Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 39 total)
  • Author
    Posts
  • Mustafa
    Participant
      Post count: 8282

      Citat kratkih poruka:

      ??: Akcija na ovoj stranici je Galibe davno zavrsena. Tu akciju koju ti organizujes nije akcija sa ove stranice nego tvoja licna. Mi smo to jasno davno naglasili na naslovnoj stranici. Ti sada sa svojom informacijom ovdje pravis nesporazum. Zasto i drugima ne objasnis da je to tvoja akcija

      Mislim da jedosta toga receno ovom kratkom porukom. Uslijed nekih nesporazuma prilikom dogovora (neuvazavanje misljenja vecine)Galib je preuzeo akciju i sam je vodio zajedno sa nekim nasim rogaticanima iz Amerike.
      Cudi me da to Galib nekaze jasno i glasno ko stoji iza akcije i kako se organizovala, odnosno kako je ideja otisla sa naseg kolosjeka, te kako je od inicijatora ideje (Teve), iznenada ideju “dobio” neko drugi.

      Haris
      Participant
        Post count: 78

        Moja namjera je bila da pokrenem ovu akciju misleci da se stalo u realizaciji.Nisam znao da se vec diskutovalo o ovome i da je ova akcija stopirana na ovoj stranici.Mislim da ovu akciju ne smijemo zaustaviti unatoc nesuglasicama.Moramo se organizovati i ovu akciju uraditi kako to nasi predci zasluzuju

        Anonymous
          Post count: 2088

          Moj Harise kao da je problem ko kad i kako vodi akciju. Najvažnije je da mezarja u Rogatici budu uredna. To je naš obraz a ne srba koji tamo žive. Nisam se samo ja angažovao oko ovoga. Haris (Meha) Ajanović je platio čovjeka a da nije čekao nikakve akcije i taj čovjek već čisti Šehovinu i dosta toga je uradio. Mimo akcije Meho daje betonske stubove i ićićemo to da zagrađujemo. Ni njega ne interesuju akcije već samo rad. I ja sam založio svoj obraz i obraz Lihića pa prikupio novaca od naših ljudi koji imaju svoje pretke ukopane u Rogatici i koji su se veoma rado odazvali ovome. Da samo vidiš radost naše raje kada smo se sastali kod Kene Salana i kafiću, u prvom redu što smo se sastali. Akcija je bila u drugom planu. U onda se novac počeo stavljati na hastal i svima je drago bilo zbog toga. Ja ću se potruditi da se te pare “upute” tamo gdje treba i za šta treba.
          Ovo je jedna jako dobra stranica. Na njoj se zbog svog zadovoljstva vrti u krug pedesetak raje i stotinjak koji nisu učlanjeni. Mnogi Rogatičani je nikad i ne posjete što je za žaliti jer ima se šta vidjeti. I ti koji je ne posjećuju često odlaze u Rogaticu, pomažu povratnicima, dijele vitre i kurbane a ne čekaju nikakve akcije. Zato neka niko ne bude tašt jer je to žalosno u najmanju ruku. Neka radi šta ko hoće i koliko i kad hoće. Ništa ličnog u ovom nema. Mezari i vaših najmilijih biće urađenih i niko ne traži ni zahvalnost niti ništa drugo. Daleko ste i ne možete osjetiti radost u duši kad očistite desetak mezara familije svojih drugova, pa se izmakneš, popiješ kahvu i sejriš. A onda punog srca i duše nazad u Sarajevo.

          Kaza
          Keymaster
            Post count: 6138

            Harise tvoje namjere su ciste i na njih se nema sta prigovoriti. Takodjer niko nikom ne moze zabraniti da ucestvuje u nekoj akciji niti mi to zelimo niti mozemo zabraniti.
            Samo naglasavamo da mi nismo, organizatori te akcije i da nemamo nikakvih odgovornosti po tom pitanju.

            Problem je nastao onda kada je Galib na ovoj stranici objavio kraj akcije a “zaboravio” je da najavi njen pocetak i da kaze ko je organizuje i kako. Inace da je objavio ti bi znao da akcija traje.
            Ja znam da on samoinicijativno to radi i neka . Nemam nista protiv ali ne treba ovdje stvarati nesporazume pa da onda nas neko pita sta to vi radite tamo nesto skriveno i sta je sa akcijom sa kojom mi prakticno nemamo nista.

            Ne , nase akcije su uvijek bile transparente i svaka slijedeca ce biti takva. Nikad nismo sa tranparentnoscu imali problema i svaka akcija je izvedena do kraja posteno. Svi su redovno preko stranice bili obavjestavani o toku akcije i mogli su je cak pratiti preko stranice.

            Tako ce biti i ubuduce.

