Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 106 total)
  • Author
    Posts
  • Teva
    Participant
      Post count: 8872

      Kod Dede i Munevere

      Evo prodje cetiri mjeseca i jedna hefta kako ja najavih pricu o posjeti nasima Dedi i njegovoj Muneveri. Nesta mi se nedade pa evo u zadnjem momentu da postavim nekolko slika iz te posjete.
      Nemam kad jer sam otskrino kapiju…;)


      Sa Dedinog zida


      U dzamiji pred tekmu…: Esma, Munevera, Dedo, Sumeja i cevapi


      …Portugalija – Bosna, a…


      … omladina je napolju gledala tekmu.


      Dedo, Munevera, Esma, Teva, Nodi sa suprugom, zet, starija scer i unuk


      Dedine mezimice: starija scer, hanuma i unuka


      Dedo, Esma, moje prazno mjesto, Nodi… i rucak


      Ovo ste vidili ranije: Bilo kuda Tevine tikve svuda

      :)

      Dedo
      Participant
        Post count: 1243

        Eh neka znas da su ti tikve bile prva liga nego posijacemo ove godine zajedno pa najesen InsAllah da popolovimo jel u redu.

        Dedo
        Participant
          Post count: 1243

          Eh neka znas da su ti tikve bile prva liga nego posijacemo ove godine zajedno pa najesen InsAllah da popolovimo jel u redu.

          Teva
          Participant
            Post count: 8872

            Jes, ja sam vec obezbijedio sjeme a i Esmi se svidile pa naredila da i ove godine iste posijem.B)
            Dobro si me podsjetio, bio sam zaboravio da mi je i Irfo trazio koju sjemenku da mu ponesem da posije u Rogatici…:)

            Teva
            Participant
              Post count: 8872

              Jes, ja sam vec obezbijedio sjeme a i Esmi se svidile pa naredila da i ove godine iste posijem.B)
              Dobro si me podsjetio, bio sam zaboravio da mi je i Irfo trazio koju sjemenku da mu ponesem da posije u Rogatici…:)

              Irfan-tekija
              Participant
                Post count: 681

                Ja pomislih da si me zaboravio, kad nisi, dobro je.

                Irfan-tekija
                Participant
                  Post count: 681

                  Ja pomislih da si me zaboravio, kad nisi, dobro je.

                  Mare
                  Participant
                    Post count: 1546

                    Evo tikvi i tikvica,pa izaberite:woohoo: :woohoo:

                    Mare
                    Participant
                      Post count: 1546

                      Evo tikvi i tikvica,pa izaberite:woohoo: :woohoo:

                      Dedo
                      Participant
                        Post count: 1243

                        Eh jos da si ih ti sijo i brao sigurno bi narucuio koju.Hahahaha.

                        Dedo
                        Participant
                          Post count: 1243

                          Eh jos da si ih ti sijo i brao sigurno bi narucuio koju.Hahahaha.

                          Teva
                          Participant
                            Post count: 8872

                            Kod Cakisica u Mulheimu
                            Subota 17.04.2010

                            Bijase to jedna blic posjeta nasim Cakisicima, Muti i njegovoj Mirsi. Obeco jesam poodavno da ce mo doci ali nikako uskladiti vrijeme pa u subotu odletismo nekako samo na dvatri sahata. Znao sam ja da ce se rasplamsati prica sjecanja na staru Rogaticu i njenu raju pa sam na vrijeme najavio koliko tacno ostajemo. Taj dan sam moro u trecu a prije posla valja malo odspavati.

                            Hele, u pola deset ujutro spremni sjedamo u auto, ja, moja Esma i nasa Sumeja, ukljucujem Fatu (tomtom) koja ce nas precizno dovesti pred vrata nasih Mute i Mirse. Sad je to lahko sa ovim uredjajima a i mojoj “Fati” (Esmi) sad puno lakse. Ranije je ona morala da prati isprintanu rutu puta i da navodi kud moram voziti.
                            Nema guzve na cesti i u tacno zakazano vrijeme, u jedanes sati, parkiramo auto pred zgradom. Stoji vec jedna Zafira sive boje parkirana pa parkirah i ja drugu haman istu. I po tome smo slicni sa nasim Cakisicima, imamo isti ukus sto se tice auta. Sumeja pozvoni i dok rece sta bi otvorise se vrata i docekase nas nasi Cakisici: Muta, njegova Mirsa i njihova djeca; Suljo i Dada.
                            Obradovali nam se ko ista a i mi, Bogami, susretu sa njima.
                            Nismo se vidjeli jos od prije rata a do ovog susreta dodje opet zahvaljujuci nasoj stranici, rogatica.com.
                            Mirsa i Muta su svakodnevno sa nama na stranici pod nickom, mirsa_c.
                            Ko zna da nije ovog cuda od interneta da li bi ikad znali jedni za druge a zivimo eto udaljeni jedni od drugih stotinu i koji kilometar. Doduse zivimo u razlicitim drzavama.

