Viewing 15 posts - 346 through 360 (of 525 total)
  • Author
    Posts
  • Mustafa
    Participant
      Post count: 8282

      Danas ima hiljadu nacina saznati vise o ISLAMU – putem internet stranica, islamskih casopisa, Knjiga, putem DVD predavanja, Audio i video predavanja, poshjete raznim islamskim druzenjima itd. Tako da svaki pojedinac ako ima zelje moze naci sebi neki od gore navedenih izvora da sazna vise…

      S druge strane neko ko ne zeli da sazna vise o islamu iz nekog od povjewrljivih izvora ili da se informise kod nekog od alima – nacice hiljadu drugih argumenata da se opravda i da ubjedi onoga drugog u neispravnost njegove tvrdnje a ispravnost svog licnog stava……

      ZATO:

      Tema rubrike su SLIKE i ova diskusija nema nikakve veze sa slikama
      Predlazem da pod islmskim temama otvorite temu – nesuglasice, nedoumice ili nesto slicno
      I da sve ovo tamo prenesete i nastavite tamo diskutovati….ili da to uradi moderator rubrike…

      A mi da ovdje nastavimo sa SLIKAMA

      Irfan-tekija
      Participant
        Post count: 681

        Ja se slazem Mustafa, ovo i jes tema slike.

        Dedo
        Participant
          Post count: 1243

          [b]Post koji napisa Irfan na stranici 23 pod brijem 19238 malo pokusah komentarisati ali mislim u domenu skretanja paznje na nesto sto nije iz nase izvorne kulture. Zalosnoje da se mi ne zamislimo da svaka individua ima svoje izvore ucenja svoje poglede na zivot i da ne treba ponjekavati nesto sto je stotinama generacija koristilo. Da nismo na pravom mjestu i da za to treba drugo mjesto,tj tema koja bi mogla obuhvatati komentare sa svih tema kome nesto ne lezi u postovima koje stavljamo. Mozda bi bilo korisnoh stvari ako bi se na taj nacin suprostavljali nekim pojavama koje nekome ne odgovaraju al samo sa argumentima i bez uvreda.Ogovor pod brojem 19241 koji je Dedo napisao na post 19238 nije imao nikakvog ni uvredljivog ni zlonamjernog sadrzaja cak je mogao proci,al eto ode nadaleko i nasiroko.
          Odgovor pod brojem 19277 mi dade povoda da podrobnije pokusam objasniti sta sam mislio al eto ponovo odgovor sa carsije i ostalo.Nikoga ja nisam mislio uvrijediti ili ako se ima utisak da sam to ucinio ja se skruseno izvinjavam,nije mi to ni u odgoju ni u duhu.Stvarno mi je zao.Ja uvijek mislim da je Allah covjeka obdario sa razumom i time se treba koristiti da komuniciramo jedni sa drugima.Zato mislim da se ova cijela prepiska pod hitno izbrise a posebno sa ovog mjesta.
          Al ipak tebi Irfane predlazem da odes do Muderisa da s sa njim porazgovaras sta je pravilno i dali je mogao musliman imati kuma.[/b]

          webmaster
          Keymaster
            Post count: 3712

            I ja mislim da se ova diskusija treba izbrisati i da je nepotrebna.

            Svako naravno ima slobodu izbora i svako bira svoj zivotni put sam.

            Mislim da ne treba nikoga ubjedjivati u istinitost svojih stavova i svog svjetonadzora, ali svako moze iznijeti svoje misljenje i svoj stav.

            Zamolio bih vas da prihvatite razlicitosti koje su medju nama i da demokratski diskutujete, bez ljutnje i niskih udaraca.

            Mjesto rodjenja i odrastanja je potpuno irelevantno ako se govori o sticanju osnovnih ljudskih vrijednosti i odgoja, te mislim da se ne moze koristiti kao argument u diskusiji smatrajuci nekog drugog, koji je rodjen u jednoj drugoj sredini, “ne carsijskoj”, manje vrijednim.

            Ovo mi lici na ideju koju su koristili oni koji koji su u skoroj proslosti pokretali ratove da bi dokazali i pokazali svoju superiornost samim mjestom rodjenja i pripadanju odredjenoj rasi ili naciji.

            Protiv ovih zadnjih su se i komunisti borili.

            behar
            Participant
              Post count: 514

              Evo da nastavimo sa slikama…..

              Mustafa
              Participant
                Post count: 8282

                Behar napisao:

                Evo da nastavimo sa slikama…..

                svaka cast behar!!

                Kaza
                Keymaster
                  Post count: 6138

                  Rogatica u noci za novogodisnje praznike. Slike poslao Zambi.

                  Anonymous
                    Post count: 2088

                    Rupa,koju dabogda moje oci nikada ne vidjele,a i moja djeca,jer desilo se svasta da bi covjek onako sa merakom ko prije gledao,a ovako,leglo cetnistva ce i ostati,zato bih se toga postedio…Twin Peaks

                    Teva
                    Participant
                      Post count: 8872

                      Iz albuma nase Melihe Dobraca

                      Memu Dobracu poznajem jos iz Rogatice gdje je on dugo vremena radio kao taxista.
                      Nekih godina poslije rata volio sam sa mojom Esmom da navratimo na pijacu na Stupu kod nasih
                      Dobraca na rucak. Tu su oni imali radnju pa bi uz cevape, drugu ukusnu hranu i hladne napitke bila i
                      porcija muhabeta. Naravno uvijek je besjeda isla o Rogatici i rogatickoj raji…


                      dedo i nana sa unukom Lamijom

                      :)

                      Teva
                      Participant
                        Post count: 8872

                        Samo da ispravim sam sebe:
                        Napisah da su imali, a u stvari Memo i njegova Ifeta imaju cevabdjinicu i danas danile na pijaci na
                        Stupu. Pa koga put nanese na Stup, na pijacu, nek pita za Meminu cevabdjinicu i nece se pokajati.
                        Hem sto ce dobro rucati, hem sto ce se lijepo izmuhabetiti sa ovim nasim dobrim sugradjanima.

                        :)

                        Mare
                        Participant
                          Post count: 1546

                          Teva evo ti komsije u posjeti:woohoo:

                          Teva
                          Participant
                            Post count: 8872

                            Haman kod Hanke u stanu.
                            Bogami si dobro prve mi komsije Imamovici: Ibro, Remza, Mersida, Hanka i Mirha.
                            Okitile se nene scerima i unucima.:)

                            Zambi
                            Participant
                              Post count: 898

                              Drago mi je vidjeti Imamoviće na okupu,a pogotovo moju tetku Hanku i moju Mirhu.Živi i zdravi mi bili dragi Imamovići.:) :) :) :)

                              Mustafa
                              Participant
                                Post count: 8282

                                Sabina Smajic (sada hajric), Nedzmija Bogilovic (sada Omeragic), Elvir Selimbegovic

                                MINI-MORIS
                                Participant
                                  Post count: 78

                                  AAAAAAA vidzu vidzu mrake stose skupila.Nesto vijecaju ali od dogovora nista jer nema cime dase pokvasi grlo.Sala mala lijepa slika jos ljepsa skvadra oko stola.

                                Viewing 15 posts - 346 through 360 (of 525 total)
                                • You must be logged in to reply to this topic.