            Serhat
            Participant
              Post count: 28

              Ti Kaza ovdje ko saobracajac dajes signale ko je i sta uradio ili treba uraditi.De bolan ohladi,i ko te sta pita.

              Anonymous
                Post count: 2088

                I biće transparentno sve do kraja. I molim te Kaziću bez ikakvih ininuacija jer ja to ne podnosim. Kao prijavljeni član ove stranice ja ću i postavljati sve ono što mislim da treba ljudi da vide i što nikoga ne vrijeđa. Od slika, tekstova do akcija koje provodi bilo ko, a da ja mogu nešto o tome reći.
                I molim te još jednom bez insinuacija jer ipak se ja i ti znamo najbolje, barem od raje koja je na ovim stranicama.
                Ako administratore ne interesuje ono što ja mogu poslati ili napisati za ovu stranicu, a vezano je za Rogaticu i Rogaticane, samo neka napisu. I nema problema ljudi moji. Bez ljutnje. A kad se u Sarajevu ili Rogatici vidimo možemo popiti kahvu i ako treba pričati o svemu a najmanje o ovome što sada pišemo. Prepucavati se na temu Sarajevo:Željo, pričati o trebama…Mislim da sam jasan. Ne želim nikome ništa loše, a još manje ne želim da meni neko loše misli. Ipak, kad tad će mo se sresti i u oči pogledati, zar ne?

                Kaza
                Keymaster
                  Post count: 6138

                  Galibe, ocigledno si me pogresno razumio. Ne sumnjam uopste u tvoje postene namjere niti suumnjam i jednog momenta da bi ti nesto manipulisao sa ovom akcijom. Zelio sam da kazem da ovdje ljudi ne znaju za tvoju akciju pa onda pitaju nas sta se desava. Trebao si objaviti da tu akciju vodis i niko ti ne bi rijeci progovorio. Ovako ispada da je mi vodimo a nije tako.

                  Serhate hvala ti na lijepim rijecima. Ne razumijem cemu tvoj komentar kad nisi upoznat sa kompletnim slijedom dogadjaja.

                  Necu dalje vise ovdje komentarisati a Galibe kad se god i gdje god sretnemo nemamo nijedan razloga da se ne pogledamo u oci.
                  Nadam se bar da ti to znas.

                  Anonymous
                    Post count: 2088

                    Pa eto pošto raja nezna, moj naum je bilo upoznavanje. Tako će biti do kraja. A volio bih da si se bar nekad javio kada si dolazio u Bosnu da kahvelenišemo.

                    Serhat
                    Participant
                      Post count: 28

                      Izgleda da samo ti mozes komentarisat.

                      Kaza ja znam sve i svasta ali nisi ti kopetentan za to da dajes sugestije ko i sta ce raditi.

                      ermin pawa
                      Participant
                        Post count: 167

                        Galibe ovo je jedna od rijetki stvari u kojoj se ja i ti slažemo ,svaka ti cast na ovome i vjeruj mi da nemas ama bas nikome da se pravdas zasto nisi akciju vodio javno i u potpunosti si u pravu za sve oko mezarija .Vjeruj mi da bi i ova akcija propala da nisi radio tako kako si radio još jednom si pokazo da si izuzetan covjek svaka ti cast ,nema niko nista da ti prigovori .Mislim svi smo mi svjesni te cinjnice da Galib nije uzo stvar u svoje ruku da bi i ovo pitanje visilo u zraku.Sto se tice mene svejedno mi je hocu li ja cistiti to mezarije ili ne ja sam i dosad cistijo a to niko nije ni spomeno ali nije ni bitno to je bila moja obaveza prema Allahu dz.š ,ali opet napominjem svima da Galiba nije bilo jos bi mezarija bila takva kakva jesu .SVAKA CAST GALIBE .

                        P.S. Cestitam na pobjedi sarajeva .Mahsuz Sellam

                        Anonymous
                          Post count: 2088

                          Satko ne mlati Alaha ti,belcim govoris ustima nekog dalekog rodjaka,zato ne silji,bice bolje za sve nas ovdje.
                          Mislim da sam bio jasan,Twin Peaks

                          Mustafa
                          Participant
                            Post count: 8282

                            Mi koju god akciju smo vodili uz pomoc Allaha smo je i zavrsili i odradili zato Ermine me cudi tvoj stav i kategoricnost po tom pitanju, u najmanj ruku nije lijepo od tebe da tako govoris, mislim da to ni po kom osnovu nismo zasluzlili?????!!!!!.

