Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 173 total)
  • Author
    Posts
  • Irfan-tekija
    Participant
      Post count: 681

      Ovo je moja generacija 56-to godiste sa uciteljom Ismetom Ajanovicem. Mene je ucio rah. Alija Isakovic i nazalost nemam ni jednu sliku sa mojim ucom. Sjecam se ove raje al nekima sam ime zaboravio. Haris i Braco bi trebali da se prisjete, ovo je njihov razred.

      Teva
      Participant
        Post count: 8872

        Ovaj mali sto je na koljenima u sredini slike, sa rukom na stomaku na ruci je sat je sigurno Zoza
        (oba z sa kvacicom iznad) sa Biljinovca
        a ovaj mali sto cuci sa lijeve strane odmah do ucitelja bi mogo biti Mustafa Cakisic sa Tekije.
        To bi onda znacilo generacija pedeset i neka.;)

        Kaza
        Keymaster
          Post count: 6138

          Irfo je u pravu. Ovo je generacija 56 -te. Dakle generacija iza mene.
          Na slici pored ostalih sam prepoznao i Zlatka Aksamiju a i bracu Kemu i Tahira. Prezimena im se ne sjwecam ali je dovoljno da kazem da su to sinovi Ramadana, slasticara a njega svi , ovi malo stariji znaju jer tada u Rogatici i nije bilo vise slasticarnica.
          Kemo i Tahir su odmah ispod Brace Prase.

          Na slici sam prepoznao jos i Nezima Plehu – Zutog. On je odmah do Keme.

          Irfan-tekija
          Participant
            Post count: 681

            Tako je Kaza. Ovo je generacija 56-to. Kasnije ce to biti moja generacija s kojom cu ja zavrsiti osnovnu skolu. Ja i ti smo prava generacija ona 55-to godiste, ali sam ja u petom razredu pao ne popravni iz ruskog. To je bila principijalna jedinica od Marije Djordjevic. Sjecas se ona nam je predavala ruski. U to vrijeme ona je bila trudna, mi smo igrali lopte na skolskom igralistu. U jednom trenutku sam je vidio da ide iz basce i pozelio sam da je malo prepadnem. Kad je naisla iza gola opalio sam tako po lopti misleci da ce profijukati negdje oko nje. Ona se u tom trnutku okrenula prema nama i lopta ju je svom jacinom pogodila u lice. Zateturala se i pala u onaj kanal sto je bio uza samu skolu. Pocela je vristati i plakati bojeci se za bebu a i mi svi ucvikali a posebno ja. Eh tu sam ja zaradio tu jedinicu koju nije ni jedna intervencija mogla popraviti. Tako da sam peti razred uz dogovor babe i direktora Amira Prase ponavljo.

            Kaza
            Keymaster
              Post count: 6138

              Irfo, meni je ruski jezik predavala Edita Trkman ali se sjecam Marije. Cini mi se da joj je muz radio u Sjemecu i zvao se Djoko.Znam da smo bili generacija ali ne znam u kom si ti odjeljenju bio. Moj razred je sve do osmog uvijek nosio u indeksu jedinicu, dakle I-1 , II-1 , III-1 ….
              Galib i Ramiz kazic su bili u odjeljenju dva a ti bi mogaop biti trojka ako ti je ucitelj bio rahmetli Alija Isakovic.

              Irfan-tekija
              Participant
                Post count: 681

                Ja sam bio u cetvrtom odjeljenju sve do zavrsetka osnovne skole.

                NANA
                Participant
                  Post count: 57

                  Mustafa napisao:

                  Ismet Ajanovic sa ucenicima

                  Cuce sa lijeva na desno: Senad Hrustemovic, Mustafa Caksic, naravno ucitelj Ismet Ajanovic, Sefik Oprasic, Sabrija Hodzic, Stevo Brusin, Zlatko Aksamija, ovom nemogu da se sjetim imena, i Zuberovic imena se ne sjecam.
                  Stoje sa lijeva na desno: Osman Zec, Vlajko Vukovic, Dragan Radovanovic, Nezim Pleho, Veselin Bojic, Kemo Pajko, Tahir Pajko, Haris Aksamija, Esad Harbinja,Nedim Behlulovic, ovoga se nemogu da sjetim i na kraju je Sorak imena se nesjecam.
                  Najvisociji je naravno Braco-Selimir Praso a drugog nemogu da se sjetim.

                  Irfan-tekija
                  Participant
                    Post count: 681

                    Nano mislim da Nedim Behlulovic nije bio u ovom odjeljenju. On je bio u cetvrtom odjeljenju i zajedno smo bili u razredu.

                    Ja nisam siguran da je ovo Zuberovic, ako jeste onda je Munir.

                    Irfan-tekija
                    Participant
                      Post count: 681

                      Evo moj dobri rodjak, a koji povremeno posjecuje ovu stranicu pomoze da rijesimo enigmu ne poznatih na ovoj slici.

                      Ovaj visoki sto stoji do Brace je Zijo Causevic (Kosco), bas me cudi da ga nisam pozno.Ovaj momak sto je Nana mislila da je Nedim e to je Kozic Miroslav a do njega Zejnil Hodjic rah. inace Zejnil je bio prvo moj dobar drug a kasnije i zet. Ozenio je moju dajdjicnu Minu. Ovaj sto je Nana napisala nepoznat, taj je Andric Predrag.

                      Irfan-tekija
                      Participant
                        Post count: 681

                        Zaboravih jos ovog sto cuci a za kojeg smo mislili da je Zuberovic, jok i tu smo fulili ovaj se zove Zulfo Zukic, valjda je sa Pasic Kule.

                        Eto odgonetnusmo nama izblijedjele slike.

                        Hvala mom roletu na pomoci.

                        Mustafa
                        Participant
                          Post count: 8282

                          Novi zadatak

                          Ako se nevaram generacija je ista
                          samo su tu sad i djevojcice

                          UCITTELJ – ISMET AJANOVIC

                          NANA
                          Participant
                            Post count: 57

                            Irfo evo da vidim mogu li se sjetiti svih djevojcica: stoje slijeva na desno: Gluhovic Draga, Cvijetic Ljilja, Pasic Meliha, Hadzihasanovic Lejla, Piljevic Vahida, Karadzic Milanka, Radovanovic Vinka, Setic Maida, izmedju njih Brankovic Fadila i Bojic Nada, a cuce s lijeva na desno: Culesker Munira, nemogu se sjetiti XXX, Oprasic Sefika, Koro Fadila, Alagic Zekija, nemogu da se sjetim ali cini mi se da se zvala Refija prezime neznam. Eto Irfo de majketi dalje a napomena ovo je slika kad smo bili peti razred, tad je Ismet postao nastavnik i mi smo mu bili prva generacija koju je on imao od petog razreda pa sve do osmog.

                            Mustafa
                            Participant
                              Post count: 8282

                              Evo kos jedne stare skolske slike

                              Irfan-tekija
                              Participant
                                Post count: 681

                                Nano zaboravila si onu Lugonja neznam ime, iz donjeg polja i Kustura refiju. A od muskih Lihic Muaz Lambo.

                                Za ovu posljednju sliku Bogami cu morati traziti pomoc.

                                Mustafa
                                Participant
                                  Post count: 8282

                                  Jos jedna stara slika
                                  4 razred gimnazije
                                  godina 1955

                                Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 173 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.