Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 79 total)
  • Author
    Posts
  • Irfan-tekija
    Participant
      Post count: 681

      Ja bih mogo skupiti ovih slika, ali dobro bi bilo kad bi i Mahira koju poslala.

      Teva
      Participant
        Post count: 8872

        Irfo, ova je stigla iz Zavidovica za tebe.
        Desno je tvoj babo Ahmo birvaktile a ko je lijevo nezna se ???

        Dedo, ako nisi vidio, pogledaj predhodnu stranicu rodjeni !!!

        Irfan-tekija
        Participant
          Post count: 681

          Za par dana babo dolazi iz Gorazda pa ce mo ovo odgonetnuti.

          Dedo
          Participant
            Post count: 1243

            Teva rodzeni stvarno si me obradovao sa ovim prilogom svaka cast neka znas da cu se i ja potruditi da stogod organizujem,posebno me dirnula slika gdje su baba i majka.

            Teva
            Participant
              Post count: 8872

              Irfo role,
              Ja sam evo ovu sliku prenio ovdje jer pripada famelijarnim slikama.
              Ono tamo nije bilo do tebe sto je text razvucen.
              To se desi ako neko stavi previse veliku sliku sto je bio slucaj
              sa prvom slikom na onoj stranici one teme.


              Irfo Dziko pise:
              U pravu si Teva, ova slika je stara 40-tak i vise godina.
              Ovo nas je sliko Skaljo r.a.h. A stoje Kimeta Soso, ja Irfan, moja sestra Almasa, moji amidjici Senad r.a.h. i Suad Dzike. Cuce Kemo Soso i moj brat Alija r.a.h. Ovu sliku sam imao kuci i to mi je jedna od najdrazih uspomena.

              [img size=150]
              http://www.rogatica.org/teva/stareslike/DSC01869.JPG%5B/img%5D
              Kimeta Soso i Almasa Dziko
              :) :) :)

              Teva
              Participant
                Post count: 8872

                Mogul biti starije slike nase nam Rogatice ???
                Iz starog albuma moje teticne Suade iz Zavidovica (sa babine strane).

                Na prvoj slici se vidi Tekijska dzamija a ko zna gdje je bila Gracanicka dzamija
                moze zamijetiti njenu staru drvenu munaru.
                Kod ove slike obrati paznju kuda je nekad iso put sa Holuca preko mosta na glavnu dzadu.

                Na drugoj slici se pored dvije dzamije na carsiji ispred vidi i dzamija u Prvomajskoj
                Jel se tako zvase Serhatova ulica ?

                Mogul nam stariji reci otprilike o kojim se godinama radi ???

                :) :) :)

                Irfan-tekija
                Participant
                  Post count: 681

                  Teva, gore slika sa mojim babom je moj amidja Meho rahmetli, slikano odmah negdje iza onog rata.

                  Slike rogatice, ova prva snimljenaprije prije drugog svjetskog rata, a ova druga je poslije rata.

                  Anonymous
                    Post count: 2088

                    Ja neznam koja je godina ali ne vidim Satkovu veliku kucu na Serhatu. Spavo sam u maloj, znaci starija je od 1960

                    Anonymous
                      Post count: 2088

                      A ja,Pitare,pamtim obje munare koje su iza onog rata ostale citave(na Serhatu i u Tekiji).Obje su bile kamene,tekijska nesto visa.Mi,kao mali klinci,i to oni hrabriji,peli smo se na obje munare.Pamtim i kada su srusene.I zasto,ali…eh,znam i po cijem naredjenju,zakacene za traktor i kamion,i,gotovo.Ako kad odes kod Bugija on ce ti potanko ispricati.
                      Na slici se vide i kuce Mesuda Brankovica(kasnije Muje Krluca),Bahre Brankovic(kasnije ona i rahm.Seid napravili vikendicu)Muje Salihagica,Avdibega Holuclica,pa kuca Zimica(zaboravio ranije vlasnike).
                      I jos nesto,svaka cast familiji Cengica i ostaloj Tekijskoj raji,ali ove slike bi trebalo prebaciti mozda u novu rubriku:Slike i price iz stare Rogatice.

                      Anonymous
                        Post count: 2088

                        Pamtim i ja sele te munare i kuce koje si nabrojo i jos jednom hvala Tevi za ove slike. Meni puno znace.

                        Teva
                        Participant
                          Post count: 8872

                          Pitare, i meni puno znace, zato sam ih i stavio u ovaj moj neki kutak da se ne zagube.:)
                          Sele, ideja ti je prava pa cu te sad kontaktirati preko maila da to sprovedemo u djelo.:)

                          Teva
                          Participant
                            Post count: 8872

                            Kaza,

                            Greska u prezimenu moje tetke Hajre Hadziahmetovic se potkrala meni ispod slike mojih tetki na prethodnoj stranici ove teme.
                            Eto desi se i to covjeku.
                            Sad sam gresku tamo ispravio i dopiso jos nesto podataka koji su mi otprilike poznati.
                            Zamolio bih moju teticnu hadzi Behku da jos jednom procita dopunjeni text ispod slike i
                            da mi kaze jos podataka, ako ona zna, tako da bih to mogo kompletirati.:)

                            Teva
                            Participant
                              Post count: 8872

                              Evo jos par od birvaktile


                              Kod trafostanice na Supljoj Gromili otprilike ’68-e godine.
                              S lijeva: Mehemed i Behija Fejzic (moji tetak i tetka), moj babo Sejdalija i ja mali Teva.

                              [img size=150]
                              http://www.rogatica.org/teva/stareslike/q4.jpg%5B/img%5D
                              Slika lijevo: Mali Teva negdje u stjenama prema Seljanima.
                              Slika desno: moj buraz Kava i nas babo Sejdalija na Izvoru u Seljanima.

                              Teva
                              Participant
                                Post count: 8872

                                I ova slika mi puno znaci.
                                Moji, mali buraz Caje rahmetli i nas babo rahmetli.
                                Vjerovatno nastala negdje na Sjemecu na jednom od Prometovih teferica.


                                Moji, babo Sejdalija i mali buraz Caje

                                Teva
                                Participant
                                  Post count: 8872

                                  Evo jedne stare slike sa imanja na Biljinovcu.
                                  Sa stare stranice za mog tetica Hulu posto nije imo priliku da je vidi.
                                  A i za Ninu da je zelja mine za kruskom zuckom.:)


                                  Stoje: tetak Hrustem i tetka Adila Agic
                                  Cuce: tetak Mehemed Fejzic, Nadla Cengic, Mehmedalija Cengic i mala Emira Cengic, iznad njih pognuta moja mama Dzevahira.

                                  Eto na slici mi dva tetka a nisu badze ???

                                Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 79 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.