                            Nas nijet je bio i da uradimo i ovu akciju i da napravimo dugorocno rijesenje na nekih 5 godina, uradio se Pravilnik i ostali su bili sitni detalji a onda je Galib sve pokvario sto se tice nase organizacije i lopticu i ideju bacioi na drugi teren, A da nas o tome nije ni obavijsetio… OK neke ja i evo kaze akcija uspjela neka masaAllah meni je drago, a koliko godina ce trajati vidjecemo…

                            Zbog svega ovoga je i nastao konflikt i nesporazum jer jednostavno nesto sto planiramo mjesecima radimo na tome (i uspjeli bi Ermine sigurno) i cekamo realizaciju Galib preko noci odnese, pokupi i baci na drugi teren, zato je i razumljiva nasa reakcija..

                            Ono sto Galib svjesno ili nesvjesno zeli unijeti na ovu stranicu je upravo ovo sto vidimo u zadnjih 5-6 postova , zato sve molim da se suzdrze od komentarisanja i bilo kakvih konflikta.

                            Serhat
                            Participant
                              Post count: 28

                              Muta skoloni ti ono moje vala fala ti.

                              Mustafa
                              Participant
                                Post count: 8282

                                Lijep govor, bez vrijedanja i argumentovano ako moze. Konflikti nam nisu potrebni, diskusija bez vrijedanja da…

                                Teva
                                Participant
                                  Post count: 8872

                                  Mislim da ovaj Kazin post (koji citiram i koji datira od prije 2 mjeseca i jednu heftu), kojim je i otvorena ova tema saam govori sve. Svima nam je jasan daljnji razvoj situacije.
                                  Ja bih licno trebao biti zadovoljan jer se evo moja ideja sprovodi u djelo ali sam istovremeno nesretan sto se to cini na nacin kojim se unosi razdor medju raju.
                                  Raja se pita, u mailovima koje sam dobio, koji je sledeci (ilegalni) potez u tom pravcu.
                                  A ja odgovaram da lose namjere ovdje nemogu proci jer ovdje je raja koja se zna od rodjenja…..:)

                                  Kaza napisao:

                                  Zaista bi trebalo konkretizirati finansiranje odrzavanja mezarja jer su nasi vrijedni Ibro i Ermin-Pava vec uveliko poceli sa sredjivanjima nasih mezarja.

                                  Ovim postom iznosim svoje misljenje a nadam se da cete se svi ukljuciti da ovu akciju koja bi trebala biti trajnog karaktera realizujemo. Dakle ja predlazem slijedece:

                                  1. Da se napravi spisak Rogaticana iz dijaspore.

                                  – Poslije naseg dogovora ovdje , napisati javni poziv koji bi bio objavljen na nasoj naslovnoj stranici. Tu bi se ljudi obavjestili o karakteru akcije i mogli bi se javljati na odredjene e-mail adrese koje bi mi dali.
                                  – Spisak bi se svakodnevno dopunjavao a evidencija bi bila vodjena u nasem forumu u temi koju bi posebno za tu svrhu otvorili i gdje bi se dodatno svi informisali o akciji.
                                  – Tu ostavljamo mogucnost i postavljanja pitanja i davanja novih konstruktivnih prijedloga.

                                  2. Da se napravi spisak Rogaticana u BiH.

                                  – Mislim da bi Galib bio najpogodnija licnost da se oko tog spiska pozabavi, pri cemu bi mogao koristiti nasu stranicu kao mjesto preko koga ce biti svi u BiH obavjesteni (gdje nije moguc drugaciji kontakt) o svrhi akcije.

                                  – I ovaj spisak bi se dopunjavao i vodila evidencija na nasem forumu u istoj temi zajedno sa dijasporom.

                                  Takodjer se moze razmisliti i o zajednickom spisku jer se nekako uvijek dijelimo a akcija trazi jedinstvo.

                                  3. Za akciju odrediti vremenski period potreban za izradu spiskova.
                                  4. Po zavrsetku akcije a u zavisnosti od iznosa troskova odrzavanja odrediti visinu i nacin uplate. Ukoliko bude odziv veliki to ce za pojedinca biti prihvatljiva suma koja bi se uplacivala za godinu dana. Naravno obaveza uplate bi ostala bez daljnjeg oglasavanj svake naredne godine. Promjene bi bile samo u slucaju promjene visine troskova odrzavanja.Za ovaj dio bi nam se mogao najbolje pobrinuti Camani (Bekir).
                                  5. Isplata bi se mogla redovno vrsiti preko banke na nase ljude koji odrzavaju mezarje a to bi osmislio nas Camani.

                                  Vjerovatno ima jos toga o cemu bi valjalo razgovarati. Naravno svaki prijedlog je dobro dosao. Ovaj moj post je samo podstrek na konkretnu akciju a sve moze izgledati i drugacije ako se tako dogovorimo.

                                  Pa eto dajte i vi svoje prijedloge.

                                Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 39 total)
                                • The topic ‘Akcija finasiranja odrzavanja nasih mezarja’ is closed to new replies.