Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 39 total)
  • Author
    Posts
  • Kaza
    Keymaster
      Post count: 6138

      Zaista bi trebalo konkretizirati finansiranje odrzavanja mezarja jer su nasi vrijedni Ibro i Ermin-Pava vec uveliko poceli sa sredjivanjima nasih mezarja.

      Ovim postom iznosim svoje misljenje a nadam se da cete se svi ukljuciti da ovu akciju koja bi trebala biti trajnog karaktera realizujemo. Dakle ja predlazem slijedece:

      1. Da se napravi spisak Rogaticana iz dijaspore.

      – Poslije naseg dogovora ovdje , napisati javni poziv koji bi bio objavljen na nasoj naslovnoj stranici. Tu bi se ljudi obavjestili o karakteru akcije i mogli bi se javljati na odredjene e-mail adrese koje bi mi dali.
      – Spisak bi se svakodnevno dopunjavao a evidencija bi bila vodjena u nasem forumu u temi koju bi posebno za tu svrhu otvorili i gdje bi se dodatno svi informisali o akciji.
      – Tu ostavljamo mogucnost i postavljanja pitanja i davanja novih konstruktivnih prijedloga.

      2. Da se napravi spisak Rogaticana u BiH.

      – Mislim da bi Galib bio najpogodnija licnost da se oko tog spiska pozabavi, pri cemu bi mogao koristiti nasu stranicu kao mjesto preko koga ce biti svi u BiH obavjesteni (gdje nije moguc drugaciji kontakt) o svrhi akcije.

      – I ovaj spisak bi se dopunjavao i vodila evidencija na nasem forumu u istoj temi zajedno sa dijasporom.

      Takodjer se moze razmisliti i o zajednickom spisku jer se nekako uvijek dijelimo a akcija trazi jedinstvo.

      3. Za akciju odrediti vremenski period potreban za izradu spiskova.
      4. Po zavrsetku akcije a u zavisnosti od iznosa troskova odrzavanja odrediti visinu i nacin uplate. Ukoliko bude odziv veliki to ce za pojedinca biti prihvatljiva suma koja bi se uplacivala za godinu dana. Naravno obaveza uplate bi ostala bez daljnjeg oglasavanj svake naredne godine. Promjene bi bile samo u slucaju promjene visine troskova odrzavanja.Za ovaj dio bi nam se mogao najbolje pobrinuti Camani (Bekir).
      5. Isplata bi se mogla redovno vrsiti preko banke na nase ljude koji odrzavaju mezarje a to bi osmislio nas Camani.

      Vjerovatno ima jos toga o cemu bi valjalo razgovarati. Naravno svaki prijedlog je dobro dosao. Ovaj moj post je samo podstrek na konkretnu akciju a sve moze izgledati i drugacije ako se tako dogovorimo.

      Pa eto dajte i vi svoje prijedloge.

      purak
      Participant
        Post count: 484

        Najbolje bi bilo da nam odmah kazete kolki bi to iznos bio godisnje za obadvojicu,i da se odmah narod pocne prijavljivati ko je rad ucestvovati,i nakon odredjenog roka,podjeliti kolko nas sleduje da uplatimo i da se to puno ne zavlaci,nesto kosto je uradjena akcija za malog Begica,pa do ugodinu,jer ne moze se osloniti na iste ljude svo vrijeme,s obzirom da su neki tu na stranici pa ih onda duze vrijeme nema.U svakom slucaju ja sam za kako god se dogovorite.

        Irfan-tekija
        Participant
          Post count: 681

          U svakom slucaju akciju podrzavam i voljan sam ucestvovati u svojim mogucnostima.

          webmaster
          Keymaster
            Post count: 3712

            Ja ponekad ne stignem da procitam sve…

            Ja sam naravno tu i podrzavam ovu akciju.

