Viewing 15 posts - 286 through 300 (of 398 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      Prosle godine nakon tacno 18 godina ispentrah se ponovo na krusku Zucku koja se nalazi blizu kapije na nasem imanju na Biljinovcu i probah njene rane, socne plodove.
      Negdje izmedju maja i jula prosle godine neki idiot ju je zapalio i izgorela je iznutra ali je ipak rodila.
      Na njenom deblu rastu dvije vrste krusaka kalemusa: rana Zucka i kasna Zimnjaca…


      Zucke na stolu u Hadzicima


      Ja u krosnji Zucke


      Zuckin okus u ustima me vratio u najranije djetinjstvo

      :)

      ponekad ovdje
      Participant
        Post count: 1139


        Teva napisao:

        QUOTE:

        Na njenom deblu rastu dvije vrste krusaka kalemusa: rana Zucka i kasna Zimnjaca…

        Ja se ovdje katkad javim sa prikladnim receptom a pokupim ga najcesce na forumu glavnog grada:) . Pa evo i sada jedan ukusan desert za ove kasne Zimnjace:) :

        “Ovo su mjere za 4 kruske-porcije:

        Obariti ociscene i na pola prerezane kruske s malo vode i secera da omeksaju (moze i u mikrovalnoj).
        U serpici uspinovati 4-5 kasika secera sa 1-2 kasikom vode i sokom od jednog manjeg limuna (ili pola veceg).
        Kad secer poprimi svijetlo smedju boju, lagano dodati 3-4 kasike tecne slatke pavlake (vrhnje), neprekidno mijesajuci. Iskljuciti sporet, jos malo izmijesati i skloniti s vatre. Dobicete jedan jako ukusan krem.

        Na dno tanjira za posluzivanje stavite 2 kasike grckog jogurta, preko jogurta 2-3 kasike karamel-krema i odozgo dvije polovine kruske. Ako imate dovoljno krema prelite ga i preko krusaka.
        Desert je jako, jako ukusan, isprobajte i uvjerite se.
        Prijatno! ”

        ponekad ovdje
        Participant
          Post count: 1139


          Teva napisao:

          QUOTE:

          Na njenom deblu rastu dvije vrste krusaka kalemusa: rana Zucka i kasna Zimnjaca…

          Ja se ovdje katkad javim sa prikladnim receptom a pokupim ga najcesce na forumu glavnog grada:) . Pa evo i sada jedan ukusan desert za ove kasne Zimnjace:) :

          “Ovo su mjere za 4 kruske-porcije:

          Obariti ociscene i na pola prerezane kruske s malo vode i secera da omeksaju (moze i u mikrovalnoj).
          U serpici uspinovati 4-5 kasika secera sa 1-2 kasikom vode i sokom od jednog manjeg limuna (ili pola veceg).
          Kad secer poprimi svijetlo smedju boju, lagano dodati 3-4 kasike tecne slatke pavlake (vrhnje), neprekidno mijesajuci. Iskljuciti sporet, jos malo izmijesati i skloniti s vatre. Dobicete jedan jako ukusan krem.

          Na dno tanjira za posluzivanje stavite 2 kasike grckog jogurta, preko jogurta 2-3 kasike karamel-krema i odozgo dvije polovine kruske. Ako imate dovoljno krema prelite ga i preko krusaka.
          Desert je jako, jako ukusan, isprobajte i uvjerite se.
          Prijatno! ”

          Irfan-tekija
          Participant
            Post count: 681

            Kruska a i bilo koja druga vocka naj bolja je kad se ubere, malo se trljne od pantole i jede. Jos kad si sretan pa imas ubrati u svojoj basci.

            Irfan-tekija
            Participant
              Post count: 681

              Kruska a i bilo koja druga vocka naj bolja je kad se ubere, malo se trljne od pantole i jede. Jos kad si sretan pa imas ubrati u svojoj basci.

