugom i mamom


          Kod Denisa, Dedinog zeta, na sijelu: Denisov otac, ja i dedo Mumin


          Kod Dede i Munevere kuci: dedo Mumin, Esma i Sumeja


          Ja, Dedo, dedo Mumin, Esma i Munevera


          Polazak nazad za Holandiju: dedo Mumin, Esma, Dedo i Sumeja


          Negdje od Karlsruhe prema Frankfurtu


          Naziru se zgrade Frankfurta


          Negdje od Frankfurta prema Dortmundu


          U Wetteru kod nasih Camdzija: Esma, dedo Mumin, ja, Sena i Dzevad


          Suton nad Holandijom u daljini…

          :)

          Teva
          Participant
            Post count: 8872

            Ponedjeljak 21 i utorak 22 mart 2011

            Onako normalni radni danovi (dani), kucna atmosfera i opustanje poslije prelijepo provedenog vikenda…


            Dedo Mumin i Rusko


            Dedo Mumin


            Rusko pravi kahvu za dedu i mamu koja treba stici sa posla…

            :)

            Teva
            Participant
              Post count: 8872

              Srijeda 23 mart 2011

              Danas smo isli nas troje, ja, Esma i dedo Mumin na pijacu u nasem dijelu grada…
              Poslije podne sam ja skokno do basce da posadim luk…


              Dedo Mumin i Esma


              Esma i dedo Mumin


              Esma i dedo Mumin


              Dedo Mumin i Esma


              Basce, moja i komsije Hajre


              Luk posadjen…

              :)

              Teva
              Participant
                Post count: 8872

                Cetvrtak 24 mart 2011

                Lijepo suncano proljetno vrijeme vec nekoliko dana pa se gubi osjecaj kisovite Holandije. Danas izmedju ostalog dobismo naredjenje od Esme da odemo prohodati centrom Tilburga. Iskoristismo da obidjemo prodavnice i kupimo jos koju stvarcicu jer su ova proljetna snizenja pri kraju.
                Usput kupismo i laptop dedi Muminu da ponese u Bosnu pa ce mo tako moci odrzavati svakovecernji kontakt preko msn-a a naravno cim pozeli eto ga opet kod nas u Holandiju…


                Dedo Mumin


                Dedo Mumin i Sumeja


                Dedo Mumin, ja i laptop


                Sumeja

                :)

                Teva
                Participant
                  Post count: 8872

                  Petak 25 mart 2011

                  Opet lijepi petak i opet muhabet i slikanje sa nasim dzamijskim ahbabima…


                  Lutvo, dedo Mumin i Eso


                  Lutvo, dedo Mumin i Eso

                  :)

                  Teva
                  Participant
                    Post count: 8872

                    Subota 26 mart 2011

                    Sinoc su navracale Esmine Turkinje. Tako ih zovem jer su one Esmine radne kolegice a i zivimo u istoj cetvrti Tilburga. Donijele su poklone dedi Muminu jer je to obicaj kod njih. Jako im je drago sto je Esmin babo doso u posjetu kod nas pa zele na taj nacin da pokazu postovanje kako prema dedi Muminu tako i prema Esmi svojoj radnoj kolegici a i inace ahbabici.
                    Bogami smo se osladili ukusnim turskim slatkisima a sta je dedo Dobio u kesama to zna on…

                    A dan opet lijep i suncan pa odluka pade da odemo u gradic Oosterhout koji ima jako lijep, kako otvoreni tako i zatvoreni, trzni centar. Kako kaze dedo Mumin, ima u ovom zatvorenom dijelu vise raznih prodavnica nego komplet na Hadzickoj opcini kad bi sve stavio na jedno mjesto. Djeca nehtjedose poci sa nama.
                    Cudio se dedo Mumin i kad smo prolazili pored parka u kojem su lijecena drveta. Pricam mu kako to rade ovi na zapadu, lijece i parkovsko drvece ako je oboljelo.
                    Dedo se ne prestaje cuditi da danima nemoze da vidi policajca na ulici a svakud hodamo. Odgovaram mu da su oni masovno i zacas na licu mjesta ako zatreba. Pricam mu takodje da ti policajac nesmije ni licnu zatraziti na ulici ako nisi sta ucinio.
                    Prisjecamo se i onih peripetija sa policajcima koje smo imali na aerodromu u Amsterdamu prilikom dedinog dolaska. Drasticna razlika.
                    Nadam se da ce mo naredni period negdje udariti na policajce pa cu ih zamoliti da se slikaju sa dedom Muminom…
                    Predvece smo ja i moja Esma otputovali u Mook koji je haman na Njemackoj granici. Razlog jako vazan i jubilaran pa se zadrzasmo dokasno i kuci stigosmo u rane sahate. A vazan je iz tog razloga da nas ahbab i prije svega Rogaticanin Enes Ajnadzic proslavlja svoj jubilarni 50 rodjendan. I ne samo to nego je tu i 25-a godisnjica kako su on i njegova Jasna skupa.
                    Ima jos al za ovaj put je brate dosta…


                    Pokloni dedi Muminu


                    Lijeceno drvece u parku


                    Dedo Mumin i Esma


                    Dedo Mumin i Esma


                    Dedo Mumin i Esma


                    Dedo Mumin


                    Enes, njegova Jasna, moja Esma i ja

                    :)

                    Teva
                    Participant
                      Post count: 8872

                      Nedjelja 27 i ponedjeljak 28 mart 2011

                      Kucni ambijent ovih dana nece niko da remeti pa tako samo ja odletim po podmiru a kako je i dalje lijepo suncano proljetno vrijeme skoknem i na bascu pa sam rasadio jagode i posijo krompir…


