Viewing 15 posts - 601 through 615 (of 925 total)
  • Author
    Posts
  • Kaza
    Keymaster
      Post count: 6138

      Stara slika budi u nama posebne osjecaje.

      Arnautovica dzamija koje vise nema. Bila je nekad glavna dzamija u Rogatici iz koje su polazile sve dzenaze. Sada je ostalo jos ovo veliko stablo koje je sada mnogo vece ili mozda tako izgleda zato sto nema dzamije.

      Desno je biletarnica. Tu su se prodavale karte za autobusne linije. Bila je smjestena i novinarnica u kojoj je radio rahmetli Hamdibeg Pasic.

      Uz biletarnicu stoji parkiran dvotonac. Takav je imao Salko Memisevic a da li je njegov ne bih znao reci.

      Lijevo je parkiran stari model, cini mi se opel rekord. Nesto slicno je imao medju prvima u Rogatici Nezir Krajina samo crne boje.Cesto sam isao u Gracanicu sa svojim drugom rahmetli Sakibom Colicem kod njegovog daidze da nas malo provoza. Bili smo sretni kada smo mogli samo stajati pored njega i diviti mu se. U to doba su auti bili rijetkost u Rogatici.

      Desno je benzinska pumpa. To je njena prva lokacija u Rogatici.
      Tu smo se cesto okupljali i gledali aute koji bi se zaustavljali. Tu je bilo i najpogodnije mjesto cekati aute da im zapisemo registracije. Cinili smo to ali ne znam zasto. Onako cisto iz zabave a prava bi bila atrakcija kada bi uspjeli zapisati po koju stranu registraciju.

      Stara lijepa vremena. I moglo bi se jos mnogo toga zapisati gledajuci ovu sliku. Nadam se da ce drugi dopisati ono sto ja nisam vidio ili su to drugi na drugi nacin dozivjeli.

      Kija
      Participant
        Post count: 207

        Kaza spomenu veliko drvo pa mi dade inspiraciju da i ja nesto napisrm.Drvo to je kruska takisa,koja je svake godine radjala.Ponedeljkom ljeti poslije podne kad su vrucine bila je odlicno mjesto za sjedenje putnika koji su cekali autobuse.Poslije odlaska zadnjeg autobusa Zepskog ispod kruske je ostajalo mnogo smeca,tako da bi hadzi Huseinaga Salan uvijek rondo i sakupljao.Sef biletarnice je bio Zuco Hasecic.Karte je prodavala Mirsada Hurem,a kad je ona odselila u Sarajevo nastavio je Hasim Hodzic.To su bila stara lijepa vremena.

        Kija
        Participant
          Post count: 207

          Kaza spomenu veliko drvo pa mi dade inspiraciju da i ja nesto napisrm.Drvo to je kruska takisa,koja je svake godine radjala.Ponedeljkom ljeti poslije podne kad su vrucine bila je odlicno mjesto za sjedenje putnika koji su cekali autobuse.Poslije odlaska zadnjeg autobusa Zepskog ispod kruske je ostajalo mnogo smeca,tako da bi hadzi Huseinaga Salan uvijek rondo i sakupljao.Sef biletarnice je bio Zuco Hasecic.Karte je prodavala Mirsada Hurem,a kad je ona odselila u Sarajevo nastavio je Hasim Hodzic.To su bila stara lijepa vremena.

          Kaza
          Keymaster
            Post count: 6138

            Evo jos starija slika.

            Kaza
            Keymaster
              Post count: 6138

              Evo jos starija slika.

              Kaza
              Keymaster
                Post count: 6138

                Svi cemo lahko pogoditi da je na slici Fudo-Pixi.
                A ko je do njega???

                Kaza
                Keymaster
                  Post count: 6138

                  Svi cemo lahko pogoditi da je na slici Fudo-Pixi.
                  A ko je do njega???

                  Kemo
                  Participant
                    Post count: 52

                    Cupo.

                    Kemo
                    Participant
                      Post count: 52

                      Cupo.

                      Kaza
                      Keymaster
                        Post count: 6138

                        Kemo napisao:

                        Cupo.

                        Rijec dukat :)

                        Kaza
                        Keymaster
                          Post count: 6138

                          Kemo napisao:

                          Cupo.

                          Rijec dukat :)

                          Braco
                          Participant
                            Post count: 216

                            DZ.DZ

                            Braco
                            Participant
                              Post count: 216

                              DZ.DZ

                              Kaza
                              Keymaster
                                Post count: 6138

                                Dzevad Dzemidic – Cupo
                                Porijeklom iz Foce, brat rahmetli Mine Colic. Dosao u Rogaticu , zaposlio se i registrovao za FK Mladost. Jedan od najboljih igraca Mladosti. Zbog toga ga je rogaticka raja cijenila i volila.

                                Ne znam gdje se trenutno nalazi i nadam se da je prezivio agresiju na BiH.

                                Eto kad ovi gore skrtare na komentarima moradoh ja napisati koju rijec mada su oni mogli i vise od mene.

                                Kaza
                                Keymaster
                                  Post count: 6138

                                  Dzevad Dzemidic – Cupo
                                  Porijeklom iz Foce, brat rahmetli Mine Colic. Dosao u Rogaticu , zaposlio se i registrovao za FK Mladost. Jedan od najboljih igraca Mladosti. Zbog toga ga je rogaticka raja cijenila i volila.

                                  Ne znam gdje se trenutno nalazi i nadam se da je prezivio agresiju na BiH.

                                  Eto kad ovi gore skrtare na komentarima moradoh ja napisati koju rijec mada su oni mogli i vise od mene.

                                Viewing 15 posts - 601 through 615 (of 925 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.