                            I tako obradovani nasim susretom sa dragim osobama ali se ipak malo rastuzih jer nas Muta nije bas najboljeg zdravlja. Krenulo je neke godine od upale sinusa pa udarilo u glavu tako da je imo veliku borbu za zivot. Cak je bio, onomad, i par mjeseci u komi i bilo je kriticno ili,ili. Zahvaljujuci dragom Allahu i brizi njegove Mirse i djece, Muta je dobio bitku i oporavlja se dobro. Naravno veliku zaslugu imaju i doktori i koji su se borili za njegov zivot. Samo je posto puno osjetljiv i kad pricamo o golgotama kroz koje smo prolazili on nemoze da se suzdrzi i pusta pokoju suzu.
                            A dobro sam se i to pozitivno iznenadio kada sam cuo sta je nas Muta u toku rata ucinio za svoje rogaticane i napaceni nas Bosnjacki narod. Ucestvovo je svakodnevno u akcijama prikupljanja pomoci koje je organizovalo udruzenje rogaticana iz Solingena. Kako je sve to lijepo vodjeno u dokumentaciji koju sam jedva nekako dobio u pozajmicu. Moram sve to dobro prostudirati pa cu jednom poceti postavljati na nas forum…

                            I tako dok rece, sta bi, dodje skoro cetiri sata popodne. Sjedimo vec pet sahata a svima nam se cini ko da smo maloprije usli u stan.
                            Jedini svjedoci da su prosli tih pet sahata nase posjete su prazne serpe i tanjiri kao i dvije torte kojima smo skoro stali u kraj. Svi mozemo pojesti, masaAllah.
                            Nagovaraju me Mirsa i Esma da jos malo sjedimo ali sam neumoljiv, jer dogovor je dogovor, i velim im da zapamte dokle smo dosli u prici pa ce mo uskoro nastaviti, ako Bog da.

                            Sta reci drugo osim, bilo je to lijepo druzenje rogaticke raje i nadamo se skorom ponovnom druzenju Cakisica i Cengica, ako Bog da…

                            Muta, Mirso, Suljo, Dado… hvala vam na lijepo provedenom danu.:)

                            :)

                            Mustafa
                            Participant
                              Post count: 8282

                              Slikom smo u posjeti kod Zihnije Skaljica

                              Nedavno o njemu imadosmo clanak na nasoj stranici pod naslovom – Od Tekije do Orahovog brijega

                              na linku:
                              http://www.rogatica.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1019&Itemid=44

                              a evo nas ponovo kod njega sa lijepim povodom…

                              Zihnija je ovih dana uz Allahovu pomoc ozidao potkrovlje, pokrio kucu, postavio oluke….

                              [b]PA NEK TI JE SRETNO I DUGOVJECNO U RAHATLUJU I VESELJU
                              DA PROZIVIS – ZAJEDNO SA DJECOM SNAHAMA I UNUCADIMA AKO BOG DA – AMIN![/b]

                              mirsad_d
                              Participant
                                Post count: 4000
                                Teva
                                Participant
                                  Post count: 8872

                                  Ponovno upoznavanje…

                                  Kleve, Mook, subota 04.09.2010

                                  Lijepo vrijeme najavi nas meteorolog Piet pa odlucismo da skoknemo malo preko granice do Kleva nase omiljene destinacije u Njemackoj. Nismo bili koji mjesec a ujedno da iskoristimo priliku da u povratku svratimo i da posjetimo nase Ajnadzice, tacnije Enesa i njegovu porodicu. Nedavno sam stupio u kontakt sa njim opet zahvaljujuci jedinoj nasoj rogatica.com. Zivimo u istoj, rezervnoj nam, domovini udaljeni jedni od drugih oko sedamdesetak kilometara…

                                  Bijase to, nakon trideset godina, ponovno upoznavanje izmedju mene i Enesa. Tacno toliko je proslo od davne 1980 kada smo obojica bili maturanti sto bi rekli zavrsili srednju skolu u Rogatici. Te godine umrije drug Tito pa bijahosmo nesretna generacija koja nemade matursko vece i exkurziju…

                                  Susret je bio jako srdacan da nekazem bratskii i u kratkom vremenu smo naceli mnoge teme. Kazem naceli jer nasa druzenja i uzajamne posjete ce tek doci, ako Bog da.
                                  Enesu sam za uspomenu poklonio knjigu Rogatica Monografija koju sam kao “visak” dobio od Hakije Muftica da je poklonim nekome ko puno voli Rogaticu…:)

                                  P.S. Vise, slika bice sa naseg sledeceg druzenja, ako Bog da…


                                  Ja i Esma


                                  Sumeja


                                  Enes, ja i nova Rogatica Monografija

                                  :)

                                Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 106 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.