Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 791 total)
  • Author
    Posts
  • Anonymous
      Post count: 2088

      Vehbija Karic,moj skolski drug,komsija i iznad svega prijatelj…Bili smo ista generacija,zavrsili smo zajedno osnovnu skolu i jedan razred tek otvorene ekonomske skole u Rogatici.Onda su Karici(otac Hajro,majka Rabija ,sinovi Vehbija i Enver i kcerka Jasmina) odselili u Sarajevo.Ponovo smo se nasli kada smo upisali studij.I stanovao sam kod njih,ja,Mustafa Karic,a cesto je s nama tu bio i Enver Ziga.Vehbija je bio nemirnog duha,u dvadesetoj godini odluci da igra u “Zelji” i mi ga vec treceg dana vidimo na mjestu centarfora umjesto nadolazeceg Bukala.Nije se to njemu dopalo,htio je pokazati samo sta moze i oprostio se od “Zelje”.Svira gitaru,okuplja mladje muzicare u “Formulu 4″,Nihada Baljka(sadasnjeg sportskog direktora”Sarejeva”)poducava tajnama sportskog menadzerstva.Po zavrsetku studija krenuo je u biznis,bio je uspjesan u “Svjetlosti”,da bi konac osamdesetih docekao kao vrlo uspjesan covjek sa firmama u Mariboru i Sarajevu.Docekuje rat u svom motelu “Osmice” na Trebevicu u kome,u mirovnim pokusajima,pjevaju Arsen Dedic,Kemal Monteno,Rade Serbedzija…(svi ga oni spominju i s pijetetom se sjecaju u postratim sjecanjima),Vehbija nesretno zavrsava od gelera cetnicke granate u svom ofisu iznad bivseg ekspresa “Hercegovina” kod Katedrale.Nesrece ne dolazi sama i nakon rata mu gine kcerka,uspjesna studentica Sveucilista u Zagrebu,u saobracajnoj nesreci.Familija Karica i Musemica(od kojih je Vehbija bio ozenjen)strasno tesko je primila taj gubitak.Njegovi roditelji,otac Hajro i plemenita majka Rabija,rodjena Ljubovic,takodjer…Neka je rahmet njihovim dobrim dusama.

      Kaza
      Keymaster
        Post count: 6138

        Sjecanje na nase sugradjane, rahmetlije.

        Kaza
        Keymaster
          Post count: 6138

          Sjecanje na nase sugradjane, rahmetlije.

          Anonymous
            Post count: 2088

            Nocas sam sanjao mog rahmetli jarana,Hodzica Azmira Smolu..Otisao si tek tako,kao da ces se vratiti za pola sata,a raja te jos uvijek ceka,jer te nije zaboravila..neka tebi Sehidu,dragi Alah podari dzenetske ljepote…1968-1992

            Kaza
            Keymaster
              Post count: 6138

              Sjecanje na nase sugradjane, rahmetlije.

              Kaza
              Keymaster
                Post count: 6138

                Sjecanje na nase sugradjane, rahmetlije.

                Kaza
                Keymaster
                  Post count: 6138

                  Sjecanje na nase sugradjane, rahmetlije.

                  Kaza
                  Keymaster
                    Post count: 6138

                    Sjecanje na nase sugradjane, rahmetlije.

                    Kaza
                    Keymaster
                      Post count: 6138

                      Sjecanje na nase sugradjane, rahmetlije.

                      Anonymous
                        Post count: 2088

                        Na danasnji dan poginuo na trgu,Azmir Edhema Hodzic.Hrabro,kao sto je i sam bio.Ko zeli neka prouci Fatihu,a njemu neka Alah podari lijepi dzenet…..1966-1992

                        webmaster
                        Keymaster
                          Post count: 3712

                          Dobro se sjeti Twin, Azmir je moja generacija isli smo zajedno u osnovnu.

                          Da mu se Allah dz.s. smiluje i oprosti.

                          Kaza
                          Keymaster
                            Post count: 6138

                            [color=#825900][quote=”Twin Peaks(citat)”] Na danasnji dan poginuo na trgu,Azmir Edhema Hodzic.Hrabro,kao sto je i sam bio.Ko zeli neka prouci Fatihu,a njemu neka Alah podari lijepi dzenet…..1966-1992
                            [/quote][/color]

                            Neka mu je vjecni rahmet.

                            Zamolio bih ako neko posjeduje sliku rahmetli Azmira da mi posalje na moju e-mail adresu, takodjer i kracu biografiju o njemu kao nacin pogibije.
                            Unaprijed zahvaljujem.

                            Zambi
                            Participant
                              Post count: 898

                              Neka je vječni rahmet mom Azmiru,i lahka Bosanska zemlja

                              Kaza
                              Keymaster
                                Post count: 6138

                                Sjecanje na nase sugradjane, rahmetlije.

                                Anonymous
                                  Post count: 2088

                                  8.juna 1992 poginuo Sehic Hasan Seha.
                                  Slobodu nisi docekao,ali ce ti dragi Alah podariti lijepi dzenet,jer dao si zivot,za ono u cemu uzivaju nasa djeca,sloboda..Twin Peaks

                                Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 791 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.