Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 51 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      Ti znas nas Webe da dedu Mumina zovu Hadzija iako jos nije obavio hadz. Uvijek je nalazio opravdavajuci razlog da ne ode iako smo ja i Esma sve cinili da ide.
      Prvo je bilo nemoze da ostavi hanumu, tj. moju punicu samu. Kad je ona umrla onda nece nigdje dok neprodje godina pa da odradi sto je duzan a izmedju ostalog dok joj nisane ne postavi.
      Sad kad je i to zavrseno nadam se da ce se odluciti da obavi hadz, ako Bog da…
      I da ne zaboravim uvijek kad pricamo o tebi, Mustafi i Kazi, kaze mi da drugujem sa pravim i dobrim ljudima.
      Jos da vam prenesem selam od njega a i nas ostalih, mahsuz…

      Teva
      Participant
        Post count: 8872

        Subota 5 mart 2011

        Danas smo skoknuli opet preko granice ali ovaj put u Njemacku tacnije u grad Kleve, nasu omiljenu destinaciju. Na tom kraju Holandije zive nasi Dzanke i nasi Ajnadzici. Naravno sa ove obadvije rogaticke porodice se druzimo i jako smo bliski.
        Bili smo ipak odlucili da se nikome ne javljamo jer je subota i svako voli da prohoda.
        Medjutim kako je svijet mali sretosmo se sa nasim Ajnadzicima bas ovdje u Klevama…


        Esma sa svojim babom Muminom


        Slucajni susret: Ja, moja Esma, dedo Mumin, Ajnadzici Jasna i Enes


        Esma i dedo Mumin


        Za rodjaka Dedu selam ispred casina u njemackim Klevama: Ja i dedo Mumin

        :)

        Teva
        Participant
          Post count: 8872

          Nedjelja 6 mart 2011

          Lijep suncan dan pa odlucismo da opet odemo u holandsko-belgijski gradic Baarle Nassau-Baarle Hertog. Nedjelja je ovdje radni dan sto se tice radnji u centru pa kontamo da nastavimo tamo gdje nas je kisa prekinula prosle nedjelje.
          Medjutim udarismo na zatvorene radnje i haos u gradicu, slavi se Karneval pa tako htjeli nehtjeli zabavismo se i mi malo.
          A shoping u ovom gradicu cemo nastaviti vjerovatno vec u sledecu nedjelju…

          Dedo Mumin na karnevalu u holandsko-belgijskom gradicu Baarle Nassau-Baarle Hertog


          Pijaca 1894


          Granica: Esma u Holandiji – NL, dedo Mumin u Belgiji – B


          Karneval


          Karneval


          Shell, cijene benzina u euro centima: Ja i dedo Mumin


          Izlaz iz gradica koji se nalazi u dvije drzave, pa ti sad skontaj gdje si izaso u Holandiju il Belgiju

          :)

          Teva
          Participant
            Post count: 8872

            Ponedjeljak 7 mart 2011

            Malo smo vrsili pripreme za proljetne bascanske radove…


            Dolazi proljece, priprema za bascu


            Dedo Mumin nemoze bez majstorisanja


            A drva su za Edina, i to upakovana u vrece

            :)

            Teva
            Participant
              Post count: 8872

              Utorak 8 mart 2011

              Bili smo u susjednom gradu koji se zove Waalwijk.
              Prohodali smo po carsiji i u povratku svratili na stadion RKC Waalwijk.
              Ne zatekosmo nikoga, steta.
              A uvece tekma Barcelona – Arsenal pa snimih maloatmosferu kucnih navijaca…

              Dedo Mumin gleda tekmu Barcelona-Arsenal kod sceri i zeta u Holandiji…


              Dedo Mumin ispred Mustafine radnje u Waalwijku


              Stadion RKC Waalwijk


              Stadion iznutra


              Sportski kafic u sastavu stadiona


              Ispred udruzenja navijaca


              Na jednom od pomocnih stadiona

              :)

              Teva
              Participant
                Post count: 8872

                Srijeda 9 mart 2011

                Danas kucna atmosfera i samo smo malo ja i dedo Mumin prohodali do polovne (da vidi kako i to izgleda na zapadu) te do radnje Scapino da vidimo za duboke cipele i do Lidla da vidimo jel stigo sjemenski luk.
                Nismo ponijeli aparat…

                :)

                Teva
                Participant
                  Post count: 8872

                  Cetvrtak, 10 mart 2011

                  Kucna atmosfera uvece opet utakmice…


                  Dedo Mumin, Sumeja, Rusko i Esma


                  Sumeja i Rusko

                  :)