                      Posijani krompir


                      Basca

                      :)

                      Teva
                      Participant
                        Post count: 8872

                        Utorak 29 i srijeda 30 mart 2011

                        Bez vecih pokreta.
                        Esma je ovih dana slobodna pa, dok sam ja na poslu a djeca u skoli, ona i dedo Mumin koriste maksimalno vrijeme da budu zajedno i dobro se izmuhabete ko babo i scer.
                        Ova dva dana pomalo kisi ali nije hladno. Metereolozi najavljuju lijepo i toplo vrijeme za subotu pa se ja nadam da ce tako i biti pa da iskoristimo dan i odemo u obliznji safari park, Beekse Bergen…
                        Ostalo je jos samo dvije hefte da dedo Mumin mora nazad za Hadzice pa se zabrinjavam jer jos nismo ugrabili vremena da odemo do obliznjih gradova: Breda, Den Bosch, Eindhoven… Bio sam ja planiro i puno vise toga da obidjemo ali dedo Mumin i nije neka hodalica a i vidim da svi teze da sto vise vremena provodimo svi skupa u kucnoj atmosferi…


                        Dedo Mumin i Rusko


                        Sumeja, dedo Mumin i Rusko


                        U ogledalu: Rusko i dedo Mumin

                        :)

                        Teva
                        Participant
                          Post count: 8872

                          Cetvrtak 31 mart 2011

                          Standardno, lijepo nam je al danas nema slika…

                          Teva
                          Participant
                            Post count: 8872

                            Petak 1 april 2011

                            Danas je dzuma ponovom vremenu sto znaci da se u Tilburgu klanja par minuta prije dva sata, sto bi rekli skoro u 14:00, pa smo morali angazovati Ruska da bi mene odbacili na poso u drugu pa da on i dedo Mumin imaju auto za kucu i popodnevne aktivnosti.
                            Uvece sam ih zateko kuci plus Asmira Ruskovog ahbaba. Petak u vece i jeste pa se momci spremili za izaci…


                            Dedo Mumin ispred Suleymaniye dzamije u Tilburgu


                            Turcin Ibrahim, dedo Mumin i Lutvo


                            Dedo Mumin i Rusko


                            Asmir, dedo Mumin i Rusko

                            :)

                            Teva
                            Participant
                              Post count: 8872

                              Subota 2 april 2011

                              Danasnji prelijepi i suncani dan smo iskoristili da odemo u Safari park, Beekse Bergen koji se nalazi nedaleko od Tilburga. Koji kilometar od grada a osjecaj imas da si u srcu Afrike. Vozis se autom ili safari busom izmedju zivotinja koje slobodno hodaju, pa poslije imas i hodajuci safari od nekoliko kilometara samo sto se onda opasne zivotinje nalaze iza visokih zicanih ograda. Svuda su klupe i razna cuda za djecu pa se onda moze uzivati maksimalno. Na kraju dana smo prisustvovali souu ptica grabljivica i onda nastavili ponovo auto safari do izlaska iz parka.
                              Posebno smo sretni sto smo imali priliku da dedo Mumin uziva u prirodi a inace je veliki ljubitelj zivotinja. Svakodnevno gleda na teveu one emisiji o zivotinjama, opstanak i slicno.
                              Kome nije dosta auto safari moze da iskoristi i safari brodom sa koga se takodje mogu vidjeti gotovo sve zivotinje.
                              U Safari park smo usli u 10 sati ujutro a izasli u 5 popodne, a ostali bi mi jos da se park ne zatvara bas u 5 popodne.
                              Uglavnom uspjeli smo ga napustiti bas na vrijeme da nas ne izbace “na metli”.


                              Zebre


                              Leopard


                              Nekaki ko jeleni, sta li


                              Hijena


                              Lavica


                              Zirafe, zebre, ja i dedo Mumin


                              Slon Calimero tezak 7.000 kg ili 7 tona


                              Uspavani divlji psi, Sumeja, Esma i dedo Mumin


                              Nosorozi


                              Chita’s


                              Sumeja i atilope


                              Nekaka rogata goveda


                              Safari brodom


                              Sarani


                              Sova


                              Orao morski


                              Pingvini


                              Esma, dedo Mumin, Sumeja i flamingos


                              Tigrovi


                              Dedo Mumin skida majstorije okruglog stola


                              Okrugli sto, dobra ideja


                              Dedo Mumin, Sumeja, Esma i pokloni za sjecanje…

                              :)

                              Teva
                              Participant
                                Post count: 8872

                                Nedjelja 3 i ponedjeljak 4 april 2011

                                Utakmica ova, utakmica ona…


                                Dedo Mumin i Rusko


                                Dedo Mumin i Rusko

                                :)

                                Teva
                                Participant
                                  Post count: 8872

                                  Utorak 5 april 2011

                                  Izmedju ostalog danas smo skoknuli do susjednog grada, a koji se zove, Breda da obidjemo stadion holandskog prvoligasa FK NAC. Nemadosmo srece jer nezatekosmo nikoga pa smo sam stadion mogli vidjeti samo kroz ogradu na korneru.
                                  Vrijeme je posuncano ali puse i nekakav pohladan vjetar pa smo onda odlucili da malo prohodamo po trznom centru i obidjemo veliku Svedsku trgovinu svega i svacega koja se zove IKEA. Uglavnom su tu sve stvari vezane za pokucstvo pa i sire. Nakraju smo bili jednoglasni da je kvalitet svega vidjenog nula…


                                  Dedo Mumin


                                  Dedo Mumin


                                  Dedo Mumin


                                  Dedo Mumin


                                  Dedo Mumin


                                  Dedo Mumin

                                  :)

                                Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 51 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.