              Teva
              Participant
                Post count: 8872

                Kake su u vas Mirisace u Vrbanju, nase na Biljinovcu nekake positne bile prosle godine.

                Teva
                Participant
                  Post count: 8872

                  Kake su u vas Mirisace u Vrbanju, nase na Biljinovcu nekake positne bile prosle godine.

                  ponekad ovdje
                  Participant
                    Post count: 1139

                    [color=#825900][b]Irfan tekija napisao:

                    Kruska a i bilo koja druga vocka naj bolja je kad se ubere, malo se trljne od pantole i jede. Jos kad si sretan pa imas ubrati u svojoj basci.

                    [/b][/color]
                    Jah, znam, kod mame u Gorazdu u bašči pred vratima, jal jabuku, jal krusku , jal šljivu. A tek kod tetke Tidze u Kazagićima, ma hajde….. Nego ja mislila ti ces sigurno napisati :
                    “Moj Role , ja kakvu je moja Munira napravila turšiju, pa ja to poslije rucka i cigare, malo turšije malo kiselih krusaka….”:)

                    ponekad ovdje
                    Participant
                      Post count: 1139

                      [color=#825900][b]Irfan tekija napisao:

                      Kruska a i bilo koja druga vocka naj bolja je kad se ubere, malo se trljne od pantole i jede. Jos kad si sretan pa imas ubrati u svojoj basci.

                      [/b][/color]
                      Jah, znam, kod mame u Gorazdu u bašči pred vratima, jal jabuku, jal krusku , jal šljivu. A tek kod tetke Tidze u Kazagićima, ma hajde….. Nego ja mislila ti ces sigurno napisati :
                      “Moj Role , ja kakvu je moja Munira napravila turšiju, pa ja to poslije rucka i cigare, malo turšije malo kiselih krusaka….”:)

                      Irfan-tekija
                      Participant
                        Post count: 681

                        Ma Bogami Mehagince ima i tog, Munira svasta pravi ama je problem sto ja ne umijem slike postaviti. Moljakam Ediba pa ponekad nesto i postavi.

                        Irfan-tekija
                        Participant
                          Post count: 681

                          Ma Bogami Mehagince ima i tog, Munira svasta pravi ama je problem sto ja ne umijem slike postaviti. Moljakam Ediba pa ponekad nesto i postavi.

                          Teva
                          Participant
                            Post count: 8872

                            Iz albuma nase Elvedine Vrazalica

                            Nasi, hadzi Asim (Asko) i njegova hanuma na branju malina kod prijatelja u Zeljeznom polju (Zenica).

                            :)

                            Teva
                            Participant
                              Post count: 8872

                              U basci nasih Cakarica

                              Drago covjeku viditi draga lica koja dugo nije vidio pa tako ovaj put skoknusmo do nasega Zijada Cakarica, zvanog Zijo, Roki.
                              Zatekosmo ih u njihovoj basci. Vrijedni ko i uvijek a i basca masaAllah sredjena i povrce rodilo dobro. A i nemoze drugacije kad znamo kako su Cakarici i u Rogatici birvaktile bili radni i vrijedni.
                              Ne preostaje dam drugo nego da im pozelimo srecu, zdravlje i dug zivot


                              Cakaricke u basci


                              Roki i paradajz


                              Roki u trnucima odmora u basci


                              Roki bere tresnje


                              Selam rogatickoj raji diljem dunjaluka i navratite nam opet…

                              :)

                              Teva
                              Participant
                                Post count: 8872

                                Stize proljece i u Holandiju, danas suncano i 15-ak stepeni.
                                Visibaba i safran procvjetali a lijeska se oresila.
                                Kupio sam sjemenski luk, sjemenski krompir i ostala sjemena.
                                Trebo bih poceti sa lopatanjem (asovanjem) basce…B)

                                Mare
                                Participant
                                  Post count: 1546

                                  Pa sta cekas.Lopataj.:woohoo:

                                Viewing 15 posts - 286 through 300 (of 398 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.