            ermin pawa
            Participant
              Post count: 167

              Sellam svim inicijatorima mi smo dosta toga uradili i planiramo ako Bog da InšAllah da to privedemo kraju prije Mubarek Ramazana,malo nas te sajle koce ali ja sam se cuo sa gospodinom Bekirom i rekao je da bi sajle trebale stici u ponedeljak to jest sutra (tacnije danas jer je 00:30 ) ,i sto se tice tih finansija vi se dogovorite kako cete i stacete ,treba nam uplatiti pare za gorivo (benzin),jer ja sam dosad uzimao pare od Medžlisa koje mi je davao Madžid ef.Alihodžić ,a posto i nas Medžlis se nalazi u nezavidnom položaju što se tiće finansija pa vas molim da ta akcija bude što bolje i brže organizovana .Unapred zahvalan i Mahsuz Sellam ;)

              Amra68
              Participant
                Post count: 82

                Podrzavam Kazin prijedlog a posto je i moj rah. dedo ukopan u mezarje Zahrid, rado cu i svim srcem da ucestvujem u ovoj akciji! Ujedno zelim da se zahvalim svima onima koji su ucestvovali u obnovi mezara mog rah. dede Edhema Mahmutovica!

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  Ja sam davno napisao da treba pokrenuti ovu akciju. Ja sam za, odmah!!!

                  Teva
                  Participant
                    Post count: 8872

                    Nisi ti samo za Pitare nego trebas i ucestvovati u pripremi i realizaciji.
                    Vidis li ti ovu novootvorenu temu na dnu foruma.
                    Cekamo vec par dana tebe i Efendiju da se javite i da se pocne sa dogovorima.
                    Ili mozda nesta nestima pa nevidite.
                    Ako vidite javite se obadvojica.:)

                    Anonymous
                      Post count: 2088

                      Evo ja sam tu, malo sam u predramazanskoj frci pa ne mogu sve da upratim. Sta god treba stojim na raspolaganju, apsolutno za sve.

                      Mahsuz selam svima.

                      Haris
                      Participant
                        Post count: 78

                        Kaza ideja ti je odlicna.Ja je u potpunosti podrzavam

                        Irfan-tekija
                        Participant
                          Post count: 681

                          Pa ljudi moji, hocemo li svaki dan pisati kako je ideja dobra
                          i kako je podrzavamo, dajte nesto konkretno.

                          Kaza
                          Keymaster
                            Post count: 6138

                            Malo strpljenja. Upravo teku dogovori oko akcije. Bicete o svemu podrobno obavjesteni.

                            Haris
                            Participant
                              Post count: 78

                              Evo vec je proslo vise od dva mijeseca kako je ova ideja pustena u eter a nista se nije odmaklo u realizaciji ovog projekta.Pretpostavljam da moderatori pripremaju materijal i da ce uskoro izaci sa konkrtnim prijedlogom.

                              Anonymous
                                Post count: 2088

                                Ovaj tekst sam napisao u temi Medžlis IZ a evo ti ga kopiram jer predpostavljam da nisi vidio.

                                Minuta Karma: 7
                                Obavještavam vas da je akcija oko prikupljanja novčanih sredstava za održavanje gradskih mezarja u Rogatici otprilike završena. Otprilike znači, da sam ja dao novac za trojicu ozbiljnih ljudi koji će mi ga dati kada se vidimo. Zahvalio bih se svima koji su učestvovali u ovoj akciji. Ostaje da vidimo na koji način će se ovo realizovati i kako, kada i ko će da radi na poslovima čišćenja mezarja. Iduće hefte idem u Rogaticu sa Avdagom da to utanačimo.
                                Please note, although no boardcode and smiley buttons are shown, they are still useable

                                Haris
                                Participant
                                  Post count: 78

                                  Tekst nisam vidio a nisam ni znao da akcija ide.Moguce da mi se izmakla vijest o akciji.Medzutim siguran sam da akcija nije isla tako transparentno kako to i zasluzuje,jer da je bila transparentnija vjerovatno bi se javilo vise Rogaticana od trojice za tako vazan projekat.Smatram da akcija za odrzavanje mezarja treba da traje dosta duze i vise tansparntno da bi se moglo skuupiti novac za odrzavanje mezarja za duzi period.

                                Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 39 total)
                                • The topic ‘Akcija finasiranja odrzavanja nasih mezarja’ is closed to new replies.