                  Teva
                  Participant
                    Post count: 8872

                    Petak, 11 mart 2011

                    Danas (opet) lijepi petak sto bi reko nas hadzija Zimic, pa smo isli na dzumu. Ponovo sam pored slika, sa nasima i Turcima, napravio i video zapis, ovaj put dva.
                    Dolazak dzamiji Suleymaniyi kao i snimak ezana jer je bio drugi mujezin…

                    Dedo Mumin dolazi u dzamiju Suleymaniye, Tilburg-Holandija

                    Dedo Mumin na dzumi u dzamiji Suleymaniye (2), Tilburg-Holandija


                    Sa Turcima mojim radnim kolegama: Halil, dedo Mumin i Ismail


                    Ispred dzamije


                    Ispred dzamije


                    Dedo Mumin i Turcin Ibrahim


                    Nas Eso sa sinom, babo Ibrahimov, dedo Mumin i Turcin Ibrahim

                    :)

                    Teva
                    Participant
                      Post count: 8872

                      Subota 12 mart 2011

                      Ekipa je isla danas, bez mene, na jug Holandije u prelijepi stari grad Roermond.
                      Doduse zadrzali su se u novijem dijelu pa ako bude vremena skoknucemo jedan dan i do starog dijela grada…


                      Dedo Mumin, Rusko i Esma


                      Esma, Sumeja i dedo Mumin


                      Sumeja

                      :)

                      Teva
                      Participant
                        Post count: 8872

                        Nedjelja 13 mart 2011

                        A danas evo nas trecu nedjelju uzastopice u Holandsko-Belgijskom gradicu Baarle Nassau-Baarle Hertog.
                        Prve nedjelje nas otjera kisa, druge bijase karneval i evo tek trece zavrsismo uspjesno misiju…


                        Dedo Mumin i Esma, pri dolasku


                        Dedo Mumin i ja, pri polasku


                        Konj od potkovica

                        :)

                        Teva
                        Participant
                          Post count: 8872

                          Ponedjeljak 14 mart 2011

                          Kucna atmosfera, lijepo vrijeme pa sam postavio sto i stolice u avliji iza kuce i malo sredio supu.
                          Mirise proljece, pregurasmo i ovu zimu koje fakticki i ne bijase ako neracunamo one nevolje sa snijegom koje bijahose na samom pocetku.
                          Danas nema slika…

                          Teva
                          Participant
                            Post count: 8872

                            Utorak 15 mart 2011

                            Danas ako izuzmemo podmiru opet kucna atmosfera.
                            A navece tekma Bajern – Inter 2:3

                            Dedo Mumin gleda tekmu Bajern – Inter kod sceri i zeta u Holandiji…(video)

                            :)

                            Teva
                            Participant
                              Post count: 8872

                              Srijeda 16 mart 2011

                              Danas dedo Mumin odlucio da odmara vazdan kod kuce a ja sam otiso i kupio sjemenski luk za bascu. Usput naletih i kupih Rusku bezicne tastaturu i misa za kompjuter. Naletih i na dobar tranzistor iz one vrste svjetskih primaca, koji ima sve na sebi, i kupih ga dedi Muminu da moze slusati vijesti u Hadzicima kad bude sjedio na meraji sa komsijama i ahbabima…
                              Navece tekma Real M.-Lyon…

                              Dedo Mumin gleda tekmu Real M. – Lyon kod sceri i zeta u Holandiji…


                              Asmir, dedo Mumin, Rusko i Esma


                              Asmir, dedo Mumin, Rusko i Esma

                              :)

                              Teva
                              Participant
                                Post count: 8872

                                Cetvrtak 17 mart 2011

                                Besposleni i jesmo pa ja i dedo Mumin odosmo da malo prohodamo. Obidjosmo dva manja trzna centra i kupismo nekih stvari: dedi sirup za slajm, vise baterija za tranzistor, dedi lijepe patike i par trenerki te jos nekih stvarcica.
                                Uvece pored tekme Manchester Sity-Dinamo Kiev popricasmo na msn sa Dinom i Kemom. Zovno ih Edin da predju kod njega na kompjuter a oni su stigli jos juce iz Brdzana da okrece nasu kucu u Hadzicima pa kad mi stignemo krajem aprila na odmor u Bosnu, ako Bog da, da bude sve cakum pakum. Blago meni kakog dobrog badzana imam…
                                Napravih i video zapis dijela tog razgovora ali sam nesta poremetio pa cu mozda naknadno postaviti dok to Rusko popravi…


                                Dedo Mumin ispred nase kuce u Tilburgu


                                Pricanje na msn-u relacija: Dina i Kemo – dedo Mumin, Esma i u cosku moja ruka sa aparatom

                                :)

                                webmaster
                                Keymaster
                                  Post count: 3712

                                  Teva plaho fino pazis dedu aferim… ovo se rijetko moze vidjeti.

                                Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 51 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.