Viewing 15 posts - 346 through 360 (of 925 total)
  • Author
    Posts
  • mirsad_d
    Participant
      Post count: 4000

      sliko od Salima Ćeske

      Teva
      Participant
        Post count: 8872

        Kovanj zima ’91/’92 – video zapis

        Neznadoh gdje da stavim ovaj stari video zapis pa velim ipak mu je mjesto medju starim slikama. Ovaj video materijal, kao i onaj sa osnivacke skupstine SDA u kinosali u Rogatici i jos svastanesta sam dobio prije par godina od mog dragog tetica. Cuj mene od mog dragog tetica. Bogami su mi svi moji tetici dragi, i ne samo moji tetici nego svi nasi rogaticani. Samo mi nisu dragi oni nasi rogaticani koji su zli i pakosni. Al eto i oni su mi pomalo dragi pa ce ih valjda jednom proci ta njihova pakost i doci ce tobe pa ce manje iznositi lazi ako nista drugo…

        A ovaj prijeratni video zapis krece negdje ispod Stjenica i pici polahko kaljugavom cestom prema Rogi il bolje receno samo do Kovanja gdje ce se zaustaviti i pokazati nam kako je to bilo nekad u i oko naseg Kovanja.
        Hajmo mi sad polahko od ispod Stjenica pa do Kovanjske okuke…:)

        Prvi dio

        :)

        Teva
        Participant
          Post count: 8872

          Slike su da se gledaju, jel tako ???
          Nadjoh ove stare slike na facebooku sto ih je postavio moj tetic Avdo Hodzic pa ih sklonih ovdje da ne
          padnu u zaborav, jer tamo ce stajati dan dva i nema ih vise.

          Sto se tice prve slike trazio bih objasnjenje.
          Kako to da su tanjiri sa mesnom mezom prazni a tanjir sa vocem (mandarine i grozdze, ili sljive) niko
          nije ni pipno ???


          Tekijcad birvaktile: lijevo Hodzici i desno Sose

          Na drugoj slici su u prvom planu: lijevo Avdo a desno Asaf, oba Hodzici.
          Stoji Mustafa Zolota alijas Muta Zon.
          Lijevo u pozadini sjedi rahmetli Zako Dzaferovic a desno u zutoj jakni sjedi rahmetli Rasim Nalbantic,
          dobri gradzanin…

          :)

          Mustafa
          Participant
            Post count: 8282

            Rogaticka kuletarica

            Ne toliko stara slika ali ipak zasluzuje da se nadje ovdje. Da se podsjetimo kuletarica i sankanja…
            Na slici mislim da su Edin Vrana a.r. Nedzmija Bogilovic, Amra Kukavica i Muftic Armina…..

            Zambi
            Participant
              Post count: 898

              Muta

              Jeli ovo kulatarica od Jeftine kuce,niz Dolove;)

              Mustafa
              Participant
                Post count: 8282

                Jeste zambi upravo tako
                Vidi se dio Roge…

                Teva
                Participant
                  Post count: 8872

                  Skroz tamo na drugom brdu vidi se haman Zlatni Do.
                  Jos malo udesno i vidila bi se nasa gracanicka staza za kuletanje, Niz Biljinovac.:woohoo:

                  Zambi
                  Participant
                    Post count: 898

                    Što ti je Gračanče,moj brate:woohoo: samao malo desno i eto se vidi i njihova kuletarica niz Beljinovac;)

                    mirsad_d
                    Participant
                      Post count: 4000

                      Slika je iz 1944.g. Sarajevo “Neven” kafana
                      Na slici Osmanović Hajra, Osmanović Alija i Osmanović Munira, a u pozadini?

                      Mustafa
                      Participant
                        Post count: 8282

                        jedna od Omladinskih Radnih akcija
                        FOTO od A.Alkovic

                        Zambi bi mogao pomoci oko prepoznavanja….

                        Teva
                        Participant
                          Post count: 8872

                          Prije ce biti da je Dzerdap ’85, nego Negotin ’86.
                          Na zemlji sjedi Haris Kukavica, ispred harmonikasa Hamze je mescin Amina Alkovic, pa sa jedne strane Hamze je traser Bakir a sa druge mescin Mensudija.
                          A onaj lijevo sa bijelom kapom i TPR-ovom majicom bi mogo biti ja (a mozda i nisam).
                          Na obadvije akcije sam iso ispred omladine TPR-a.
                          Pomrsav i jesam bio…:blink:

                          Mustafa
                          Participant
                            Post count: 8282

                            Malo sam je poveco

                            drugi s desna na slici Himzo – Barba

                            drugi sa lijeva mi lici na Causevica iz Gracanice (Teva pomozi)

                            ???ovaj sa podignutim rukama lici na Kusturu Dzevada ili je ovo brat mu rahmetli Nedzad ???

                            Zambi
                            Participant
                              Post count: 898

                              Ovu sam sliku tražio u podrumima bivšeg Komiteta i nisam je našao,jer je bila urađena u velikom formatu i visila je na zidu u hodniku Komiteta.

                              Slika je nastala na SORA Bosanski Brod 1980 godine.Muta moram te ispraviti,drugi sa lijeve strane je Senad Kurtčehajić Švejk,sa uzdignutim rukama je rah.Nedžad Kustura.
                              Pešto sam na slici i ja ja ću početi raspoznavanje,a drugi neka pokušaju dalje.

                              Gornji red,stoje sa lijeve strane prema desnoj strani:

                              rah.Sinan Ćesko,pok.Deagomir Lelek Čiča,Rah.Nedžad Kustura,Bakir Spahić-Traser,maestro Hamza Alković,Mensudija Bradarac-Mensi,

                              Čuče sa lijeva na desno:

                              sa kapom moja malenkostZambi,Švejk i Amina Alković,sjedi Haris Kukavica.
                              Ostalo je da pokuša ostala raja da prepozna;)

                              Zambi
                              Participant
                                Post count: 898

                                Evo još par ličnosti sa slike:

                                Zastavu ORB”RAGIB DŽINDO” Rogatica drži rah.Zehrudin Hadžihasanović-Babo,stoji na ramenima Mikana Jankovića,Muhameda Ramića i Vojke Ujića.Djevojka sa crnom dugom kosom kojoj se ne vidi lice je Dragica Komnenović sada udato Cvijetić.

                                Pokušajte nastaviti dalje.;)

                                Teva
                                Participant
                                  Post count: 8872

                                  Ma ove sve radne akcije lice jedna na drugu, mahom isla uvijek ista raja.;)
                                  Ja se evo nekidan pronadjoh i cuh sa onim malim Edinom Vatresom.
                                  Zivi u Rotterdamu, i valja nam se uskoro i vidjeti.
                                  A znamo se bas iz tog vremena sa radnih akcija…:)

                                Viewing 15 posts - 346 through 360 (of 925 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.