Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 925 total)
  • Author
    Posts
  • Anonymous
      Post count: 2088

      DA VIDIMO KOLIKO STEPENI IMA OVA IZ ZADNJEG KAZANA

      Teva
      Participant
        Post count: 8872

        Evo jos dvije stare.
        Prva je kao dobrodoslica mom komsiji na novu stranicu,
        a druga je za puno raje…..:)


        Doli, sjecas li se, Bel


        Na starom stadionu Mladosti: Avdo Brankovic sa malom rajom
        Po meni generacije ’63 i mladji.

        P.S. Jedan lijep savjet svima:
        Kupite povecalo i imajte ga uvijek pored kompjutera,
        tako da uvijek mozete lijepo pogledati likove na slikama i prepoznati ih.:)

        :) :) :)

        Anonymous
          Post count: 2088

          POSLEDNJI ISPRACAJ COVJEKU KOJI JE BIO OGLEDALO ROGATICKE RAJE, MOM NASTAVNIKU RAHMETLI AHMI KUKAVICI

          Kaza
          Keymaster
            Post count: 6138

            Evo Mare mi je poslao sliku svojih roditelja i zajednicku sliku sa rahmetli sestrom Mahirom.

            Anonymous
              Post count: 2088

              PONOVO ZA SELETA DOMACI

              Anonymous
                Post count: 2088

                I OVA JE ZA TEBE SELE. U MORU LIJEPIH DJEVOJAKA IMA I JEDAN LJEPOTAN. KO JE TO? PREPOZNAJS LI OSTALE (NESUMNJAM)

                Anonymous
                  Post count: 2088

                  Pitar,Bogami,potesko,a i raja na slici,ugl.,nisu iz moje mahale.Ali da probam:Na gornjoj slicu su Devla i Muaz Teskeredzic i dr.Mustafa Ajanovic,a na drugoj su:Behija Muftic,Hajra Heco,Sehka Capljic,Fatima Borovac,Sahsena,Kija Arnautlija,Hankija Velic,Devla Teskeredzic,Mulija Kazic,Ragibaginca Lihic i njen Ramiz Lihic-Lika…Ako sam gdje pogrijesio ispravi me.A i ovdje jedan prijedlog:sve bi ove stare slike ljudi i grada trebalo smjestiti na jednu temu,pa uz prepoznavanje da neko (ko naravno pozna) da i poneki komentar.Bilo bi lijepo.

                  Anonymous
                    Post count: 2088

                    Ovaj momak sto sjedi je Enver Kazic a ispred njega je Mulija Kazic. Desno od Envera je naila Pesto (sa pletenicama. Do Kije je moja majka Ifethanma Lihic, iza Naile je koliko vidim Temima Lihic. Cetvrta slijeva u bijeloj haljini moja amidzinca Galiba Lihic. Ova druga slijeva je nesto u rodu sa Fajcom(?)…Mislim da je do Devle lijevo Taiba Brankovic…

                    Kaza
                    Keymaster
                      Post count: 6138

                      Medeni junior mi je poslao e-mail u kome je naveo jednu ispravku sto se tice prezimena sa slike.Evo njegovog teksta ispravke:

                      [color=#800080]Meho, nana Behka kaze da nije njenoj majki Hajri prezime Muftic nego je
                      Hadziahmetovic tako se je baba Hajra prezivala. Rodjena Hadziahmetovic,
                      a udata Muftic. Ispravi to ako mores, rekla je da je to vidjela na rogatica.com pa ptiala da vas zamolimo da promjenis
                      Selam od Muftica.[/color]

                      Zahvaljujem se Medenom i porodici Muftic na ovoj informaciji i saljem im puno selama u ove mubarec dane.

                      Kaza
                      Keymaster
                        Post count: 6138

                        Evo jedne stare slike iz 1947. godine. Sliku sam dobio od Elve Salihovic, kcerke Ramize (Colic) Curevac.
                        Elva mi je napisala da se u srednjem redu, prvi sa lijeve strane nalazi njen daidza, rahmetli Kasim Colic.
                        Njen drugi daidza Avdo Colic se nalazi u najgornjem redu, drugi sa lijeve strane. Za ostale ce mi javiti kada dobije informaciju iz Sarajeva od mame Ramize.

                        Do tada mozemo pokusati odgonetnuti ko se sve nalazi na slici, mada ce biti tesko jer je slika zaista stara.

                        Anonymous
                          Post count: 2088

                          Po meni prije ce biti da je a.r.Avdo Colic u gornjem redu prvi sa lijeve strane,jer prvi sa lijeve strane lici na rahmetli Bucu Colica,Avdinog sina…

                          Anonymous
                            Post count: 2088

                            A do Avde je,cini mise Hazim Colic.Medju djevojkama,u sredini,je Bahra Muftic.

                            Anonymous
                              Post count: 2088

                              ZNA LI NEKO OVU DVOJICU?

                              [url=http://imageshack.us]

                              Anonymous
                                Post count: 2088

                                Ovaj prvi je rahmetli Hasan Zec,moj svjetski jaran

                                Anonymous
                                  Post count: 2088

                                  Poznate li ko je na ovoj slici?

                                  [url=http://imageshack.us]

                                Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 925 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.