Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 398 total)
  • Author
    Posts
  • ponekad ovdje
    Participant
      Post count: 1139


      Evo jedan recept koji sam nedavno pokupila sa sa-x.com, bas se dobro uklapa uz ove tikve sa kompletne prethodne strane, jer uglavnom rijec, a i slika, bjese o tikvama:)

      ponekad ovdje
      Participant
        Post count: 1139


        Kompot od bundeve sa mirisljavim zacinima

        Isjeci kriske tikve i skuhati ih u casi vode sa pola case secera.
        Dodati par karanfilica, vanilu i stapic cimeta.
        Kad tikva omeksa, izvaditi je na tanjir, a preostali sok nastaviti kuhati
        dok se malo ne zgusne. Dodati par listica mente i zalfije, iscijediti sok od pola limuna ili narandze.
        Vratiti kriske tikve i ostaviti da se ohladi.

        hamid_m
        Participant
          Post count: 25

          Ja kontao ovo neki “divlji” paradajz! :P

          Teva
          Participant
            Post count: 8872

            Samo neznam mozel ovaj kompot i od onih Irfinih tikava iz Rogatice,
            tj. iz Tekije ???:woohoo:

            Zambi
            Participant
              Post count: 898

              Neka Gračanče,kad dođeš u Bosnu pokazaćemo ti da može sok od Irfinih tikava:woohoo: a kompot je mala maca;)

              Irfan-tekija
              Participant
                Post count: 681

                Moj Role, moja Munira je prije mjesec dana napravila slatko od tikava, pa ja to na stesrce prije kahve i cigare. A ti ponesi koju kospu i te pa ce mo jesenas vidjeti kaka je.

                Kemo
                Participant
                  Post count: 52

                  Sve naki kumpijeri,tikve luk onaj – lik ovaj, a dje ti je onaj konj sto ga vodase po basci.Da ga nisi u posjek.Ja jas u posjeku plah u kalji , a more i nako.

                  Irfan-tekija
                  Participant
                    Post count: 681

                    Pa vrati stranicu nazad i vidi ces kako Zekan izorava krompir. To je sve zdrava hrana. Nema fuseraja, korpus delikt.

                    Teva
                    Participant
                      Post count: 8872

                      Role, sta mislis koja od ove dvije je mogla citava u rernu stati ???B)


                      Dedo

                      :)

                      Irfan-tekija
                      Participant
                        Post count: 681

                        Bezbeli ova mala, a vidis da se Dedo zastro mora da ih je sjeko. Ma nake su mi sumljive nisu bas ko nase. Ponesi ti koju sjemku da vidimo kako ce to uspjevati vamo.

                        mirsad_d
                        Participant
                          Post count: 4000

                          Raštika izrasla viša od dva metra
                          Ogromna stabljika imala je i ogromne listove pa je jedan pri dnu imao dimenzije 80 sa 40 centimeta
                          Autor: H. M.
                          02.12.2009. 01:00

                          Semin ef. pored divovske raštike

                          U bašti Semina ef. Lepare u Ostrošcu kod Jablanice izrasla je stabljika raštike do visine od 230 centimetara. Semin i njegova hanuma Mirsada kažu da ništa posebno nisu činili s ovom stabljikom nego i sa ostalima. Rasad raštike dobili su od jedne komšinice ali ni u njihovoj ni u komšinicinoj bašti nema tako velikih stabljika.

                          Ogromna stabljika imala je i ogromne listove pa je jedan pri dnu imao dimenzije 80 sa 40 centimetara. Koliko se hercegovačkog japraka pojelo od ove stabljike vlasnici nisu mogli izračunati. Za japrak od jednog lista treba kilogram mljevenog mesa, tvrdi hanuma Mirsada.

                          Teva
                          Participant
                            Post count: 8872

                            Da smo mi sa lijeve obale Rakitnice uvijek bili dobri bascovani evo jos jednog primjera. Ranije sam ja u ovoj temi postavljo slike (sa naseg druzenja) iz basce Drakovaca u gradu Almere, ovdje u Holandiji. A za danas evo slike dvije cvekle koje je proizveo nas uspjesni bascovan Galib.
                            A cvekla je kazu, dobra za krvnu sliku i svasta jos nesta…;)


                            Moj prika, bascovan Galib Drakovac

                            :)

                            Zambi
                            Participant
                              Post count: 898

                              Eferim rajo sa lijeve obale Rakitnice;)

                              Teva
                              Participant
                                Post count: 8872

                                Rukavice na rukama, ja kontam ja vrijednih momaka rade po basci.:)
                                Kad ugledah onaj sac naslonjen na drvo i ovu tepsiju dole.:woohoo:


                                Hamid Mehmedovic i Nermin Ziga

                                :)

                                Teva
                                Participant
                                  Post count: 8872

                                  Prosle godine nakon tacno 18 godina ispentrah se ponovo na krusku Zucku koja se nalazi blizu kapije na nasem imanju na Biljinovcu i probah njene rane, socne plodove.
                                  Negdje izmedju maja i jula prosle godine neki idiot ju je zapalio i izgorela je iznutra ali je ipak rodila.
                                  Na njenom deblu rastu dvije vrste krusaka kalemusa: rana Zucka i kasna Zimnjaca…


                                  Zucke na stolu u Hadzicima


                                  Ja u krosnji Zucke


                                  Zuckin okus u ustima me vratio u najranije djetinjstvo

                                  :)

                                Viewing 15 posts - 271 through 285 (of 398 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.