Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 106 total)
  • Author
    Posts
  • Mare
    Participant
      Post count: 1546

      Nisi reko sta je u kutijama:P

      Zambi
      Participant
        Post count: 898

        Role u kutijama su Unučadi sa Lozom:laugh:

        Teva
        Participant
          Post count: 8872

          Kod Merua i Dine

          I evo nas opet kod stare raje.
          Po zavrsetku keramickih radova umjesto da zalijemo plocice u Hadzicima moradosmo mi doci na Ilidzu. Sa Meruom nikad ozbiljno i citavo vrijeme bijase sega, zezancija i smijeh. Od svega pravi salu pa tako stavio, izmedju ostalog, i slauf u korpu za ves da hladi pivu. Kaze ujedno i zalijeva travnjak.
          Male Cengicka i Musanovicka uzivaju u lezaljci dok ih starija Nejla polahko ljulja, medjutim cim Meru pridje ognjistu da nalozi vatru tako i njih dvije skocise i put njega. Obadvije vole da carkaju oko vatre a i nemoze drugacije, nepada iver daleko od klade. Iako se Meru ranije vise druzio sa mojim Cajetom rahmetli, skupa su isli i u skolu, ipak smo nas dvojica pojeli dosta graha skupa iz kazana, skacuci po planinama ko izvidjaci i planinari. Dina iako vesela jos uvijek se na njoj vidi da nije prebolila roditelje Husu i Muniru Kujovic, koje ubise cetnicki zlotvori 19 juna prilikom napada na Gracanicu. Nemoze naci smiraj dusi dok ih makar ne ukopa dostojno. Njihova tijela kao i tijela mnogih ubijenih rogaticana jos nikad nisu pronadjena…
          A u cosku gdje su sto i stolice nalazi se i suncobran, ja bih radje reko kisobran jer hladovine je dosta u basci punoj raznog drveca i vocki. A u suncobranu okacan stari fenjer daje atmosferu a tu je i za svaki slucaj ako se aksamluk odulji u noc. Da ne zaboravim spomenuti malo djecije biciklo na travnjaku na kom se nalazi saksija sa cvijecem, originalno nema sta.
          Jos me je dojmila aluminijska tendjera na stolu. Sjecam se kako smo i mi u roditeljskoj kuci birvaktile imali jednu slicnu. U njoj bi mama cesto przila paprike i purala kokice. Dok rece sta bi puna tendjera. Odmah odlucih da cu i ja nama jednu kupiti da ponesemo u Holandiju. Nemadoh je kad kupiti jer smo sutradan isli u Rogaticu a vec prekosutra smo bili u autu koje je picilo put granice. Jesam budala bio sto neuzeh onu njihovu tendjeru a nek oni sebi kupe drugu.
          I tako sta reci nego da nam je bilo prelijepo kod Merua i Dine a naravno vec smo se dogovorili za novi susret i sijelo. Eto ljeta ako Bog da…

          :)

          Zambi
          Participant
            Post count: 898

            Eferim momci.

            Bilo kuda vapi svuda:woohoo:

            Teva
            Participant
              Post count: 8872

              Zadnjih dana tropske vrucine kod nas u Tilburgu i ostatku niske zemlje, Nizozemske kako bi rekle nase komsije dole na Balkanu. A samo prije dvijetri hefte smo imali opet kise u izobilju. Iz tog vremena su i ove slike, dole, nase posjete Dzankama u Arnhem. Sto bi reko nas Twin, 3769-i susret Cengica i Dzanka u dijaspori. Tacnije ova posjeta je bila dvije hefte poslije naseg zajednickog odlaska na teferic u Dortmund, Njemacka.
              Da smo poslusali nase zene nebismo okisli.B)


              Uzivali smo punom parom,


              baveci se obadvojica rostiljem,


              dok nije prosulo ko iz kabla.B)


              Istovremeno su se u kuci Esma i Benjo,


              a kasnije i Vahida davili nasim kulinarskim specijalitetima.:woohoo:


              A kad je prestalo padati nas dvojica smo nastavili tamo gdje nas je kisa bila prekinula.
              Tema je bila naravno opet, po 3769-i put, nasa Rogatica i njena raja…:)

              :)

              Teva
              Participant
                Post count: 8872

                Evo jos jedna od ovomajske posjete kod Miska.:)
                Ascinica “Bujrum” u sklopu pijace Ilidza.


