Viewing 15 posts - 421 through 435 (of 925 total)
  • Author
    Posts
  • Braco
    Participant
      Post count: 216


      IV-c 1978 g. park ispod skole
      stoje Bojat Slavica, Alimanovic Enisa,Kazic Ibrahim,Simeunovic Snjezana,Obradovic Zvjezdan,Steta Abdulah,Hodzic Asaf.

      sjede i cuce:Stanisic Nikola, Colic Sead,Jasmina Culesker,Sarenac Bogdanka,Mahmutovic Fatima,Elmedina Hanusic,Pasic Nezim i Mandzic Vesna.

      Braco
      Participant
        Post count: 216


        Tjentiste, pred polazak na Trnovacko jezero.
        stoje:Zoran Mitrovic,Belgijanka-1,Lala Popovic.
        sjede :Vesna Popovic Veca,Hadzija,Visnja-BG,Kazic Ibrahim-Braco,Belgijanka-2.

        Braco
        Participant
          Post count: 216


          Tjentiste, pred polazak na Trnovacko jezero.
          stoje:Zoran Mitrovic,Belgijanka-1,Lala Popovic.
          sjede :Vesna Popovic Veca,Hadzija,Visnja-BG,Kazic Ibrahim-Braco,Belgijanka-2.

          Braco
          Participant
            Post count: 216

            Studentski dani PSD SE “Sumbul Cesma” br 5

            Salan Ibrahim “Macak”,Kazic Ibrahim-Braco,Smaka Emir-and Glejcpec,Busatlija Amir-Trisa,
            (slikao Hasan Suvalija).

            Braco70
            Participant
              Post count: 27

              Jeste Teva, to je moj rahmetli amidja Ahmet, odvedose ga cetnici i nikad se za njega vise nije nista saznalo !

              Braco70
              Participant
                Post count: 27

                Citat:
                Ovaj cetvrti s desna u gornjem redu je sigurno Ramic sa Holuca. Sinu mu mescin ime Alija i kuca im bila tamo prema Oploscu blizu Brace Dorovica. Imali su imanje iznad nas gore skoro na vrhu Biljinovca, s lijeve strane i tacno ga se ovakog sjecam.

                Jeste Teva, to je moj rahmetli amidja Ahmet, odvedose ga cetnici i nikad se za njega vise nije nista saznalo !

                Teva
                Participant
                  Post count: 8872

                  [color=#008000]Kaza napisao:
                  Evo jos jedne slike sa iste kamare. Slika je iz 1967. godine u krugu nove pilane.
                  Evo za Dedu zadatka da pogadja. Vjerujem da ih sviju pozna.[/color]

                  Na ovu sliku mislis Braco70.
                  Dobro si je naso kad je postavljena ima godina.:)

                  Dedo
                  Participant
                    Post count: 1243

                    Sve poznati likovi ali sad polovini se nemogu imena sjetiti.Nije sto sam ostario nego sto sam vec cetrdeset i tri godina ljude iz vida izgubio.ova slika je vjerovatno nastala 66-ili 67 godine.
                    Da kazem da se rado sjecam sefa Fuada Kazica i Salima Sijercica,majstora a.r.Sefik Kazic a.r. je bio takodje sefic al vise neznam za koji pogon,mislim na otpremi i kvaliteti.Ovdje fale legende iz tog vremena Osman Pavica,Hasan Garagic,Ramiz Talovic,Edhem Hausic,Esref Suceska,Majstor Suvalija,Nail Kozadra,To je bila opet kvalifikovana elita u Sjemecu,Ja Ahmo Agic,i Pavica Muhamed smo bili potrcke u to vrijeme.Ipak su to bila lijepa vremena kojih se rado sjecam. Jos mi naum pade da su u to vrijeme bile perlonke kosulje u modi suskavci mantili i bicikla Partizan Subotica,o tome bi se moglo dosta napisati.

                    Braco
                    Participant
                      Post count: 216

                      Evo Dedi ovi sto je nabrojo da fale, nisu svi ali je vecina.

                      Ajanovic Hazim,Hrustemovic Ramiz,Sijercic Salim,Suvalija Nusret,
                      Kazic Sefik,Hanusic Edhem,nn,nn,Pavica Osman,Garagic Hasan,Pesto Mustafa i djeca Kazic Ibrahim-Braco, Suvalija Hasan Haso.

                      Braco70
                      Participant
                        Post count: 27

                        Da ta slika Teva, ali nisam je prije vidio, a juce nesto razgledo i potvrdio tvoju izjavu

                        Teva
                        Participant
                          Post count: 8872

                          Iz albuma naseg Kasima Dobrace

                          Svedska 1990


                          S lijeva: Muzafer Duric, Safet Duric(konobar), Hamdija Dzebo, rahmetli Dzevad Sejtarija i Kasim Dobraca


                          S lijeva: rahmetli Dzevad Sejtarija, Meho Kaljanac i Safet Duric


                          S lijeva: Safet Duric, Meho Kaljanac i rahmetli Dzevad Sejtarija

                          :)

                          Dedo
                          Participant
                            Post count: 1243

                            Hvala Braco pa gdje izvadi ovu sliku bas kompletnu kako sam nabrojao svaka cast
                            ovo je bilo tehnicko osoblje nekadasnje pilane koja bijase tek montirana sa najnovijom tehnologijom za preradu drveta.
                            Moram reci da je ova slika ipak nastala u vrijeme dok smo bili u staroj pilani,jer su se slikali na cupriji ispod stare pilane.

                            Braco
                            Participant
                              Post count: 216

                              Dedo, godina 1961, skup je organizovo IDVD Sjemec, jeste stara pilana,
                              ta djeca smo Ja i Haso Suvalija.Evo jos jedna sa te feste, mislim da ce Tevi biti posebna.

                              Cengic Sejdalija,Suvalija Nusret,Pesto Mustafa i Kazic Sefik

                              Teva
                              Participant
                                Post count: 8872

                                Cober hvala za ovu sliku, a slicnih slika imo je moj babo vise.;)
                                Zato ova zasluzuje da se o njoj napise par recenica ali na drugom mjestu. Nemam sad vremena, proljetna raspremanja a njima cetvorici fali nesta na ovoj slici…B)

                                Braco
                                Participant
                                  Post count: 216

                                  To sto fali je tamo preko puta u onoj maloj menzici
                                  sa zelenim musebacima, a evo jedne sa teferica na Pticijaku
                                  koje je organizovalo DVD Rogatica.

                                Viewing 15 posts - 421 through 435 (of 925 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.