Viewing 15 posts - 496 through 510 (of 925 total)
  • Author
    Posts
  • Kija
    Participant
      Post count: 207

      Slikano na terasi Zejfe Hadzihasanovic.Ko nezna Zejfa je majda Mustafe.Zehre i a.r. Zehrudina.Ugornjem redu je Zejfa,do nje je njena Zehra.Sad prepustam drugima da nastave.

      Braco
      Participant
        Post count: 216

        A ovo dole su ar. Mevlida Muftic udato Cavalic i koliko se sjecam Ramdanovica, neznam joj ime.

        Kaza
        Keymaster
          Post count: 6138

          Braco napisao:
          [quote]Evo jos jedna svadba

          O ovoj slici nismo dali bas nijedan komentar a vrijedna je po tome sto na njoj ima mnogo poznatih osoba koje nazalost vise nisu medju nama.
          Inace slika je sa vjencanja dr. Suada i Azre Ajanovic. Vjerovatno cete poznati mnoga lica a predhodne slike koje smo postavljali, su takodjer slike ali sa svadbe Minke (Cavalic) Kahvedzic.

          Bice jos.:)

          Kaza
          Keymaster
            Post count: 6138

            Evo jedne slike na kojoj se tesko raspoznaju osobe na slici. Najvaznije da sam poznao jednu osobu koja bi nam odgonetnula gdje je slikano i ko su osobe na slici.

            Poznao sam Ismeta i evo zadatka za njega i za Kiju da nam napisu nesto o ovoj slici. Koliko sam ja mogao raspoznati, Ismet je cetvrti sa lijeve strane (stoji).

            Kija
            Participant
              Post count: 207

              Kako Ismet nije kuci neznam gdje je slika nastala.Sa slike poznajem svih osim prvu dvojicu sto cuce.Mevlida(Lida)Zimic,Kozic Nego,Ismet(Halco)Suljagic,Ljoti,Hasija Ajanovic,Zukic Mehmed(Medo),Hajrija(Svabica)Hrustemovic,Zijad(Zika)Durmisevic,Fuad(Fudo)Sahimpasic-Pixi,Ragib Sisic(Sisko) i treci sto cuce Miso Mrakic

              Kaza
              Keymaster
                Post count: 6138

                Ovo je takodjer slika iz Pixijevog albuma. Pretpostavljam, mada nisam siguran, da je ovo slika sa njegovog vjencanja. Slika ovjekovjecena ispred opstine a na njoj prava rogaticka raja.

                Kao sto se vidi sa slike, u to vrijeme su bile moderne frizure sa duzom kosom. Slika nostalgicna a i veoma vrijedna kao dokument jer puno govori o vremenu kad je nstala, naravno, ko ima malo vise godina pa je moze na takav nacin gledati.

                Ocekujem komentare a i ja cu se rado jos koji put ukljuciti sa svojim komentarima.

                Kaza
                Keymaster
                  Post count: 6138

                  Posto se niko nije javio, red je da se napise nesto ispod ove slike.
                  Ja cu nabrojati osobe koje poznajem. Ustvari sviju ih poznajem, samo sto su mi neka imena na trenutak pobjegla ali cu ih opisati tako da ce neko sigurno dopuniti.
                  Na slici su:
                  -Gornji red:
                  Rusmo i Mubera Mustafic, Pixi, Ismet Suljagic- Halco, Muhidin Behlulovic- Muse i Pesto x (ne mogu da se u momentu sjetim imena), supruga rahmetli Mustafe, majka Keme-Duce i Nevrese.

                  Srednji red:

                  Merima (Pesto)Smajlovic, Mustafa Avdicevic- Avdaga, Brankovic Emir- Hagara.

                  Donji red:

                  Almina (Garagic) X, zaboravio kako se preziva udato, Sejo Sahimpasic- Skegro, Vildana (Cavalic) Sahimpasic, Nihad Sahimpasic – Baja.

                  Teva
                  Participant
                    Post count: 8872

                    Almina (Garagic) je udata za Muhameda Heldova,
                    a on nam je bio traser nekad na Saveznim Omladinskim Radnim Akcijama (SORA).B)

                    Braco
                    Participant
                      Post count: 216

                      Kaza -Pesto x (ne mogu da se u momentu sjetim imena), supruga rahmetli Mustafe, majka Keme-Duce i Nevrese.

                      Koliko se sjecam, ime joj je bilo Subha nisam siguran, a ovaj sto si
                      napisao da je Hagara, mogao bi bas biti Kemo-Duco, njen sin.

                      Kaza
                      Keymaster
                        Post count: 6138

                        Braco mislim ipak da je ovo Hagara. Iz profila ga poznajem po brkovima.

                        Kaza
                        Keymaster
                          Post count: 6138

                          A ko je na ovoj staroj slici. Radi se o starim rogatickim hanumama. Ne poznam ni ja sve ali se nadam da cemo odgonetnuti o kome se sve radi.

                          Emir
                          Participant
                            Post count: 6

                            Ja ću da počnem druga s lijeva Aiša hanuma majka Sejina i Zijadova

                            Kija
                            Participant
                              Post count: 207

                              Ova u sredini je Bahra Muftic-sestra Muniba i Omera Muftic

                              Braco
                              Participant
                                Post count: 216

                                Izmedju njih , Feridahanma Hafizovic.

                                Kaza
                                Keymaster
                                  Post count: 6138

                                  Kija napisao:

                                  Ova u sredini je Bahra Muftic-sestra Muniba i Omera Muftic

                                  Kijo moram te malo ispraviti. To jeste sestra rahmetli Muniba i Omera Muftica ali nije Bahra.
                                  Radi se o starijoj sestri Rukiji koja je bila udata sa Mehu Colica, brata Rasima Colica. Imali su kucu u mahali koju je kasnije kupio Osman Pavica a oni su odselili u Kakanj. Od te porodice je jos ziva kcerka Sana koja sa porodicom zivi u Kaknju. Nazalost i sin, koji je imao nadimak Kico je preselio.
                                  Neka im je vjecni rahmet.

                                Viewing 15 posts - 496 through 510 (of 925 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.