                Ciko, Teva i Misko

                :)

                Teva
                Participant
                  Post count: 8872

                  O nasim posjetama restoranu “Kod Zutog” ili “Kod Hani” koji se nalazi na lijevoj strani (od Semizovca prema Srednjem) na magistralnom putu Sarajevo-Tuzla sam piso i postavljo slike u 3 navrata u ovoj temi. Jednom na stranici 1 i dva puta na stranici 2.
                  Vlasnici restorana (koji izvana podsjeca na ranc a unutra je opremljen u starom bosanskom stilu) su Alici, Zuti i nasa rogaticka Hajra djevojacki Dzedovic. Hajra je Sumonjina sestra a raja mojih godina koji su imali srece da su ih roditelji birvaktile (ko djecu) vodili kod Suljage na cevape imali su priliku pojesti cevape koje im je nasa Hajra spremila.
                  Oni koji su navracali kod Zutog slozice se sa mnom da na daleko nema boljeg pecenja. Neznam sta mu radi Zuti ali nema ga koji i prste ne polize. Atmosfera ugodna i uvijek nadjes raju spremnu za vesele sale i besjedu.
                  Dobro mjesto za sijelo…:)

                  A da je sve tacno ovo sto pisem sa mnom su se slozili i Al Dino & Mostar Sevdah Reunion koji su bili gore i snimili spot za svoju pjesmu: Nikad mi se nespava.;)
                  Uzivajte.:)

                  http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

                  :)

                  Kaza
                  Keymaster
                    Post count: 6138

                    Evo nas u posjeti kod nasih Musanovica u Sarajevu. Zapricasmo se pa skoro i zaboravismo da se slikamo. Nadam se da necete zamjeriti sto su slike u aksam slikane.

                    Drugi put ce biti bolje ali je vazno da je nama u Twinovoj i Enisinoj rezidenciji bilo lijepo, kao i uvijek u drustvu ove porodice.

                    Kao sto vidite sve je tu. Rostilj a bogami i mali bazencic za one koji prokuhaju:cheer: .

                    Na onim temperaturama bogami nije ni cudo ako se i prokuha.

                    Teva
                    Participant
                      Post count: 8872

                      Opet kod Hanke

                      U cetvrtak 06-08-2009 navratih kod Hanke da vidim imal je. Na interfon mi se javi djeciji zenski glasic. Kontam pogrijesio al ipak upitah imal Hanke. Ima i popeh se uz stepenice. Na ulazu u stan me docekase djevojcica i djecak i na moje veliko iznenadjenje me izljubise govoreci mi da sam ja dajdjin drug. Selameci se sa Hankom ona mi objasnjava da su to djeca njene mladje kceri Mirhe. Dosli i oni iz Njemacke na odmor. Jos mi veli da je znala da cu navratiti pa je tako i djeci pricala da ce im doci najbolji drug od njihovog dajdje Mareta…
                      A sellame naravno uputise svojima u juznu Francusku i rogatickoj raji diljem dunjaluka.:)

                      :)

                      Teva
                      Participant
                        Post count: 8872

                        Ko vaas shisha ???

                        Neznam, al znam da ja svaki put kad sam u Bosni navratim kod naseg starog rogatickog brice Seje. I tako uz muhabet o davnim lijepim vremenima u nasoj Rogatici moja glava dobije novu frizuru a lice postane glatko, obrijano mirnom rukom ovog sedamdesetogodisnjaka. Da se podsjetimo da je Sejo prije rata radio u Rogatici u brijacnici kod Sejdalije Bradarca. Tacnije izmedju kahve Omera Cifuta i ascinice Kod Medenog.
                        Ako neko pozeli da navrati kod Seje lahko ce ga naci. Brijacnica se nalazi u Hadzicima s desne strane odmah prije samog podvoznjaka. A ako je ljeto i produzis kroz podvoznjak pa krenes gore Igmanskom cestom onda ti valja i sa mnom kahvu piti.:)

                        :)

                        Teva
                        Participant
                          Post count: 8872

                          Ostajemo jos u Hadzicima.
                          Danas bez slika ali zato direktno iz Hadzica preko Tilburga stigose mahsuz selami svim rogaticanima,
                          ma gdje bili, od Mehe Kerle i njegove porodice.:)

                          Keva
                          Participant
                            Post count: 75

                            alejkum sellam i mom komsiji mehi i njegovoj porodici i basumsaguolsum za babu Sulju.Keva sa porodicom.

                            Mare
                            Participant
                              Post count: 1546

                              Sumeja u Decembru mjesecu

                              I njena jaranica,ali u Avgustu.Na istom mjestu.

                              Teva
                              Participant
                                Post count: 8872

                                Dofatider mi komso one dvije kruske sto su opale.:woohoo:

                                Mare
                                Participant
                                  Post count: 1546


                                  Evo hi.Kako si znao:woohoo:

                                Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 106 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.